moji su drugovi... :-/

peach

Domaćin
Poruka
3.928
zamislite situaciju,muskarci: vas najbolji drug (ili jedan od najbliskijih pajtosa) slaze price vasoj devojci kako ste vi bolidni/muska svinja/ono najgore za nju ?! :shock:
da li bi ste pomislili:

a)da vam i nije neki drug jer vam zavidi na "ljubavnoj sreci" :?:

b)da vam "truje" devojku :?:

c)da pokusava da joj na "suptilan nacin" stavi do znanja da ona ne zna za neke vase "nestasluke",a on zna al' ne bi da vas cinkari direktno :?:

d)nesto sasvim trece i sta to :?:

???????

i koliko bi vasa devojka bila u obavezi da isprica vama tu pljuvachinu,a da posle ne ispadne alapaca,kriva za svadje s drustvom i sl.?
 
Koliko god pokušavao da zamislim datu situaciju, onaj deo sa "vašoj devojci" mi je nedokučiv, čista fantastika.

Da se manem lične patetike, iskreno, ozbiljno bih se zamislio kakva osoba treba biti da ti prijatelj radi tako nešto, i to je još kao najbolji (kakvi li su tek ostali? ima li ih?). Osim u slučaju kada je on i njoj najbolji prijatelj, a to već smrdi na one situacije sa muvanjima u okviru istog društva, gde je bio svako sa svakim u svim kombinacijama (gledanje bilo koje američke sapunice bi vam moglo dati opštu sliku o ovome).
 
Prijatelji mi to nikada ne bi uradili, a i njih je samo dvojica (jednog poznajem 20., drugog 12. godina).
Drugovi...zavisi od osobe do osobe. Ali, samim tim sto bi, neko od "nazovi drugova" to uradio ili pokusao da uradi, ne bi mi bio drug i svaka dalja prica sa njim je zavrsena.
Poznanici, oni bi sigurno pokusali sve i svasta, ali ne znam kako bi mogli i da dodju u kontakt sa mojom devojkom!?

Znaci, neka bude pod A.

A, da li bi ona bila u obavezi da mi sve isprica i kaze...verovatno bi zavisilo od same nase veze i odnosa izmedju nas.
 
valjda bi prvo ona to morala da mi prenese, da bih poceo misliti o tome.
ponudjeni odgovori ti se preklapaju, ali ne bih razmisljao o tim temama.
prvo bih pomislio, da mozda ona nesto pokusava?! mozda da me okrene protiv bliskog prijatelja i udalji od njega? ali zasto? A pa da, da bih se vise posvetio njoj, a batalio neke druge manifestacije? ona laze, namesta pricu, zna koliko sam osetljiv na takve stvari.
ali, ubrzo bih se zapitao, cekaj, sta ako je on to stvarno pricao?

tu bih joj postavio neka potpitanja da vidim da li u toj kleveti postoje neki momenti koje ona ne zna a on zna, da li izneto lici na njega, na koji nacin ona neverbalno i verbalno interpretira dogadjaj itd....

no da ne shirimo scenario, sto se tice teme konkretno, mislim da ti peach imas neke ideje posesivnosti prema decku, i fantaziras o tome da se on zavadi sa drustvom zbog tebe, u tome trazis neki dokaz da te on voli i da vredis...
ja razumem tvoje porive biovlast seksualnosti, kladim se da paralelno imas i neodovljivu potrebu da te on psiholoski kazni zbog ove tvoje zabranjene fantazije u kojoj mu razaras prijateljstva.
 
krvolok:
Bresk'o, jel' ti to treba za diplomski ili više, onako kao nadogradnja radnje za fabulu nove knjige ?!?

KRKI,(A I SVI OSTALI NEUPUCENI) NIJE OVDE REC O MENI! :?
cudi me da me dismisal nije opomenuo da sam opet naivno iznela svoj licni problem na forum :wink:
no,posto je ljudski brinuti tudju brigu :lol: ,a skrnavo zapocinjati temu sa "znate koji trach imam u okruzenju!" na muskom forumu-tema je na "imagine the balia" koncepciji.
naime,rec je o jednoj od mojih najboljih drugarica,cijeg decka solidno poznajem jer su godinama zajedno,a tog druga znam "onako" (iz vidjenja,sa nekih zurki,rodjendana,blah...),deluje OK,a inace se nijh dvojica skoro svakodnevno druze vec nekih 7-8 godina,tako da je ipak mozda pre buntina kategorija "prijatelj" u pitanju :roll: .fazon je u tome da mi se ona iskukala vise puta ovih dana po tom "latino"-scenariju :? i ocekuje da ja imam neki komentar i sud,a ja ne bih bas da pogresim u klasicnom zenskom stilu i kazem joj nesto poput:tvoj baya bi da te ostavi pa salje druga da mu spremi teren :roll: ...ili:muva te njegov garisha:shock: ! etc! otkud ja znam kako razmisljaju muskarci,zato vas i pitam! :P 8)
 
Ja sad nešto razmišljam i mogu da se setim baš retkih trenutaka kad je mog momka neko od njegovih prijatelja hvalio :shock:
Uglavnom su to priče - jao šta ti radiš s njim takvim; ili on je ovakav-onakav :roll:
U većini slučajeva to je neko njihovo interno zezanje; koje ja baš ne razumem, ali 'ajde :roll: Isto on priča njihovim devojkama...

Druga situacija - neki drugar njegov (radili su zajedno i živeli zajedno tada) mi je jedno veče baš onako ozbiljno svašta ispričao; baš tako - muška svinja, i kao mora da mi 'otvori oči'; žao mu je što sam ja s njim, ja sam kao zaslužila boljeg i blabla... Posle toga smo i raskinuli, a na kraju se ispostavilo da je možda trećina od svega toga bila tačna; ali njih dvojica su bili u lošim poslovnim odnosima (zakačili su se zbog nekih para) pa je ovaj hteo da mu se osveti preko mene :x

Treći me muva, ali to se zna; pa njega i njegove priče niko ne shvata baš ozbiljno... :roll: Uostalom muva isto tako i moju drugaricu. On je smešan.

Da li ispričam? Sve do reči ispričam, ne zato da bi se on svađao sa ne-znam-kim, nego jednostavno da prenesem problem ne njega... neka ga on rešava.
 
peach:
zamislite situaciju,muskarci: vas najbolji drug (ili jedan od najbliskijih pajtosa) slaze price vasoj devojci kako ste vi bolidni/muska svinja/ono najgore za nju ?! :shock:
da li bi ste pomislili:

a)da vam i nije neki drug jer vam zavidi na "ljubavnoj sreci" :?:

b)da vam "truje" devojku :?:

c)da pokusava da joj na "suptilan nacin" stavi do znanja da ona ne zna za neke vase "nestasluke",a on zna al' ne bi da vas cinkari direktno :?:

d)nesto sasvim trece i sta to :?:

???????

i koliko bi vasa devojka bila u obavezi da isprica vama tu pljuvachinu,a da posle ne ispadne alapaca,kriva za svadje s drustvom i sl.?

Nijedno od ponuđenih 4 odgovora na pitanje.
Zato što se radi o najboljem drugu ili jednom od najbliskijih ortaka. Hajde da uzmemo da to i može da se desi, prvo - ne bi mi rekla, njoj bi to bilo smešno jer me ona najbolje poznaje. Drugo, možda bi dobila potrebu da me zaštiti u trenutku, pa mi taj moj "super ortak" dobio savet, da najbolji drug ne sme tako da se ponaša.
 
peach:
zamislite situaciju,muskarci: vas najbolji drug (ili jedan od najbliskijih pajtosa) slaze price vasoj devojci kako ste vi bolidni/muska svinja/ono najgore za nju ?! :shock:
da li bi ste pomislili:

a)da vam i nije neki drug jer vam zavidi na "ljubavnoj sreci" :?:

b)da vam "truje" devojku :?:

c)da pokusava da joj na "suptilan nacin" stavi do znanja da ona ne zna za neke vase "nestasluke",a on zna al' ne bi da vas cinkari direktno :?:

d)nesto sasvim trece i sta to :?:

???????

i koliko bi vasa devojka bila u obavezi da isprica vama tu pljuvachinu,a da posle ne ispadne alapaca,kriva za svadje s drustvom i sl.?
Vidis imala sam jednom slicnu situaciju...Neverovatno, zvao me je taj njegov "najbolji drug" i rekao kako je sa zurke koju sam pravila on otisao sa mojom drugaricom..navodno ga je cekala ispred zgrade...Bila sam vise nego povredjena, on je tada postigao mozda samo njemu znanóm kakav cilj...Morala sam sve to da izbacim iz sebe...Ne druze se se vise ni on ni taj drug a ja sam drugarici poverovala...Ali kad malo bolje sad sagledam...to ti nije drug, jer sta on ima da prica njoj o tebi, osim ako je ne zeli za sebe...Verovatno misli kad te otkaci da ce poceti da "gleda" u njega...Iskreno gade mi se takvi tipovi...
 
Pa pošto je to moj najbolji prijatelj pomislio bih kako želi da je "ispipa" i da se uvjeri da je to prava žena za mene (pošto je njemu moja sreća životna misija), koja će stati u moju odbranu, a ne povjerovati sve što čuje.
 
peach, opet je ista prica, tvoja drugarica se umece izmedju decka i njegovog druga s odredjenim interesom.
Sad ispade kao on ne samo da ogovara njenog momka vec je i muva. U stvari, ona koketira sa njim, klasicna zenska navlacenja. Dize sebi cenu, shiri pricu dalje, tebi se hvali, pokusava da momka jace veze time sto mu nagovestava da ju je njegov najbolji prijatelj pozeleo i da ga jos i blati. a ona sve nece, sve je iskrena, i duznost joj je da svom partneru javi sta je cula. a u njegovoj reakciji koja treba da usledi trazi dokaz ljubavi.

Drugo, zna se kad je zezanje u smislu tih provokacija a kad nije, ali opet kazem, nije ona cvecka u celoj prici, vec ima interes da u toj prljavoj igri svog momka vise zgazi i stavi pod svoju kontrolu. Rec je o pokusaju psiholoske dominacije s njene strane. Ima drugaricu kojoj ce da se hvali, tj i tebe jednako eksplatise, zatim ima njegovog druga koji je zagrizao udicu, sve u svemu njena sklonost manipulacijama je u sedlu.... Naravno, tome se mora stati na put.
 
Ako mi je najdrug znaci znam i kako dise...sta misli
i kako postupa...Dakle-ako prica takvu pricu
i ako hoce da je ispipa onda prvo mene konstatuje
a ako to uradi bez mog znanja onda mi ne zeli dobro tj.
to onda i nije najdrug!

Ako se desilo to stvarno-takvi tipovi
jako zele te devojke(cim je u stanju da ugrozi prijateljstvo) iz ko zna kojih razloga!!!

Evo ti sitaucija...

Riba bila sa mojim najdrugom (znala i mene i njega
podjednako dobro)
Oni se raskantali(nesto ga izradila onako zenski) i
ok..zivot tece dalje ali ona htela posto poto da bude
sa mnom!
Svidjala se i meni jer je od onih riba koje se tesko
odbijaju...no ja odem kod druga i pitam ga da li smeta( da li je sujetan)
On kaze da jeste i zamoli me da ne budem sa njom jer ce posle opet da bude kraj nje non-stop!

Tako je i bilo...bez problema sam rekao da ne zelim da budem sa njom...i ne kajem se

Ima milion drugih riba u moru!!!!!
 
peach:
zamislite situaciju,muskarci: vas najbolji drug (ili jedan od najbliskijih pajtosa) slaze price vasoj devojci kako ste vi bolidni/muska svinja/ono najgore za nju ?! :shock:
da li bi ste pomislili:

a)da vam i nije neki drug jer vam zavidi na "ljubavnoj sreci" :?:

b)da vam "truje" devojku :?:

c)da pokusava da joj na "suptilan nacin" stavi do znanja da ona ne zna za neke vase "nestasluke",a on zna al' ne bi da vas cinkari direktno :?:

d)nesto sasvim trece i sta to :?:

???????

i koliko bi vasa devojka bila u obavezi da isprica vama tu pljuvachinu,a da posle ne ispadne alapaca,kriva za svadje s drustvom i sl.?
sLUŠAJ, BRESKVANE, BATALI PRIJATELJA OMA, DRUGO JE AKO SI TI STVARNO LIK IZ NJEGOVE PRIČE A DEVOJKA OK, PA SE ČOVEK SAŽALIO NA NJU. ZAHVALI MU SE I RAZMIŠLJAJ KAKO DA SE POPRAVIŠ. :roll: 8)
 
mackica ns:
Ma, njoj je baš dobro :lol:
Ovo je bila šala...

Random, evo ja sam ispričala jednu situaciju u kojoj je drugar hteo da se osveti njemu preko mene, odnosno preko naše veze... Pa, nisu baš žene uvek krive za sve :P

izvini ali ona je navela da je u pitanju njegov najbolji drug dok je u tvom primeru neko sa kojim je ovaj u poslovnoj razmirici. tako da su situacije neuporedive.
naravno, smesno i zalosno je tvrditi da su npr zene krive za sve i slicne iskljucivosti i generalizacije. te se ogradjujem ovom prilikom od toga.
Samo sam zeleo akcentovati da postoji verovatnoca i za scenario koji sam izneo.

Lako je uperiti prst i reci evo on je kriv, to su neki klishei iz sapunica te i deca prvog razreda znaju da iznetu situaciju trpaju u takav shablon sa jasnom naznakom ko je negativac. No mozda je takav shablon upravo ono na sta je ta devojka i racunala, pa ce njen udeo u radnji i njeni interesi ostati neprepoznati...
 
Ma, da... znam i ja da su svakakvi primeri mogući; ja sam navela njih nekoliko i time se ogradila... Ti si taj koji je rekao - tvoja drugarica se umeće između njega i drugara, sa svojim interesom... Ti si tvrdio da je tako, ja sam samo rekla da je moguće da bude i drugačije... Uostalom, u mom primeru - u datom trenutku ja nisam imala pojma da su oni u poslovnoj razmirici, a ni moj momak to nije znao... Ovaj drugi je bio taj koji se naljutio, nije rekao ni reč njemu o tome zašto je ljut, ili kakva je poslovna razmirica u pitanju; samo je hteo nekako da ga povredi i uradio je to na ovaj način koji sam iznela.
Ne kažem da je nemoguće da je žena kriva, ali da to ne mora uvek da bude slučaj :wink:

Ako nisu debili - ta tvoja drugarica i njen momak, moraju sami da znaju o čemu se radi. Ja sam ti dala tri primera i u sva tri se zna u čemu je stvar.
 
peach:
krvolok:
Bresk'o, jel' ti to treba za diplomski ili više, onako kao nadogradnja radnje za fabulu nove knjige ?!?

KRKI,(A I SVI OSTALI NEUPUCENI) NIJE OVDE REC O MENI! :?
cudi me da me dismisal nije opomenuo da sam opet naivno iznela svoj licni problem na forum :wink:
no,posto je ljudski brinuti tudju brigu :lol: ,a skrnavo zapocinjati temu sa "znate koji trach imam u okruzenju!" na muskom forumu-tema je na "imagine the balia" koncepciji.
naime,rec je o jednoj od mojih najboljih drugarica,cijeg decka solidno poznajem jer su godinama zajedno,a tog druga znam "onako" (iz vidjenja,sa nekih zurki,rodjendana,blah...),deluje OK,a inace se nijh dvojica skoro svakodnevno druze vec nekih 7-8 godina,tako da je ipak mozda pre buntina kategorija "prijatelj" u pitanju :roll: .fazon je u tome da mi se ona iskukala vise puta ovih dana po tom "latino"-scenariju :? i ocekuje da ja imam neki komentar i sud,a ja ne bih bas da pogresim u klasicnom zenskom stilu i kazem joj nesto poput:tvoj baya bi da te ostavi pa salje druga da mu spremi teren :roll: ...ili:muva te njegov garisha:shock: ! etc! otkud ja znam kako razmisljaju muskarci,zato vas i pitam! :P 8)
Bresk'o ja sam te pitao više KURTOAZNO, a ti se sva popljuvala da objasniš ... :lol:
 
ajde da zamislim da drugarica truje pa zapitala bih se poshto prica iza ledja meni jedino da mi je to rekla da me je izlajala.. niko me nije ni pitao. ne znam koji je to odgovor mozda pod a)

je l to neka nova reklama za antistres sok :D
 
random_cloud_form:
valjda bi prvo ona to morala da mi prenese, da bih poceo misliti o tome.
ponudjeni odgovori ti se preklapaju, ali ne bih razmisljao o tim temama.
prvo bih pomislio, da mozda ona nesto pokusava?! mozda da me okrene protiv bliskog prijatelja i udalji od njega? ali zasto? A pa da, da bih se vise posvetio njoj, a batalio neke druge manifestacije? ona laze, namesta pricu, zna koliko sam osetljiv na takve stvari.
ali, ubrzo bih se zapitao, cekaj, sta ako je on to stvarno pricao?

tu bih joj postavio neka potpitanja da vidim da li u toj kleveti postoje neki momenti koje ona ne zna a on zna, da li izneto lici na njega, na koji nacin ona neverbalno i verbalno interpretira dogadjaj itd....

no da ne shirimo scenario, sto se tice teme konkretno, mislim da ti peach imas neke ideje posesivnosti prema decku, i fantaziras o tome da se on zavadi sa drustvom zbog tebe, u tome trazis neki dokaz da te on voli i da vredis...
ja razumem tvoje porive biovlast seksualnosti, kladim se da paralelno imas i neodovljivu potrebu da te on psiholoski kazni zbog ove tvoje zabranjene fantazije u kojoj mu razaras prijateljstva.

uvek veran muskom stadu :wink:
ehehe opet si u formi, esi imao nekakve nalete biovlasti koje si jedva izbegao, nesrecno se zavrsilo ili.....isao na more???
 
peach:
zamislite situaciju,muskarci: vas najbolji drug (ili jedan od najbliskijih pajtosa) slaze price vasoj devojci kako ste vi bolidni/muska svinja/ono najgore za nju ?! :shock:
da li bi ste pomislili:

a)da vam i nije neki drug jer vam zavidi na "ljubavnoj sreci" :?:

b)da vam "truje" devojku :?:

c)da pokusava da joj na "suptilan nacin" stavi do znanja da ona ne zna za neke vase "nestasluke",a on zna al' ne bi da vas cinkari direktno :?:

d)nesto sasvim trece i sta to :?:

???????

i koliko bi vasa devojka bila u obavezi da isprica vama tu pljuvachinu,a da posle ne ispadne alapaca,kriva za svadje s drustvom i sl.?

Pa, ja mislim da bi takav prijatelj jednostavno zeleo u penziju i umorio se od posla a uz to ima i dobru polisu osiguranja koja moze da ga dozivotno izdrzava u slucaju zadobijanja tezih telesnih povreda ili koja mu trajno obezbedjuje porodicu u slucaju njegove smrti.
 

Back
Top