CanAchieve iseljenja!!!

bjeli_toma

Početnik
Poruka
2
Interesuje me da li je neko imao iskustva sa ovom zastupnickom firmom, da je uspeo da se iseli (konkretno za Kanadu). Ja zelim da pokusam i nije mi svejedno da bacim pare uzalud ako su jos jedni od prodavaca magle.
Uslovi su dobri, placa se po dobijanju vize u pasos.
 
Ja sam cuo nesto o njim apreko jednog prijatelja koji je bio na razgovoru sa vlasnikom te agencije i iz onoga sto mi je on preneo ima tu mnogo laze i paralaze. Neke stvari koje su njemu ispricali se apsolutno ne poklapaju sa stvarnim stanjem cele ove price. U svakom slucaju, idi na razgovor, nema ssta da izgubis, i postavi sto vise pitanja do samih detalja a pre toga se informisi o kanadskom imigracionom zakonu, tu je sve jasno i odmah ces shvatiti da li ti prodaju maglu ili ne. Meni su neke stvari bile jako cudne, npr. tip iz agencije kaze da on sredjuje posao u Kanadi, a posto znam dosta stvari u vezi imigracije za Kanadu i slicnih stvari, to ide vrlo tesko, da ne kazem nikako, ima toliko zackoljica da je prosto nemoguce srediti posao u Kanadi ako nisi jedan u milion, da ne idem sada u detalje.
Druga stvar, ovom mom prijatelju je napricao kako ce mu on uraditi iseljenje za Kanadu i izlagao ga tako da je meni bilo prosto smesno, pa nismo mi sisali vesla, postoje oficijelni sajtovi u vezi imigracije po bilo kojoj kategoriji i sve tamo lepo pise i covek moze da se informise kako stoje stavri i kakve su mu sanse za prolaz. www.cic.gc.ca za neke konkretne informacije ako nekoga zanima.
Jednostavno, ako imas samo srednju skolu, ne postoje nikakve sanse da prodjes pod kategorijom Independent Skilled Worker, a upravo se to dogodilo ovom prijatelju gde ga je tip ubedjivao da ce mu sve to odraditi. Takodje, nema tog advokata ili agencije na svetu koja ima bilo kakvu vezu u Kanadskoj ambasadi, sve iseljenicke vize se rade u Becu, ovi nasi rade samo turisticke vize.

Ok je to ako on ne uzima pare unapred, ako ti on kojim cudom sredi stalne papire, u sta cisto sumnjam, onda njegova usluga od cini mi se US $ 1800 i nije skupa, tj . jeftina je. Medjutim, ako ti on sredi neku turisticku vizu na 3-6 meseci a ti platis ovu cifru, pitanje je gde si ti u celoj toj prici, cak i da nadjes posao tamo vratices se kuci na nuli. E ako ti je to cilj onda ok. Cak je on tvrdio da moze da ti nadje i posao, sve legalno, bla, bla....... i to mi je smesno jer ako si pod turistickom vizom APSOLUTNO nemas pravo na promenu iste, i ne mozes raditi jer nemas radnu dozvolu.

Ima tu jos zackoljica, ali da ne duzim, pripazi malo sta ti sve pricaju, imam iskustva sa takvim tipovima i posle par recenica vec vidim o cemu se radi.
Unapred se ogradjuem, ovo je iskustvo jednog prijatelja, ja nisam licno razgovarao sa ljudima iz agencije ali ne vidim razlog da me je on ista slagao.
 
