Birala birka... - Strana 9
Strana 9 od 19 PrvaPrva ... 5678910111213 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 201 do 225 od 466

Tema: Birala birka...

Starosedelac vragana (avatar)
    Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    884

Podrazumevano Re: Birala birka...

Citat Original postavio sarvas Pogledaj poruku
    A znas li ti koliko ima debeloguzana koji misle da im treba biti placeno i to sto ujutro ustanu iz kreveta i odu na dorucak ?
    Cak i u ovakvoj Srbiji gdje ima puno nezaposlenih . Meni trebalo neko hitno kopanje .Ja inace kod svoje kuce radim sve
    poslove . I strucne i fizicke . Znam i da zidam , uvodim struju , postavljam keramicke plocice i laminat a poznajem i obradu
    drveta i metala . Imam alata sto nema vecina majstora .
    I dodje mi na kopanje neki matori . Meni je taj posao bio zaheban jer imam povredu iz rata . Trazio za dnevnicu 50 evra plus hrana i pice .
    Dam mu 100 dinara da se vrati kuci , a s tim novcem sam mu refundirao i troskove dolaska .
    A sto se ovog tvog tice , dzabe ti svi dogovori ako se zaposlis kod fukare . Kod postenog ni ne moras traziti neke uslove za sebe .
    kod postenog...realno, nit ja znam da si ti posten, nit ti znas kakav sam ja radnik
    dok ne prodje neko vrijeme...

meni se desilo da nekadasnja najbolja prijateljica
    nakon zajednickog rada...toliko padne u mojim ocima da nemam zelju do kraja zivota
    na ulici da je sretnem...ono, nisam ni ja vjeverica, al ona je za mene redefinirala koncept dna...
    najezivije od svega mi je bilo slusat kako zaposlenima prica - ne radite za mene, nego za sebe...
    i onda s...deckom ode u inostranstvo prije nove godine i ne da ljudima plate do poslije srpske nove godine
    a lova uredno legla...toliko o zajednistvu i osjecaju za tudje potrebe i samo postojanje, jbte...

a sto se tice tog covjeka sto ti je dosao da ti pomogne s kopanjem - ako citav zivot nadnici
    i radi poslove te vrste
    ne bi ga ja akonto godina odma tako potcijenila

ps karta je 72 dinara
    Poslednji put ažurirao/la vragana : 12.09.2013. u 01:31
    " I just want to say: over the years, I have come to regard you as ... people I met." R.

Aktivan član __Stela___ (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1491

Bravo , to je sustina ! Odmah sam znao da imam posla sa lijenstinom . Zato je razgovor tako i tekao .
    Ona kojoj treba posao bi se ponudila da proba .Ja volim ljude testirati na specifican nacin .
    Da navedem jedan primjer . U Krajini sam imao farbaru . Dodje djevojka da trazi posao . Znao sam je samo
    iz vidjenja jer je bilo puno izbjeglica .Kazem joj da joj nudim neplaceni probni rad od mjesec dana , ako
    zadovolji primam je za stalno . I ona pristane . Ujutro je dosla na posao prije vremena . Dobila je sok i kafu
    i rekao sam da je ono bila zajebancija i da je primljena za stalno . Ono je bio samo test da vidim koliko joj je
    stalo do posla . Nju sam zaposlio , a nisam nikog od rodbine mada ih je bilo poprilicno .I nisam pogrijesio jer
    je bila izvanredno pozrtvovan i posten radnik . I nije radila za dva hleba nego za 200 maraka mjesecno sto
    je 1998 . g .bilo veca plata nego u Srbiji .
    Isto tako i ta djevojka je mogla reći da je odmah znala da ima posla sa prevarantom čim hoćeš da radi mjesec dana besplatno i neprijavljeno. Otkud ona zna da ti to ne radis stalno i svaki mjesec tražiš nekog drugog ko bi ti radio besplatno. Zasšto bi neko ko te ne poznaje morao da zna da si ti pošten?

Ne znam gdje si u Krajini imao tu farbaru, ali znam da je u BL 1996. stan na Laušu koštao 150 maraka, tako da 200 maraka iako je veća plata nego u Srbiiji u to vrijeme, ovdje i nije bila neka plata.

