Bogoljub Karic - DA ili NE ??

Sta da ili ne. Ja licno necu da glasam za njega, ali svako ima prava da se kandiduje tako da to niko ne moze da mu osporava.
Za Srbiju bi mozda i bilo bolje na neki nacin da on dodje na vlast.
Srbija bi definitivno bila industrijalizovana sto je dobro. Privatni sektor bi cvetao. Ali problem je sto bi korupcija bila i veca nego sada. Firme bi preuzeli Karic i njegovi drugari iz inostranstva i zemlje(partije). Ne znam za Beograd, ali znam kakvi su clanovi njegove stranke ovde. Sve neki privatnici koji su dosli do svog noca na sumnjiv nacin. Sto bi neki rekli mufljuz do mufljuza. Svi oni koji bi i majku prodali za dovoljno para. Predpostavljam da je i u drugim gradovima isto.
E sad pitanje je sta bi bilo sa nama takoreci obicnim ljudima. Da li bi se to nama isplatilo. Ima tu i dobrih i losih stvari, ali ja ipak za njega necu da glasam.
 
evo ga klasicna reakcija srbina koji se za*ebao glasajuci i menjajuci svoja opredeljenja
prvo srbijom je vladalo toliko problematicnih tipova pa sad jos jedan vise manje buduci u srbiji nepostoji nikakova politika niti je mogu kreirati kreature sa vlasti
politiku jedne zemlje definise realan bilans stanja i mogucnosti zemlje a to ne rade politicari to rade ljudi od struke a politicari putem ustavnih institucija definisu pravila igre za formiranja ambijenta razvoja drustva prikladno njegovim potrebama i mogucnostima
ali to nisu stvari jednog mandata vec dugorocne percepcije sta u srbiji definitivno nepostoji
zato je srbija idealan auditorij koji voli da slusa ono sta zeli a ne da se pocne ponasati onako kako treba
tako kada pitate za ovog prostaka manje vise svejedno je kada zemlja nema koncepta a to politicai ponavljam ne rade jer neznaju
 
Ne! Tip nema nikakav plan sta posle da radi kad dodje na vlast. Jeste, i liberalan je previse... On mozda i zna kako funkcionisu stvari u ekonomiji ali sa ostalim stvarima kao sto su nacionalno pitanje Srba, obrazovanje, sport, nauka i ostalo ti veze nema...

A pored svega ovoga sto sam naveo tip je i Velika budaletina, stoka i secikesa.

SRBIJA IMA SNAGE!
( da radi za Karica )
 
Peti put o B. Karicu. Negativan lik. Biznismen koji nema veze sa svetskim biznisom. Obogatio se u vreme Milosevica i komunizma, posebno devedestih kada se umiralo od gladi. Nezasit, ambiciozan ali i ogranicen. Veliki prijatelj siptara, cak im je pomagao 1999. Bogata zemlja nije njegov prioritet, osim ako nije u njegovom vlasnistvu. Po meni je glavna kocnica stranog ulaganja jer bi bilo kakav sistem ugrozio njegov sistem "finansijskih saboraca" koji je razradio i koji se spleo u sve pore Srbije. Mislim da mu je glavni cilj Srbija po modelu latino feudalisticke zemljice.
 
