Birala birka...

tenziju na temi treba spustiti(uvek sam za-spustanje), pa ko ima nesto neka napise, ili iskustvo ili stav. moze i replika

u familiji imam porodice koje su ostale bez prihoda, a ne zive na selu. niko ih ne pita kako im je, situirani ih polako napustaju i izbegavaju. samoca u bedi. nije to bedna beda sa propalim mentalitetom. sve je to narod normalan ali u problemu
 
tenziju na temi treba spustiti(uvek sam za-spustanje), pa ko ima nesto neka napise, ili iskustvo ili stav. moze i replika

u familiji imam porodice koje su ostale bez prihoda, a ne zive na selu. niko ih ne pita kako im je, situirani ih polako napustaju i izbegavaju. samoca u bedi. nije to bedna beda sa propalim mentalitetom. sve je to narod normalan ali u problemu

...pa ne kaze se uzalud..."cekaj da te snadje muka pa da vidis koliko imas prijatelja"...tuzno ali istinito....
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
tenziju na temi treba spustiti(uvek sam za-spustanje), pa ko ima nesto neka napise, ili iskustvo ili stav. moze i replika

u familiji imam porodice koje su ostale bez prihoda, a ne zive na selu. niko ih ne pita kako im je, situirani ih polako napustaju i izbegavaju. samoca u bedi. nije to bedna beda sa propalim mentalitetom. sve je to narod normalan ali u problemu

to dodje normalno, jer prvo o cemu da pricaju? ovi situirani imaju jednu pricu, ovi sto nemaju drugu. situiranima je glupo da pricaju sta su i kako troisli, sta su radili i gde isli, a nece ni da slusaju ove sto nemaju. i nece da se izlazu riziku da im se trazi pozajmica. to je uvek tako bilo i bice.

a sto se tice samih vlasnika firmi, sta ocekuju, vernost firmi? zalaganje radnika za njihov cilj tjah firmu? pa to s epostize upravo zastitom sopstvenih radnika na izvestan nacin. jer sto bi bilo ko ko ima solidno i uredno placen posao i prijavljen je zaebavao, jrt u tom slucaju i cilj zaposlenih bi trebalo da bude opstanak firme? s druge strane ako neko nije prijavljen i radi za crkavicu, normalno je da ga firma nece interesovati. to je moja logika. doprinosis firmi koliko firma tebi, dvosmeran proces i ende.
 
to dodje normalno, jer prvo o cemu da pricaju? ovi situirani imaju jednu pricu, ovi sto nemaju drugu. situiranima je glupo da pricaju sta su i kako troisli, sta su radili i gde isli, a nece ni da slusaju ove sto nemaju. i nece da se izlazu riziku da im se trazi pozajmica. to je uvek tako bilo i bice.

a sto se tice samih vlasnika firmi, sta ocekuju, vernost firmi? zalaganje radnika za njihov cilj tjah firmu? pa to s epostize upravo zastitom sopstvenih radnika na izvestan nacin. jer sto bi bilo ko ko ima solidno i uredno placen posao i prijavljen je zaebavao, jrt u tom slucaju i cilj zaposlenih bi trebalo da bude opstanak firme? s druge strane ako neko nije prijavljen i radi za crkavicu, normalno je da ga firma nece interesovati. to je moja logika. doprinosis firmi koliko firma tebi, dvosmeran proces i ende.


..nije svima...licno poznajem neke, koji uzivaju da pricaju svima gde su bili, sta su kupili, i kako su se sad istrosili, prosto ocekuju da saucestvujes
u njihovim "mukama" jer su se istrosili ne planirano puno:mrgreen:...desavalo mi se i da mi iznose redom sve sto su kupili, ocekujuci da se divim,
radujem, pa cak i da strpljivo cekam da sve probaju i da komentarisem kako im stoji...
..da se razumemo, nemam ni trunku zlobe u sebi, mogu da kupe sto god hoce, nikad nikom ne trazim nista, ama nista, sto imam imam, moja dusa
je puna...i to sto imam vrednije je od svih krpetina ovoga sveta...al' brate ne mogu ni da skacem do plafona od srece sto je neko dao za letnju ili
prolecnu garderobu cirka 5000€...a ja nisam kupila cizme zadnje 3 godine....eto ne mogu, a opet da se razumemo neka je njima srecno i neka
kupe i 3x vise, samo nek' se ne sepure toliko...prosto je degutantno....bar meni...
 
a samo e rec o luku. gde je sve ostalo?

mene ipak i dalje buni sama tema. mozda sam ja bukvalan. pocetni post citam kako je napisan a ne kako je trebalo da ispadne.


[/I]

Koje ostalo? Šta ti hoćeš, da ja tebi sada ovde napišem koliko će moja porodica ove godine zaraditi? Koji ti je đavo? I luk i "ostalo" je zasejano, obrađeno i ubrano, nije palo s neba, čoveče božiji.

I hajde molim te, reci mi kako si ti to pročitao uvodni post? Gde sam ja napisala da se taj post tiče mene? A na temu sam odgovorila, ako ti je promaklo

Zadovoljna domacica:
a sam pitala za situaciju kada jesi priteran uza zid. Kada nisi priteran, onda je u redu da odbijaš.

