Prizren

Ako su te povredile slike koje sam postavio idi zali se Haskom tribunalu. ( jedan od dokaza da nisi "dervish" vec srbin)
Negiranje bekteshija nije doslo sa moje strane, procitaj lepo postove pa mozes zakljuciti.
Mlatis naprosto ... bazdish na daleko
Pitanje kojeg si postavi i sam si svestan i znas ga 100%

Znaci tebe su kao Allahovog ucenika odusevile slike ortodoxnih svetinja u Prizrenu...
Evo spiska dok ne dodju slike:

Prizren...

(Sve prizrenske crkve i objekti SPC su unisteni izmedju 17 i 18. marta. Narednih dana je bilo dodatnih napada, pljacke i unistavanja)
1. Hram Bogorodice Ljeviske (14 vek) zapaljen iznutra, freske iz perioda od 12-14 veka tesko ostecene, oltarski prostor oskrnavljen, casna trpeza polomljena;
2. Hram Hrista Spasa (14 vek) zapaljen
3. Saborni hram Sv. velikomucenika Georgija (1856) spaljen i miniran
4. Crkva sv. Nikolaja (Tuticceva crkva, 14 vek) zapaljena iznutra
5. Crkva sv. Georgija (Runoviceva crkva, 16 vek) zapaljena iznutra
6. Crkva sv. Nedelje (14 vek, kasnije rekonstruisana) spaljena, Potkaljaja
7. Crkva sv. Pantelejmona (14 vek, kasnije rekonstruisana) spaljena, Potkaljaja
8. Crkva sv. Kozme i Damjana (14 vek, kasnije rekonstruisana) spaljena, Potkaljaja
9. Crkva sv. Nedelje, Zivinjane, kod Prizrena, minirana (Izvestaj KFOR/UNMIK-a: 19. mart - Eksplozija kompletno unistila pravoslavnu crkvu u selu Zivinjanje)
10. Manastir Svetih Arhangela (14. vek), opljackan i spaljen u prisustvu nemackih vojnika koji ga nisu stitili (slike sada: 1, 2, 3, 4, 5)
Bogoslovija Sv. Kirila i Metodija (sada: 1, 2,) (Izvestaj KFOR/UNMIK-a 17. mart - Pravoslavna Bogoslovija u centru grada i tri pravoslavne crkve zapaljene)
Vladicanski dvor u Prizrenu (Izvestaj KFOR/UNMIK-a - 17. mart: Vladicanski dvor i manastir Svetih Arhangela zapaljeni). Pored dvora zapaljena je jos jedna crkvena zgrada u kojoj je ziveo crkvenjak...

Zbog ovoga si ti mr. malik ono na sta si nalik...
Zbog vecitog sukoba izmedju ucenja sufizma i Islama koji ti pripovedas, na koji polazes pravo, i na koji se pozivas...
 

Prilozi

  • Prizren 1.jpg
    Prizren 1.jpg
    49,7 KB · Pregleda: 9
  • Prizren 2.jpg
    Prizren 2.jpg
    43 KB · Pregleda: 9
  • Prizren 3.jpg
    Prizren 3.jpg
    28,6 KB · Pregleda: 7
  • Prizren 4.jpg
    Prizren 4.jpg
    22,4 KB · Pregleda: 6
  • Prizren 5.jpg
    Prizren 5.jpg
    44,7 KB · Pregleda: 7
Ih, sta si ti mislio????
da je to sve????
Ima jos...
Tako da mi nemoj prosipati slike koje sa realnoscu nemaju veze...
Ovo si verovatno hteo da sakrijes, kao sto ste onomad hteli da sakrijete da je u Dragasu u hotelu kasarna askera...
Pazljivo ovo procitaj... ja sam to jednom i shvatio...

"Moji mi neprijatelji čine veliko dobro. Pa nek Bog nikad ne uništi moje neprijatelje. Oni istražuju moje pogreške, pa ih se ja klonim. I oni se sa mnom natječu, te sam na taj način postigao visok stepen."
 

Prilozi

  • Prizren 6.jpg
    Prizren 6.jpg
    39,9 KB · Pregleda: 3
  • Prizren 7.jpg
    Prizren 7.jpg
    38,3 KB · Pregleda: 4
  • Prizren 8.jpg
    Prizren 8.jpg
    24,6 KB · Pregleda: 3
  • Prizren 9.jpg
    Prizren 9.jpg
    43,8 KB · Pregleda: 3
  • Prizren 10.jpg
    Prizren 10.jpg
    42,3 KB · Pregleda: 4
Poslednja izmena:
pozdrav svima plumagji policija ga sama dobija tvrdog tako da ne brinem daleko su oni od onog sto mogu da daju.......
sto se vere tice ne bi trebalo ovde o veri da se prica vec napravite neki forum o veri i gradovima u kojoj se ona prakticira to bi bilo najbolje jer ovde se zaista ne zna ko i s kojom namerom ovde o veri govori...
ima nekih osoba koje nestanu jedno vreme pa se pojave i pocnu da peckaju zalosno i uvek su u pravu
 
@Dervishi ako su slike koje sam postavio problem neka ih moderator ukloni. Slike su postavljene kako bi jnatasi pokazao Prizren, nista vise! Pogresno moje ime povezujes sa Islamom. ono sto je Vmax predlozio i ja sam predlozio, jer nisam imao nikakve namere raspravljati o veri.
@Vmax ja sam tu non stop, ali sam se zbog ovakvih koskanja povukao i samo posmatrao kako se unistava forum Pristina
Mislio sam da je ce donekle Pz pdf biti nesto drugacije ali sam se grdno prevario.
 
@Vmax ja sam tu non stop, ali sam se zbog ovakvih koskanja povukao i samo posmatrao kako se unistava forum Pristina
Mislio sam da ce donekle Pz pdf biti nesto drugacije ali sam se grdno prevario.

