Birala birka...

Znam da post nije meni upucen, ali ko bi normalan stajao satima na pijaci sa neizvesnim rezultatom? I sta sa tim ako je kukala da nema posla? Da si joj ponudio dnevnicu + procenat mozda bi bio drugaciji rezultat. Ali ne, ti bi hteo sto jeftinije da prodjes.
Онај ко нема посла, а ни новца.
И не мора да стоји и разрађује посао годину дана, ако не иде, разгоди за два три дана и амин сватови.
А за тих неколико дана неће умрети од стајања, или чешће седења на пијаци за тезгом.
 
...ali ne ćoravog Mirka, nego posao.

Da li u Srbiji nema posla, ili nema onih koji hoće da zarade?
Ako biste došli u situaciju da nemate para za golu egzistenciju, kojih poslova se ne bi plašili?
Da li biste radili bilo šta i tražili bolje, ili sedeli i čekali da se situacija reši sama od sebe?
Da ne možete da nađete posao kakav želite, a očajnički vam trebaju pare, šta biste uradili? Kako biste se snašli da kupite sutra hleba, cigara, detetu patike, sebi jaknu?

Sve ovo pitam, jer neću da spamujem na Rupi. Idem kod deteta na roditeljski, pa kada se vratim, reći ću šta imam. :mrgreen:

a. posla ima sve manje, ali ko se potrudi...mozda nesto i resi
b. sve zavisi od okoline. za neke stvari cujem da nema ko da odradi, a kad mi dodje majstor i zacepi za sitnu popravku sve mislim gde su ti majstori sa malo posla, dobri a povoljni
c. ko moze taj sedi, ko mora on ne bira
d. imam i ja u okruzenju ljude sa malo primanja ili bez. i u familiji. kad para nema prvo se kresu troskovi. dakle preporucujem kresanje to uvek pali

mene cudi ova naknadna pamet. godinama pisem ovde kako politika i ekonomija ne valjaju. ocito da je nekom bilo dobro - do juce, a sad kad je zaigrala mecka qq pomagaj. svako ko je podrzavao neuspesnu i stetnu politiku, pa i u vodzi, ima udeo u sopstvenom propadanju, i nasem opstem
 
Poslednja izmena:
Mnogi od vas su se fokusirali na fakultetski obrazovene osobe. Ako ništa drugo, godine učenja, troškovi školovanja, zadovoljstvo onim što su postigli završivši fakultet, daje im za pravo da biraju poslove.(Mada, ako nema ujutru za hleb, ni za sutra ujutru, ni za prekosutra, onda imaju istu startnu poziciju kao oni bez fakulteta.) A šta je sa onima koji imaju osnovno obrazovanje, koji imaju srednjoškolsko obrazovanje, a ni jedan im posao nije po volji? Do jednog im treba tri prevoza, kod drugog im smeta što rade na procenat, treći ne mogu da rade jer su gadljivi...I pritom nemaju da plate račune i kažu da posla nema?

Moja rođena sestra ima još 5 - 6 godina do penzije. Radi u državnoj ustanovi, ima završenu srednju školu. Da, ne daj bože, sutra ostane bez posla, pre bi u NS pasla travu nego što bi radila posao koji nije kancelarijski. Po mogućstvu u državnoj firmi. Kakve prodavnice, kakvo spremanje stanova, kakvi staklenici...:(

Nestrucan radnik nikome ne znaci...mi idemo naludo kisa naludo susa, kaznjavali smo seljake koji drze koze a sada si izbirac ako ne umes kozu makar da pomuzes....stvarno je suvise ocekivati da zena sa preko trideset godina staza, u srednjim pedesetim, okrene plug, motiku i vilu...za svaki zanat, od hirurskog pa do ratarskog treba iskustvo i znanje.
Ovde je problem sto se zeni pred penzijom drma radno mesto...u celoj prici meni je to najnenormalnije...ne radi se o tome da biram vec ne umem sa zivotnjama i zemljom, isto kao sto neko drugi ne ume ono sta ja znam. Nevolja Srbije je u tome sto niko nije trzisno dobro postavljen na svoje mesto. Tek tada mozemo da budemo produktivni.
 
...ali ne ćoravog Mirka, nego posao.

Da li u Srbiji nema posla, ili nema onih koji hoće da zarade?
Ako biste došli u situaciju da nemate para za golu egzistenciju, kojih poslova se ne bi plašili?
Da li biste radili bilo šta i tražili bolje, ili sedeli i čekali da se situacija reši sama od sebe?
Da ne možete da nađete posao kakav želite, a očajnički vam trebaju pare, šta biste uradili? Kako biste se snašli da kupite sutra hleba, cigara, detetu patike, sebi jaknu?

