moje neverstvo..moja krivica

deksimeksi

Početnik
Poruka
2
Razveden sam vec tri godine i za to vreme ziveo sam u ocevom stanu, dok je zena sa decom zivela u mom stanu. Ok. davao sam novac (iako nisam bio u obavezi)
ponekad smo rucali zajedno..i sve je to bilo bez veze...
E ! Pocetkom ove godine, u moj zivot je usla devojka 30 godina mladja od mene (ja imam 53). Unela mi svezinu u zivot, stanovala kod mene..jeli i spavali zajedno..brinuo sam o njoj..jednom recju, ljubav "uvrnuta" , ali prava!
Mojoj porodici sam rekao za nju i tu pocinje haos! Odbacili su me sasvim..a kako smo ova devojka i ja, ipak bili svesni da nasa veza mora imati kraj, rastali smo se...i sta? PATIM za njom kao tinejdzer! Treba mi njen osmeh, druzenje, zajednicki rucak....
Vise mi ne odgovara na pozive i SMS. Razumem je ! Opet..koliko god moja svest to kaze, toliko je srce zeli.
Ona je veoma loseg finasijskog stanja i uvek sam bio tu kada joj je trebalo. Medejutim, rekla mi je da ce pre "umreti od gladi, nego od mene traziti novac".
Zasto ovo pisem? Ne znam...moram nekome da se izjadam.
Tesko mi je bez nje..
 
Razveden sam vec tri godine i za to vreme ziveo sam u ocevom stanu, dok je zena sa decom zivela u mom stanu. Ok. davao sam novac (iako nisam bio u obavezi)
ponekad smo rucali zajedno..i sve je to bilo bez veze...
E ! Pocetkom ove godine, u moj zivot je usla devojka 30 godina mladja od mene (ja imam 53). Unela mi svezinu u zivot, stanovala kod mene..jeli i spavali zajedno..brinuo sam o njoj..jednom recju, ljubav "uvrnuta" , ali prava!
Mojoj porodici sam rekao za nju i tu pocinje haos! Odbacili su me sasvim..a kako smo ova devojka i ja, ipak bili svesni da nasa veza mora imati kraj, rastali smo se...i sta? PATIM za njom kao tinejdzer! Treba mi njen osmeh, druzenje, zajednicki rucak....
Vise mi ne odgovara na pozive i SMS. Razumem je ! Opet..koliko god moja svest to kaze, toliko je srce zeli.
Ona je veoma loseg finasijskog stanja i uvek sam bio tu kada joj je trebalo. Medejutim, rekla mi je da ce pre "umreti od gladi, nego od mene traziti novac".
Zasto ovo pisem? Ne znam...moram nekome da se izjadam.
Tesko mi je bez nje..

Normalno da je do kraja moralo doci kad-tad, bez obzira na sve druge razloge ili sta vec...
Razlika u godinama je ogromna, ti kazes da si joj davao novac (parafraziram) i da li je to bila prava ljubav ili koristoljublje s njene strane (ne iskljucujem ljubav, naravno, desava se) ti najbolje znas.
Kayes da si deci davao iako "nisi morao", u redu je ako su punoletna, u protivnom si bio u zakonskoj obavezi. Roditeljske obaveze ne prestaju ni kad su deca punoletna, valjda se vole,? Naravno samo u slucaju da je roditelj situiran i da to sebi moze da priusti.

Tebe je porodica sada odbacila, pa i to je u redu. Moguce da se osecaju povredjenima,moguce da im je razvod tesko pao, a moguce i sto im nije bilo pravo da novac koji si davao njima,sada dajes toj devojci (poslednje, samo kao eventualna mogucnost)...

Meni je nejasno zasto te je ONA ostavila rekavsi da od tebe vise nece uzeti ni dinara? Jesi li joj prebacivao da si joj pomagao kad god je trebalo? Sta je nju u svemu ovome toliko povredilo? Tu ti lezi mozda kljuc tako brzog i neplaniranog kraja...
Ljudi se razvode, nista novo, razvedeni imaju pravo da zapocnu novi zivot, da zasnuju novu porodicu, nista novo ni nenormalno.
Znaci, sta je pravi razlog raskida s tom devojkom, nije valjda da je bila ljuta sto je tebe tvoja porodica odbacila, pa mnoge bi bile presrecne.
Sasvim dobronamerno, ti shvati, prihvati ili odbaci, ja sam samo iznela svoje misljenje...
 
