Prizren

www.osce.org/item/1200.html

Golube pogledaj podatke iz prvog pasusa.
Koliko ja znam 70-ih, Prizren je imao oko 50.000 stanovnika - (da li sam u pravu?) bez da obrazlazem demografsku kartu.

Zakljucak za 40 godina 5 x vise ljudi bez oduzimanja (raseljavanja)
Pa odakle toliko ljudi - da su kinezi bilo bi mnogo.

I onda ona suplja odbrana o infrastrukturi. pa ni jedan grad na planeti ne moze infrastrukturno da isprati toliki porast, bolje reci multiplikaciju, stanovnistva. (Nisu svi tu porasli, mnogi su dosli :neutral:)
 
Pozdrav Mojim Prizrencima od sveg srca i duse...

Citajuci postove (posebno) Sar, Golubar x, i pz67 nisam mogao da ostanem ravnodusan...toliko uspomena, ljubavi, srece u jednom tako malom ( Velikom) gradu...stvarno tamo je svaki dan bio nova Avantura...to tek sad uvidjam nazalost
 
...Dal se iko sjeca predstave u nasem pozoristu..zvala se Cudotvorni Cvet...u toj sam predstavi ja glumio vjerovatno ste culi moje spice na radiju :)))...sve u svemu postoji kaseta predstave koju bih volio da nadjem...nazalost ne mogu da stupim u kontakt sa ljudima iz pozorista..dal neko ima ikakvih informacija da mi pomogne...
Takodje da pitam da li neko dobro zna mjesto od Bazdarane prema Petrovom selu kod OS Slobodan Surcevic...

I ako nema pomoci hvala vam svakako...zivot je Fer u vecini slucajeva...sve najbolje
 
Niko od vas ne pominje kasarnu na ulazu sa leve strane u Prizren. Sta je sada na tom mestu s obzirom da imam informaciju da je razrusena? Sad sam se setio i kako nse zvala diskoteka koju smo obilazili-Feniks i pekare preko puta Doma JNA gde sam ujutro u 5h kupovao vrucu lepinju najlepsu na svetu.Uh...naviru secanja...
 
Poslednja izmena:
Pozdrav. Nisam Prizrenac ali taj grad mi je ostao ujako lepom secanju za svih 13 meseci koliko sam tamo proveo. Klasa septembar 91`-92` a vecinu roka sam proveo u Domu JNA. Mozda me se neko i seti ako prati ova nasa cavrljanja. Tada sam prisustvovao na igrankama koje su se odrzavale u domu a isto tako i probe folklora. Nikad necu zaboraviti maturske veceri koje su se tu odrzavale. imam jako puno secanja na izlaske u kafice (Pasaz, a za ostale bih molio da me neko podseti kako se zovu).
 
Poslednja izmena:
:per: Bas ti je dobar nick, :mrgreen: mada si imao i varijante Golubar Y, SarS, Vmix, Slavko 69, Gosa 84, ...
Nemoj mi samo reci da je jedini razlog sto si bio klasa '91 i to u Prizrenu. (Tuzicu te zastavniku Bosnicu :per:)

Ja cu pratiti ovu temu ali se vise necu ovde samoinicijativno oglasavati osim u obliku direktnih odgovora na postavljena pitanja nekih ovde, vec duze vremena, prisutnih. Jer zaista je glupo da se nakon pojave ovakvog nick-a obojica oglasavamo - nece se znati ko je sta rekao ako uopste imamo sta i da kazemo.

Gaso hvala na komentaru.

Pozdrav svima, s Prizrenom u mislima.
 
Poslednja izmena:
:per: Bas ti je dobar nick, :mrgreen: mada si imao i varijante Golubar Y, SarS, Vmix, Slavko 69, Gosa 84, ...
Nemoj mi samo reci da je jedini razlog sto si bio klasa '91 i to u Prizrenu. (Tuzicu te zastavniku Bosnicu :per:)

Ja cu pratiti ovu temu ali se vise necu ovde samoinicijativno oglasavati osim u obliku direktnih odgovora na postavljena pitanja nekih ovde, vec duze vremena, prisutnih. Jer zaista je glupo da se nakon pojave ovakvog nick-a obojica oglasavamo - nece se znati ko je sta rekao ako uopste imamo sta i da kazemo.

Gaso hvala na komentaru.

Pozdrav svima, s Prizrenom u mislima.

Nazalost zastavnik Bosnic vise nije medju nama ima oko dva meseca,a komadant kasarne tada mi je bio rod pa sam imao mogucnost da odsluzim vojni rok u Domu JNA. Tada sam nesvestan situacije isao i po albanskim i po turskim kaficima i to u uniformi a Bog zna da sam svima zeleo dobro pa me niko nije dirao sem mog `zeme` koji me je pritvorio jer sam bio u civilki(tad se nije smela nositi). Al noc nisam proveo u bajboku jer sam se pozvao na `rodju`. Volim Prizren mozda najvise zbog te atmosfere u vazduhu a i zbog devojaka sa kojima sam se svakodnevno druzio. One su sad sve sigurno udate ali verovatno se sete lepih dana kada je bilo mnogo manje problema nego danas.
 
Poslednja izmena:
Dali to `VMax` znaci da se to vozi ili ima zelja da se vozi? Po nekadasnjem Prizrenu voziti motor bi bilo surovo po njega a po slikama i snimcima sam video da je tamo gde je bila kaldrrma sad asfalt s cim je izgubljena draz grada. Naravno to je samo moje misljenje,
 
evo i mene posle malo krace pauze

Da li se zna koliko zivotinja imaju i da li je to ozbiljan projekat ili cisto onako po koja domaca zivotinja.

pa posetio sam taj ZOO i imaju nekoliko divljih zivotinja kao sto su medved ,vuk, lisica itd.

projekat nije toliko ozbiljan ali je vrlo unosan, koliko sam mogao primetiti sve osnovne skole na kosovu u svojim ekskurzijama posecuju prizren pa i prema tome i taj jedini ZOO na kosovu.

ulaznica 1euro za odrasle i 0,50 centi za ucenike
 
Pozdrav Mojim Prizrencima od sveg srca i duse...

Citajuci postove (posebno) Sar, Golubar x, i pz67 nisam mogao da ostanem ravnodusan...toliko uspomena, ljubavi, srece u jednom tako malom ( Velikom) gradu...stvarno tamo je svaki dan bio nova Avantura...to tek sad uvidjam nazalost

dobrodosao Gaso84
 

Back
Top