Buduća legenda
    Učlanjen
    01.01.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio **Freya** Pogledaj poruku
    Nestrucan radnik nikome ne znaci...mi idemo naludo kisa naludo susa, kaznjavali smo seljake koji drze koze a sada si izbirac ako ne umes kozu makar da pomuzes....stvarno je suvise ocekivati da zena sa preko trideset godina staza, u srednjim pedesetim, okrene plug, motiku i vilu...za svaki zanat, od hirurskog pa do ratarskog treba iskustvo i znanje.
    Ovde je problem sto se zeni pred penzijom drma radno mesto...u celoj prici meni je to najnenormalnije...ne radi se o tome da biram vec ne umem sa zivotnjama i zemljom, isto kao sto neko drugi ne ume ono sta ja znam. Nevolja Srbije je u tome sto niko nije trzisno dobro postavljen na svoje mesto. Tek tada mozemo da budemo produktivni.
    Nemaš ti pojma šta se sve može i sta bi ti sve mogla i umela kada bi te muka naterala.

Ističe se Kića91 (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2012.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    155

Citat Original postavio Mensch-Maschine Pogledaj poruku
    Mlada si, pa ću ti objasniti zašto. To je osveta loših đaka. Onih koji su bili suviše glupi za školu a dovoljno sposobni za snalaženje (a ''snalaženje'' u Srbistanu znamo šta sve može da znači). Sad su oni i njihov kompleks niže vrednosti dočekali svojih pet minuta.
    Ništa ne ispunjava jednog automehaničara toliko nego kad može negde na internetu da napiše rečenicu u kojoj se nalaze reči poput ''njiva'', ''kopanje'', ''ovce'', ''branje''...
    Apsolutno se slažem sa ovim. Loši đaci imaju kompleks niže vrednosti od straha da će jednog
    dana oni koji imaju više škole od njih živeti bolje, ali pošto oni kreću ranije sa radom, faktički oni
    žive bolje od studenata i dočekali su svojih pet minuta, kao što imaju svojih pet minuta sa pričom
    kako svi treba da rade sve od početka i kako neko ko ima završen fakultet nipošto ne sme da očekuje
    da ima malo bolju platu.
    A nisam baš primetila da se oni sami hvataju motike i da podižu svoje ruke da bi brali nešto.
    Ali najbolje je ne razmišljati o tome.

Što se tiče teme generalno, zna se da bi svako želeo da radi posao koji mu se svidja i da za njega prima poštenu platu,
    ali pošto to nije uvek moguće, isto tako bi verovatno svako pristao da odredjeno vreme radi nešto drugo samo da bi obezbedio
    sebi egzistenciju, naravno kao što rekoh - odredjeno vreme. Na sve to ću dodati jedno veliko NAŽALOST, jer bi ekonomija trebalo
    da funkcioniše tako da svako nadje mesto za sebe, uz doduše odredjene izuzetke jer uvek mora da postoji odredjena stopa
    tzv.prirodne stope nezaposlenosti, ali sve je to na niskom nivou.
    Ti si lepa, mlada i pametna... Ja te volim i sretan sam zbog toga...

Starosedelac Poznavalac stvari (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2946

Da, čak i to jeste manje degutantno, ali ne vredi tebi objašnjavati.
    Филозофија паразитизма је будалаштина у твом домену.
    Нема предаје, нема опроста, нема заборава.

Zaslužan član sarvas (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2483

Citat Original postavio __Stela___ Pogledaj poruku
    Isto tako i ta djevojka je mogla reći da je odmah znala da ima posla sa prevarantom čim hoćeš da radi mjesec dana besplatno i neprijavljeno. Otkud ona zna da ti to ne radis stalno i svaki mjesec tražiš nekog drugog ko bi ti radio besplatno. Zasšto bi neko ko te ne poznaje morao da zna da si ti pošten?

Ne znam gdje si u Krajini imao tu farbaru, ali znam da je u BL 1996. stan na Laušu koštao 150 maraka, tako da 200 maraka iako je veća plata nego u Srbiiji u to vrijeme, ovdje i nije bila neka plata.
    Ja sam zivio u selu a tu se vrlo brzo sazna ko je prevarant .Djevojka me nije licno poznavala ali sam siguran da je skupila
    neke informacije prije nego sto je dosla da trazi posao .Kasnije se ispostavilo da sam njenom ocu bio komandir u ratu .
    Ono sto mi se posebno svidja je to sto se nije pozivala na oca iako bi joj to bila velika prednost . A 200 maraka je tamo
    bila sasvim solidna plata jer ljudi nisu placali stanarinu i svako je obradjivao i ponesto zemlje .Pitanje je da li je i meni
    ostalo vise za trosenje jer sam morao ulagati u robu da bi trgovina uopste opstala . Radnici misle da je lako drzati trgovinu .
    Ako je lako sto ne probaju ? I da ti nesto kazem~ nije svaki gazda lopov a svaki radnik posten !