Razveden sam vec tri godine i za to vreme ziveo sam u ocevom stanu, dok je zena sa decom zivela u mom stanu. Ok. davao sam novac (iako nisam bio u obavezi)
ponekad smo rucali zajedno..i sve je to bilo bez veze...
E ! Pocetkom ove godine, u moj zivot je usla devojka 30 godina mladja od mene (ja imam 53). Unela mi svezinu u zivot, stanovala kod mene..jeli i spavali zajedno..brinuo sam o njoj..jednom recju, ljubav "uvrnuta" , ali prava!
Mojoj porodici sam rekao za nju i tu pocinje haos! Odbacili su me sasvim..a kako smo ova devojka i ja, ipak bili svesni da nasa veza mora imati kraj, rastali smo se...i sta? PATIM za njom kao tinejdzer! Treba mi njen osmeh, druzenje, zajednicki rucak....
Vise mi ne odgovara na pozive i SMS. Razumem je ! Opet..koliko god moja svest to kaze, toliko je srce zeli.
Ona je veoma loseg finasijskog stanja i uvek sam bio tu kada joj je trebalo. Medejutim, rekla mi je da ce pre "umreti od gladi, nego od mene traziti novac".
Zasto ovo pisem? Ne znam...moram nekome da se izjadam.
Tesko mi je bez nje..
pa sta ste koj k prikidali ako si joj bio sponzor trazi dalje iebes sta kaze okolina
 
Al opleviste coveka bas onako qurvanjski,sve svetac do svetice!
Covek je razveden-sta ima"porodica"da se sad ljuti za njegov intimni zivot!
Covek se zaljubio,pa to je divno!Odkad to srce zna za godine,pojma nemam,ili je po vama rezervisano samo za tinejdj doba?
Nije mi jasno zasto ste raskinuli kad vam je bilo tako dobro i lepo?Zivi covece svoj zivot i zahvali se zivotu sto ti je pruzio da dozivis da se zaljubis!

- - - - - - - - - -

Razlika je suvise velika da bi ste ostali zajedno u srecnoj ljubavi. Mislim da je nasla muskarca sebi primerenog. Preboli je.

Rodjak mog supruga bio je 17 godina MLADJI od svoje zene i proveli su divnih 30god braka,dok ona nije preminula!
 
Rodjak mog supruga bio je 17 godina MLADJI od svoje zene i proveli su divnih 30god braka,dok ona nije preminula!

Ne kazem da se ne desava. Ali cim mu ne odgovara na poruke i pozive, sumnjivo to meni. Takodje mislim da nije jedini razlog sto mu ne odgovara to kako je porodica odreagovala.

Ja malo ne razumem naslov teme, tacnije ne razumem ko je tu koga prevario.

I da, da li si sa doticnom razgovarao o tome da ces svojoj porodici obelodaniti vasu vezu? Da li je ona bila spremna na to?

Cudno je sve to meni.
 
Al opleviste coveka bas onako qurvanjski,sve svetac do svetice!
Covek je razveden-sta ima"porodica"da se sad ljuti za njegov intimni zivot!
Covek se zaljubio,pa to je divno!Odkad to srce zna za godine,pojma nemam,ili je po vama rezervisano samo za tinejdj doba?
Nije mi jasno zasto ste raskinuli kad vam je bilo tako dobro i lepo?Zivi covece svoj zivot i zahvali se zivotu sto ti je pruzio da dozivis da se zaljubis!

- - - - - - - - - -



Rodjak mog supruga bio je 17 godina MLADJI od svoje zene i proveli su divnih 30god braka,dok ona nije preminula!
Ali 30 godina bwe?! I 17 je mnogo ali podnošljivo, ona sa njim u teoriji ne bi imala ni 20 godina braka i na čemu bi onda bila kad bi on da prostiš cvrcno?