Ja ti mogu ispricati kako prica glasi jer sam bio na razgovoru. Elem ovako, pored svih papira potreban je i IELDS test koji je izgleda najjaca karika u svemu tome. Firma CanAchieve je iz kanade i posetio sam sajt na kome se kaze da oni imaju kontakte sa poslodavcima i spisak slobodnih radnih mesta (koji je moguce videti na sajtu). Posao ovih iz BG je taj da prikupe papire, posalju u Kanadu u CanAchieve i oni posto su clanovi kanadskog udruzenja za poslove imigracije i ovlasteni od vlade kanade za pruzanje usluga i imaju sertifikat, direktno u kanadi sredjuju papire i prosledjuju u ambasadu u BG broj vize tako da je nasi samo izdaju. Samo mi objasni kako se moze desiti mahinacija i kakve koristi imaju od toga ako im se placa tek po dobijanju vize u pasos a uz vizu ide i copr (comfirmation of permanent residence)?
Ne znam sta da mislim, imam rodbinu tamo i smestaj obezbedjen dok se naravno ne snadjem (ja i zena).
 
Prvo da te pozdravim pedja.
Kada sam odustao od cele price oni su mene zvali vise puta. A Zasto? "Znate Vladimire test polazate tada nemojte to propustiti jedino mora da se casti jer i englezi znaju da padnu na tom testu". Izgleda da imaju foru sa testom uzmu pare ti polozis ali ne odes u kanadu. Pedja kako ti se cini u odnosu na tropske zemlje?
 
vsunjka:
Prvo da te pozdravim pedja.
Kada sam odustao od cele price oni su mene zvali vise puta. A Zasto? "Znate Vladimire test polazate tada nemojte to propustiti jedino mora da se casti jer i englezi znaju da padnu na tom testu". Izgleda da imaju foru sa testom uzmu pare ti polozis ali ne odes u kanadu. Pedja kako ti se cini u odnosu na tropske zemlje?


Cao Vlado,

ma te agencije su sve navlakuse, samo da ti uzmu pare, pricaju ti price za malu decu, jedno ti kazu u pocetku a kasnije sasvim druga prica.
Taj IELTS test je veoma ozbiljan i zahteva visemesecne pripreme cak i za ljude koji dosta dobro znaju engleski, da se neko ne zavarava da ce to da spremi za dva vikenda. Test ima maximalnih 9 bodova i nema nikakav prag koji odredjuje da li si polozio ili ne, jednostavno ti dobijes ocenu i ona ti ide u zbir bodova za kanadsko iseljenje, recimo , ako pricamo o tome. Prema tome, neko moze da prodje sa kanadskim iseljenjem i sa 5 bodova na IELTS testu a nekome ni 7 bodova ne pomaze. To svako po naosob treba da vidi gde je sa bodovima sto se tice Kanade pa realno da oceni da li ima sanse uopste da prodje taj prag od 67 bodova, a ako nije blizu dzaba ce baciti pare za IELTS test koji kosta mislim 80 futni u dinarskoj protivrednosti.
Zato, ko god misli da se seli u Kanadu, moj mu je savet, ne uzimajte kojekakve agencije jer NIJEDNA agencija ne moze nista da vam sredi, niti bilo kakav advokat!!!
U se i u svoje kljuse, sve ima detaljno objasnjeno na sajtu www.cic.gc.ca , sve je jednostavno i prosto , nema tu nikakve filozofije.

E sad, ja sam ovo objasnio svima a ispade da tebi odgovaram Vlado :-)....

Sto se tice Kanade, prvi utisci su veoma pozitivni, sve ide svojim tokom, treba malo vremena i strpljenja ali se nadam da ce sve biti onako kako sam planirao. Planiram da upisem od januara neku skolu, nisam jos odlucio sta konkretno , videcemo.
Ne mogu se Karibi porediti sa Kanadom ni u kom smislu, to su dva potpuno drugacija sveta, sve je drugacije. Ovde sve funkcionise besprekorno, da ti ne idem sada u detalje, sve je na svom mestu sto je meni jako bitno. I vreme nije bas onakvo kako ljudi misle, jesen je ovde najlepse godisnje doba, ima nesto vise od mesec dana kako sam stigao u TOrono a samo 2-3 dana je bilo kise, ostalo je bilo fantasticno. Jedini problem su januar i februar, tako svi ovde kazu, tada je stvarno hladno i malo je duza zima, traje sve do pocetka maja i odmah se ulazi u leto, proleca skoro i da nema, mada je to slucaj i kod nas vec nekoliko poslednjih godina.