Starosedelac dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4419

Sarvas, ti nisi ponudio ženi probni rad. Ponudio si joj da radi za nešto, a kad te je pitala koliko je to nešto, ti nemaš pojma. Odnosno, 30% od možda ničega. Ulaziš u biznis i nemaš nikakvu projekciju zarade, nikakav biznis model i očekuješ da osoba koja te prvi put u životu vidi preuzme na sebe deo rizika tvoje neozbiljnosti.
    on joj je nudio proizvod koji je ona trebala da proda
    ako ume da prodaje
    pijaca je mesto gde se kupuju namirnice i hrana
    znaci, kupuju se tu i prepelicija jaja
    ti sad ocekujes da joj on ponudi sta - garantovani minimalac?
    procenat od prodaje omogucava mnogo vecu zaradu ako hoces i ako umes da radis
    sta dobijaju agenti koji prodaju zivotna osiguranja? koji prodaju npr oriflame i avon proizvode..platu? ne, procenat
    i hoces da kazes da se niko ne bavi tim poslom i da niko ne zaradjuje od takve prodaje?
    ljudi su se previse ususkali i ostali u nekom socijalizmu, a odavno zivimo u nemilosrdnom kapitalizmu
    danas vise nema garancije ni za sta
    kako radis, tako ces i da zaradis
    ovde je samo bila prica da neko ko ne radi nista i vec nema nikakav prihod, to nista vrednuje mnogo vise od nesto sto bi mogao da zaradi
    da je zena iz sarvasove price bila egzistencijalno ugrozena, ne da bi prihvatila sarvasovu ponudu, nego bi bila i najbolji prodavac na pijaci! to smem da ti garantujem
    ovako, samo je jos jedan od milion likova koji kukaju kao i milevin rodjak..koji je bez ikakvih kvalifikacija, ali sve zna najbolje
    it`s my life! :)

Zaslužan član
    Učlanjen
    10.08.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    694

Citat Original postavio Zadovoljna domacica Pogledaj poruku
    ...ali ne ćoravog Mirka, nego posao.

Da li u Srbiji nema posla, ili nema onih koji hoće da zarade?
    Ako biste došli u situaciju da nemate para za golu egzistenciju, kojih poslova se ne bi plašili?
    Da li biste radili bilo šta i tražili bolje, ili sedeli i čekali da se situacija reši sama od sebe?
    Da ne možete da nađete posao kakav želite, a očajnički vam trebaju pare, šta biste uradili? Kako biste se snašli da kupite sutra hleba, cigara, detetu patike, sebi jaknu?

Sve ovo pitam, jer neću da spamujem na Rupi. Idem kod deteta na roditeljski, pa kada se vratim, reći ću šta imam.
    u srbiji generalno nema posla
    onog posla koga ima -taj s euglavnom placa daleko ispod onoga sto realno vredi
    do poslova koji su dobro placeni se tesko, retko i mukotrpno dolazi
    da nemam posao koji imam, radila bih bilo sta za golu egzistenciju, iako je opseg poslova koji ja mogu da radim prilicno ogranicen
    i kur.vala bih se ako bi od toga zavisila egzistencija moje dece..doduse ne znam sa kime bih to mogla u ovim godinama, al dobro..tesim se da uvek ima patologija...

Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4419

Ja sam zivio u selu a tu se vrlo brzo sazna ko je prevarant .Djevojka me nije licno poznavala ali sam siguran da je skupila
    neke informacije prije nego sto je dosla da trazi posao .Kasnije se ispostavilo da sam njenom ocu bio komandir u ratu .
    Ono sto mi se posebno svidja je to sto se nije pozivala na oca iako bi joj to bila velika prednost . A 200 maraka je tamo
    bila sasvim solidna plata jer ljudi nisu placali stanarinu i svako je obradjivao i ponesto zemlje .Pitanje je da li je i meni
    ostalo vise za trosenje jer sam morao ulagati u robu da bi trgovina uopste opstala . Radnici misle da je lako drzati trgovinu .
    Ako je lako sto ne probaju ? I da ti nesto kazem~ nije svaki gazda lopov a svaki radnik posten !
    upravo iz tog razloga su plate radnicima u marketima mizerija
    150eu i nesto malo vise od toga
    30% od prodatog proizvoda, to znaci da je sarvas sa 70% trebao da pokrije - nabavku prepelica, hranu za prepelice, izgradnju kaveza gde bi ih drzao,struju, vodu, troskovi transporta do pijace i da na kraju ostane i njemu neka zarada..u ovom slucaju dobro bi bilo ako bi to bilo 30%
    i sav rizik bi isao njemu na teret, jer ako bi se razbolele ili uginule prepelice, trosak bi bio njegov

