KOSMET bi ostao u Srbiji da je ....

ХЕРЦ

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
322
pre 10-15 godina Pristina proglasena glavnim gradom Srbije i sve vladine/drzavne institucije bile prebacene u Pristinu. To bi dovelo do naseljavnja srpskog stanovnistva u "glavni grad" i generalno na Kosmet.

Sto se tice medjunarodne zajednice ko bi mogao da odcijepi glavni grad jedne drzave od ostatka zemlje ???

Problem je u tome sto "gospoda" nece iz BGD-a, a moguce je da debilima to nije ni palo na pamet, jer drzavne institucije vode m0r0ni koji primaju platu a misle o zbivanjima u Ruandi dok se seljace uz Pink i ostala g0vna sto im to cudo od drzave pruza.

Kako je pocelo, izgleda da ce Srbi uz Cigane biti jedini narod bez drzave (i Kurdi imaju Kurdistan)...strasno i tuzno :(
 
Kosmet nije imao nikakve sanse da ostane u Srbiji, a evo i zasto!

Jos pre pedeset godina Tito i komunisti su Albancima na KiM dali sva moguca prava i slobode, mnogo vise od autonomije. Sistematsko istrebljavanje srba sa Kosova je pocelo vec tada, samo se o tome nije pricalo. Albanski teroristi su vec tada ubijali i proganjali srbe ali boze sacuvaj da se u ono doba bratstva i jedinstva i savrsene Jugoslavije o tome javno polemise. Drugo, albanci su poceli sa svojom politikom razmnozavanja takticki, i tako postajali sve brojniji. Trece, sami srba sa KOsova su delimicno krivi zbog toga sto nas vise nema dole, jer su albanci nudili velike svote novca ( dobijene od najjace albanske mafije ) za srpske stracare i male posede, novac koji su nasi oberucke prihvatali i tako napustali KiM. Naravno, tu je i politika koja se prema Kosovu vodi vec petnaest godini, i medjunarodne institucije koje ga polako odvajaju! Samo neki od razloga zasto Kosovo nije moglo da opstane kao deo Srbije! Na moju veliku zalost...
 
Kosmet bi ostao u Srbiji da nismo izgubili bitku 1389 god. Otada islam polako prodire u srpske zemlje a prodiranjem islama dolazi i do mesanja voljnog i/ili nevoljnog Srba i Turaka i do islamizacije Srba ( poturice ) a dolaze i poludivlja Ilirska plemena (siptari), koji apsolutno ( a ne delimicno kao Srbi ) primaju islam i staju na stranu turskog okupatora.....
 
Ivkus:
Kosmet nije imao nikakve sanse da ostane u Srbiji, a evo i zasto!

Jos pre pedeset godina Tito i komunisti su Albancima na KiM dali sva moguca prava i slobode, mnogo vise od autonomije. Sistematsko istrebljavanje srba sa Kosova je pocelo vec tada, samo se o tome nije pricalo. Albanski teroristi su vec tada ubijali i proganjali srbe ali boze sacuvaj da se u ono doba bratstva i jedinstva i savrsene Jugoslavije o tome javno polemise. Drugo, albanci su poceli sa svojom politikom razmnozavanja takticki, i tako postajali sve brojniji. Trece, sami srba sa KOsova su delimicno krivi zbog toga sto nas vise nema dole, jer su albanci nudili velike svote novca ( dobijene od najjace albanske mafije ) za srpske stracare i male posede, novac koji su nasi oberucke prihvatali i tako napustali KiM. Naravno, tu je i politika koja se prema Kosovu vodi vec petnaest godini, i medjunarodne institucije koje ga polako odvajaju! Samo neki od razloga zasto Kosovo nije moglo da opstane kao deo Srbije! Na moju veliku zalost...

