Apel roditeljima....

rastamann

Poznat
Poruka
7.898
Upravo sam bio na jednom splavu na ruchku sa lepshom polovinom...Ispred mene neko dete vrishti, valja se, plache...Ja se u sebi mislim:"*ebalo te dete bash, ovde si gusko nashla da ga dovedesh"

Molim vas da obratite paznju gde vodite svoju malu decu. Postoje mesta i za njih. Pokushajte da skontate koliko ona mogu da smetaju nekome ko je doshao da uziva par sati u miru.

Izvinite, ali stvarno mi je muka od roditelja koji gledaju samo svoju *uzicu i ne obracaju paznju na ljude oko sebe. Da se ja pitam, restorane bih okarakterisao kao mesta za odrasle i uveo bih zabranu ulaska sa decom mladjom od 5 godina u takva mesta.


Toliko...
 
evo sad vec treci sat jedno dete urla na bazenu ispod mog prozora...a nije bas tako malo...
i ne place nego bukvalno urla...ne razumem sta, na spanskom je...

i odem na terasu da vidim gde mu je mama i da li se nesto desava...mama se sunca na metar od njega i ne reaguje...pa majku mu...jel toliko desko vaspitati dete da ne urla TRI SATA??

i ja bas volim decu...radim sa decom...nemojte pogresno da me razumete...ali pojava da se deca potpuno raspuste napolju je odvratna...
 
Auuu, Rasta - al' se iznervira, choveche....! :shock: :lol:

Ali sustinski se slazem sa tobom da je glupo vuci malu decicu od 2-3 godine na ruckove i vecere u restorane jer deca to ne mogu da izdrze, ona se muce a svima oko njih takodje presedne. Ali zaista- ima i onih koji svoju decu u pelenama vukljaju po rok koncertima, zurkama, nocnim klubovima, diskotekama, festivalima - u guzvu, dim, buku - van svake pameti, iz sopstvene sebicnosti i razmazenosti.
 
Ma nije moguce gosn. Rasto. A da li treba da postoji zabrana zivljenja za one koji kokodacu do nekog zlog doba ujutru sa svojim "lepsim polovinama" ispod necijeg prozora, za one koji prave pijanke svake noci, ciji se alarmi oglasavaju na svaka dva minuta, za bicikliste koji jurcaju setalistima, za one koji ne gase cigaru ni u liftu, za one koji mesecima renoviraju stanove itd... jednom recju za sve one koji remete mir i ritam necijeg deteta?

Prema tome slazem se ja da ne treba vodati decu svuda ALI zbog same dece a ne zato sto deci nije mesto u restoranu koristeci analogiju da ni kucicima nije mesto u supermarketu...

 
dobro ,,sada se prešlo na opštu kulturu ,,,
ima dakle onih što pljuju i tresu nos po ulici ,,,bacaju ambalažu na neprikladna mesta ,, ,,,,, ali to je drugo nešto ;; moja deca idu svuda sa mnom ,,ali ako vidim da im se ne svidja i počnu da se vrpolje ---odma dižem sidro ,,, treba imati razumevanja ,,njima nije svuda zanimljivo i ne treba ih voditi ...ne zato što će smetati nekome ,,,,,


prošle nedelje ostavim decu kod majke da bi izašla sa mužem na večerinku -- romantično mesto -- bilo je oko deset o klok ,,, taman zagrizli u vince naručujemo drugu flašu ,,,bili smo na spratu --- kad odjednom dva klinca jurcaju niz stepenice ,,, penju se vrište ,,,,,,,
....yebiga --zamolila sam konobara da odvede decu kod roditelja i da ih ne vidim više ovde gore ,,,,, možete da zamislite kakvi pogledi sevali prema terasi ,,,,,,,,, glb
 
rasta,
nekako mi deluje da tema nije "nemojte voditi malu decu na chill-out mesta", nego "vasu nevaljalu i nevaspitanu decu ostavite kod kuce", LOL.
rekla bih da mala (ili bilo kolika) deca nikome ne smetaju, ali bezobrazna, drska i nevaspitana, itekako...

uvek se setim nekih klinaca na dunavskom pesku - mislim da su imali oko 5 godina; dok je majka POTPUNO cool cavrljala sa drugaricom (cak su i otisle na kafu jedno 45 minuta), oni su satima okolinu zasipali peskom, polivali hladnom vodom (za vrat, normalno :) ) iz kofice, gadjali gumenim igrackama, itd.itd. raj nebeski... lep nacin da se na gusto "naseljenoj" plazi za tili cas napravi oko tebe krug od 150 m brisanog prostora, LOL.
 