Karicevi bi trebali da ljube g.zicu i da svako jutro pale svecu Milosevicu sto su uspeli da na mucku dodju do para, prebace ih u Rusiju i ko zna gde. Normalno to su morali da dele sa njima ali, ne moze se sve dzabaka. Nakrali su se dovoljno za generacije i generacije iza njih. Pa umesto da cute i zive u raskosi zahvaljujuci parama stecenim na najpokvareniji nacin, malo im je bilo, hteli su TELEKOM, hteli su TV, napravili su univerzitet koji se nigde ne kotira osim kod nas (pitanje je da li ce biti vrednovan i kasnije) i bila im je potrebna POLITICKA SCENA. Ali ne zbog same politike (o tome se Karic razume k'o pinter u tarabe) vec da bi uspeo da hohstaplerajem SACUVA steceno bogatstvo.
Ipak, na kraju se videlo da kafanski muzicari ostaju kafanski muzicari, to im je i u genima, u genima i njihove dece koja se zato zene sa kafanskim pevacicama, drocama, bivsim mafijaskim zenskama (to je taj nivo).
A obratite paznju na ljude koji sacinjavaju njegovu stranku (svi su kupljeni), ko je taj nivo, mislim na intelektualni. Ako je Karicev intelektualni nivo nizak (to se vidi u njegovim govorima) ne moze biti veci intelektualni nivo clanova njegove stranke. Kako bi to bilo.
Mislim da je Karic takva beda da o njemu ne treba ni raspravljati. Problem je sto ipak moze kupiti sve i svakog (svako ima svoju cenu, pogotovu sada u nestashici). Pa nemojmo se cuditi sto su vestaci utvrdili mesec dana kasnije da je onaj njihov debil imao oko 0,30 promila alkohola u krvi a na licu mesta i iz krvi mu utvrdjeno 1,30. Pitanje koliko kosta savest lekara - vestaka kojima je volsebno nestao 1,0 promila alkohola. Ispario ?
A sto se tice one devojke koja je nastradala, nje mi nije zao. Htela je da yebe sa klincem, normalno - za pare, da ga malo edukuje u seksualnom smislu i - nastradala uciteljica. Sve ide u rok sluzbe. Sada neka trazi odstetu jer se nesreca dogodila na radnom mestu :lol: :lol: :lol:
 
Ljudi, u svetu se toliko novca obrce, zapad kipi od kapitala. Pare se prelivaju preko ivice lonca. Fabrike se prodaju sirom sveta u daleko boljem stanju nego vecina propalih fabricenda sa izrkanim masinama iz 2. sv. rata kod nas. Postoji Indijac koji trguje isluzenim proizvodnim pogonima po svetu, svaki Kineski zanatlija ima fabriku necega. Samo ovde niko nista ne moze da ucini. 1990 godine je dosao predstavnik SONY-ja da napravi posao. Pobegao je. Sledecih godina je doslo 90 Japanskih biznismena koji gde god da dodju naprave posao. Pobegli su. Od 5. Oktobra su poceli da izvidjaju teren slicni ljudi - pobegli su. Zasto, znate li?
 
zato sta se u ekonomiju petljaju hibridni srbijanski politicari i siluju je ko pijan pi*du
u nijednoj zemlji normalnoj politicari neodlucuju ko ce sta ce i gde ce da radi
ali zbog diletanata normalan svet ovde nece da radi
vec sam pisao srbija je siromasna zemlja ali u srbiji se posao pokrece od pet hiljadica € pa napred
i sad ti uzmi normalnu porodicu koja ce i nesto rasprodati i zaduziti se i sta onda dodje neki mlatimudan koji nezna cijim zubima hleb jede i sve mu razje*e
upamtite dobro stranci ovde nece doci dok domaci normalni ljudi nepocnu raditi i stvarati to ce im biti signal da je drzava organizovana
pa kingu vidis i sam da se ovde nezna ko koga je*e
predsednik jedno premijer drugo vuk trece labus cetvrto onaj natakareni crnogorac peto pa ko je tu lud
 
Secam se emisije SAT koju sam gledao jos u Slobovo vreme. Na Beogradskom sajmu automobila je bio izlozen koncept automobil onog naseg momka kojeg su prihvatili strucnjaci Pezoa. Pitao je voditelj Mirka Marjanovica koji je naisao sta misli o delu naseg momka a Mirko milioner je pogledao a zatim se okrenuo ka novom modelu Mercedesa i rekao nesto u stilu: Ma ovo je prava stvar, ne zanosite se. Ti momci sada prave uspesne modele koji se ovde kupuju, zastava i dalje radi.
 
