bulimija i jo-jo efekat!!

A

ana mari

Gost
Vec godinu dana odrzavam liniju bulimijom,kada dodje do idealne,onda se opustim neko vrema i jedem i jedem....A hrana se tada tako lepi na meni,i brzo se nagojim.Zatim ponovo,jedno 5,6dana povracam non stop posle jela,sve sto pojedem u toku dana,od3 do 5 puta,dobro da sam ziva..Posle toga me boli glava,samoj sebi kazem-budalo,sta ce ti to?I tako od obroka do obroka...Zivim u zacaranom krugu pakla,iz koga tesko da cu da se iscupam!!Zato,ako zna neko da mi na bilo koji nacin pomogne,neka se javi,izgubljenom slucaju!! :cry: :shock: :cry:
 
Pravi put u resenju problema jeste da prvo priznas da imas problem.I nije tako bezazlen kako si ga ti predstavila.Ne znam da li si svesna sta radis svom telu.Ne samo sto te boli glava nego ces tako srediti svoj jednjak i zeludac,zube...i onda pomoci nema.
Negde u sebi,duboko,moras biti svesna da je tvoj problem psiholoske prirode.To ti je isto kao i anoreksija.A cini mi se da ljudi nisu svesni zapravo koliko je to opasno.Ne znam iz kog grada si ali tebi treba psihijatar.psiholog,nutricionista i endokrinolog.To je tim sa kojim ti treba da radis kako bi krenula da resavas svoj problem.Nije sramota traziti pomoc,i potrazi je dok jos sebi nisi nanela neko vece zlo svojim ponasanjem.Puno srece!
 
Prosla sam kroz malo blazi oblik tvog problema. Imala sam konstantno opterecenje sa tezinom i izgledom iako nije bilo potrebe. Svi su mi govorili da nisam normalna jer nisam uopste bila debela, cak stavise.
Resenje sam nasla u promeni ishrane. Ne drzim nikakve dijete ili tako nesto vec sam samo pocela da jedem mnogo povrca, voca, zitarica, u principu zdrave hrane.
Probaj da promenis navike u ishrani i sigurno ces imati efekta.Kilogrami se nece vracati.
Sto se tice psiholoske strane tvog problema najbolje je da razgovaras sa nekim ko je za to strucan.
Ne igraj se sa zdravljem!!!!! :!:
 
Psihoterapija,pocinje sa psihjatrom ali se konsultuju i nutricionista i psiholog.Lecenje je dugo,jer treba otkriti sta je uzrok takvog ponasanja a sigurno da je u pitanju unutrasnji konflikt,stres,nemogucnost suocavanja sa nekim problemima u zivotu.Zato se i ne moze tacno precizirati koliko ce dugo trajati lecenje jer svaki oboleli ima svoj problem i resenje tog problema zavisi i od toga kakva je licnost,koliko moze sam sebi da pomogne.Pozdrav!
 
Ja sam u tom paklu vec 5 god...i to tezi oblik...bilo je i po 8 puta dnevno,36 kg najmanja tezina,inace normalna za moju visinu je 53...to je bolest!! Treba ici na razgovore...psihijatar,endokrinolog,nutricionista.......a ja jos uvek ubijam sebe,jer nemam pomoc nikakvu.. :cry:
 
Moja prijateljica, najbolja, isto ima taj problem. Sreca pa smo jako bliske, tako da mi je ispricala.
Takodje je srecna okolnost, ako tako mozemo to nazvati, to sto je relativno rano postala svesna svog problema. Vec pet meseci joj se to dogadja, bori se protiv toga, tako bar kaze, ali joj ne uspeva bas najbolje. Svesna je da je izvor problema u emotivnoj nestabilnosti i zeli da se sredi.
Reci cu joj neka poseti ovaj forum, mada mislim da bi bilo bolje da potrazi strucnu pomoc.
Ustvari da li se to sada ( pet meseci) moze resiti i bez strucnog lica?
 
Ja patim od bulimije vec oko 3 meseca.Svesna sam da je to problem i to ne mali,ali ako ne povratim posle unosenja hrane imam osecaj da cu se ugojiti puno puno i ogroman osecaj krivice.Hranu dozivljavam kao neprijatelja, prejedavam se pod utehom -ma sve ces ti to izbaciti napolje.Ne znam, ne vidim izlaz a ni zelju da prestanem sa tim!!!!!!!
Sta mi vi kazete ljudi moji???????
 
I ja imam tu temu otvorenu na svom forumu, pošto se jedna majka zapitala za svoju čerku, šta mislim, dali bi biodieta makar ublažila taj problem.
Dao sam joj odgovor, pa čemo da vidimo, jesam li u pravu ili ne.
 