Rasto, u pravu si. Samo ja mislim da bi efikasnije bilo takvim roditeljima zabraniti pristup sledeći put. :P Ono, slikati ih, uzeti otiske, i sledeći put - identifikacija! Vi ste ovde nepoželjni! :wink:
Pa sva ta deca su fina ko bubice sa tetkama, strinama, dedama, ujacima... dok im roditelji nisu u blizini. Činjenica.
 
slazem se sa ww i rastom,delimicno.
dakle...problem, je u roditeljima a ne u deci,ali ja sam vec pisala na ovu temu,secate se na beogradu je bila...pa ne bi se ponavljala.
ja moju decu ostavljam kod kuce jer oni nemaju strpljenja da sede kao mi odrasli,i onda imaju potrebu da se igraju, a meni se od te igre,dize kosa na glavi...i tako smo svi zadovoljni,ja mirno u restoranu,deca kod bake....uzivancija.
 
Pa to je bas zeznuta stvar sa decom......ja sam uglavnom izbegavala da cerku vodim sa sobom na takva mesta.Jer njoj je tada dosadno i logicno postaje nesnosna.A isto tako ne treba ih voditi ni u privatne posete kod ljudi koji nemaju decu.Jer,doticni ne mogu da shvate zasto moja cenjena jedinica radi odredjene stvari koje njima deluju neprihvatljivo :lol: :lol:
 
anakin:
i ja bas volim decu...radim sa decom...nemojte pogresno da me razumete...ali pojava da se deca potpuno raspuste napolju je odvratna...

eh...napolju, to je koliko toliko ok. Poenta "napolja" je da se dete izjurca i da posle lepo spava i ostale mirne poze.
Poznajem klinca (silom prilika ga često viđam) koji URLA, od 9am do 9pm - s onim balonom što ne može da se probuši, znate oni tvrdi, pa unutra neki suljpa, pa i zveči, a ima neku pertlu pa može i da ga dambara - elem, uz taj balon trči i URLA i kriči s kraja na kraj stana ceo dan. :shock:
Ode napolje, normalno, tri puta zvoni da mu otvoriš jer mu nešto treba (ima ključ pri tom), a kad se vrati - opet trandibal dok se ne stropošta u krevet. :twisted:
Pri tom je on BEZ roditelja tu, sa bakom (koju ne yebe 2 posto, kao ni ostale - za 9 meseci nismo uspostavili jezičku komunikaciju tipa pitanje-odgovor, a uja tj. moj dragi juče priznao da s ene seća d aje ikad s njim RAZGOVARAO). Znači, IGNORIŠE sve koji nešto govore. Ubeđena sam pri tom d anije retard i d avrlo dobro razume. Ali, prođe kao pored turskog groblja, zabole ga ćošak.
Heh... a i niej mali mali, jer mali polazi u školu za 2 meseca!
Znam znam, večita floskula - raspušteno i divlje dete, bla bla, krivi su roditelji...(JESU!)