Malim crvenim carevima ne odgovaraju ove pojave: pametan, sposoban, posten, radan. Zato se neki vid unutrasnjih sankcija jos drzi i ma koliko skidali spoljne ove unutrasnje se odrzavaju jer, carstvo nastalo pod sankcijama moze samo opstati pod njima. Svaki pokusaj poslovanja se smatra agresijom. Zato ne postoji sansa za rad jos kojeg operatera mobilne telefonije ili neke druge vrste zdrave konkurencije.
 
Текст отвореног писма које наши тиражнији медији нису хтели да објаве
Поводом медијске хистерије о злочинима у Сребреници

Господине Тадићу, вајни председниче

Београд 29. 06 2005.

Нећете се ви никоме извињавати нити ћете се у име мог народа у Сребреници поклањати сенама оних који су у околини Сребренице спалили преко сто српских села и побили на хиљаде цивила.

Немате право да од мог народа правите геноцидну нацију ради ваших јефтиних поданичких поена. Немате право да пред светом моја деца носе бреме гедноцидне нације ради ваших политичких егзибиција.

Сматрате ли да је председник владе Јапана луд, што се и поред жестоких протеста, неће да извини кинеском народу за жртве које је починила регуларна јапанска војске у ИИ светском рату. Знате ли да се Вили Брант поклонио сенама жртава ИИ светског рата 23 након његовог завршетка, а ви сте спремни да се извините за жртве у Сребреници а да у ствари и незнате шта се тамо стварно догађало. Сматрате ли америчке председнике малоумним што се никада никоме нису извинили за све жртве па ни за три милиона побијених у Вијетнаму. Видите ли да се за сличне злочине у Ираку суди извршиоцима тих злочина а не америчком председнику и америчком народу, нити се Председник због тога некоме извињава.

Вајни председниче, треба да знате да се Председник никоме не извињава за деловање било каквих пара војних формација чак и ако оне потичу са простора његове државе. Паравојна формација није регуларна јединица једне државе па самим тим не спроводи ни политику те државе. У таквом случају злочини су индивидуални, а подсетио бих вас да сте ви званични репрезент Србије и немате право да српском народу товарите злочине које он није починио. Осим тога, ваше извињење није ваша лична ствар, као што ни Србија није ваша прћија. На којој је Скупштини и када донета одлука да се ви као председник Србије можете или требате да извините за наводни геноцид у Сребреници. Размишљате ли ко је и како утврдио да је у Сребреници уопште почињен геноцид и са колико жртава. Хоћете ли се и ви придружити притисцима Педи Ешдауна и осталој антисрпској пропаганди на стварању мита о страдању Муслимана у Босни, а да о томе немате нашу тачну анализу шта се на тим просторима стварно догадјало.

Ако не схватате, а из ваших изјава видим да не схватате, филм о бруталној егзекуцији над шесторицом муслимана лансиран је баш сада из сасвим других разлога. Да потврди исфабриковани „геноцид“ али и много више од тога. Да покаже да су Срби геноцидни народ и да такав народ неме права и не заслужује да Космет остане у његовом саставу. Вајни председниче, схватате ли да кад изјавите да Космет нећете оружјем бранити да сте шиптарима и свету упутили поруку да га уопште нећете ни бранити..... Схватате ли да сте вашим неодмереним изјавама значајно допринели доношењу резолуције о Сребреници у америчком конгресу која говори о геноциду и да ће Срби бити проглашени геноцидним народом, против којих је онда све дозвољено.

Господине Тадићу ви сте национална брука, и због антидржавног деловања ће вам се једног дана сигурно судити. Стога, свако ваше евентуално извињење, ни са државне, ни државничке а ни људске стране неће имати потребну димензију.

Звонимир Трајковић
www.трајковиц.цо.yу
 
Бл:
Текст отвореног писма које наши тиражнији медији нису хтели да објаве
Поводом медијске хистерије о злочинима у Сребреници

Господине Тадићу, вајни председниче

Београд 29. 06 2005.

Нећете се ви никоме извињавати нити ћете се у име мог народа у Сребреници поклањати сенама оних који су у околини Сребренице спалили преко сто српских села и побили на хиљаде цивила.

Немате право да од мог народа правите геноцидну нацију ради ваших јефтиних поданичких поена. Немате право да пред светом моја деца носе бреме гедноцидне нације ради ваших политичких егзибиција.

