moje neverstvo..moja krivica

Tvoje navodno komentarisanje uvodnog posta nema nikakve veze sa onim sto je u tim postu navedeno.Ovo je mesto javne diskusije i slobodni smo da komentarisemo sta god zelimo. Onog trenutka kada nesto napises n a forumu, to moze biti predmet bilo cijeg komentara. Sta sam htela prvim postom kojim sam ti se obratila sasvim je jasno.

Koliko znam forum pruza mogucnost komentarisanja postova a ne ucesnika, kako god sam ja komentarisla postavljaca tako si ti mene. I jednom odgovori otvoreno, normalno, iskreno, svaki post je uvijen, premeren, izvagan, a opet na kraju vecinom prazan i predvidiv.
 
Gospodjice gospodjo, kad se ostavi post javno, podlozan je komentarisanju svakog ucesnika teme koji to pozeli. Nikome nije potrebna posebna dozvola za to.
Umem i da savetujem i da naredim, odaberi.

Pa da naravno, ali ti si Modesti veceras pravo dosadna. celo vreme kao prilepak nekoj bezveznoj, ispraznoj diskusiji izmedju mene i nekog drugog. da volim deliti savete kao ti sad bih ti predlozila da pokusas zaspati, brzo ce 11h. :)

- - - - - - - - - -

Eto...."stare forumasice" isto pisu i bez konsultacija...mogu i da cutim, kazi Harmoni i u moje ime sta imas, da se ne ponavljamo. :lol:

Tako je trebalo od pocetka, bas si bila visak totalni.
 
Pa da naravno, ali ti si Modesti veceras pravo dosadna. celo vreme kao prilepak nekoj bezveznoj, ispraznoj diskusiji izmedju mene i nekog drugog. da volim deliti savete kao ti sad bih ti predlozila da pokusas zaspati, brzo ce 11h. :)
- - - - - - - - - -
Tako je trebalo od pocetka, bas si bila visak totalni.

Ipak se mi ne poznajemo. :lol:

Aterirala si od prvog naleta, ali frigidni smajli te izdaje. Odsad cu odmah da se slozim s tobom, gde i da se sretnemo, nema smisla da mi "stare" zbunjujemo ovako "nove".
 
Svako vreme ima svoja pravila,tako da ono sto je juce bilo ok,danas je nemoralno i obrnuto.Vidis,danas je cak kul ako si homic,cak sta vise to je i pozeljno,a "juce"ne bese tako.A sta je moralno a sta ne,to samo valjda bog zna(ko u njega veruje).

nije rec o moralu, bar ja ne pisem o tome, rec je o stanju svesti, o jazu generacija....

s obzirom na to da si (ako se ne varam) i sama zrtva slicnih predrasuda, bas me cudi ovakva rigidnost

ne varas se...ali kao sto je i moje bilo ocekivano tako je i ovo klasicna prica....sto ne znaci da nije bilo ljudskosti izmedju njih ali opet je pobedila surova realnost a to je ogromna razlika u godinama
 
nije rec o moralu, bar ja ne pisem o tome, rec je o stanju svesti, o jazu generacija....



ne varas se...ali kao sto je i moje bilo ocekivano tako je i ovo klasicna prica....sto ne znaci da nije bilo ljudskosti izmedju njih ali opet je pobedila surova realnost a to je ogromna razlika u godinama