I koja je fora sa naslovom teme?
 
i ja mislim da je razlika prevelika,
ali se ne mesham u tudje stvari...
imam u okolini slichan primer,
ali je manja razlika,shto nje znachi da je iz mog ugla to prihvatljivije...
mada,ljubav je slepa...lepo je voleti,ali sam kada je uzvraceno,naravno! ;)

i da dodam,verujem da je ta devojka godinama blizu sa tvojom decom,
shto naravno otezhava stvar sa porodicom,tj decom...
ja ne znam kako bih reagovao kada bi otac kuci doveo macehu mojih godina (u recimo dvadesetim),
ali nazhalost (ili na srecu) to nikada necu ni saznati,jer mi nazhalost otac nije zhiv...
 
Poslednja izmena:
Ali 30 godina bwe?! I 17 je mnogo ali podnošljivo, ona sa njim u teoriji ne bi imala ni 20 godina braka i na čemu bi onda bila kad bi on da prostiš cvrcno?

I koja je fora sa naslovom teme?
To koliko ce ko provesti godina u sretnom braku apsolutno nema veze sa razlikom u godinama!Znam za par,sve po standardima,on dve god stariji od nje,opravise veridbu,pa svadbu,mlada trudna,i op.posle tri meseca braka razidjose se,kad je ona bila 8.mesec trudnoce.
Moze se desiti da neko pogine ili se razboli,pa umre"pre vremena",tako da konstatacija da zbog eventualne duzine braka su se razisli je bez osnova.
 
i ja mislim da je razlika prevelika,
ali se ne mesham u tudje stvari...
imam u okolini slichan primer,
ali je manja razlika,shto nje znachi da je iz mog ugla to prihvatljivije...
mada,ljubav je slepa...lepo je voleti,ali sam kada je uzvraceno,naravno! ;)

i da dodam,verujem da je ta devojka godinama blizu sa tvojom decom,
shto naravno otezhava stvar sa porodicom,tj decom...
ja ne znam kako bih reagovao kada bi otac kuci doveo macehu mojih godina (u recimo dvadesetim),
ali nazhalost (ili na srecu) to nikada necu ni saznati,jer mi nazhalost otac nije zhiv...
A sto "deca"sebi daju za pravo da uopste reaguju po pitanju intimnog zivota svog roditelja koji nije vise u braku sa drugim roditeljem?
 
To koliko ce ko provesti godina u sretnom braku apsolutno nema veze sa razlikom u godinama!Znam za par,sve po standardima,on dve god stariji od nje,opravise veridbu,pa svadbu,mlada trudna,i op.posle tri meseca braka razidjose se,kad je ona bila 8.mesec trudnoce.
Moze se desiti da neko pogine ili se razboli,pa umre"pre vremena",tako da konstatacija da zbog eventualne duzine braka su se razisli je bez osnova.

To je najnormalnija stvar, ni život ti ne garantuje da ti sutra neće pasti klavir na glavu, ali ići unapred u brak gde će on umreti 30 godina pre nje nije baš ista stvar... ne upisuješ fakultet sa idejom da ga nećeš završiti ili da se nećeš zaposliti u struci, osim ako su ti motivi, pa, recimo pogrešni, a onda ne govorimo o ljubavi koja opravdava razliku u godinama.

Čisto da napomenem mene baš briga što se mene tiče svi parovi imaju moj blagoslov dok su punoletni, al' ne vidim tu ništa dobro ni za koga.
 
To je najnormalnija stvar, ni život ti ne garantuje da ti sutra neće pasti klavir na glavu, ali ići unapred u brak gde će on umreti 30 godina pre nje nije baš ista stvar... ne upisuješ fakultet sa idejom da ga nećeš završiti ili da se nećeš zaposliti u struci, osim ako su ti motivi, pa, recimo pogrešni, a onda ne govorimo o ljubavi koja opravdava razliku u godinama.