Nisam bila u situacijama opisanim u uvodnom i ovom postu. Znači, nikada nisam bila priterana uza zid, i ne znam šta znači nemati para za račune, za hleb, za ono osnovno. Živela sam i ovako i onako, i sa malo i sa mnogo para, ali u situaciji da nemam za leba, nisam bila. No pošto sam neobrazovana, prihvatila bih da radim bilo šta što može da donese pare da preživim taj dan, a da se ne kosi sa mojim moralnim načelima. Ne bih se ni sa kim kresnula za pare, ne bih se udala za nekog dedu od sto godina niti bila ljubavnica takvom u zamenu za pare. Sve ostalo što mogu da zamislim, radila bih. Jer nisam gulila klupu godinama, nisam ostavila oči na fakultetu, i svesna sam da je izbor poslova koje bih mogla da radim sužen.
 
ja mislim da je nevolja u uvodnom postu koji je sugestivan.
Birka ukazuje na lice koje izvoljeva. Aluzija ili -ili govori da je jednako moguc odgovor kako u Srbiji zapravo posla ima, iako je nezaposlenost monstruozna , ali su Srbi birke-izoljevaci pa zato trpe gladni.
Cini mi se da je to izvrtanje teza, posla ima ali kakvog, ne posla vec poslodavaca, ako bismo bili posteni, to mogu da kazu samo oni koji su menjali gazde....ko se nije nasao u tom blatu moze samo da nagadja i sudi, recimo pominjanjem birke. Uverena sam da od Sudana do Islanda normalan covek tezi radu za novac, sto pokazuje emigracija Srba koja radi veoma vredno. Dakle, problem je nesto drugo a kada se ozbiljnije pogleda jasno se vidi da srpski radnik nema prava vec samo obaveze dok srpski poslodavac nema obaveze vec samo prava. To je rad nedostojan primanja, dostojanstva, mira itd itd....nevezano od skolske spreme. Kada je takvo stanje, ljudi krenu alternativnim putem ne zato sto su lenji vec da neki poslodavac ne bi koristio njihov ocaj. Shvatam da to ne znas jer si individualni preduzetnik ali sustina nije u tome vec u razumevanju i stajanju na pravoj strani isto kao sto bi moralna obaveza zaposlenih i situiranih bila da izadju na ulicu kada i ako se marsira za prava radnika i nezaposlenih.

Svako bi zbog dece odsekao kosu sa glave ali je nevolja kada niko ne ganja zelenasa koji je to rezanje uzrokovao ne bi li se obogatio.
 
ja mislim da je nevolja u uvodnom postu koji je sugestivan.
Birka ukazuje na lice koje izvoljeva. Aluzija ili -ili govori da je jednako moguc odgovor kako u Srbiji zapravo posla ima, iako je nezaposlenost monstruozna , ali su Srbi birke-izoljevaci pa zato trpe gladni.
Cini mi se da je to izvrtanje teza, posla ima ali kakvog, ne posla vec poslodavaca, ako bismo bili posteni, to mogu da kazu samo oni koji su menjali gazde....ko se nije nasao u tom blatu moze samo da nagadja i sudi, recimo pominjanjem birke. Uverena sam da od Sudana do Islanda normalan covek tezi radu za novac, sto pokazuje emigracija Srba koja radi veoma vredno. Dakle, problem je nesto drugo a kada se ozbiljnije pogleda jasno se vidi da srpski radnik nema prava vec samo obaveze dok srpski poslodavac nema obaveze vec samo prava. To je rad nedostojan primanja, dostojanstva, mira itd itd....nevezano od skolske spreme. Kada je takvo stanje, ljudi krenu alternativnim putem ne zato sto su lenji vec da neki poslodavac ne bi koristio njihov ocaj. Shvatam da to ne znas jer si individualni preduzetnik ali sustina nije u tome vec u razumevanju i stajanju na pravoj strani isto kao sto bi moralna obaveza zaposlenih i situiranih bila da izadju na ulicu kada i ako se marsira za prava radnika i nezaposlenih.

Svako bi zbog dece odsekao kosu sa glave ali je nevolja kada niko ne ganja zelenasa koji je to rezanje uzrokovao ne bi li se obogatio.

...moja majka bi ti sad rekla, da si "pametnija nego teza"....pravo u centar, bravo Freyo:ok:
 
matematicki gledano, posle svega sto se desilo u demokratiji i slobodi, vecina zivi losije, i tek ce da zivi losije. pojedinci ce da izbegnu malo ili zamalo, ali vecina ne. i svake godine ce biti losije. nema tu nekog licnog doprinosa i zasluge, to je tako. bice mnogo socijalne frustracije, nemocu i, i nepravde. slobodan si - da radis za nadnicu, ili za sistem da budes obezbedjenje za 15-18000 dinara.

nije moguc ovaj nas demokratski kapitalizam u kome bi vecini bilo bolje. nismo se za to borili. ako se neko i nafatira, on to cini kao nas predstavnik.
 

Back
Top