Prizren

jnatasa

Početnik
Poruka
2
Sta je sa Prizrencima,nije valjda da o tom prelepom gradu nemaju sta da kazu i da ga pohvale.Volela bih da jas jednom odem u taj prelepi grad ili da dobijem neku najnoviju sliku da bi videla kako taj grad izgleda sad posle svega sto mu se desilo.
 
jnatasa:
Sta je sa Prizrencima,nije valjda da o tom prelepom gradu nemaju sta da kazu i da ga pohvale.Volela bih da jas jednom odem u taj prelepi grad ili da dobijem neku najnoviju sliku da bi videla kako taj grad izgleda sad posle svega sto mu se desilo.
Pozdrav, skoro sam bio u Prizrenu , stari deo izgleda fenomenalno, dok ostatak grada izgleda kao velika buvlja piaca..znacho nema velike promene
 
jnatasa:
Sta je sa Prizrencima,nije valjda da o tom prelepom gradu nemaju sta da kazu i da ga pohvale.Volela bih da jas jednom odem u taj prelepi grad ili da dobijem neku najnoviju sliku da bi videla kako taj grad izgleda sad posle svega sto mu se desilo.

I ja sam bila pre dva dana, i kao sto rece Goblin, nema nekih znacajnih promena.
 
Goblin:
jnatasa:
Sta je sa Prizrencima,nije valjda da o tom prelepom gradu nemaju sta da kazu i da ga pohvale.Volela bih da jas jednom odem u taj prelepi grad ili da dobijem neku najnoviju sliku da bi videla kako taj grad izgleda sad posle svega sto mu se desilo.
Pozdrav, skoro sam bio u Prizrenu , stari deo izgleda fenomenalno, dok ostatak grada izgleda kao velika buvlja piaca..znacho nema velike promene

Nisam iz Prizrena,ali su mi babe zivele tamo.Stari deo grada je bio divan,medjutim taj su deo ruinirali,skoro sam bila i prizor je vrlo jeziv.Ne razumem kako pojedini mogu reci da se grad nije narocito izmenio,to je takav apsurd.
 
stupid dog:
Goblin:
jnatasa:
Sta je sa Prizrencima,nije valjda da o tom prelepom gradu nemaju sta da kazu i da ga pohvale.Volela bih da jas jednom odem u taj prelepi grad ili da dobijem neku najnoviju sliku da bi videla kako taj grad izgleda sad posle svega sto mu se desilo.
Pozdrav, skoro sam bio u Prizrenu , stari deo izgleda fenomenalno, dok ostatak grada izgleda kao velika buvlja piaca..znacho nema velike promene

Nisam iz Prizrena,ali su mi babe zivele tamo.Stari deo grada je bio divan,medjutim taj su deo ruinirali,skoro sam bila i prizor je vrlo jeziv.Ne razumem kako pojedini mogu reci da se grad nije narocito izmenio,to je takav apsurd.
Poz, stari deo grada je ostao onakav kakva je i bio jedina negativna promena je spaljena crkva, a ostat grada je ostao isti kao velika buvlja pijaca
 
Pozdrav,
i mene zanima ima li jos Prizrenaca koji su zivjeli u tom grau, isli u skoli u koji im je ostao u sjecanju...etnja pored bistrice, pomfrit taman ispecen u ruci, cuje se ziva muzika sternade...sjeca li se itko?
ja sam rodjena dole i zvijela sam 10 godina. isla u skolu 17.novembar i slobodan surcin...
zanima me gdje su neki dragi prijatelji,nakon svih ovih ratova potpuno sam im izgubila trag

javite se:poklon:
 
Joj, pijacni dan...!!!

Sjecam se - CULJAN!

Bila sam mala, ali pamtim one zivopisne slike, hodam s babom ili mamom, a one Turkinje ili Albanke, ne znam sta su bile, u narodnim nosnjama, hodaju sa onim drvenim samarima sto se ljuljaju na bokovima, a ja bjezim da me ne lupe po glavi jer su mi taman u razini...Guzva.