Čisto da napomenem mene baš briga što se mene tiče svi parovi imaju moj blagoslov dok su punoletni, al' ne vidim tu ništa dobro ni za koga.
A sta je dobro u tome kad su po standardima je l te drustva,oboje u kako treba godinama,naprave decu,pa se razvedu?
Drugo,tvoj pogled na zivot i medjuljudske odnose je takav da ga uporedjujes sa poslom koji treba zavrsiti opet po standardima okoline.Covek je doziveo ljubav,a mnogi prozive zivot i to osecanje ne dozive,jer rade sve po standardu,ocajan je jer ga svi napadaju da to sto radi je pogresno,a on ne radi nista sem sto se zaljubio a ne moze se birati u koga ce,a tek ne moze zadovoljiti standarde svoje dece,bivse zene,strica,ujaka,pa i komsiluka!
Odakle ikome pravo,pa nek mi je dete ili mati sto puta,da mi se mesa u moj intimni zivot?U skladu sa tim stavom,ni ja se ne mesam u njihov!
 
Није тема да ли је разлика у годинама превелика или није већ зашто нам се дешава да одбацимо родитеља ако нађе много млађу жену од себе.
Мени би за мог оца било заиста чудно. Међутим, колико год да је млађа (подразумева се да је одрасла особа), важно би ми било само да је добра особа и да се не меша у мој однос с њим.

Мој отац има вршњакињу која , испаде на крају, не може да смисли сестру и мене, а сасвим смо је широкогрудо прихватиле.

Људи су људи. :)
 
Деца су се препала да ова нова не преотме стан.

Мислиш да је то у спрези са годинама?
Ха!
Невенчана жена мог оца покушала је да наговори мог оца да дигне кредит с хипотеком на кућу у којој живи моја мајка да би њој купио стан. Иначе, вршњакиња...
 
A sta je dobro u tome kad su po standardima je l te drustva,oboje u kako treba godinama,naprave decu,pa se razvedu?
Drugo,tvoj pogled na zivot i medjuljudske odnose je takav da ga uporedjujes sa poslom koji treba zavrsiti opet po standardima okoline.Covek je doziveo ljubav,a mnogi prozive zivot i to osecanje ne dozive,jer rade sve po standardu,ocajan je jer ga svi napadaju da to sto radi je pogresno,a on ne radi nista sem sto se zaljubio a ne moze se birati u koga ce,a tek ne moze zadovoljiti standarde svoje dece,bivse zene,strica,ujaka,pa i komsiluka!
Odakle ikome pravo,pa nek mi je dete ili mati sto puta,da mi se mesa u moj intimni zivot?U skladu sa tim stavom,ni ja se ne mesam u njihov!

Uopšte ne govorim o standardima društva već o činjenici da će umreti 30 godina pre nje, te da takva veza nema budućnost. Mislim da sam ovo napisala treći put :think:
Ne znam odakle ti sad osnov da mene, i pored napisanog, načepiš za stereotipe.
 
Devojka od 23 godina je dete, naročito u poređenju sa čovekom koji može da ima unuke. Meni je to pedofilija iako realno, zakonski su oboje odrasli ljudi i ne bi trebali toliko da se grozimo.
Meni bi takođe bilo teško i verovatno šokantno da je moj otac u pitanju zbog ogromne razlike u godinama, ali nešto ne verujem da bih ga odbacila. Trebalo bi mi vremena da prihvatim celu situaciju, ali on je moj otac i nije nikog ubio niti povredio.
 
Мислиш да је то у спрези са годинама?
Ха!
Невенчана жена мог оца покушала је да наговори мог оца да дигне кредит с хипотеком на кућу у којој живи моја мајка да би њој купио стан. Иначе, вршњакиња...

Не, невезано са годинама, уплашили су се за наследство.

- - - - - - - - - -

Ох, умреће, па шта?
Може да умре и вршњак у 35-ој и?

Нема ту правила. ;)


Ево, како може Верица Ракочевић да шета оно брадато дерле. :lol:
 
Јао Верица....видех на неком новинском штанду то пре неки дан....:lol:

Љубав не бира године. :mrgreen:

Па кад може распали Лечић да шета ону пилетину, што не би и Верица.

Разлика у годинама јесте повелика, али зашто би неко ко је млад духом живео као у манастиру само зато што је матор.
 

Back
Top