Sve ovo pitam, jer neću da spamujem na Rupi. Idem kod deteta na roditeljski, pa kada se vratim, reći ću šta imam. :mrgreen:

'oću ja pare. To što bih htela da radim, radi se sa faksom, koji ne'am. :mrgreen:
Pa nameravam da se pridružim dragom, porodični biznis, što da ne?
Nije da je zabavno, al' rekoh da hoću pare.
Ne bi mi bilo frka da čistim po kućama ako nemam kinte za dete.
Al' dok ne moram, dosta mi je da budem domaćica. :heart:
 
Mnogi od vas su se fokusirali na fakultetski obrazovene osobe. Ako ništa drugo, godine učenja, troškovi školovanja, zadovoljstvo onim što su postigli završivši fakultet, daje im za pravo da biraju poslove.(Mada, ako nema ujutru za hleb, ni za sutra ujutru, ni za prekosutra, onda imaju istu startnu poziciju kao oni bez fakulteta.) A šta je sa onima koji imaju osnovno obrazovanje, koji imaju srednjoškolsko obrazovanje, a ni jedan im posao nije po volji? Do jednog im treba tri prevoza, kod drugog im smeta što rade na procenat, treći ne mogu da rade jer su gadljivi...I pritom nemaju da plate račune i kažu da posla nema?

Moja rođena sestra ima još 5 - 6 godina do penzije. Radi u državnoj ustanovi, ima završenu srednju školu. Da, ne daj bože, sutra ostane bez posla, pre bi u NS pasla travu nego što bi radila posao koji nije kancelarijski. Po mogućstvu u državnoj firmi. Kakve prodavnice, kakvo spremanje stanova, kakvi staklenici...:(
Sta uopste znaci birati posao? Na birou mozes da dobijes samo mesto prodavca osiguranja i usisivaca od vrata do vrata.
Moja rodjena sestra kad je shvatila da je zavrsila pogresan fakultet i da u struci tesko da moze da nadje posao bez mnogo jaka veze i prihvatala je sve sto joj se nudi preko biroa.
Prvo je radila neke ankete po kucama, tu je svasta dozivela, da je vredjaju, da je optuzuju da iz neke sekte, vicu na nju. Radila neko vreme i odustala. Posle je isla na obuku za prodaju nekih usisavca, pa su ih tamo izmedju ostalog obucavali i kako da placu i mole ljude da ih puste u kucu, da im malte ne od toga zivot zavisi. Otprilike da ponizis sebe sto vise, da bi musterija mislila da ti veliku stvar cini i da se oseca nadmocno, veca verovatnoca je tako da ce pristati na prezentaciju. Tu je jedva dosla sebi i vec kad je videla da bi onako sitna morala da vitla te usisivace po prevozu valjda, posto ne vozi, tad je ljubazno odbila posao i radi na zamenama u struci.
Ostaje ti od tih poslova kojih uvek ima u ponudi rad po prehrambenim samoposlugama, gde te tretiraju kao robu koju tu prodaju, ili da sredjujes kuce, opet sitna para za izivljavanje koje mozes da istrpis u nekim porodicama.
Uz to na nekim poslovima regresiras, u sakom smislu, ubede te ili ubedis sam sebe vremenom da za tebe i nije nista bolje.
I ja sam uvek za to da ako mozes da obavezno biras posao, i da ne radis po svaku cenu neke poslove, samo i samo ako moras i dok moras, ili da to budu dodatni poslovi.
 
pa i oni, i ako rade za sebe uglavnom, cesto ne zarade nista
i onda sta?
imaju pravo da kazu ja necu da radim za dzabe, samo zato sto rade za sebe?
Ako radiš za sebe, možeš stajati za džabe ako ti se stoji za džabe.
Ako radiš za drugog, imaš pravo da odbiješ stajanje za džabe jer ti posao treba zbog plate, a ne zato što voliš gazdu.


Da joj je ponudio dnevnicu ona se ne bi ni trudila posto zna da ce novac dobiti u svakom slucaju.A jos pored dnevnice i procenat, pa ta jaja nisu sto dinara komad vec mnogo manje i on treba nesto da zaradi plus sto bi imao troskove tezgarine.
U svakom slucaju mogla je bar da proba neki dan, pa ako ne ide , cao i gotovo, ocito joj nije bilo toliko teska situacija koliko je ona kukala da jeste.
Zbog čega bi uopšte probavala i ne samo gubila svoje vreme u situaciji neizvesne plate, već rizikovala i da pljune pare iz svog džepa kad je uhvati raznorazna inspekcija na pijaci, a ona bez papira? Ili misliš da je nenormalno i nefer prema gazdi misliti o isplativosti posla?