Nisi me razumeo, mislio sam na Temu Pristine na ovom forumu, a mesto stanovanja nisam uopste ni spominjao.
 
@vmax-e...
Jedan od najveqih plumagjja u Pristini bio je Alce stampar, moj skolski drug, cija je chuvena recenica..." Chiji je, bre, onaj svetlo kafa gore...???"...
Kakvi su tu bili muhabeti... Ja sam inache stanovao u Rr. Hasan Prishtina nr. 4... tu mi je bila stara kuqa majchina... preko puta Limona Morine, znao sam sve iz te ulice... a u pekaru kod Kaqalara sam isao stalno...
Ranije smo imali kuqu u Prizrenu uspod crkve, tako da sam znao skoro sve Prizrenlije, narochito muzichare...
 
cim kazes da si ziveo u hasan pristina znas i sam manje vise kako je tu bilo,mislim da ne preteram al je bilo br 1...poznajem par tih plumagjija....u komsiluku kod mene stanovali isljam...saban kudra...onaj patuk kako se zove vehbi veseli ....zatim sebajdin ,poznajes verovatno...onda jugovici...ilija zvani lika brat na pedo i bosko i mirce....ma znam zivim u hasan pristini...26-28-30....ma svi smo se znali manje vise iz te mahale a poznavali su nas iz drugih lagja to je najbolje,osvi zive gde su nekad ziveli niko se nije pomerio,neki odu vani na kratko pa se vrate ali uglavnom sve je na svoje,izgradilo se dosta kad krenes iza pozorishta pa prema nama velusha je se gradi jako 4 llulle,mozda si bio tamo i video...u prizren sam isao cesto jer mi tamo tetka zivi a sad gde tacno ne secam se....mozda ono sto vikaju bazdarane....reci mi hteo sam da te prasam gde su zoran sin na stojan...onda jugovici...bane sibica....
 
Ah, jadan nas Prizren na sta je spao...
Nitko ga vise ne voli...
Oni koji su ga voljeli otisli su, oni koji su ostali srusili ga i popalili...
Nisu Prizrenci, pa zasto bi ga cuvali i voljeli?

Jel vi bacate smece u svoje dvoriste? Jel palite svoje kuce?
Ne, naravno.
E, pa eto vam odgovora...

A na kraju karjeva, nista to nije nase, sve su to neciji davni preci izgradili.Zamislite koliko je muke, znoja, krvi, straha, nadanja utkano u svaki kamen dok se gradio most, amam ili crkva...
Samo probajte zamisliti na trenutak...

Biser od grada, s toliko starih spomenika, kuca, amam, crkve, dzamije, sve bomboni arhitekture, ljepote, duha i vremena...

Prezivjeli su stoljeca, da bi eto bas sada, ove generacije uzele sebi bahato za pravo da ga spaljuju i ruse...
Ma svejedno tko je srusio i sta je srusio...zar ne?

Ja u svoje dvoriste ne bacam smece, moje je dvoriste cisto...a pazim i da susjedu pometem, kao i on meni, ispred vrata...

I to je sva filozofija zivota.

Budite pozdravljeni svi
 
Poslednja izmena:
nazalost @sar to je sve tacno
dosla neka nova raja, nekada u tom gradu morao si avliske zidove kreciti da bi mahala izgledala cista i lepa a jazevi ciste pijace vode su isli iz avlije u avliju i niko nije smeo da uplja vodu,ispred kapije kaldrma je morala biti pometena svakog jutra .
Eh nekad i sad.... velika razlika
 
da nekad sve su to tradicije ostale od starih turaka....i zatim su to starosedeoci poprimili bez obzira ko je i sta je...a sad dosla nova divlja raja...koja je puna belaja...zalosno
 
da nekad sve su to tradicije ostale od starih turaka....i zatim su to starosedeoci poprimili bez obzira ko je i sta je...a sad dosla nova divlja raja...koja je puna belaja...zalosno

mozda je tradicija bila i prije turaka neznam, ali znam da je vladala velika kultura i postovanje i cistoca grada jer je bila velika sramota da ti ispred kuce bude prljavo
 
@vmax-e...
Jedan od najveqih plumagjja u Pristini bio je Alce stampar, moj skolski drug, cija je chuvena recenica..." Chiji je, bre, onaj svetlo kafa gore...???"...
Kakvi su tu bili muhabeti... Ja sam inache stanovao u Rr. Hasan Prishtina nr. 4... tu mi je bila stara kuqa majchina... preko puta Limona Morine, znao sam sve iz te ulice... a u pekaru kod Kaqalara sam isao stalno...
Ranije smo imali kuqu u Prizrenu uspod crkve, tako da sam znao skoro sve Prizrenlije, narochito muzichare...

Koje muzicare si znao iz Pz.
 
ako su trubaci muzikanti sto nebi bili i harmonikasi

Miroslav Stamenkovic - trubach... +

...je bio docent na Muzichkoj akademiji u Pristini i prva truba u Simfonijskom orkestru RTP-a...
poginuo u saobraqajnoj nesreqi u Vojvodini '99...
Nekada davno, bio trubach grupe "Zebra"

Grupu Zebra čine pored Raše Ðelmaša (kompozitor , bubanj) Bata Radovanović(orgulje ,klavir,klarinet) ,Miroslav Stamenković (truba ,klavir), Karolj Buzej (saksofon) ,Ana Marlini (gitara vokal),Anka Lazarević (vokal) i Dušan Lazarević (bas)....

http://sr.wikipedia.org/wiki/Ratislav_Raša_Đelmaš

Shta meni sve ovo treba...????????????????
 
Poslednja izmena:

Back
Top