Prizren

"planike" se sjecam...a ispred je bila autobusna stanica i ranije je tamo uvijek jedan prodavao vruce kestene...
"jugoplsatike" se fakat ne sjecam...to mora da je bilo onda u prizemlju zgrade u kojoj sam zivjela? znam da su bile trgovine ispod stanova, sjecam se jedne s prehrambenom robom a na kraju je bila trgovina sa materijalima...
Zao mi sto nisam nikad usla u turski hamam, bila sam mala a i vjerojatno nisu bas svi tamo mogli uci...to su sigurno bile onodobne terme, sredjovjekovni wellness...
uf, kad se sad sjecam toga dijela mog zivota, cini mi se da mi je bio najljepsi...mozda stvarno jer se radi o djetinjstvu, ali ne znam...nisam sigurna...bilo je neke carolije u zraku, zbog svih tih ljudi, kultura, ispremijesanih stoljecima...
 
nije tu bila autobuska stanica vec su tu radnici "Printeksa"cekali njihov autobus
autobuska stanica je u drugom delu grada u mahali "inimahala"
kestenje je prodavao jedan cica sa zlatnim zubima ali samo zimi
a u tvojoj zgradi bila je prehrambena prodavnica a posle toga salon namestaja
 
Moze biti...mi smo otselili negdje 1980. na baždaranu, a ne sjecam se sta je poslije bilo...

Ajmo dalje, ima li netko neku novu ideju?
Ja se sjecam jos i brezovice i paštrika, tamo smo išli na izlete a na Drim na pecanje...

i na karate u sportski centar, kad su poceli treninzi.
znam da je na karate islo cijelo moje drustvo iz zgrade.
iz škole, ne...:grudvanje:
 
Pozdrav,
i mene zanima ima li jos Prizrenaca koji su zivjeli u tom grau, isli u skoli u koji im je ostao u sjecanju...etnja pored bistrice, pomfrit taman ispecen u ruci, cuje se ziva muzika sternade...sjeca li se itko?
ja sam rodjena dole i zvijela sam 10 godina. isla u skolu 17.novembar i slobodan surcin...
zanima me gdje su neki dragi prijatelji,nakon svih ovih ratova potpuno sam im izgubila trag

javite se:poklon:
JA SAM ISTO IZ PRIZRENA GENERACIJA 72 ISAO SAM U OSNOVNOJ SKOLI "MLADEN UGAREVIC" STETA STO JE SVE ZAVRSILO ONAKO KAKO NIJE TREBALO A BAS BIH VOLEO DA VIDIM GENERACIJU UOPSTE PRIZRENCE BEZ OBZIRA NA PRIPADNOST: STARIH PRIZRENACA JE OSTALO MALO SVE NESTO NEPOZNATO DOSLO IZ ALBANIJE I UBILO DUSU STAROG PRIZRENA.ODEM JA CESCE DOLE AL NIJE TO TO
 
JA SAM ISTO IZ PRIZRENA GENERACIJA 72 ISAO SAM U OSNOVNOJ SKOLI "MLADEN UGAREVIC" STETA STO JE SVE ZAVRSILO ONAKO KAKO NIJE TREBALO A BAS BIH VOLEO DA VIDIM GENERACIJU UOPSTE PRIZRENCE BEZ OBZIRA NA PRIPADNOST: STARIH PRIZRENACA JE OSTALO MALO SVE NESTO NEPOZNATO DOSLO IZ ALBANIJE I UBILO DUSU STAROG PRIZRENA.ODEM JA CESCE DOLE AL NIJE TO TO

ja mislim da su se malo oni promenili a malo i mi, i mi smo uzeli malo zapadne obicaje
 
Kad ides u Prizren pojedi neke qyfte te Sylës za mene... da me mine zelja ili kod Shadrvana... Pozdrav od Dr.........

aman bre doktore pa te prcvarnice niko od ozbiljnih ne posecuje

da se prijatno osecas i pojedes dobru hranu samo u Zupi mozes(recane, sredska, musnikovo, prevalac).
sav ozbiljan i normalan svet tamo odlazi
 
Sa pravim drushtvom svako mesto je dobro...
Ja volim qyfte i suxhuk....:super::super::super:

eh cufte, sodzuk,somun,toplije,dzevrek itd. nema toga vise nekada je grad mirisao na sve to a sad dosli neki moderni pekari cevapdzije ascije burekdzije i prodaju nesto sto je nalik pravoj robi.
Samo prekoputa policiske stanice u jednoj pekari mozes naci jos jedino pravi dzevrek ovo drugo je sve bez ukusa i mirisa
 
aman bre doktore pa te prcvarnice niko od ozbiljnih ne posecuje

da se prijatno osecas i pojedes dobru hranu samo u Zupi mozes(recane, sredska, musnikovo, prevalac).
sav ozbiljan i normalan svet tamo odlazi
ima jedan restoran cim predjes most dali se zove merak ne secam se super sam se najeo prosle godine...to plumagjija treba da zna kako se zove
 

Back
Top