rechi koje gubim

AntunTun

Veoma poznat
Poruka
10.793
postoje rechi ..pojmovi..kojih nikako ne mogu da se setim...tipa...biter lemon...volim da ga pijem al chesto mi se deshava da ne mogu da se setim kako se zove...pre neki dan nisam mogao da se setim rechi far...pitao prodavca imatel ono stakleno za svetla?....postoji li tako neshto kod vas?....ak postoji setite se pa podelite sa mi....
 
Mmmmm, reči se, da, gube...
Još je gore kada nešto sklonite i kažete sebi: Joj, stoko, moraš se setiti gde si ga ostavila, tu tu i tu... :twisted:
A posle nekog vremena jedino čega mogu da se setim je tu tu i tu :?
 
tačno pljunut nebojša ,,,,,

nego ajde reči --dešava se ali teši se tako da verovatno ne raspolažeš dovoljnim kapacitetom mozga za taj fond koji poseduješ ,,pa ti se dešava block out ,,,, hahahahaha :twisted: ,,,, ma šalim se ,,pa zato i postoje uzrečice tipa ;;; ooooovaj ,, pa " mislim " ,,, imaš i one što kažu ; ŠTA SAM HTEO DA KAŽEM -- a možda je to i moja glupa teorija ,,,,


a meni se dešava da neke reči koje drugi pogrešno izgovaraju ,, počnem kroz zayebanciju i ja da ih koristim ,,,pa u nekom ozbiljnijem trenutku kontam dal sam pravilno rekla ili beše nije tako ,,,,
 
AntunTun:
postoje rechi ..pojmovi..kojih nikako ne mogu da se setim...tipa...biter lemon...volim da ga pijem al chesto mi se deshava da ne mogu da se setim kako se zove...pre neki dan nisam mogao da se setim rechi far...pitao prodavca imatel ono stakleno za svetla?....postoji li tako neshto kod vas?....ak postoji setite se pa podelite sa mi....
Znam o cemu pricas, desava mi se kako da ne, pa me onda bude malo :oops: , a desava mi se i ovo sto je rekla Avesic da se zezam sa izgovaranjem nekih reci pa posle kad ozbiljno pricam mislim se kako sam izgovorila da se ne blamiram. Joj moja bakica je najbolja , pocne nesto da mi prica i onda kako se zove,mmmmm, pomozi mi da kazem, onda pocne da mi objasnjava, sluzi za to i to, stoji tu i tu, igramo se pantomime, ali dodjemo do prave reci.
:wink:
 
ee banči poznato mi to sa bakicama ,,,, mada i ja se zaebala jednom ,,pa nisam mogla da se setim kako se kaže KRASTAVAC ,,,, pa je bilo ;ali kroz suze ,,,, PA ZNATE LJUDI ONO MALO ZELENO ŠTO PLIVA U FRIŽIDERU U TEGLI ,,, ej plakala sam kao kiša ,,,ali ono plačem i vrištim od smeha jer ne mogu da ubodem reč ,,, šta ćeš
 
Ja imam često te svoje ''Lucida intervale'' kad mi mozak zastane i otkaže saradnju ... i onda hoću da kažem, pa ne mogu da se setim, pa pokušavam da sinonimima dodjem do reči, pa uključim u akciju i antonime .... i pregrmim sve to ... da bih se setila neke najobičnije reči kao što je ''bejlis'' ... strašno :roll:
 
obichno su u pitanju dva razloga za taj problem:

a) gudra
b) neupotreba (pauchina) mozga


Problem pod b. je mnogo reshiviji. Uradi neshto sa tom praznom tikvom koju nazivash glavom. Prochitaj par knjiga recimo. Zapanjio bi se koliko korishcenje uma oplemenjuje isti.
 
Moze biti i rasejanost ... mogu biti problemi ...
Kod mene je problem sto ja brzo pricam i jos brze mislim ... i onda mi se od jedne rechi prosto citavo klupko drugih izraza obmota oko njega ... i ne mogu u datom trenutku da se setim onog pravog.
 
ma daj, ne lupajte vision i neverovatan... ok je to ali ne mora to biti razlog, jednostavno se iskljuchish u momentu...

meni se deshava kad zelim da kazem neke nejjednostavnije, najkorishtjenije rechi... npr jednom sam htela da kazem drugu da se parkira pored drveta... i nisam mogla da se setim kako se kaze 'drvo', i pochela sam: 'znash ono na shta se machke peru, u jesen opada lishtje...' strashno... ali jednostavno stane mozak...
 
bigsister:
ma daj, ne lupajte vision i neverovatan... ok je to ali ne mora to biti razlog, jednostavno se iskljuchish u momentu...

meni se deshava kad zelim da kazem neke nejjednostavnije, najkorishtjenije rechi... npr jednom sam htela da kazem drugu da se parkira pored drveta... i nisam mogla da se setim kako se kaze 'drvo', i pochela sam: 'znash ono na shta se machke peru, u jesen opada lishtje...' strashno... ali jednostavno stane mozak...


Ha ha .... super je fora ... i imaš dobre asocijacije .... ali po ovoj dvojici ti bi ispala mentolka koja je bolesna i pri tom nisi ni jednu knjigu u životu pročitala :D
 
verovatno su svi političari autistični --- miiisliiiim ---čim imaju pripremljen govor .. ima i onih što čitaju svoj govor ,,,, --- gde li će ova rasa ,,,,,, --- mole se nadrisociolozi i neupućeni psiholozi koji načuli izraze da ne s.eru preterano ,,,,

---po ovoj analizi dotičnog gore ,,,,, DEBIL --je čovek koji je DEBEO ... mislim jedini zaključak ako se ubaci logika :D .... eee pameti
 
nism nebojsha...a dal je demencija...gudra il neshto tretje...u to ne ulazim....imam druga koji ne mozhe da se seti silvestera stalonea...u par prilika je rekao "onaj grmalj a nije shvarceneger"....taj drug inache zhvatje plastiq bilo kakvu...chim mu je na dohvat ruke...a nije neshto nervozan tip....valjda mu organizam trazhi plastiq....shto je neka druga tema
 
Ja kad ne mogu da se setim necijeg imena počnem da nabrajam azbuku i uglavnom se tako setim . Mnogo mi je interesantan taj način prisećanja...Mada desi se i ono joj ma zove se zove na J, pa ispadne Olja
 
strava nema sta...
jednom prilikom sam par minuta pokusavao da se setim reci "sprava" i objasnjavao liku o cemu se radi...
(znas ono sto ima u teretani, za vezbanje)
lik je nabrojao sve sprave koje zna... :D
 
AntunTun:
postoje rechi ..pojmovi..kojih nikako ne mogu da se setim...tipa...biter lemon...volim da ga pijem al chesto mi se deshava da ne mogu da se setim kako se zove...pre neki dan nisam mogao da se setim rechi far...pitao prodavca imatel ono stakleno za svetla?....postoji li tako neshto kod vas?....ak postoji setite se pa podelite sa mi....
Dešava, pa mi pada na pamet Alzhajmerova bolest u početnom stadijumu! :D :D :D
Ne mogu se sjetiti riječi koje često ne koristim, npr. katalizator na auspuhu, buđavi sir (gorgonzola) i ostale kojih se ne mogu sjetiti a znam kako izgledaju. :?
 

Back
Top