Sa ovim se u potpunosti slažem, osim što bih dodala da je stvaranje šiptarskog univerziteta 70-ih godina dodatno pospešilo bujanje velikoalbanske ideje, jer su od nepismenih drvoseča preko noći postali "intelektualci".
Zatim, smatram da je postojao tračak nade posle "oluje" i "bljeska", kada su kolone izbeglica pristigle u Srbiju, da je bilo para i političke mudrosti, pa da je Kosmet naseljen ovim srpskim izbeglicama, možda ali samo možda bi danas bila druga situacija.
 
katana_blade:
Kosmet bi ostao u Srbiji da nismo izgubili bitku 1389 god. Otada islam polako prodire u srpske zemlje a prodiranjem islama dolazi i do mesanja voljnog i/ili nevoljnog Srba i Turaka i do islamizacije Srba ( poturice ) a dolaze i poludivlja Ilirska plemena (siptari), koji apsolutno ( a ne delimicno kao Srbi ) primaju islam i staju na stranu turskog okupatora.....

Пре неки дан је Македонски парламент донео закон којим дозвољава ИСТИЦАЊЕ ТУРСКЕ ЗАСТАВЕ (тамо где су
Турци већина), што Србима није дозвољено иако их
има неколико десетина хиљада у Скопској Црној Гори
која је област у Македонији.
ШИРИ СЕ ЗЕЛЕНА ТРАНСФЕРЗАЛА.
 
Strela:
Ivkus:
Kosmet nije imao nikakve sanse da ostane u Srbiji, a evo i zasto!

Jos pre pedeset godina Tito i komunisti su Albancima na KiM dali sva moguca prava i slobode, mnogo vise od autonomije. Sistematsko istrebljavanje srba sa Kosova je pocelo vec tada, samo se o tome nije pricalo. Albanski teroristi su vec tada ubijali i proganjali srbe ali boze sacuvaj da se u ono doba bratstva i jedinstva i savrsene Jugoslavije o tome javno polemise. Drugo, albanci su poceli sa svojom politikom razmnozavanja takticki, i tako postajali sve brojniji. Trece, sami srba sa KOsova su delimicno krivi zbog toga sto nas vise nema dole, jer su albanci nudili velike svote novca ( dobijene od najjace albanske mafije ) za srpske stracare i male posede, novac koji su nasi oberucke prihvatali i tako napustali KiM. Naravno, tu je i politika koja se prema Kosovu vodi vec petnaest godini, i medjunarodne institucije koje ga polako odvajaju! Samo neki od razloga zasto Kosovo nije moglo da opstane kao deo Srbije! Na moju veliku zalost...

Sa ovim se u potpunosti slažem, osim što bih dodala da je stvaranje šiptarskog univerziteta 70-ih godina dodatno pospešilo bujanje velikoalbanske ideje, jer su od nepismenih drvoseča preko noći postali "intelektualci".
Zatim, smatram da je postojao tračak nade posle "oluje" i "bljeska", kada su kolone izbeglica pristigle u Srbiju, da je bilo para i političke mudrosti, pa da je Kosmet naseljen ovim srpskim izbeglicama, možda ali samo možda bi danas bila druga situacija.

Plan da se srpske izbeglice salju na Kosmet je postojao, kao sto su ih slali i u Vojvodinu da bi se uspostavila ravnoteza u onim mestima gde je srpsko stanovnistvo bilo u manjini. Ali, ti jadni ljudi koji su iz Hrvatske izbegli na Kosovo, ubrzo su ponovo postali izbeglice sa Kosova.
 
Ivkus:
eremita:
Тачно Ивкус, а онда су Амери
као "доброчинитељи" узели те двоструке избеглице и РАСЕЛИЛИ ЊИХ 5 000
ШИРОМ СВЕТА.

Tacno! Ali bilo bi dobro da su nam Ameri za sve krivi, ali nisu samo oni, ima tu nesto i nase krivice.

Наравно да има и наше кривице.Ја уопште не мислим да су Срби ЦВЕЋКЕ, али исто тако не мислим
да су нацисти или фашисти (мислим на Хришћане).
 