Sta ima kod tebe novog?
 
Ja sam super za sada. Trenutno sam stopirao moj ponovni pokusaj odlaska napolje. Razlog tome je sto mi je krenuo posao. Krenuo sam da radim sa sigurnosnim vratima iz kine i evo boga mi posle tri meseca uvescu svoj prvi kontejner. Tako da sam jako zadovoljan.Pricao sam ti da sam odigrao lutriju i imam nekakav jak osecaj da ce me izvuci i naravno to ne bi propustio. Nisam imao puno vremena zadnje vreme posto sam radio dosta pa se nisam ni javljao i tek ovih dana sam procitao forume.Vidim da je onaj najbolji propao a ne bi imao zivce da se onom plavom devojkom iz dominikane upustam u dublje raspravke. toliko za sada. pozdrav
Koji ti je mail sada pisi na vsunjka@yahoo.com
 
LJUDI NEEE!!! TO JE PREVARA!!!

Ta agencija nema veze sa Kanadom ni sa cim osim sa uzimanjem para, znam PROVERENO!
Sekretarica je EX striptizeta, a jedini autoritet koji daje iseljanicke i radne vize je ambasada u BECU!
Dalje, osoba koju vam spominju u razgovoru ne postoji kao ni samozvani agent cica gospodin Popovic ili Popadic,
CanAchieve zaista postoji ali nema veze sa Srbijom!
U telefonskom razgovoru receno mi je da oni nemaju nikakve predstavnike u Srbiji, ako vam treba viza morate u Bec, a uslov za emigraciju je 8000 E na bankovnom racunu + troskovi birokratije koji iznose oko 1000 E, lekarski,IELTS engleski,radno iskustvo,diploma, i dokaz o sluzenju vojske ili da niste ucestvovali u ratovima...
OVA AGENCIJA UZIMA PARE NA FORU DA NEKO KAO POLOZI UMESTO VAS ZA 500 E IELTS, a cak nije ni registrovana.
Ako vam neko kaze da moze da vam sredi iseljenje odavde, zovite i pitajte AMBASADE!
 
Pozdrav Svima iz Australije

Evo vam svima kontakt za iseljenje u Australiju:

www.advancedmigrationsolutions.com

Agencija je u Sydney-u, a vlasnik je nas covjek, izbjeglica koja je najebala u radu kao i mnogi od nas.

Covjek otisao tokom rata, iskolovao se u Australiji za advokata i pomaze ljudima.

Ta cuvena debata da li ti je potreban agent ili ne......!!! Pa predpostavljam da mozda i nije ali i ti iseljenicki zakoni se stalno mjenjaju pa nikada ne znas na cemu si.

Ja i supruga smo se prijavili za Kanadu pa bili odbijeni i bacili novac na podnosenje molbe. Onda smo se prijavili za Australiju i dva puta bili odbijeni, a oba puta smo platili ambasadi oko 2000 australiskih dolara za podnosenje molbe.

Onda nam jedan prijatelj rekao za ovu agencija. Kada sam nazvao momka on nam odmah rekao sta nam treba i pod kojom osnovom treba da se prijavimo. Cinjenica je da sam znao za ovu agencija i za ovog momka prije, ne bih dzabe bacio novac na podnosenje molbi koje nisu uspjele.

A sad ako neko misli da moze sam da podnese molbu neka proba, samo u vecini slucajeva to moze vise da vas lupi po dzepu nego da stupite u kontakt sa pravom osobom odmah na pocetku. Naglasavam, treba stupiti u kontakt sa pravom osobom a ne nekim prevarantima.

Evo ova agencija sada nudi i Prirucnik za Useljenje u Australiju, tako da moze svako sam vidjeti da li ima sansu da se iseli u Australiju.

Jos jednom: www.advancedmigrationsolutions.com
nije nikakva prevara, momak radi tu iz Sydney-a.