Онај ко нема посла, а ни новца.
И не мора да стоји и разрађује посао годину дана, ако не иде, разгоди за два три дана и амин сватови.
А за тих неколико дана неће умрети од стајања, или чешће седења на пијаци за тезгом.
"Onaj ko nema posla, a ni novca" - zvuči kao da će pristati na sve pa makar i na dva leba, pa hajde da ga iskoristimo što više možemo, makar dok ne dođe pijačna inspekcija.
Fuj!


Mislim, halo ljudi, jeste li vi toliko glupi i nesvesni, ili ste samo neizmerno bezobrazni?
 
Poslednja izmena:
Radila bih bilo koji posao da svojoj porodici omogucim sto bolji zivot.
Trudim se da razumem i one koje ostaju kuci da.budu domacice i dizu decu,
ali mislim da uvek treba nesto raditi, nesto sto donosi koji dinar u kucu.

Najgora stvar na svetu je nesamostalnost,
kad zavisis od drugoga...
I to i nije tesko dok si mlad... pa i ne znas kako je zaradjivati sopstveni dinar
posle vec pocne da zulja...

Mislim.da ljudi kojima nije frka, biraju i cekaju posao.
Ljudi kojima je frka, i koji nemaju izbor uvek nadju posao i rade.
 
Ako radiš za sebe, možeš stajati za džabe ako ti se stoji za džabe.
Ako radiš za drugog, imaš pravo da odbiješ stajanje za džabe jer ti posao treba zbog plate, a ne zato što voliš gazdu.



Zbog čega bi uopšte probavala i ne samo gubila svoje vreme, već rizikovala i da pljune pare iz svog džepa kad je uhvati raznorazna inspekcija na pijaci, a ona bez papira?



"Onaj ko nema posla, a ni novca" - zvuči kao da će pristati na sve pa makar i na dva leba, pa hajde da ga iskoristimo što više možemo, makar dok ne dođe pijačna inspekcija.
Fuj!



Mislim, halo ljudi, jeste li vi toliko glupi i nesvesni, ili ste samo neizmerno bezobrazni?
Говорило се о пијци, а то могу рећи из прве руке.
Због практичног престанка посла већи део Елнос-а, то је део Агровојводине, отишао је на неплаћено почетком 1993. и то се одужило око годину дана за које време сам мало држао часове из математике, потом шверцовао гориво из Мађарске у навареним резервоарима и пун гепек чоколаде, вате, цигарета, тампона(чак и то, и не да су ишли!!!)...и продавао на пијаци све сем горива.
Седнем на гајбе и тргујем, можеш мислити, ништа страшно, чак и ви блазирани што се свега ужасавате би то могли радити.
На крају сам прешао на краљевски посао-диловање девизама, фина зарадица, само треба бити на ногама 12+ сати, напољу, по зими и сунцу.
Нисам умро, жив и здрав сам, чак сам се и размножио.
Бтв као средњошколац радио сам у ПИК Бечеју и ПИК Елану из Србобрана на брању паприке и краставаца и заливањи паприке(ово последње се ради ноћу па сунце није проблем, али бити мокар није пријатно ни у летњим ноћима) и од те кинте купио себи први мотоцикл АПН 4.
 
Ako radiš za sebe, možeš stajati za džabe ako ti se stoji za džabe.
Ako radiš za drugog, imaš pravo da odbiješ stajanje za džabe jer ti posao treba zbog plate, a ne zato što voliš gazdu.





Zbog čega bi uopšte probavala i ne samo gubila svoje vreme u situaciji neizvesne plate, već rizikovala i da pljune pare iz svog džepa kad je uhvati raznorazna inspekcija na pijaci, a ona bez papira? Ili misliš da je nenormalno i nefer prema gazdi misliti o isplativosti posla?



"Onaj ko nema posla, a ni novca" - zvuči kao da će pristati na sve pa makar i na dva leba, pa hajde da ga iskoristimo što više možemo, makar dok ne dođe pijačna inspekcija.
Fuj!


Mislim, halo ljudi, jeste li vi toliko glupi i nesvesni, ili ste samo neizmerno bezobrazni?