Zainteresovan član
    Učlanjen
    04.09.2013.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

'kurvala'... ništa manje se ne kurvaju žene koje su u braku, a ekonomski su zavisne od muškarca (doduše, jednog), jedina je razlika što to rade legitimno.

Buduća legenda
    Učlanjen
    01.01.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ne kurvaju se žene u braku, makar trenutno ili stalno bile u statusu izdržavanog lica, zato što u braku i kući ima savim dovoljno posla koje one mogu da odrade i u kojima su neophodne, a čovek je i dužan da izdržava porodicu.

Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    884

Citat Original postavio dive Pogledaj poruku
    on joj je nudio proizvod koji je ona trebala da proda
    ako ume da prodaje
    pijaca je mesto gde se kupuju namirnice i hrana
    znaci, kupuju se tu i prepelicija jaja
    ti sad ocekujes da joj on ponudi sta - garantovani minimalac?
    procenat od prodaje omogucava mnogo vecu zaradu ako hoces i ako umes da radis
    sta dobijaju agenti koji prodaju zivotna osiguranja? koji prodaju npr oriflame i avon proizvode..platu? ne, procenat
    i hoces da kazes da se niko ne bavi tim poslom i da niko ne zaradjuje od takve prodaje?
    ljudi su se previse ususkali i ostali u nekom socijalizmu, a odavno zivimo u nemilosrdnom kapitalizmu
    danas vise nema garancije ni za sta
    kako radis, tako ces i da zaradis
    ovde je samo bila prica da neko ko ne radi nista i vec nema nikakav prihod, to nista vrednuje mnogo vise od nesto sto bi mogao da zaradi
    da je zena iz sarvasove price bila egzistencijalno ugrozena, ne da bi prihvatila sarvasovu ponudu, nego bi bila i najbolji prodavac na pijaci! to smem da ti garantujem
    ovako, samo je jos jedan od milion likova koji kukaju kao i milevin rodjak..koji je bez ikakvih kvalifikacija, ali sve zna najbolje
    ozbiljne kuce daju agentima osiguranja placu i procenat
    avon i oriflame tetke ne dobijaju nista, bukvalno...na tom bazicnom nivou
    ljepota te sheme, za kompanije, i jeste u tome sto one to ne kuze

postoji razlika izmedju - radi za mene, to podrzumijeva obavezu poslodavca
    i aj valjaj moju robu za procenat...moze i to, al je to sasvim druga prica
    niko pri zdravoj pameti ne bi to uradio tako kako je ponudjeno
    ako mi ne vjerujes odi sutra kod sebe u firmu pa im mrtva ozbiljna ponudi da rade samo za procenat...
    razbjezace se dok kazes procenat...i bice u pravu
    a najludje s ti.rocentima jest to sto ako prica krene "gazde" po pravilu odjednm zakljuce kako je procenat previsok

inace, ovaj kapitalizam u kome mi zivimo jest onaj najgori - tranzicioni
    koji podatumijeva pljacku i grabez, najobicniju, radi akumulacije resursa i kapitala
    " I just want to say: over the years, I have come to regard you as ... people I met." R.