Ej, ovaj moj post je da ti bud emalo lakše Rasto. Onaj tvoj đavo jednom protrčao kroz restoran, a ovaj .... :twisted: Ne ume da dođe kod bake na 3 dana - bez 2 nedelje neće ni d adolazi. Pa tri nedelje pauze (osim ako baki nešto žešće nije dobro) pa opet dve tri nedelje....
I onda ja zamišljam kako ga koljem pred spavanje, opušta me to :?

btw. nisam sklona deci, nisam taj tip, ali d anisam upoznala znatnu sumu fine dečice, mislila bih da je u meni problem. Možda se neko seti, hejtovala svojevremeno iha-haj na decu ovde na forumu :D
 
Betty:
anakin:
i ja bas volim decu...radim sa decom...nemojte pogresno da me razumete...ali pojava da se deca potpuno raspuste napolju je odvratna...

eh...napolju, to je koliko toliko ok. Poenta "napolja" je da se dete izjurca i da posle lepo spava i ostale mirne poze.
Poznajem klinca (silom prilika ga često viđam) koji URLA, od 9am do 9pm - s onim balonom što ne može da se probuši, znate oni tvrdi, pa unutra neki suljpa, pa i zveči, a ima neku pertlu pa može i da ga dambara - elem, uz taj balon trči i URLA i kriči s kraja na kraj stana ceo dan. :shock:
Ode napolje, normalno, tri puta zvoni da mu otvoriš jer mu nešto treba (ima ključ pri tom), a kad se vrati - opet trandibal dok se ne stropošta u krevet. :twisted:
Pri tom je on BEZ roditelja tu, sa bakom (koju ne yebe 2 posto, kao ni ostale - za 9 meseci nismo uspostavili jezičku komunikaciju tipa pitanje-odgovor, a uja tj. moj dragi juče priznao da s ene seća d aje ikad s njim RAZGOVARAO). Znači, IGNORIŠE sve koji nešto govore. Ubeđena sam pri tom d anije retard i d avrlo dobro razume. Ali, prođe kao pored turskog groblja, zabole ga ćošak.
Heh... a i niej mali mali, jer mali polazi u školu za 2 meseca!
Znam znam, večita floskula - raspušteno i divlje dete, bla bla, krivi su roditelji...(JESU!)

Ej, ovaj moj post je da ti bud emalo lakše Rasto. Onaj tvoj đavo jednom protrčao kroz restoran, a ovaj .... :twisted: Ne ume da dođe kod bake na 3 dana - bez 2 nedelje neće ni d adolazi. Pa tri nedelje pauze (osim ako baki nešto žešće nije dobro) pa opet dve tri nedelje....
I onda ja zamišljam kako ga koljem pred spavanje, opušta me to :?

btw. nisam sklona deci, nisam taj tip, ali d anisam upoznala znatnu sumu fine dečice, mislila bih da je u meni problem. Možda se neko seti, hejtovala svojevremeno iha-haj na decu ovde na forumu :D
Interesantno... (shodno mom nicku).
btw. nisam sklona deci, nisam taj tip, ali d anisam upoznala znatnu sumu fine dečice, mislila bih da je u meni problem. Možda se neko seti, hejtovala svojevremeno iha-haj na decu ovde na forumu
 
spring_storm:
Ne vredi nikakva prica i kritika takvoj deci, nego samo batine...


Manemoj! Takvi koji razmisljaju kao ti se i najcesce pitaju posle "odakle ovoliko iskvarene i izopacene omladine? Otkud decaku od 16 godina poriv za ubijanjem?" Batine, mislis, resice sve probleme!? Svaki detetov plac ima opravdan razlog, ne place zato sto nema sta drugo da radi. Bolje RAZUMI i postavi se iznad deteta, kao neko stariji i zreliji, nego sto OSUDJUJES i "batinas". Batine mogu samo da izazovu naklonost ka istim. Ti probleme s detetom resi batinama, a kad ono pretuce nekog, onda se nemoj pitati ko ga je tako vaspitavao.
 
rastamann:
Upravo sam bio na jednom splavu na ruchku sa lepshom polovinom...Ispred mene neko dete vrishti, valja se, plache...Ja se u sebi mislim:"*ebalo te dete bash, ovde si gusko nashla da ga dovedesh"

Molim vas da obratite paznju gde vodite svoju malu decu. Postoje mesta i za njih. Pokushajte da skontate koliko ona mogu da smetaju nekome ko je doshao da uziva par sati u miru.