Pozdrav
Deni
 
Sily je sasvim u pravu. Obicni prevaranti koji navlace ljude da im uzmu 500 evra da im navodno srede preko veze da poloze IELTS. Bio sam pre skoro dve godine kod njih na razgovoru i ono sto oni pricaju je jednostavno smesno, u fazonu: ako zelis za Kanadu potrebe su minimum petice na IELTS iz sve cetiri kategorije i nema problema da to srede, a moze i iznad 6.5 za sve cetiri kategorije ako recimo zelis na Novi Zeland samo je malo skuplje... Pisijada, kao na pijaci.
Ja sam e-mailom kontaktirao sediste te agencije koja radi u Vankuveru, drze je neki Kinezi i, kako pise na njihovom sajtu uglavnom su fokusirani na dovodjenje azijata . Nisu mi direktno odgovorili ali je posle nekoliko meseci izaslo njihovo obavestenje u Blicu, u vidu placenog oglasa, u kome su, doduse na engleskom, napisali da oni nemaju predstavnike u Beogradu i da nisu odgovorni ako neko ko neovlasceno koristi njihovo ime neko prevari za pare.
To je to - PROVERENO JE PREVARA.
 
Ovo sto sam prethodno napisao se odnosi na CanAchieve.

Za ovu drugu, Australijsku, ne znam.... Samo, cinjenica je da onaj ko ne moze da razume osnovne informacije iz Bookleta na engleskom, taj nema nikakve sanse da emigrira, cak vise ne moze da dobije ni privremenu radnu vizu bez polozenog IELTS sa prosecnom ocenom 4,5.
 
Nije mi jasno kako ti prevaranti smeju da se pojave ponovo u Srbiji, Mr. Michael Popovich i njegove zgodne sekretarice, aaa, koliko su ljudi ojadili pre 2 godine to je cudo. Jedino sto su radili, to je da su "sredjivali" IELTS testove za 500E, mada su i to bili lazirani testovi, predpostavljam, ko moze da ti "sredi" IELTS covece to su Englezi, nisu nasi pa da mozes za pare da kupis SVE, kad su nakupili dovoljno para, samo su se izgubili, bila je opsta hajka. Malo je falilo i meni da se navucem na pricu (ne zbog IELTS-a, nego job offer-a), srecom provalio sam ih u zadnji cas kad su poceli da insistriraju da bih trebao da platim za IELTS (!!!!!) inace kao nema sansi da ga polozim, a polozio sam ga i bez njih odlicno, 7.5. Dva moja druga su ostala i bez para i bez IELTS-a i bez vize, a koliko ih jos ima........BEZITE OD NJIH I AKO NEKO ZNA GDE JE SEDISTE DOTICNE "AGENCIJE" , NEKA NAPISE OVDE, IMA DOSTA LJUDI KOJI BI DA IH PRIUPITAJU ZA ZDRAVLJE...:) .
Stvarno me cudi otkud im smelost, bezobrazno smelo su pokvareni, kako bre smeju da se pojave opet i da rade istu stvar, mozda su provalili koliko su nasi ljudi zaslepljeni( glupi ) pa ne vide, a sve od silne zelje da odu odavde....
 
Takva je drzava i zakon koji to dopustaju,jos jedan od razloga za napustanje ove zemlje.
I ja sam slucajno pre dve godine imao susret sa doticnom agencijom CAN Achive,naravno ne sa pravom jer oni nemaju predstavnistvo kod nas.Proverom u tel.imeniku na tom broju telefona je registrovana firma za uvoz i izvoz razne robe LOOOOOOOOOOPOOOOVIIIIIIIIIII......

Iskoriscavanje tudje muke da bi se doslo do novca moze biti nezgodno i da se vrati na razne nacine,a to ce im se nadam se i desiti.
U kancelariji nas je docekala TZV. Mira Skoric sa pricom kako moze da nam sredi ocene na IELTS-u....
ALO MIRA SKORIC DA SREDI OCENE NA IELTS-u SRRRRRBIJA----UZZZZZZZAS
 

Back
Top