Takmicenje na temu Vizantijsko plavo

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mi bi ustvari trebali da dajemo DVE ocene za svaku sliku:

1. Kvalitet i obrada slike

2. Motiv

Prvo zavisi od kvaliteta opreme koju posedujemo i spretnosti u koriscenju fotoshopa...

Druga je vise licna i zavisi sta zapazamo i kako vidimo.


Koliko sam ja zapazio na svim takmicenjima ovde, ocene za 1 ili 2 ovde idu u odnosu 80 : 20.

Hocu da kazem da se tehnicki kvalitet slike 3X vise ceni od izabranog motiva.

Ili ja gresim? :think:
 
Grešiš....3x20 je 60, a ne 80 :mrgreen:

Sad ovde ima stvar da mnogi misli da ako uslikaju nešto zanimljivo, da je to dobra fotografija.
Što bi rekao jedan popularni političa. " Ne, nije." :D

Ne umem baš jasno da se izrazim na šta mislim. :)

Nije samo motiv ono što čini fotografiju. Već ugao fotografisanja, boje, "Ono nešto"...
Od običnog načiniti neobično.
Nije ni kvalitet presudan, ne nikako...
Poenta nije "preslikati" stvarnost kakvu vidimo. Već je provući kroz neke "unutrašnje" filtere :)
Igrati se sa običnim da bi dobio neobično. Ili u običnoj situaciji naglasiti nešto važno, neki detalj koji čini suštinu cele stvari...


Dakle, sam motiv iako zanimljiv, neće učiniti fotografiju dobrom. Ali ni obrada i kvalitet neće sigurno učiniti od "snap shoot" dobru fotografiju

Sve u svemu, izbegavati to ..samo vidim, okrenem aparat i stisnem dugme :)
Eto tako ti ja nekako mislim :)

- - - - - - - - - -

Mislim da grešiš. Ako je slika "skockana" iako je motiv loš, dobiće više bodova od zanimljivog motiva koji je fotografisan "tek tako" :..
 
Mi bi ustvari trebali da dajemo DVE ocene za svaku sliku:

1. Kvalitet i obrada slike

2. Motiv

Prvo zavisi od kvaliteta opreme koju posedujemo i spretnosti u koriscenju fotoshopa...

Druga je vise licna i zavisi sta zapazamo i kako vidimo.


Koliko sam ja zapazio na svim takmicenjima ovde, ocene za 1 ili 2 ovde idu u odnosu 80 : 20.

Hocu da kazem da se tehnicki kvalitet slike 3X vise ceni od izabranog motiva.

Ili ja gresim? :think:

Hajde da cujemo jos nekog sta misli o ovome? :D

Evo ti primeri lepih motiva uslikanih relativno dobrom opremom(Canon EOS 7D).Tema može biti leto a i vizantijsko plavo.:lol: Da li su ovo dobre fotke?

n9uy.jpg






cf6t.jpg






ai7f.jpg
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top