Zaslužan član sarvas (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2011.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    2483

30% od prodatog proizvoda, to znaci da je sarvas sa 70% trebao da pokrije - nabavku prepelica, hranu za prepelice, izgradnju kaveza gde bi ih drzao,struju, vodu, troskovi transporta do pijace i da na kraju ostane i njemu neka zarada..u ovom slucaju dobro bi bilo ako bi to bilo 30%
    i sav rizik bi isao njemu na teret, jer ako bi se razbolele ili uginule prepelice, trosak bi bio njegov
    Nemaju ljudi pojma o poslu . Ovdje neki provociraju o spominjanju ona moja dva hleba . To sam zeni rekao
    da vidi da nece ostati gladna ni u najgoroj varijanti . I radi se o dva hleba dnevno , a sa ta dva hleba ni
    jedna familija nece umrijeti od gladi .Ne mogu se sad sjetiti cijena ali znam da je mogla da kupi jedan
    hleb ako proda jednu kutiju od 30 jaja .Ta jaja su inace prilicno skupa . Jedno jaje kosta kao jedno kokosije
    a prije rata je bilo duplo skuplje .
    Prepelice sam izlijegao sam . Imam i inkubatore , a to je puno tezi posao nego proizvodnja obicnih pilica .
    Uzgoj pilica je jos pipaviji posao .To sam morao raditi sam i zbog toga nisam mogao sjediti na pijacama .
    Na kraju sam digao ruke jer sam shvatio da sam okruzen lijenstinama .U glavama je jos uvijek socijalizam ,
    posebno kod starijih .

Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    884

Nemaju ljudi pojma o poslu . Ovdje neki provociraju o spominjanju ona moja dva hleba . To sam zeni rekao
    da vidi da nece ostati gladna ni u najgoroj varijanti . I radi se o dva hleba dnevno , a sa ta dva hleba ni
    jedna familija nece umrijeti od gladi .Ne mogu se sad sjetiti cijena ali znam da je mogla da kupi jedan
    hleb ako proda jednu kutiju od 30 jaja .Ta jaja su inace prilicno skupa . Jedno jaje kosta kao jedno kokosije
    a prije rata je bilo duplo skuplje .
    Prepelice sam izlijegao sam . Imam i inkubatore , a to je puno tezi posao nego proizvodnja obicnih pilica .
    Uzgoj pilica je jos pipaviji posao .To sam morao raditi sam i zbog toga nisam mogao sjediti na pijacama .
    Na kraju sam digao ruke jer sam shvatio da sam okruzen lijenstinama .U glavama je jos uvijek socijalizam ,
    posebno kod starijih .
    prepelicija jaja kupujem godinama
    imas ih na svakoj pijaci na tezgi s obicnim jajima
    kod mnogih prodavaca
    i obicno su na svakoj pijaci sva ta jaja od istog proizvodjaca, po razlicitim tezgama
    upravo zato sto su skupa i ne mozes ih prodavat kao jedini artikal
    preskupa su i neces ih prodat dovoljno na dnevnoj bazi
    ono sto mozes s njima jeste da ih dilujes drugima - tezgama, prodavnicama, prodavnicama zdrave hrane
    pa i velikim lancima, uz malo vise cimanja i ako si spreman da duze cekas svoje pare...
    sto ne kazes tako - stand sa iskljucivo prepelicijim jajima tesko da bi sam sebe isplatio

sam uzgoj prepelica nije spektakularno tezak
    cale ih je legao u inkubatoru koji je sam napravio
    zive na puno manjem prostoru nego kokoske
    manje i jedu, a ima ih kamara
    koliko se sjecam obicno drzis jato zenki i jednog baticu
    i tako po odvojenim kavezima
    ako upadne drugi batica dodje do bitke na zivot i smrt...
    jedino sto su smrdljivcice i treba to stalno cistiti da bi imale kvalitetniji zivot
    missim, drzali smo ih par godina
    kao i kokoske, patke i kunice
    od svega toga kunici su najzaebaniji - jedu ko nosorozi, toliko i izmeta proizvode

Buduća legenda gost 320077 (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3662

Citat Original postavio Još jedan iz sela Pogledaj poruku
    Ne kurvaju se žene u braku, makar trenutno ili stalno bile u statusu izdržavanog lica, zato što u braku i kući ima savim dovoljno posla koje one mogu da odrade i u kojima su neophodne, a čovek je i dužan da izdržava porodicu.
    svaka žena, udata ili ne, sa decom ili ne, zaposlena ili ne, je i domaćica.
    dužan je onoliko koliko je ona nesposobna za isto.

Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    4419

Citat Original postavio vragana Pogledaj poruku
    ozbiljne kuce daju agentima osiguranja placu i procenat
    avon i oriflame tetke ne dobijaju nista, bukvalno...na tom bazicnom nivou
    ljepota te sheme, za kompanije, i jeste u tome sto one to ne kuze

postoji razlika izmedju - radi za mene, to podrzumijeva obavezu poslodavca
    i aj valjaj moju robu za procenat...moze i to, al je to sasvim druga prica
    niko pri zdravoj pameti ne bi to uradio tako kako je ponudjeno
    ako mi ne vjerujes odi sutra kod sebe u firmu pa im mrtva ozbiljna ponudi da rade samo za procenat...
    razbjezace se dok kazes procenat...i bice u pravu
    a najludje s ti.rocentima jest to sto ako prica krene "gazde" po pravilu odjednm zakljuce kako je procenat previsok

inace, ovaj kapitalizam u kome mi zivimo jest onaj najgori - tranzicioni
    koji podatumijeva pljacku i grabez, najobicniju, radi akumulacije resursa i kapitala
    to o cemu ti pricas je krupan kapital
    sarvas, kao i vecina u ovoj zemlji funkcionise sa sitnim kapitalom
    sustina je da oni koji su bez posla, a pri tom nemaju ni neku kvalifikaciju ni impozantan cv, hoce garanciju za nisata sto mogu da ponude
    pri tom, ne bi nista da razikuu
    o onda ovakve kao sto je sarvas, nazovu kapitalistickim izrabljivacima, jer m on ne bi dao platu jer mu je cilj da akumulira silan kapital od prodatih jaja
    evo ti promer - nije iz nase zemlje, prodavacica koja se tim poslom bavila citav zivot i koja je dosla kod linde
    i odustala jer ne moze mozak da optereti obukom kako da koristi kasu
    ne postoje placeni poslovi, svako od nas mora svojim radom da zaradi svoju platu
    i red je i da se suocimo sa surovom realnoscu, a to je da je ovo siromasna zemlja koja ne moze da nudi svetske plate
    koliko radis, toliko i zaradis
    koliko sam shvatila, ni tebi svakog prvog ne legne novac na racun ukoliko ga tog meseca ne zaradis

Buduća legenda
    Učlanjen
    01.01.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Dva hleba je mala zarada, to je oko 100 dinara za oko 6 sati rada. Da se ne lažemo, i onaj ko mora otićiće da nađe posao u kojem može bolje zaraditi. Ali, sve što je Sarvas rekao o prpblemima proizvodnje je tačno. Njegov problem je u tome što je odabrao pogrešan posao u kojem ne može da se zaradi, a ne u lenštinama, jer prosto u okruženju nema para. Jesu jaja prepelice lekovita, ali nemaju ljudi pare. Kupili bi oni sve, što da ne bi, i banane i drugo voće, i jaja...sve, ali nemaju od čega. Tako je sa svim prozvodima, a bez prodaje nema ni proizvodnje, bez proizvodnje nema ni posla(radnih mesta). Možda je i deo problema u nama, u prevelikim očekivanjima, željama, precenjivanju sebe. Svi mi za sebe želimo najviše i najbolje od života, ali život nije pravedan, ponekad i najboljima da najmanje, a kamo li prosečnima. Svako treba i mora da se bori za bolje, ko se bori taj će nešto i dobiti, ko se ne bori uvek može kukati. Nije da ima mnogo posla, ali nije da nema i onih koji posao biraju. da se razumemo, iz iskustva znam da posao treba birati, i ja ga biram, kad god mogu i koliko mogu, ne toliko zbog sebe, već naprosto što bi me okruženje svrstalo i onu kategoriju koji pristanem da radim i budem, i niko me ne bi priznavao, ni zvao da radim nešto drugo. Mogu da budem fizikalac i veremnom će svi početi da me zovu da fizikališem, niko se neće ni setiti da mogu i hoću nešto drugo da radim. No, ja se ne stidim ni da fizikalešem, ako moram, a morao sam pre 12 godina, srećom da sad ne moram i niko mi ne drobi nad glavom niti veđa moje dostojanstvo, ali opet i ovaj posao ima svoje nedostatke. Ne može čovek sva dobra da skupi. Mi bismo trebali biti realniji prema sebi i drugima, a i skromniji i štedljiviji, s tim što skromnost i štedljivost ne podrazumevaju i nedostatak ambicije i borbe za bolje i ugodnije sutra, a mnogi to tako vide.

Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    884

ma stvarno...iz tog su razloga nize
    a sto je to samo kod nas tako? sto recimo radnica
    u dm-u ima puno pristojniju placu u susjedoj hrvatskoj trenutno
    nego ovdje...ista firma, isto radno mjesto...

a za ovo ostalo jednostavo lupas, sori, ali lupas
    iz prostog razloga sto taj isti sarvas ako prodaje ta ista jaja na veliko
    sto mu je zapravo jedini nacin da od njih ima dobit
    ni u snu ne moze izvuci po jednoj kutiji (oko 350 din) tih 70 posto
    koje je zamislio...u najboljem slucaju moze 50
    to opce nije roba koju mozes solo prodavat

rizik je u ovoj prici upravo na tom jednicku koji treba da stoji na pijaci i proda tri,cetiri kutije
    za osam sati...i tako svaki dan jer vise tesko da ce prodati
    osim ako kutija me bude barem za 30 posto keftinija nego na ostalim tezgama
    a i tako tesko...ako bude uporan pa kao napravi mrezu kupaca
    znaci, ljudi koji se vracaju...kao recimo ja koja ih redovno kupujem, na istom mjestu
    e onda ce moci recimo dolaziti srijedom i vikendom
    i to ce mu biti sasvim dosta da rasproda te kolicine...
    e, sad dal je to dosta da se od toga zivi - tesko
    dal je dosta gazdi da citav posao ima smisla - opet tesko...
    Poslednji put ažurirao/la vragana : 12.09.2013. u 11:13

Buduća legenda
    Učlanjen
    01.01.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio djavolja nevesta Pogledaj poruku
    svaka žena, udata ili ne, sa decom ili ne, zaposlena ili ne, je i domaćica.
    dužan je onoliko koliko je ona nesposobna za isto.
    Šta, ne prija ti više da budeš Kokoš?
    Super, ako može još i da radi, tim bolje, ako ne može - onda nije ***** u braku, izuzev ako se nije udala sa namerom da gnezdi du.pe ispred kompa dok kuća, deca i muž klize u prpoast.

Učlanjen
    03.12.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3662

Citat Original postavio Još jedan iz sela Pogledaj poruku
    Šta, ne prija ti više da budeš Kokoš?
    Super, ako može još i da radi, tim bolje, ako ne može - onda nije ***** u braku, izuzev ako se nije udala sa namerom da gnezdi du.pe ispred kompa dok kuća, deca i muž klize u prpoast.
    ova ima jaču reputacionu moć... a i neće svaka budala da me citira.
    sve se može, bitna je samo organizacija... kad se hoće.

Starosedelac hirajgoagain (avatar)
    Učlanjen
    23.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    3372

pa ne moze se sve sto se hoce

Učlanjen
    03.12.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    3662

Citat Original postavio hirajgoagain Pogledaj poruku
    pa ne moze se sve sto se hoce
    ovakve stvari se mogu bez problema.

Buduća legenda
    Učlanjen
    01.01.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

E, još da dodam: uopšte nije tačno da Srbi neće da rade, daj ne lažite sebe i sve druge, ne pljujte bar vi po svom narodu, hoće da rade, itekako. Koliko je samo žena mene zvalo da dođu i beru kruške, prosto mi je bilo neprijatno da ih odbijam i žao što ne mogu da ih uputim na druge proizvođače, zvale su i bile spremene da dođu i one iz Vojvodine, i iz Zaječara, čak i sa Kosova, a sve su to ogromne razdaljine i trošak za autobuske karte, i kreću u nepoznato, kod tipa kojem samo znaju glas preko telefona, uplašene šta ih čeka, da li sam trgovac robljem ili organima, ili manijak koji će ih silovati. Bilo je tu i stidetkinja, i onih sa minđušama u nosu i nafrakanih, i slobodnog držanja i stidljivih, i inžinjera, pa i profesorki,sve su radile pošteno u skladu sa svojim mogućnostima, a i za nevelike pare, realno gledano, ali ne može se više platiti. A ako mislite da ja mlatim pare, iznajmite nivu, posadite kruške, odgajite, platite radnike i namlatite ih i vi. Mislim, pare, a ne radnike .