Melisa:
Ja patim od bulimije vec oko 3 meseca.Svesna sam da je to problem i to ne mali,ali ako ne povratim posle unosenja hrane imam osecaj da cu se ugojiti puno puno i ogroman osecaj krivice.Hranu dozivljavam kao neprijatelja, prejedavam se pod utehom -ma sve ces ti to izbaciti napolje.Ne znam, ne vidim izlaz a ni zelju da prestanem sa tim!!!!!!!
Sta mi vi kazete ljudi moji???????
A da potrazis strucnu pomoc pre nego sto potpuno unistis svoje zdravlje?
 
i ja imam problem bulimije vec 3god...pakao..i kazem;e sad kad sam mrshava,odoh kod psihijatra..al ne odem,krenem da jedem,dok me ne uhvati muka..krijem se od muza,da me ne uhvati,vodim normalan zivot,a u sushtini,ne smem nikom da kazem o svom problemu!plashim se i kada bih doktoru rekla shta me muchi,da bi me strpao u ludaru,ili na nervno,jer..ne postoji ta tableta,koja ce me sprechiti da radim ovo shto radim,a da zaboravim tek tako,i jedem normalno...teshko da ce mi psihijatar prichom pomoci...zato dr,recite vi meni,kako psihijatar moze da mi pomogne?i kojim nachinom lechenja?
 
Pa to sa menstruacijom je najmanje opasno u odnosu na sve ostalo sto moze da vam se desi.
Morate potraziti pomoc psihijatra,s tim da se bulimija kao i anorexija ne lece tabletama vec psihoterapijom i to dugotrajnom.
Postoji nesto kod vas sto vas muci a sto ste potisli u podsvest koja izbija kroz takav nacin ponasanja.Uglavnom se to povezuje sa nekim osecajem nevoljenosti,poremecenim odnosima sa roditeljima ,neki problemi vezani za najranije detinjstvo...
Psihijatar nije tu da vas strpa u bolnicu nego da vam pomogne da se suocite sa svojim strahovima,da shvatite zasto to radite i pomogne da se izborite sa tim problemom.To je dugotrajno lecenje,potrazite pomoc dok u potunosti ne upropastite svoje zdravlje.S obzirom da kao lekar ima odredjeni autoritet,objektivnost on to moze,za takvu problematiku vam je potrebna strucna pomoc,porodica i prijatelji tu ne mogu nista da urade.
 
Ovo je upucemo svim devojkama koje su imale slican problem> Jedino pravo resenje je da od svog doktora opste prakse trazite uput za Institut za higijenu koji se nalazi u klinickom centru . Trazite da vas primi dr. Jagoda Jorga . Zena je cudotvorka !
Vracala je devojke sa ivice smrti. Naravno , u timu su i psiholog i endokrinolog.Ali ono sto je najbitnije je vas licni motiv. hocete li uzeti zivot u svoje ruke ili cete i dalje od sebe da pravite invalide.Budite malo egoisti i stavite sebe i svoj zivot u prvi plan. Opominjem vas da doktorka nije nimalo laka za saradnju,ume i da povisi ton ako je ne slusate, ali je neprikosnovena u toj oblasti.
Videcete da se mnogo devojaka bori sa tim problemom i da se izborilo, sto je najvaznije.Zelim vam puno srece ! Navijam za vas !
 
najzad da se "sretnem" sa ljudima sa istim problemom. Moj traje i traje evo vec 5 godina i stvarno ne znam zasto ovo radim sama sebi. Svesna sam promena koje su usledile na psihickoj bazi,nisam vise ista osoba.Mrzim laz a pocela sam da lazem u nenormalnim kolicinama,samu sebe pa i druge. Niko nije znao za moj poremeceni nacin ishrane dok me roditelji nisu navatali. Jer stvarno kuda nestaje sva ona hrana iz frizidera i ja jos uvek 48 kg. Problemi su nastali i jos uvek traju.
Plasim se susreta sa doktorima.Plasim se da ce mi reci ono najgore. Mrzim samu sebe zbog svega ovoga.Cak sam pomisljala da se ubijem,stvarno,i dalje mi se mota po glavi.
Strasno je to,osecati grizu savesti sa svakim zalogajem i suze dok koracam ka wc-u. A opet kad se ritual zavrsi osecam se cudno ali dobro,i to traje 2 minuta,posle opet mrzim i tako svaki dan mog nenormalnog zivota.
Gledam moje jadne roditelje...stvorili me zdravu i pravu i gledaju me kako se unistavam! Valjda cu i ja skupiti bar zrno hrabrosti da se posavetujem sa nekim strucnim licima,preko mi je neophodno.
Ako neko zna gde u glavnom nam gradu moze da se nadje neki vid pomoci bila bih zahvalna da me obavesti!
Pozdrav svima!
 

Back
Top