U pravu si. Moj muž dosta vremena provodi na pijaci, doduše nikada nije baš za džabe, bude makar neka kinta, ali roba je njegova, pa i ako propadne, manja je šteta nego da je kupio da preproda. I može s njom da radi šta hoće: da bezobrazno podigne cenu, da je smešno spusti, da pokloni sve sa tezge...od volje mu.

Ali ovo za inspekciju nisi u pravu. Nas dvoje smo 24 godine zajedno. Za sve to vreme, samo jednom, u vreme suludih, ratnih devedesetih, inspekcija mu je oduzela kantar, jer nije imao žig da je baždaren.
 
Govorilo se o radu za drugog.
Ti si radio za sebe, pa si i sve rizike koje si odlučio da snosiš, snosio za sebe - ne za drugog.
Немаш ту ризика, плати се пијачарина тј Сарваш плати пијачарину и то је то.
Могла је да ради неколико дана тек да се види јел посао иде, а не да измишља.
То је ионако лакачак послић, прича с другим продавцима, седи на гајбама, стоји, ради сасвим мало и лако.
 
prvo ne znamo mi šta je prava nužda
mislim ono kuckamo na adsl-u
drugo svako bira koliko može
neko zaradi 25h rsd mesečno u disu
neko odradi 5 dana na zgradi za to
neko pokpi na kladionici pa živi
mislim i ko mora radi sta moze
 
Ali ovo za inspekciju nisi u pravu. Nas dvoje smo 24 godine zajedno. Za sve to vreme, samo jednom, u vreme suludih, ratnih devedesetih, inspekcija mu je oduzela kantar, jer nije imao žig da je baždaren.
Pa... dovoljno je znati da inspekcija postoji i da se, na papiru makar, trebaju imati određeni papiri koji se odnose na samu tezgu i na kvarljivu robu namenjenu za ishranu ljudi - nevažno je da li u praksi ta inspekcija obavlja svoj posao revnosno ili manje revnosno.

Već samo zakonsko postojanje inspekcije predstavlja rizik koji će, ukoliko stvari krenu po zlu, neko morati da plati iz svog džepa. Najmanje što se može reći je da je, iz ugla gazde prema radniku koji treba da snosi rizik, neozbiljno pozivati se na to da inspekcija baš i ne radi svoj posao.
 
Говорило се о пијци, а то могу рећи из прве руке.
Због практичног престанка посла већи део Елнос-а, то је део Агровојводине, отишао је на неплаћено почетком 1993. и то се одужило око годину дана за које време сам мало држао часове из математике, потом шверцовао гориво из Мађарске у навареним резервоарима и пун гепек чоколаде, вате, цигарета, тампона(чак и то, и не да су ишли!!!)...и продавао на пијаци све сем горива.
Седнем на гајбе и тргујем, можеш мислити, ништа страшно, чак и ви блазирани што се свега ужасавате би то могли радити.
На крају сам прешао на краљевски посао-диловање девизама, фина зарадица, само треба бити на ногама 12+ сати, напољу, по зими и сунцу.
Нисам умро, жив и здрав сам, чак сам се и размножио.
Бтв као средњошколац радио сам у ПИК Бечеју и ПИК Елану из Србобрана на брању паприке и краставаца и заливањи паприке(ово последње се ради ноћу па сунце није проблем, али бити мокар није пријатно ни у летњим ноћима) и од те кинте купио себи први мотоцикл АПН 4.

Divan primer o ''snalažljivosti'' u Srbilendu. Šverc iz Đarme i dilovanje deviza.
 
Немаш ту ризика, плати се пијачарина тј Сарваш плати пијачарину и то је то.
Могла је да ради неколико дана тек да се види јел посао иде, а не да измишља.
То је ионако лакачак послић, прича с другим продавцима, седи на гајбама, стоји, ради сасвим мало и лако.
Bravo , to je sustina ! Odmah sam znao da imam posla sa lijenstinom . Zato je razgovor tako i tekao .
Ona kojoj treba posao bi se ponudila da proba .Ja volim ljude testirati na specifican nacin .
Da navedem jedan primjer . U Krajini sam imao farbaru . Dodje djevojka da trazi posao . Znao sam je samo
iz vidjenja jer je bilo puno izbjeglica .Kazem joj da joj nudim neplaceni probni rad od mjesec dana , ako
zadovolji primam je za stalno . I ona pristane . Ujutro je dosla na posao prije vremena . Dobila je sok i kafu
i rekao sam da je ono bila zajebancija i da je primljena za stalno . Ono je bio samo test da vidim koliko joj je
stalo do posla . Nju sam zaposlio , a nisam nikog od rodbine mada ih je bilo poprilicno .I nisam pogrijesio jer
je bila izvanredno pozrtvovan i posten radnik . I nije radila za dva hleba nego za 200 maraka mjesecno sto
je 1998 . g .bilo veca plata nego u Srbiji .
 
