Mala pomoc i pojasnjenje za dr !

Balkanika

Početnik
Poruka
25
Znam da se o ovome mnogo pisalo ali me interesuje Vase misljenje za moj slucaj.
Imam kondilome i evo nalaza:
Oko introitusa vagine i u prednjoj trecin vagine prisutni kondilomi, uradjen je i PAPA test
i rezultat je II/III pa je odmah uradjena biopsija i nalaz biopsije je:
ECTROPION EPIDERMISATUS ET IMFLAMATUS ET CIN I
Kao prilog napisala bih i nalaz PAPA testa iz 2004 god. radjen u feb.:
PA II Kolpitis, znaci lake diskarioze.
Sta je najbolje uraditi u mom slucaju odnosno koja metoda je najbolja?
UNAPRED HVALA!!!
 
Na ovo pitanje Vam odgovor moze dati samo ginekolog koji Vas vodi, prosto kao lekar opste prakse zaista ne mogu da sudim o tome koja metoda je najbolja, svaki ginekolog ima neko sopstveno iskustvo i na osnovu toga predlaze terapiju.
A s druge strane ne mozete doci kod lekara i reci hocu da radim to i to, bez ljutnje ali nije to pijaca.
Promene moraju da se uklone ali pre toga ja bih uradila osnovne mikrobioloske pretrage vise puta spominjane na ovom forumu, otkrijte odakle potice zapaljenje i sanirajte infekciju pa tek onda uklonite kondilome.
Pozdrav1
 
U svakom slucaju hvala! Inace zar to sto ste predlozili nije trebalo da predlozi ginekolog koji me vodi, meni su predlozili odamh vaporizaciju i da sam pristala odradili bi kondilome a posle nedelju dana bi stigao nalaz papa testa koji je ustvari onakav kakv je, pa hajde da odradimo sad i to, necu ni da spominjem da sam pre mesec dana bila kod dok. koja je pogledala samo grlic a ostalo ne i naravno nije videla da bi sad rekli aha pe jeste ima kondiloma zar to nije pomalo zabrinjavajuce.
A da ne pricam sto upalu vucem od prosle godine i to eto nicim se ne tretira i nista se ne preduzima.
Ustvari jedino sto sam cula je hajde da ostavimo za hitno.
NECU VISE DA KUKAM ALI SAM STVARN RAZOCARANA I OCAJNA A MORATE PRIZNATI IMAM I RAZLOGA!
 
Slazem se u potpunosti, no ako hocete da ucinite nesto za sebe krenite prvo od resavanja infekcije, imate celu temu ginekologija gde je navedeno sta od briseva treba uraditi, gde i kako...sigurna sam da je to prvo sto treba sanirati, onda kad to resite nadjite dobrog ginekologa, moj savet Vam je da dodjete do doc. dr Kesic u GAK-u Visegradska, zena je specijalista za to i to vrhunski ,mogu samo reci da ste sa njom u sigurnim rukama.
 

Back
Top