Ostao bi da se na vrijeme uvela zabrana davanja drzavljanstva Albancima iz Albanije, koji su dolazili, da su se za njih uvele vize. Zatim da je DB radila svoj posao kako treba. A to sto je vlast bila nesposobna i korumpirana, treba im suditi i to od vrha. Sloba je imao vlast i mogao je srediti stvar, da je otpoceo na pravi nacin, cim je dosao na vlast. Treba mu suditi ovdje u Jugi i to zbog vise stvari nego sto ga tereti Hag.
 
Ivkus:
Kosmet nije imao nikakve sanse da ostane u Srbiji...

Нема никакве шансе да Космет буде ван Србије. Без пристанка Срба-Србије-Београда шиптари немогу ништа да добију. Они су тога свесни. Срамота је што неки Срби нису..
 
Aj ne seri. Kao sto onaj lik rece mi smo mrlja. Mozda je to preterivanje, ali opet. Jednog dana odluce Ameri da je Kosovo nezavisno i sta ces ti da radis? Sta cemo mi da radimo? Ima da slusamo. Sta ce nasa vojska tu da uradi? Nista. Bili bi uspesni koliko i Iracka vojska. Prsli bi posle par meseci. Zato nemoj da se zanosis. Kosovo zavisi samo od volje medjunarodne zajednice i to USA pre svega. E ako zelimo da ostane nase ima nasi politicari i lobisti da ljube noge tamo u Vasingtonu i da se dodvoravaju.
Ja licno smatram da bi to Kosovo trebalo da se odvoji (najbolje bi bilo da ga prvo malo podele) jer nam ionako nicemu ne sluzi. To je nas teret bezrazlozni. I ako se ne bude otcepilo sada, albanjosi ce da guraju tu temu dok god se to ne desi. U medjuvemenu ce jos i da se nasele u Srbiji pa ce im trebati jos teritorije. Ja sam za to da se uzme sta se moze i da se zatvara ta granica, pa neka KFOR (koji ocigledno nema nameru da ikada ode sa te teritorije) brine o njima.
 
milinicb:
Ostao bi da se na vrijeme uvela zabrana davanja drzavljanstva Albancima iz Albanije, koji su dolazili, da su se za njih uvele vize. Zatim da je DB radila svoj posao kako treba. A to sto je vlast bila nesposobna i korumpirana, treba im suditi i to od vrha. Sloba je imao vlast i mogao je srediti stvar, da je otpoceo na pravi nacin, cim je dosao na vlast. Treba mu suditi ovdje u Jugi i to zbog vise stvari nego sto ga tereti Hag.

Не мислим да је неконтролисано досељавање Шиптара
последица неорганизованости или корумпираности,
МИСЛИМ ДА ЈЕ ТО НЕГДЕ ОДРЕЂЕН И ОСМИШЉЕН ПЛАН...
 
_guru_:
Aj ne seri. Kao sto onaj lik rece mi smo mrlja. Mozda je to preterivanje, ali opet. Jednog dana odluce Ameri da je Kosovo nezavisno i sta ces ti da radis? Sta cemo mi da radimo? Ima da slusamo. Sta ce nasa vojska tu da uradi? Nista. Bili bi uspesni koliko i Iracka vojska. Prsli bi posle par meseci. Zato nemoj da se zanosis. Kosovo zavisi samo od volje medjunarodne zajednice i to USA pre svega. E ako zelimo da ostane nase ima nasi politicari i lobisti da ljube noge tamo u Vasingtonu i da se dodvoravaju.
Ja licno smatram da bi to Kosovo trebalo da se odvoji (najbolje bi bilo da ga prvo malo podele) jer nam ionako nicemu ne sluzi. To je nas teret bezrazlozni. I ako se ne bude otcepilo sada, albanjosi ce da guraju tu temu dok god se to ne desi. U medjuvemenu ce jos i da se nasele u Srbiji pa ce im trebati jos teritorije. Ja sam za to da se uzme sta se moze i da se zatvara ta granica, pa neka KFOR (koji ocigledno nema nameru da ikada ode sa te teritorije) brine o njima.

Извини, али најгори су ми типови који потурају у
необавезној дискусији ствари као Ти. Космет могу
светски силници ДА ОТМУ, АЛИ ОНЕ ТИПОВЕ КОЈИ
ПОТУРАЈУ ДА СРБИЈА ТРЕБА САМОЈ СЕБИ ДА ОДСЕЧЕ
ГЛАВУ - ОДМАХ ТРЕБА УХАПСИТИ И ОДРЕДИТИ ДУГОГОДИШЊУ РОБИЈУ- ЈЕР
ТО ЈЕ ПОДРИВАЊЕ ТЕРИТОРИЈАЛНОГ ИНТЕГРИТЕТА.
 
Pa ne bih se sa tim bas slozio. OK je to za krivicno gonjenje protiv onih koji podrivaju teritorijalni integritet. Samo koje teritorije. Kosovo je nasa teritorija samo na papiru. Nema nase vojske, nase policije, bilo kakvog naseg oblika vlasti sem onih koje je Vlada Srbije proglasila ilegalnim (Srpska lista za Kosovo), a Srba procentualno (i brojno) vise ima u Austriji nego na Kosovu. Da se ja zalazem za otcepljenje istocne Srbije ili Vojvodine e onda je to (bar po mom misljenju) podrivanje teritorijalnog integriteta.
A iza ovog sto sam rekao za Kosovo stojim 100%. Evo pitanja za sve: sta je to sto mi dobijamo ostajanjem Kosova u Srbiji?
Pitao sam jednog druga isto pitanje i znate sta mi je odgovorio. Nije imao nikakvih drugih argumenata pa je rekao: e bas necemo da im damo onako iz inata.
Sada dole imamo otvorenu nedefinisanu granicu, ti ljudi koji su tamo se muce i plase za svoju bezbednost. Ja sa ove strane ne zelim da mi se vracaju siptari i da ponovo otvaraju njihove poslasticarnice i ona mesta sa pomfritom od cijeg profita su inace deo slali dole. Najbolje da jednostavno uzmemo sto vise kosova mozemo i da postavimo zid. Nema Sba tamo nema Siptara ode i to je to. Ja stvarno ne znam sta vi ocekujete. Multieticno Kosovo u okviru Srbije. Mislim smesno. Jedini nacin da Srbi ponovo zive tamo je da svi albanjosi odu (sto oni nece), da nam medjunarodna zajednica dozvoli da ga etnicki ocistimo bar do neke granice gde bi albanjosi po broju bili isto zastupljeni kao srbi (sto nikad nece da se desi) ili da Ameri ili Rusi bace par vodonicnih bombi (sto njima ne pada na pamet). A mozda bi trebali da razradimo taktiku. Cekamo WW3 i kada niko ne bude gledao uletimo i razbucamo ih.
I opet na kraju ponavljam: sta je to sto mi dobijamo ostajanjem Kosova u Srbiji?
 
Teroretisanja postoje mnoga o tome sta je moglo biti da nije bilo Tita, rata. Ispada da smo pokupili najgore kombinacije koje su se mogle zamisliti. Ipak, Pristina nije mogla po meni biti glavni grad. Zamisli glavni grad koji ti Siptari okupiraju i uzimaju pod svoje?
Mi cemo Kosovo povratiti i bice nase opet, verujem u to.
 