Učlanjen
    17.05.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    884

to o cemu ti pricas je krupan kapital
    sarvas, kao i vecina u ovoj zemlji funkcionise sa sitnim kapitalom
    sustina je da oni koji su bez posla, a pri tom nemaju ni neku kvalifikaciju ni impozantan cv, hoce garanciju za nisata sto mogu da ponude
    pri tom, ne bi nista da razikuu
    o onda ovakve kao sto je sarvas, nazovu kapitalistickim izrabljivacima, jer m on ne bi dao platu jer mu je cilj da akumulira silan kapital od prodatih jaja
    evo ti promer - nije iz nase zemlje, prodavacica koja se tim poslom bavila citav zivot i koja je dosla kod linde
    i odustala jer ne moze mozak da optereti obukom kako da koristi kasu
    ne postoje placeni poslovi, svako od nas mora svojim radom da zaradi svoju platu
    i red je i da se suocimo sa surovom realnoscu, a to je da je ovo siromasna zemlja koja ne moze da nudi svetske plate
    koliko radis, toliko i zaradis
    koliko sam shvatila, ni tebi svakog prvog ne legne novac na racun ukoliko ga tog meseca ne zaradis

Divka, sori, ali pricas gluposti
    ja sam samo rasclanila malo te tvoje...primjere
    i napisala ono sto ja, iz iskustva znam, o prodaji na malo - tezgi, ducanu...
    tu rizik snosi onaj ko snosi obaveze - cija je tezga ili ducan
    daj da vidim ducan u kome radnike placaju iskljucivo na procenat...nema ga
    a sto ga nema kad je to tako super?
    ovo sto si navela dalje je takodjer glupost - zena koju je linda primila je prelijena da nauci nesto novo...
    ok, zena x je lijena
    pa? sta nam cinjenica da je neka osoba x lijena tocno pokazuje???
    i to osoba x u zemlji x...koja ima sasvim drukcije mogucnosti prosjecnog stanovnika Srbije

a ovo s platama je kljucni momenat - vidis, ako ti mozes meni prodavat svoje usluge i proizvode po evropskim cijenama
    onda mozes i radnika tako platiti
    umjesto da razliku podijelite ti i ova lopovska drzava
    u drzavi koja je stvarno siromasna kao sto ti kazes i cijene roba i usluga su na tom...nivou
    prosto, inace nema ko da ih kupi

i nema sta da shvatis - napisala sam kako funkcioniram
    ali da funkcioniram s...domacim preduzetnicima i privrednicima
    ne bi se ja hljeba najela
    zato sto su redom lopine
    ciji dinar po pravilu vrijedi najvise...a sve sto im treba, iako im treba i donpsi novac
    je...bezvrijedno momentu kad oni moraju nekome nesto platiti
    30-45 dana...jos je super ako ti u tom roku plate
    to samo ovdje ima ovako i to zato sto im drzava to dopusta
    sto krupniji...privatnik to mu lakse da uzme, a teze da plati...realno, tako se i ukrupnio...
    Poslednji put ažurirao/la vragana : 12.09.2013. u 11:14

Elita **Freya** (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1189

Ljudi bre, sta se uhvatili kruski, prepelica, kurvanja i kriminala....iz ekstrema u ekstrem.

Ne mislim da su Srbi lenji vec da nam sistem ne valja pa se od frizerke ocekuje da bude ekonomista a od ekonomiste da kopa kukuruz a svi bi najradije na drzavni budzet. Ako nisam na budzetu odoh da okopavam njivu bez nadnice da mi ovi sa budzeta ne bi kazali da sam lenj. Svako se postavlja kao sudija u odnosu na druge, po principu, sutni coveka koji je na zemlji.

Ukoliko se ne preprodaju devize na pijaci sto je, boze moj, za podiciti se.

- - - - - - - - - -

Ljudi bre, sta se uhvatili kruski, prepelica, kurvanja i kriminala....iz ekstrema u ekstrem.

Ne mislim da su Srbi lenji vec da nam sistem ne valja pa se od frizerke ocekuje da bude ekonomista a od ekonomiste da kopa kukuruz a svi bi najradije na drzavni budzet. Ako nisam na budzetu odoh da okopavam njivu bez nadnice da mi ovi sa budzeta ne bi kazali da sam lenj. Svako se postavlja kao sudija u odnosu na druge, po principu, sutni coveka koji je na zemlji.

Ukoliko se ne preprodaju devize na pijaci sto je, boze moj, za podiciti se.

Slične teme

1. Kada bih birala...
    Autor Nightwish u forumu Žene
    Odgovora: 293
    Poslednja poruka: 01.04.2013., 21:26
  2. ZELJE( Birala birka tjorafog Mirka ) :)))
    Autor looodica u forumu Arhiva
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 25.11.2004., 19:47

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •