www.zupakomerc.com Pucajte, ja i dalje držim čas!

stankoz

Početnik
Poruka
4
Poštovani,
molim za kritike za sajt www.zupakomerc.com
Pošto nisam profesionalac za web dizajn nego komercijalista u firmi za koju je sajt rađen, molim da ne budete oštri, ali bez obzira, spreman sam za kritike.
Moje dileme su prije svega sledeće:
1. Sajt je prilično glomazan jer predstavlja bukvalno sve artikle koje mi nudimo (preko 300). Da li je postojao neki bolji, jednostavniji ili elegantniji način da se sajt realizuje?
2. Sajt je urađen dvojezično. Moje rješenje je sa bukvalno dva zasebna identična sajta, od kojih je jedan preveden (i to ne potpuno ali će biti za koji dan - čekam prevodioca, I'm sorry), jer sam koristio Shared Borders koji se odnose na cijeli sajt, tako da nisam mogao jedan dio uraditi na srpskom, a drugi na engleskom. Da li sam imao neko drugo rješenje i kako?
3. Vizuelno sam htio jednostavnost i preglednost. koliko sam uspio u tome?
4. Šta uraditi da se konačno pojavim na Google-u, iako sam sajt prijavio, a Yahoo me rangira na drugu poziciju? Je li vrijeme jedino što mi još treba?

Unaprijed hvala!!!
Pucajte, ja i dalje držim čas! :)

P.S. Imam ja još pitanja, nadam se da ćete se "raspucati" :)
Hvala!
 
Ako si site prijavio juce, to ne znaci da ces danas da se pojavish na njemu tj na guuglu. Mogu proci dani,nedelje, meseci, a moze da se desi i da se ne pojavish uopste :)
Ako postoje "prijatelji" site-a tj neke firme sa kojima radite/koje rade za vas, postavi njihove linkove...Google manje vishe ne obraca paznju na meta tagove (ok, vazni su keywords i ostalo ali ne toliko kao nekad) vec najvishe paznje posvecuje linkovima.Sto vishe linkova ka drugim siteovima, vece sanse da te google spiders pronadju ;)
Nisam gledao site, mozad i ima neki externih linkova :D
 
Moras malo da sredish meta tagove. Imash samo Title..Ubaci desriptions,keywords, robots follow index/all ( ne secam se tacno kako ide ovo za robots-to ce ti neko strucniji reci), revisited...
U principu, taj site slabo ce posecivati surferi, jer je site generalno komercijalne prirode ( koji josh surfer googla za jafa keksom?) tako da ti u principu i nemas ciljnu grupu, jer tvoja ciljna grupa ce ici na site ako njegovu adresu procitaju u zaglavlju tvog maila, sa podsetnice,vizit karte, hemijske olovke, kalendara itd - znaci poslovni partneri, buduci poslovni partneri itd....
Bar ja to tako kapiram....
Jel mozes ti nekako da zagubish negde jedan kamioncic jafa keks-a?
 
Nije lose za jednog komercijalistu :) (salim se naravno) Sajt je dosta pregledan i nije neprijatan za gledanje.
Imam samo primedbu na one dvotackice ispred naslova za pojedine proizvode, nerviraju i nekako su "demode"
Jos nije dobro sto su naslovi (koji imaju ispred dvotackice) podvuceni, pa ce posetilac mahinalno da pokusa tamo da klikne, a linka nema, jer nije ni previdjen...

Inace nije lose sto nisi podlegao zelji da se sajt pretrpa nekim efektima i kojekakvim kerefekama, lepo odradjeno kao cisto predstavljanje sta firma nudi. Drugo i ne treba.

Inace sto se tice prrevoda, ja sam neke sajtove radio kao visejezicne i cuvao tekstove u eksternim bazama podataka, u zavisnosti od odredjene varijable, vadio ispis iz baze i stavljao na HTML strane. Ako ne radis sa bazama podataka na netu, bolje da bude prevod "zakucan". Pogotovo ako se tekst o proizvodima nece nesto menjati, jednom prevedes i kasnije samo minorne izmene eventualno, ili nikakve.

Samo napred.
 
Au, čovječe, pa ja se već nalazim na Google-u!!!
Upravu si, sajt će posjetiti samo naši kupci kad ima nešto novo da im preporučimo i tu objavimo, neki novitet, akciju i sl. Ali, znaš i sam, ljudi gube vizitke i reklamne letke, pa je ipak jako zgodno da na Google-u nađu sajt kad napišu naziv firme. I to je sve što mi treba, a pošteno govoreći, ako me Google ne nalazi čak ni po nazivu sajta, i nisam neki posao napravio.
Ideja sajta je i bila da se posjetiocu "prijede" nešto slatko iz našeg asortimana, pa te razumijem za onaj kamion Jaffe, srećan sam ako sam uspio u namjeri da ti "padne šećer"! Kad god te put nanese u Bijeljinu ili bilo gdje u sjeveroistočnu bosnu, javi pa da odemo na "po jednu" Jaffu. Ali prvo nagradno pitanje: Koliko ima keksova u jednoj kutiji Jaffe?

Hvala na pomoći!!!
 
Pozdrav svim jaffa konzumerima! :)

Što se tiče sajta, najviše mi bodu oči borderi na tabelama, daju prilično amaterski izgled (uopšte, dizajniranje sa tabelama davno pripada prošlosti). Čim bi uklonio njih i dvotačke, sve bi mnogo bolje izgledalo.
Tekstu fali padding sa leve strane, tj. da nije prilepit uz ivicu tabele, a i ružno ga je bojati u crveno jer takav izgled ne priliči jednom komercijalnom sajtu. Još bi malo valjalo poraditi na izboru boja (velika je web paleta boja i ne treba se zadržavati na osnovnim).
 

Back
Top