Stanje svesti je odraz moralnih vrednosti jednog drustva.Dakle samosvestan si onoliko koliko si ispunio moralne norme drustva u kojem zivis.Ako zivis u Pakistanu,samosvesna si toliko da znas da ces ako pozelis da se razvedes biti kamenovana,a ako zivis u Americi obelodanices taj cin i u novinama i bices kul.Tako je i u ne bas tako dalekoj istoriju u nas,a u svetu i sad u nekim zemljama koje mi nazivamo zaostalim iako su starije i od datuma dolaska Hrista na ovaj svet,normalna stvar da covek od npr 50god ozeni neku od 14 i to uz blagoslov roditelja.Naravno da je osnovni motiv u toj vezi novac zeninim roditeljima i zbrinjavanje svog deteta u kucu gde ce imati jesti,a mladozenji je bitna njena mladost i lepota za valjda podizanje ega ili zelje da osigura sebi potomstvo koje ce mu lakse roditi ta mladja od neke od 40god.Dakle institucija ugovorenog braka i danas u svetu postoji.Zasto onda osudjujemo dobrovoljnu vezu dvoje punoletnih ljudi?
Jaz izmedju generacije je moderan pojam sadasnjice.On nije postoja pre sto godina,jer je osnovni cilj bio-preziveti i imati potomstvo.
 
Svako vreme ima svoja pravila,tako da ono sto je juce bilo ok,danas je nemoralno i obrnuto.Vidis,danas je cak kul ako si homic,cak sta vise to je i pozeljno,a "juce"ne bese tako.A sta je moralno a sta ne,to samo valjda bog zna(ko u njega veruje).

Stanje svesti je odraz moralnih vrednosti jednog drustva.Dakle samosvestan si onoliko koliko si ispunio moralne norme drustva u kojem zivis.Ako zivis u Pakistanu,samosvesna si toliko da znas da ces ako pozelis da se razvedes biti kamenovana,a ako zivis u Americi obelodanices taj cin i u novinama i bices kul.Tako je i u ne bas tako dalekoj istoriju u nas,a u svetu i sad u nekim zemljama koje mi nazivamo zaostalim iako su starije i od datuma dolaska Hrista na ovaj svet,normalna stvar da covek od npr 50god ozeni neku od 14 i to uz blagoslov roditelja.Naravno da je osnovni motiv u toj vezi novac zeninim roditeljima i zbrinjavanje svog deteta u kucu gde ce imati jesti,a mladozenji je bitna njena mladost i lepota za valjda podizanje ega ili zelje da osigura sebi potomstvo koje ce mu lakse roditi ta mladja od neke od 40god.Dakle institucija ugovorenog braka i danas u svetu postoji.Zasto onda osudjujemo dobrovoljnu vezu dvoje punoletnih ljudi?
Jaz izmedju generacije je moderan pojam sadasnjice.On nije postoja pre sto godina,jer je osnovni cilj bio-preziveti i imati potomstvo.

ma ko osudjuje?...ja se samo pita, kakve veze ima tu ljubav???...ovo o cemu ti pises takodje nema ljubavi....taj od 50 sa klinkom od 14 stvara potomstvo ali daleko od toga da su imaju puno dodirnih tacaka...
 
ma ko osudjuje?...ja se samo pita, kakve veze ima tu ljubav???...ovo o cemu ti pises takodje nema ljubavi....taj od 50 sa klinkom od 14 stvara potomstvo ali daleko od toga da su imaju puno dodirnih tacaka...

Sta je ljubav,tj ima li definicije za to osecanje?Je l to stanje srece,blazenstva u prisustvu te osobe,tuga i patnja kad ste razdvojeni,zabrinutost kad nastupi bolest,strast itd.Kad to smiksas zajedno,to je valjda ljubav.Zasto je nemoguce kod velike razlike u godinima osecati srecu,blazenstvo,zabrinutos i strast?
A starost i zrelost ne idu bas uvek ruku pod ruku.Neko u svoji 30tim jos uvek zavisi od tate i mame,a neko sa 18 sam zaradjuje za zivot.
 
Sta je ljubav,tj ima li definicije za to osecanje?Je l to stanje srece,blazenstva u prisustvu te osobe,tuga i patnja kad ste razdvojeni,zabrinutost kad nastupi bolest,strast itd.Kad to smiksas zajedno,to je valjda ljubav.Zasto je nemoguce kod velike razlike u godinima osecati srecu,blazenstvo,zabrinutos i strast?
A starost i zrelost ne idu bas uvek ruku pod ruku.Neko u svoji 30tim jos uvek zavisi od tate i mame,a neko sa 18 sam zaradjuje za zivot.

to je zanesenost, zaljubljenost....ljubav je kad nekoga volis i razumes, kad ga poznajes i volis zbog njegovih osobina i mana...toliak razlicitost u zivotnom iskustvu tesko da moze da izgradi kvalitetan odnos pun razumevanja....
 