Izvinite, ali stvarno mi je muka od roditelja koji gledaju samo svoju *uzicu i ne obracaju paznju na ljude oko sebe. Da se ja pitam, restorane bih okarakterisao kao mesta za odrasle i uveo bih zabranu ulaska sa decom mladjom od 5 godina u takva mesta.


Toliko...



A sta ako roditelji pogresno procene ponasanje svog deteta PRE odlaska u restoran ( jer imaju lepse iskustvo iz prethodnog puta )??? Meni se desilo da sam sa cerkom od 20 meseci NA MIRU pojela rucak u restoranu, gde je ona zabavljala celu okolinu i izmamila odusevljenje prisutnih, pa povedena tim iskustvom, i sada bih je povela sa sobom, kad ima 27 meseci. Hocu da kazem, ima puno mirne i poslusne dece, ali vi ne mozete uvek tacno predvideti detetovo ponasanje u odredjenom trenutku. Slazem se da ih ne treba voditi po svaku cenu na takva mesta, ali postoje i takve situacije kada jednostavno nemate gde i kome da ostavite dete, a morate se pojaviti na zakazanom rucku ili jednostavno morate jesti ( niste skuvali kod kuce, tetke-strine-komsinice su na moru, nema nikog, a dete gladno )...!? Naravno, da cu pre odabrati restoran, nego pola kile hleba sa pastetom, u krilu, na klupi, u parku.
Na kraju krajeva, deca vam ne vriste nad glavom SVAKI put kad sednete u neki restoran, to se desi mozda jednom u 50 slucaja... Ljudi bi ipak trebalo da imaju malo vise razumevanja i tolerancije u sebi...
 
sirenica:
spring_storm:
Ne vredi nikakva prica i kritika takvoj deci, nego samo batine...


Manemoj! Takvi koji razmisljaju kao ti se i najcesce pitaju posle "odakle ovoliko iskvarene i izopacene omladine? Otkud decaku od 16 godina poriv za ubijanjem?" Batine, mislis, resice sve probleme!? Svaki detetov plac ima opravdan razlog, ne place zato sto nema sta drugo da radi. Bolje RAZUMI i postavi se iznad deteta, kao neko stariji i zreliji, nego sto OSUDJUJES i "batinas". Batine mogu samo da izazovu naklonost ka istim. Ti probleme s detetom resi batinama, a kad ono pretuce nekog, onda se nemoj pitati ko ga je tako vaspitavao.

dobro, razumna si i to je ok, ni ja nisam za batine. Ali šta kad dete urla jer mu se hoće i može od uranka do zalaska sunca? Šta da razumeš, koga?
 
Stvar je u tome da su deca uglavnom nevaspitana. Ne mislim na ucinak onih roditelja kojima se vaspitavanje svodi na to da je dete sve pojelo, nego da cesto, u zelji da se dete nesputano, neometano, slobodno, svestrano (itd...itd...) razvija, roditelji ne postavljaju normalne granice detetu. Kao da lepo vasptanje steti mentalnom razvoju :(

Pa, ako neko dete vristi oko vas dok pokusavate da sa prijateljima vecerate uz razgovor, treba da stisnete zube svesni da je to buduci genije, dok je vase sopstveno dete, koje ste ostavili s bebisiterkom ili bakom da mirno lala - buduci mediokritet, polutalenat, frustrat i sl.
 
gane011:
Betty:
...I onda ja zamišljam kako ga koljem pred spavanje, opušta me to :? ...
ovo je poshalica... nadam se :shock:[/

hehe....mogao bi i ti da se nađeš na tom mestu, kad bi mene nervirao kao druge na ovom forumu d&p :twisted:
Ali zabole me ćošak za tvoja iščuđavanja i objašnjenja. 8)
Jedno je mašta, drugo je realnost, ako ne razumeš, idi ponovo u zabavište :lol:
Poz. gane /btw. jel to "gane" od "ganci?" Jes ti neki gari? ) :lol:
 