Pa onda oni "standovi" : sjednu na pod, prodaju daire i svasta, njih nekoliko, a jedna lupa u daire... i tako na sto mjesta...

E, da mi je sad otic jos jednom da to dozivim...
Trebalo bi snimit film o zivotu u Prizrenu 70-ih...Koji kolorit, koje price, koja priroda...

Dom JNA i bazen, Culjan, Bistrica, Teranda, Dom Kulture i " Buba u uhu" Ateljea 212...Secerne table i restrikcije struje, secera i deterdzenta...Umro drug Tito i upisivanje u Knjigu zalosti, sportski centar i karate, voznja biciklom, Inina pumpa...

Ja sam zivjela u vojnoj zgradi, pored onih Kula na Bazdarani...

Tko zna kako to sada izgleda...

Pozdrav.
 
dervishi dali znas da u Prizrenu u kacanik mahali (ispod gimnazije) ima jedna tekija gde se brcaju kao ti
Jeste prijatelju, to je melâmijska tekija u Prizrenu, koju ja na zalost, nisam posetio... Ako Allah da zdravlje, na leto... Obisao bih i tekije u Djakovici, Strugi i Ohridu, koje su bliske mom redu...

Nisi mi odgovorio na proslo pitanje...
 
Poslednja izmena:
ja sam malo stariji z:mrgreen:
a 1979 bila je poplava mozda se secas,tada se srusio stari kameni most u sadrvanu,danasnji je samo losa kopija

Kako da ne, sjecam se...
Zapravo samo poplave se, vidis, vise ne sjecam ali sjecam se vrlo zivo da se most srusio. Sad kad si me podsjetio, sjetila se i da je to bilo zbog poplave...
Pa onda su pricali kako ce skupljati identicno kamenje od starog da bi napravili od istog materijala novi most.
bilo mi je jako zao...
znas li mozda od kada je originalni most datirao? ja se samo sjecam da je bio jako star...
Cega se jos sjecam...? Ah, da - JAGODA, slasticaran preko mosta..boza i sladoled.
Jednom sam isla ( dok sam bila jako malo dva tatina prijatelja su me vodala u setnju, tako su lovili komade, na mene, jao sto je slatka, tid...i uvijek bi halaplivo zderala slaju, ali taj put eto nije mi se jelo.
Svi, ali bas svi koji su toga dana bili u jagodi dobili su trovanje - osim mene...to je bilo negdje 1974, 75...
z:)
 
Neznam tacno kada je sagradjen kameni most ali mora biti u periodu od 1500.do 1600.godine.
Slasticara jagoda, kako se nebih secao vlasnici su bili goranci pa posle su prodali ducan jenom turcinu a oni se odselili.Posle je tu bila cevapdzinica.
Koliko se ja secam na papascarsiji slasticara "izvor"pa onda malo nize "zdravljak"pa u samom sadrvanu"pelivan"pa onda na kraju "jagoda".
 
kan51f.jpg
 
Sta je ovo na fotki?

Povratak u buducnost???

Ja ti se ne sjecam ovih slasticarni sta si nabrojao, ipak sam bila mala za sva mjesta okupljanja...
Sjecam se Šadrvana i česme, Robne kuce i kackavalja, zutog ogromnog kruga...

:sanke: :sanke::bob::snesko3:z:dm3::bob::sanke::bob:
A i kako smo se sanjkali ispod zgrade, na onoj cesti nizbrdici sto je vodila do skole Slobodan Surcin...i kako sam potrosila novce sto sam skupljala u razredu za kekec na cokolade "Wigwam" pa sam mami rekla da su mi ukrali pare...

Bila sam dosta dugo u kontkatu s nekolicinom školskih drugova, ali onda je to polako zastalo, pisma se prorijedila, i vrlo brzo vise je bilo tesko ikome uci u trag...
Danas postoji internet, pa nikad ne znas. mozda koga sretnem od njih na ovim stranicama
 

Back
Top