moj rodjak
20 god
zavrsena samo 2 rayreda srednje, pa presao na vanredno pa ni to ne ide
nema pare, sve je srranje,nema posla
hoces li da radis u atoperionici
ma kakvi
a da se yaposlis kod automehanicara da ucis yanat
ma ni u ludili, pa crni nokti, znas kako bi me devojke gldeale
pa gde hoces
pa u kaficu nekom, ali dobrom, kao sanker
pa yar nisi radio nedelju dana i imao problema
pa jesam ali ti ne znas kako je tesko da se zapamte sve porudzbine vikendom i izracuna cena
pa sta hoces
da isem van oce ussrane zemlje
ajde reko idi, evo ja cu da ti dam da odes i dok se ne snadjes, samo reci mi gde
pa ne zanm u Nemacku
ok a sta ces da radis
pa nesto
pa sta. kakvu ikakavu vestinu ti znas
pa ne znam ali tamo svako ,oze da radi
ma moze,ali da radi, a sta ti znas da radis
pa najbolje bi bilo kad bi ovde u opstini radio
a sta
pa nesto u kancelariji, ali da se ne smaram sa ljudima na salteru
a da li bi i direktor odmah da budes
pa ne direktor, sta me yeyas, ali neki sef da
aha, moze, sa osnovnom skolom narocito....

i tako

jesi žena i po
i svaka čast za tvog debilčića
ali realno da nekome nudiš 4 posla...
ok ima debila
ali ko kome nudi to?
 
Sarvas, ti nisi ponudio ženi probni rad. Ponudio si joj da radi za nešto, a kad te je pitala koliko je to nešto, ti nemaš pojma. Odnosno, 30% od možda ničega. Ulaziš u biznis i nemaš nikakvu projekciju zarade, nikakav biznis model i očekuješ da osoba koja te prvi put u životu vidi preuzme na sebe deo rizika tvoje neozbiljnosti.
 
... dok god država dozvoljava sitnim privatnicima da se iživljavaju i maltretiraju ljude, do tada će nam tako i biti.

Mene bi bilo stid makar i da pomislim nekoga da "istestiram" tako što ću mu ponuditi da radi za džabe mesec dana, samo zato što država ne obavlja svoj posao i indirektno dozvoljava svakoj šuši da "testira" ljude nudeći im neplaćeni probni rad koji kao takav po zakonu ne postoji - a kamoli to da izgovorim ili uradim. Fuj!
 
Poslednja izmena:
Bravo , to je sustina ! Odmah sam znao da imam posla sa lijenstinom . Zato je razgovor tako i tekao .
Ona kojoj treba posao bi se ponudila da proba .Ja volim ljude testirati na specifican nacin .
Da navedem jedan primjer . U Krajini sam imao farbaru . Dodje djevojka da trazi posao . Znao sam je samo
iz vidjenja jer je bilo puno izbjeglica .Kazem joj da joj nudim neplaceni probni rad od mjesec dana , ako
zadovolji primam je za stalno . I ona pristane . Ujutro je dosla na posao prije vremena . Dobila je sok i kafu
i rekao sam da je ono bila zajebancija i da je primljena za stalno . Ono je bio samo test da vidim koliko joj je
stalo do posla . Nju sam zaposlio , a nisam nikog od rodbine mada ih je bilo poprilicno .I nisam pogrijesio jer
je bila izvanredno pozrtvovan i posten radnik . I nije radila za dva hleba nego za 200 maraka mjesecno sto
je 1998 . g .bilo veca plata nego u Srbiji .

ako neko ne prihvati probni rad mesec dana mislis da mu nije stalo do posla? samo sto neko nece da se ebava sa koje kakvima mesec dana najcesce za dzabe. upravo neko kome treba posao i kome je stalo razmislja u pravcu da je u pitanju zaebancija i nece svoje vreme da gubi, nego ide dalje.
 