A bolja opcija je da boli odmah?

Na žalost da. Za devojku od 23 godine. Za njega... jbemliga, ne kažem da čovek od 53 godine nema prava na sreću ali da je njegovo dete u pitanju drugačije bi razmišljao. Osim ako je stvarno redak, ali baš baš redak primerak muškarca..... Pitam se da li bi se njemu samom dopalo da mu se ćerka zaljubi u 30 godina starijeg muškarca i/ili pati za njim godinama. Ovako je sve gotovo za nekih 6 meseci.
 
Na žalost da. Za devojku od 23 godine. Za njega... jbemliga, ne kažem da čovek od 53 godine nema prava na sreću ali da je njegovo dete u pitanju drugačije bi razmišljao. Osim ako je stvarno redak, ali baš baš redak primerak muškarca..... Pitam se da li bi se njemu samom dopalo da mu se ćerka zaljubi u 30 godina starijeg muškarca i/ili pati za njim godinama. Ovako je sve gotovo za nekih 6 meseci.
Vrlo je cudno to ovde postavljeno - ispada da onaj ko ima 23 godine cini uslugu onome od 53 time sto su u vezi!
To bi mozda i moglo da se posmatra (to da roditelji mladoh partnera budu nezadovoljni) u slucaju da je momak sa 23 i dama od 53, zato sto ne mogu imati svoju biolosku decu, mada je i to stvar slobodne volje punoletnih ljudi. Ovako, to zaista nema nikakve veze sa navedenim primerom.

Uzgred, niko i ne zna zasto se ljudi vole ili ne vole. Govoris hipoteticki o njegovoj cerki... da li mislis da bi trebalo da on odlucuje o tome sa kim ce biti njegova odrasla cerka?

Uostalom, ako razlika u godinama nije smetala njegovoj devojci, zasto bi to trebalo da smeta njegovoj deci?

Zar ne bi trebalo vise da ih boli da im je otac sam i tuzan, nego to sto je srecan sa mladom zenom? Da li su mu sad ucinili uslugu?

Medjutim, ovde, naravno, njegova sreca nije nikome ni bila bitna, vec samo sopstveni interes...
Da je nasao neku razvedenu vrsnjakinju sa decom, onda bi bilo da ga ona iskoriscava da bi davala novac svojoj deci.

Izgleda da im jedino ne smeta kad je sam jer tako mogu najbolje da ga koriste, a njegova sreca nije bitna.
 
Poslednja izmena:
Vrlo je cudno to ovde postavljeno - ispada da onaj ko ima 23 godine cini uslugu onome od 53 time sto su u vezi! Uzgred, niko i ne zna zasto se ljudi vole ili ne vole. Govoris hipoteticki o njegovoj cerki... da li mislis da bi trebalo da on odlucuje o tome sa kim ce biti njegova odrasla cerka?

Uostalom, ako razlika u godinama nije smetala njegovoj devojci, zasto bi to trebalo da smeta njegovoj deci?

Zar ne bi trebalo vise da ih boli da im je otac sam i tuzan, nego to sto je srecan sa mladom zenom? Da li su mu sad ucinili uslugu?

Medjutim, ovde, naravno, njegova sreca nije nikome ni bila bitna, vec samo sopstveni interes...
I ti govoriš hipotetički o savršenoj ljubavi između 53-godišnjeg čoveka i 23-godišnje devojke, dok je istina možda daleko jednostavnija: cura zaista želi pare/stan od njega ili nešto sasvim drugo, napomenuo je da je vrlo siromašna ako se dobro sećam :neutral: i njegovo doživljavanje ove ljubavi možda nije isto kao njeno. I možda su ga deca zaista zaštitila time što su napravili sr anje tamo gde nisu teoretski trebali da se mešaju, sve gomila možda...