Sinonim za dresirano dete? :shock: A sta je za vas lepo vaspitano dete? Za mene tu nema sinonima ni antonima, lepo vaspitano dete je lepo vaspitano dete, i to uopste ne znaci dresirano dete. Lepo vaspitano dete nije idela za roditelje i drustvo, vec za samo sebe i svoje psiholosko, emotivno, intelektualno i socijalno zdravlje, i svoj zivot u zajednici sa drugima koji takodje imaju svoje potrebe, u drustvu koje ima svoje zakonitosti ali i zakone, cije se postovanje ili ne postovanje nagradjuje ili kaznjava.
Zato mi stvarno nije jasna Vasa formulacija, niti sta ona u stvari znaci. Opirali se Vi tome ili ne - svi smo mi 'dresirani' (ja preferiram termin 'uslovljeni') na norme ponasanja koje su drustveno prihvatljive, ili ako hocete - vaspitani smo ili nismo vaspitani tako da se ponasamo drustveno prihvatljivo: dresirani, uslovljeni, vaspitani, nauceni - zovite to kojim god imenom, da se ne kaki u gace nego u WC, da se na posao mora ici da vam ne bi dali otkaz, da se mora uciti da bi se polozio ispit (bar u najvecem broju slucajeva izuzev onih kada se ima veza!), da se racuni moraju placati da Vam ne bi bila iskljucena struja.....Da, mozda je to pravo ponizenje za Vas, mene, pa i to dete - ali, postoji svuda zakonitost ponasanja, cak i u dzungli, cak i u zivotinjskom svetu postoje ovakve zakonitosti, cak ni Tarzan nije apsolutno slobodan, ni Vi, ni ja, ni niko od nas, pa to ne mogu biti ni deca. Prosto je tako. To je uslov za suzivot u grupi. To je uslov za zivot. Biti naucen, vaspitan, dresiran, uslovljen...da se ne stavi ruka pod vrelu vodu, da se ne pliva u moru punom meduza, da se ne pije prljava voda: z akonitosti i za jednog Robinzona Krusoa na pustom ostrvu koji ima apsolutnu slobodu! A ipak mora da postuje zakonitosti prirode koja ga okruzuje!
Pa zasto onda smatrate da je malo dete ponizeno zato sto biva vaspitavano da se uklopi u socijalne norme drustva i zajednice u kojoj zivi? Nije tesko biti fin, znate.
Predugo vec zivimo u potpunom rasulu bahatosti, vulgarnosti i primitivizma ovog drustva koje je izgubilo svaku granicu dobrog ukusa pred navalom prostakluka, zar nije vreme da se malo vratimo u normalni kolosek i da nasoj deci damo malo usmerenja da zaista NIJE TESKO BITI FIN!
 
nactu:
lepo vaspitano dete je sinonim za dresirano dete sto je naravno ideal za vecinu roditelja i okolinu...
uf bre... goniču jedan....

meni dresura ne ide uz lepo vaspitanje :?
to dolazi posle propusta da se dete lepo vaspita.pa kada se roditelji opasulje posle 20 tak godina,naprasno počinju dresuru koja,ima drugi tok..
znači.ako imate lepo vaspitano dete,mediokriteta,kojeg čuvaju bake dok vi dozvoliste sebi jedno mirno veče sa prijateljima...zapravo,vas treba pohapsiti,jer vi ne vaspitavate,već dresirate dete...malo sam se pogubila...ništa mi nije jasno,imate li vi uopšte svoju ecu,ili bar komšijsku,imate li pojma kakoo to uopšte funkcioniše?
i ppitanje za mamu koja je vodila dete u resto i koje je zabavljalo isti....jesi li sigurna da ljudima nije bilo lakše da se kerebeče,nego da trpe cičanja?
alo.ljudi....ja samo želim da uživam u restoranu,kada sam se već ”rešila ”svoje dece,zaista me zabole da me neka druga deca smaraju,čiji roditelji ručaju i ne primećuju ponašanje njihove dece! jer deca po pravilu jurcaju po drugom delu kafane,ne pored roditeljskog stola,te njima i ne smetaju....
mislimmmmmm strašno
 

Back
Top