Bravo , to je sustina ! Odmah sam znao da imam posla sa lijenstinom . Zato je razgovor tako i tekao .
Ona kojoj treba posao bi se ponudila da proba .Ja volim ljude testirati na specifican nacin .
Da navedem jedan primjer . U Krajini sam imao farbaru . Dodje djevojka da trazi posao . Znao sam je samo
iz vidjenja jer je bilo puno izbjeglica .Kazem joj da joj nudim neplaceni probni rad od mjesec dana , ako
zadovolji primam je za stalno . I ona pristane . Ujutro je dosla na posao prije vremena . Dobila je sok i kafu
i rekao sam da je ono bila zajebancija i da je primljena za stalno . Ono je bio samo test da vidim koliko joj je
stalo do posla . Nju sam zaposlio , a nisam nikog od rodbine mada ih je bilo poprilicno .I nisam pogrijesio jer
je bila izvanredno pozrtvovan i posten radnik . I nije radila za dva hleba nego za 200 maraka mjesecno sto
je 1998 . g .bilo veca plata nego u Srbiji .

nemam mjesec dana da ih potrosim da se nekom dokazujem
vrlo je jednostavno - ako ne zaradim nista mjesec dana bicu u problemu
ono, imacemo da jedemo, ali cemo biti u minusu koji moramo pokriti
freelancer sam i da imam evro za svaku takvu...probnu spiku
projekte na procenat - od prodaje igre, po downloadu...bla, bla...
u mom svijetu tako prepoznajes hostaplere i prevarante
sto ne znaci da si ti ta kategorija, samo kazem kako to recimo meni zvuci...na temelju iskustva
 
Pa to što bi ti za tih godinu dana sedeo besposlen i metanisao o vlastitim sposobnostima koje drugi ne primećuju je tvoj problem.
Pa to što je pojam kriminala u srbistanu tako rastegljiv i proizvoljan je jedan od razloga zašto je ova zemlja u hroničnom кurcu godinama. Naravno, iluzorno bi bilo očekivati od švercera i dilera da reaguju društveno svesno, ali hvaliti se takvim dostignućima je svejedno degutantno.
 
Pa to što je pojam kriminala u srbistanu tako rastegljiv i proizvoljan je jedan od razloga zašto je ova zemlja u hroničnom кurcu godinama. Naravno, iluzorno bi bilo očekivati od švercera i dilera da reaguju društveno svesno, ali hvaliti se takvim dostignućima je svejedno degutantno.
Вероватно је мање дегутантно седети кући и маштати како ће те неки проницљиви ловатор открити, запослити и решити све твоје проблеме, док ћеш ти пре тога јак као бик и готово једнако толико паметан седети, висити понекад на бироу и редовно кламати родитеље за лову продајући им причу о моралу и властитим узвишеним вредностима.
 
Вероватно је мање дегутантно седети кући и маштати како ће те неки проницљиви ловатор открити, запослити и решити све твоје проблеме, док ћеш ти пре тога јак као бик и готово једнако толико паметан седети, висити понекад на бироу и редовно кламати родитеље за лову продајући им причу о моралу и властитим узвишеним вредностима.

Da, čak i to jeste manje degutantno, ali ne vredi tebi objašnjavati.
 
nemam mjesec dana da ih potrosim da se nekom dokazujem
vrlo je jednostavno - ako ne zaradim nista mjesec dana bicu u problemu
ono, imacemo da jedemo, ali cemo biti u minusu koji moramo pokriti
freelancer sam i da imam evro za svaku takvu...probnu spiku
projekte na procenat - od prodaje igre, po downloadu...bla, bla...
u mom svijetu tako prepoznajes hostaplere i prevarante
sto ne znaci da si ti ta kategorija, samo kazem kako to recimo meni zvuci...na temelju iskustva
A znas li ti koliko ima debeloguzana koji misle da im treba biti placeno i to sto ujutro ustanu iz kreveta i odu na dorucak ?
Cak i u ovakvoj Srbiji gdje ima puno nezaposlenih . Meni trebalo neko hitno kopanje .Ja inace kod svoje kuce radim sve
poslove . I strucne i fizicke . Znam i da zidam , uvodim struju , postavljam keramicke plocice i laminat a poznajem i obradu
drveta i metala . Imam alata sto nema vecina majstora .
I dodje mi na kopanje neki matori . Meni je taj posao bio zaheban jer imam povredu iz rata . Trazio za dnevnicu 50 evra plus hrana i pice .
Dam mu 100 dinara da se vrati kuci , a s tim novcem sam mu refundirao i troskove dolaska .
A sto se ovog tvog tice , dzabe ti svi dogovori ako se zaposlis kod fukare . Kod postenog ni ne moras traziti neke uslove za sebe .
 

Back
Top