Ja ne govorim ništa niti zastupam stav da bilo ko treba da odlučuje o bilo čijoj ljubavi, strašno je što od ovoga moram da se ograđujem deseti put: postavljam hipotetičku (svakako) situaciju gde je njegova ćerka našla dečka starijeg od njega, i pitam se da li bi mu bilo drago (ne da li bi imao pravo da joj zabrani ili da joj pravi problem). Isto kao što je ideja da su se njih dvoje zaista voleli obična hipoteza. More biti, al' nije naučno dokazano.
 
A uostalom i cela ova priča je hipoteza i kao takvu je doživljavam. Možda im krsta popustila pa moraju da otvaraju teme da navlače ljude, a prava priča se odnosi na sasvim desetog lika iz desetog sela iza sedam gora i mora, za koga niko nije čuo...
 
I ti govoriš hipotetički o savršenoj ljubavi između 53-godišnjeg čoveka i 23-godišnje devojke, dok je istina možda daleko jednostavnija: cura zaista želi pare/stan od njega ili nešto sasvim drugo, napomenuo je da je vrlo siromašna ako se dobro sećam :neutral: i njegovo doživljavanje ove ljubavi možda nije isto kao njeno. I možda su ga deca zaista zaštitila time što su napravili sr anje tamo gde nisu teoretski trebali da se mešaju, sve gomila možda....
Cak i da je tako, on je sa njom bio srecan, a bez nje pati. Dakle, od cega su ga deca zastitila?

Ja ne govorim ništa niti zastupam stav da bilo ko treba da odlučuje o bilo čijoj ljubavi, strašno je što od ovoga moram da se ograđujem deseti put: postavljam hipotetičku (svakako) situaciju gde je njegova ćerka našla dečka starijeg od njega, i pitam se da li bi mu bilo drago (ne da li bi imao pravo da joj zabrani ili da joj pravi problem). Isto kao što je ideja da su se njih dvoje zaista voleli obična hipoteza. More biti, al' nije naučno dokazano.
Nije bitno da li bi se njemu dopala takva veza njegove cerke, jer je to njen zivot i o tome odlucuje ona.
Kad bi svi cekali da se roditeljima dopadnu potencijalne snaje i zetovi, ne bi se mnogo brakova sklopio :lol:

- - - - - - - - - -

A uostalom i cela ova priča je hipoteza i kao takvu je doživljavam. Možda im krsta popustila pa moraju da otvaraju teme da navlače ljude, a prava priča se odnosi na sasvim desetog lika iz desetog sela iza sedam gora i mora, za koga niko nije čuo...
Komentarisemo pojavu, cak nije ni vazno da li je situacija realna - moguca je.
 
Zavisi za šta nije bitno..... zaista, u kom smislu nije bitno da li je on licemer ili nije?

Deca su ga zaštitila od, hipotetički, droljexa koji bi ga iskoristio za novac a paralelno jurio sledećeg sponzora, od besa koji bi ostao iza čikice a koji bi usmerio na sledeću ženu koja bi ga možda iskreno volela...

A ako zastupaš tezu da nije bitno ko koga kako zaebava, zavodi i laže dok god se druga strana oseća zadovoljno i mirno onda ne znam šta da ti kažem, meni je to bulšit.
 
Zavisi za šta nije bitno..... zaista, u kom smislu nije bitno da li je on licemer ili nije?

Deca su ga zaštitila od, hipotetički, droljexa koji bi ga iskoristio za novac a paralelno jurio sledećeg sponzora, od besa koji bi ostao iza čikice a koji bi usmerio na sledeću ženu koja bi ga možda iskreno volela...

