SVETI VID ???

Suzy

Iskusan
Poruka
6.937
Dioptrija mi je -2, nosim kada radim (za comp.) i kada gledam tv naocare...ali vec dva para sam slomila..(nijedan nisam platila ispod 300 eur)...kada vec moram da nosim to -pomagalo- bar da lici na nesto....Mislila sam i ja da predjem na sociva....pa da brljam po ocima svaku noc...ali ipak , zaista zelim da -okoncam muke..
Cula sam da u Svetom vidu rade intervencije korekcije vida...zna li neko nesto o tome....koliko je to sigurno, dobro....??Ruski lekari zu zaista jedni od najboljih....ali...da li zaista oni rade tamo???
 
Pa, ono sto ja znam je da su jednog decka sa velikom dioptrijom (-5)uspesno izlecili....a i primer gde jedan drugi vid operacije nije uspeo, pa sada moraju ponovo da rade.....Ali zanima me bas za moju dioptriju....verovatno mogu, ako mogu -5, da li je neko nesto cuo.....
 
Suzy:
Pa, ono sto ja znam je da su jednog decka sa velikom dioptrijom (-5)uspesno izlecili....a i primer gde jedan drugi vid operacije nije uspeo, pa sada moraju ponovo da rade.....Ali zanima me bas za moju dioptriju....verovatno mogu, ako mogu -5, da li je neko nesto cuo.....

suzy, mogu i mnogo jace dioptrije da se koriguju operacijom, ali...problem je u tome sto ne moze niko da garantuje da ce dioptrija ostati stabilna na duge staze (znaci sta ce biti sa tvojim ocima za 40/50 godina); ono sto je sigurno to je da posle laserske operacije ne mozes da nosis sociva. desavalo se i da se ljudima povrati dioptrija nakon izvesnog broja godina.
 
mojra:
Suzy:
Pa, ono sto ja znam je da su jednog decka sa velikom dioptrijom (-5)uspesno izlecili....a i primer gde jedan drugi vid operacije nije uspeo, pa sada moraju ponovo da rade.....Ali zanima me bas za moju dioptriju....verovatno mogu, ako mogu -5, da li je neko nesto cuo.....

suzy, mogu i mnogo jace dioptrije da se koriguju operacijom, ali...problem je u tome sto ne moze niko da garantuje da ce dioptrija ostati stabilna na duge staze (znaci sta ce biti sa tvojim ocima za 40/50 godina); ono sto je sigurno to je da posle laserske operacije ne mozes da nosis sociva. desavalo se i da se ljudima povrati dioptrija nakon izvesnog broja godina.

Pa, ok, staracko slepilo je za sve neminovno....ali zanima me da li si stvarno cula iz -pouzdanih izvora- za to -vracanje- dioptrije..jer predpostavljam da intervencija nije jeftina...i ne bih bas da -bacam- pare....? :?
 
Suzy:
mojra:
Suzy:
Pa, ono sto ja znam je da su jednog decka sa velikom dioptrijom (-5)uspesno izlecili....a i primer gde jedan drugi vid operacije nije uspeo, pa sada moraju ponovo da rade.....Ali zanima me bas za moju dioptriju....verovatno mogu, ako mogu -5, da li je neko nesto cuo.....

suzy, mogu i mnogo jace dioptrije da se koriguju operacijom, ali...problem je u tome sto ne moze niko da garantuje da ce dioptrija ostati stabilna na duge staze (znaci sta ce biti sa tvojim ocima za 40/50 godina); ono sto je sigurno to je da posle laserske operacije ne mozes da nosis sociva. desavalo se i da se ljudima povrati dioptrija nakon izvesnog broja godina.

Pa, ok, staracko slepilo je za sve neminovno....ali zanima me da li si stvarno cula iz -pouzdanih izvora- za to -vracanje- dioptrije..jer predpostavljam da intervencija nije jeftina...i ne bih bas da -bacam- pare....? :?

Ne, ne radi se o starackom slepilu. Radi se o tome da se te operacije vrse od pre nekih 15 godina. Pretpostavimo da je operisan covek koji je pre 15 god imao 20 godina - operisan kada je ta tehnika uvedena. Danas on ima samo 35 i lekari znaju kako je oporavak oka izgledao u tih 15 godina koliko je proteklo od operacije ali ne znaju koje su moguce komplikacije u njegovoj 38. ili 40. godini. Hocu da kazem da ljudi koji su operisani na samom pocetku nisu dovoljno stari da bi se uradila analiza starenja operisanog oka + 18 god, + 25 godina + 35 god i da bi se utvrdio procenat rizika vracanja dioptrije sa godinama. Kako rece jedan moj prijatelj oftamolog iz usa: " To je kocka, moze ti biti bolje a moze i gore, to je individualno. Ako ti ne daj boze bude gore, ti advokata pod ruku pa na sud" pa sam ja zato odustala. Vise volim da nosim sociva sa dioptrijom -11 nego da slepa provodim dane na sudu. A cena je bila 1700 evra mislim ( + / - 100/200 evra po oku). Mada poznajem i ljude koji su skinuli - 11, - 12 i prezadovoljni su. Za vracanje dioptrije sam opet cula od decka kome je vid poceo da popusta pet godina nakon operacije i kome se dioptrija povratila, ali na svu srecu nije bila jaka. Eto toliko mogu da ti kazem a raspitivala sam se podrobno i trazila i pozitivna i negativna iskustva i pacijenata i ljudi koji rade istrazivanja i analize operacija. Ali me je nekako ta njegova recenica ohladila.
 
Da, i ja sam primjetila reklamu za te operacije. Moja dioptrija je za sad mala, oko 0.5(nije mi na oba oka ista). Pitala sam nekog starijeg za to, i oni su mi rekli da se to radi samo kod problematicnih dioptrija, gdje je nosenje naocara komplikovano( prosto receno kad imas pepeljare na ocima) i u slicnim slucajevima, kad je takva korekcija zaista potrebna. S druge strane, ja sam kod njih isla na pregled, propisno su me izmucili, prepisali mi dioptriju i na kraju kad sam napravila naocare(na nekom drugom mjestu)ne odgovaraju mi. Izgleda da se neko zeznuo, ili ti sto su pravili ili oni u Svetom Vidu, tako da ja ipak ne bih rizikovala do prijeke potrebe da se upustim u takvu operaciju.
 

Back
Top