Сматрате ли да је председник владе Јапана луд, што се и поред жестоких протеста, неће да извини кинеском народу за жртве које је починила регуларна јапанска војске у ИИ светском рату. Знате ли да се Вили Брант поклонио сенама жртава ИИ светског рата 23 након његовог завршетка, а ви сте спремни да се извините за жртве у Сребреници а да у ствари и незнате шта се тамо стварно догађало. Сматрате ли америчке председнике малоумним што се никада никоме нису извинили за све жртве па ни за три милиона побијених у Вијетнаму. Видите ли да се за сличне злочине у Ираку суди извршиоцима тих злочина а не америчком председнику и америчком народу, нити се Председник због тога некоме извињава.

Вајни председниче, треба да знате да се Председник никоме не извињава за деловање било каквих пара војних формација чак и ако оне потичу са простора његове државе. Паравојна формација није регуларна јединица једне државе па самим тим не спроводи ни политику те државе. У таквом случају злочини су индивидуални, а подсетио бих вас да сте ви званични репрезент Србије и немате право да српском народу товарите злочине које он није починио. Осим тога, ваше извињење није ваша лична ствар, као што ни Србија није ваша прћија. На којој је Скупштини и када донета одлука да се ви као председник Србије можете или требате да извините за наводни геноцид у Сребреници. Размишљате ли ко је и како утврдио да је у Сребреници уопште почињен геноцид и са колико жртава. Хоћете ли се и ви придружити притисцима Педи Ешдауна и осталој антисрпској пропаганди на стварању мита о страдању Муслимана у Босни, а да о томе немате нашу тачну анализу шта се на тим просторима стварно догадјало.

Ако не схватате, а из ваших изјава видим да не схватате, филм о бруталној егзекуцији над шесторицом муслимана лансиран је баш сада из сасвим других разлога. Да потврди исфабриковани „геноцид“ али и много више од тога. Да покаже да су Срби геноцидни народ и да такав народ неме права и не заслужује да Космет остане у његовом саставу. Вајни председниче, схватате ли да кад изјавите да Космет нећете оружјем бранити да сте шиптарима и свету упутили поруку да га уопште нећете ни бранити..... Схватате ли да сте вашим неодмереним изјавама значајно допринели доношењу резолуције о Сребреници у америчком конгресу која говори о геноциду и да ће Срби бити проглашени геноцидним народом, против којих је онда све дозвољено.

Господине Тадићу ви сте национална брука, и због антидржавног деловања ће вам се једног дана сигурно судити. Стога, свако ваше евентуално извињење, ни са државне, ни државничке а ни људске стране неће имати потребну димензију.

Звонимир Трајковић
www.трајковиц.цо.yу

Dobar ti je tekst, uglavnom se slazem sa njim ali mu ovde nije mesto. Ovde razgovaramo o KARICU a ne TADICU.
Slazem se da ti ovo bude nova tema i verujem, siguran sam da ce biti mnogo odziva i komentara.
 
King 7:
Peti put o B. Karicu. Negativan lik. Biznismen koji nema veze sa svetskim biznisom. Obogatio se u vreme Milosevica i komunizma, posebno devedestih kada se umiralo od gladi. Nezasit, ambiciozan ali i ogranicen. Veliki prijatelj siptara, cak im je pomagao 1999. Bogata zemlja nije njegov prioritet, osim ako nije u njegovom vlasnistvu. Po meni je glavna kocnica stranog ulaganja jer bi bilo kakav sistem ugrozio njegov sistem "finansijskih saboraca" koji je razradio i koji se spleo u sve pore Srbije. Mislim da mu je glavni cilj Srbija po modelu latino feudalisticke zemljice.
Odlično definisano. Kad je pred onim jadnicima govorio kako su sve njive fabrike na otvorenom zgadio mi se zaista. Ako je to tako lako što on malo ne uloži u poljoprivredu ili proizvodnju? Naravno lakše je brati keš preko Telekoma.
 

Back
Top