Kosovo bi ostalo u Srbiji da ga mi nismo izgubili iz svojih srca i da nam nije bilo "zadnja rupa na svirali".
Ostalo bi Kosovo u Srbiji da su ga Srbi bili dostojni, da nisu zaboravili sta Kosovo predstavlja i da bez Kosova nema ni Srba, ni Srbije, ni Vozdovca, ni Vracara, ni Kraljeva, ni Novog Sada...
Ostalo bi Kosovo u Srbiji da su Srbi znali da postoji "nesto vrednije od glave" - da parafraziram Obilica iz filma o kosovskom boju.
Ostalo bi Kosovo u Srbiji da ga nismo zamenili farmerkama iz Trsta, letovanjem na Hvaru i tako dalje.
Ostalo bi Kosovo u Srbiji da smo se LAVOVSKI borili za njega 99-te, i da nisu prevladali malodusnost i kukavicluk, gotovanstvo i pederastina.
Zamenili smo Kosovo za EXIT, Vize, Letovanje...
Jednostavno smo zamenlili prioritete...
I zamenili smo Kosovo...
Zamenili... Prodali... Odbacili... Predali...
Birajte...
 
Joj joj joj joj...Jel shvatate ljudi da je tim p i z d a m a vazdusnim Amerima cilj jedna velika jaka muslimanska drzava i to na teritoriji savremene Evrope...Kada je Berlinski zid pao,morao se naci adekvatan odgovor uspecu Evropske Zajednice a sve na ustrb Americkih velikihg apetita.I onda je u Lengliju beki bubuljicavi cvikeras od nekih 17 godina sa timom svojih strucnjaka tinejdzera nasao spasonosan plan kako razjebati Evropu.A udarili su tamo gde vodje nije bilo(ne racunam drzave koje su se raspale bez krvi) i to na SFRJ koja je tada bila lider na Balkanu spremna da odgovori na sve izazove,najjaca vojska u regionu,logistika,obavestajna sluzba,najnaprednija zemlja...Ali bilo je slabosti i to u tom ebenom bratstvu i jedinstvu koje nas je na kraju i sahranilo.
Kao i EU uostalom...
Jednostavno Evropa nije imala spreman odgovor na dogadjanja odavde,a Lengli je radio punom parom,ceo se preselio u Sarajevo,Zagreb,Ljubljanu,Beograd...Kao rak usliu su u sve pore nase drzave i rasturili su je.O vojsci da ne pricam,jos malo pa cemo pucati iz tresnjinog topa ko moj imenjak Karadjordje.Ali i s ti tresnjinim zabolece nekoga guza :lol:
I to je to ta muslimanska drzava trebala je biti BIH ali videli ljudi da nema nista od toga,mnogo krvi se izmesalo,genetika i sve ostalo.Pa se teziste prebacilo na Kosovo(Crna Gora,Sandzak,Vosa)jer je tamo stanovnistvo cistokrvno siptarsko 95odsto.Jako oruzje zar ne?I sve to posle one pobune u Albaniji(2+2).
Aliii....Nisu racunali na Pandorinu kutiju,na napad na Njujork,bombe u metrou,ustanak u Iraku,napad na skolu u Beslanu...I ne mogu da je zaustave.
Samo se ceka neki vahabista da sa jedno 10kg plutonijuma usetra u zgradu UN pa da zranje bude kompletno :lol:
POZDRAV
 
Kojot:
Ivkus:
Kosmet nije imao nikakve sanse da ostane u Srbiji...

Нема никакве шансе да Космет буде ван Србије. Без пристанка Срба-Србије-Београда шиптари немогу ништа да добију. Они су тога свесни. Срамота је што неки Срби нису..

Kada bi to zaista bilo tako kao sto tvrdis ja se ne bih brinula! Ali, naseg stanovnistva dole skoro da nema a mi nemamo nikakvu nadleznost nad teritorijom... Sta to govori?!
 
_guru_:
Ja licno smatram da bi to Kosovo trebalo da se odvoji (najbolje bi bilo da ga prvo malo podele) jer nam ionako nicemu ne sluzi.
Ти лично можеш да разматраш продају/издавање/поклањање своје личне имовине! Ко те је овластио да какиш глупости у вези Космета!? Јасно, свако има право да мисли/прича/ради шта хоће. Много њих и не размишља уопште. Неки свесно раде противу некога или за неког (чак и примају плату за то). Али, ако то наопако чињење угрожава неког/нешто тај има да одговара бре. Ти вероватно спадаш међ ове који немисле нешто много. Па да би боље схватио о чему се ради ајде да мало упростимо. Претпостави ово..
Дође биџа са екипом (која је, наравно, већа и јача од твоје) и избаци те из куће и стана у коме си до тада живео. Пошто се биџи стан наравно свидео тражи ти да му га поклониш или продаш за неку сићу.
Шта ти радиш?
Наравно, рукујеш се са биџом, извинеш се, замолиш га да ти остави макар оставу у подруму (притом пазиш да те не удари, биџа је опасан лик!), и кад потпишеш ту примопредају извинеш се још једном за сваки случај.
_guru_:
I opet na kraju ponavljam: sta je to sto mi dobijamo ostajanjem Kosova u Srbiji?
Ево шта. Тебе, претпостављам, занимају само ствари материјалне природе (духовност, шта то беше) па ако посматрамо ствар са тог аспекта ево колико нам припада (шта губимо у твом случају).
Поред свог природног, рудног и осталог богатства, сконцентрисаћемо се на енергетику. Да не наводим сада цифре у количинама енергетског богатства, на КОСМЕТУ има довољно енергетског потенцијала да 10(десет) термо електрана од 1000(хиљаду) мегавата раде 300(тристотина) година!!
Никакво поређење са ирачком нафтом не долази у обзир. Ово је много озбиљнија ствар..
 
"Ja licno smatram da bi to Kosovo trebalo da se odvoji (najbolje bi bilo da ga prvo malo podele) jer nam ionako nicemu ne sluzi."

Osoba koja je negde gore napisala nesto slicno ovome ni ne zasluzuje da raspravlja o ovoj temi!!! Pa, zasto mi lepo ne bismo dali i Vojvodinu, rasparcali ovu nasu Srbiju i da nam ostane samo Beograd!! Pa dosta nam je, sta bismo vise!! Eeeeeejjjjjjj, stani malo, bre! Da li znas nesto o istoriji ovog naroda, da li znas sta je Kosovo predstavljalo i predstavlja za Srbe?!! onaj ko na takav nacin govori o svojoj zemlji (jer bar formalno Kosovo je jos uvek deo iste) ne zasluzuje da se naziva gradjanom iste. Takvi i slicni ne biraju ni gde ni sa kim ce ziveti. Ja jesam pisala ranije (i navela razloge) zasto Kosovo ne moze da opstane u Srbiji, ali daleko od toga da mi je svejedno i da mi nije stalo!!! A zbog ljudi koji i kazu "Pa sta ce nam to, ja nisam dole, mene to ne tangira" , zbog takvih nam je ovako kako nam je!!
 
"Ja licno smatram da bi to Kosovo trebalo da se odvoji (najbolje bi bilo da ga prvo malo podele) jer nam ionako nicemu ne sluzi."

Osoba koja je negde gore napisala nesto slicno ovome ni ne zasluzuje da raspravlja o ovoj temi!!! Pa, zasto mi lepo ne bismo dali i Vojvodinu, rasparcali ovu nasu Srbiju i da nam ostane samo Beograd!! Pa dosta nam je, sta bismo vise!! Eeeeeejjjjjjj, stani malo, bre! Da li znas nesto o istoriji ovog naroda, da li znas sta je Kosovo predstavljalo i predstavlja za Srbe?!! onaj ko na takav nacin govori o svojoj zemlji (jer bar formalno Kosovo je jos uvek deo iste) ne zasluzuje da se naziva gradjanom iste. Takvi i slicni ne biraju ni gde ni sa kim ce ziveti. Ja jesam pisala ranije (i navela razloge) zasto Kosovo ne moze da opstane u Srbiji, ali daleko od toga da mi je svejedno i da mi nije stalo!!! A zbog ljudi koji i kazu "Pa sta ce nam to, ja nisam dole, mene to ne tangira" , zbog takvih nam je ovako kako nam je!!
 

Back
Top