A ako zastupaš tezu da nije bitno ko koga kako zaebava, zavodi i laže dok god se druga strana oseća zadovoljno i mirno onda ne znam šta da ti kažem, meni je to bulšit.
A sto mislis da su oni sposobniji da je bolje procene nego sto je on sam sposoban da je proceni? Zastitili ga tako sto je sada ocajan i cuvaju ga za zenu koja ce se mozda nekada pojaviti, a mozda i nece i koja ce njima biti po volji?

Nije ovde najveci problem ta mlada zena - mogla je da bude i neka druga. Problem je sto njemu nije jasno gde treba da postavi granicu u odnosu sa svojom decom. Ocigledno on nije rascistio sa tim ko se za sta pita, a za sta se ne pita. Postoji bezbroj osobina koje mogu da im se ne dopadnu, a garantujem da ce ostati sam do kraja zivota bude li cekao da mu deca daju blagoslov za narednu vezu, jer je njima najprakticnije da on bude sam, a kako se oseca, to njima ocigledno nije vazno.

PS nisam razumela ovo o licemerju, na sta mislis?
 
Poslednja izmena:
A sto mislis da su oni sposobniji da je bolje procene nego sto je on sam sposoban da je proceni? Zastitili ga tako sto je sada ocajan i cuvaju ga za zenu koja ce se mozda nekada pojaviti, a mozda i nece i koja ce njima biti po volji?

Nije ovde najveci problem ta mlada zena - mogla je da bude i neka druga. Problem je sto njemu nije jasno gde treba da postavi granicu u odnosu sa svojom decom. Ocigledno on nije rascistio sa tim ko se za sta pita, a za sta se ne pita. Postoji bezbroj osobina koje mogu da im se ne dopadnu, a garantujem da ce ostati sam do kraja zivota bude li cekao da mu deca daju blagoslov za narednu vezu, jer je njima najprakticnije da on bude sam, a kako se oseca, to njima ocigledno nije vazno.

PS nisam razumela ovo o licemerju, na sta mislis?
Potpisujem ovo.
 
A sto mislis da su oni sposobniji da je bolje procene nego sto je on sam sposoban da je proceni? Zastitili ga tako sto je sada ocajan i cuvaju ga za zenu koja ce se mozda nekada pojaviti, a mozda i nece i koja ce njima biti po volji?

E sad ćemo da se pravimo blesavi ko da nikada nismo bili zaljubljeni i ne znamo za "ljubav je slepa", zaista je (na žalost ili sreću) veća verovatnoća da oni vide situaciju bolje od njega. Pošto se radi o verovatnoći samo, i dalje nemaju prava da mu se mešaju u život, ja s tim nemam problema, samo iznosim drugu stranu koja mi ovako površno deluje verovatnije.

A na temi sam pre svega htela da kažem da je 30 godina zaista previše i da je iluzorno govoriti o velikoj ljubavi koja iz 1000 razloga (koji proizilaze samo iz te činjenice da je on baš toliko stariji) ne može imati nikakvu budućnost, pa je samim tim u pitanju hipotetički velika zaljubljenost ili kakva tragedija, ako ste voljni ljudi to da pravite od svog života. I to sve pod pretpostavkom da su zaista zaljubljeni jedno u drugo i da nema skrivenih namera ni sa jedne strane.

Kapiram da bi curi u toj situaciji bilo lepo par godina a onda bi čika zanemoćao, te zdravstveni problemi, te kriza srednjih godina (jbg ali ovo je stvar koju nisam ja izmislila), te odoše zubi, nije baš ni lep već sa 60, ona bi u šetnju njega boli kuk :eek: i valjda treba da se useli kod njega i da žive zajedno pa da onda ona posle, npr. 3 godine mora da kroji život iznova, da se seli, da traži drugog čoveka, da traži drugi posao, da se vrati mami i tati?!, šta će ta devojka da radi ako ostane sa njim duži vremenski period? Ko će da je vodi u provod, ko će da joj pravi decu koju možda sad misli da ne želi..., danas, sutra, za 10 godina?

Ali ko će o tome razmišljati kad su "mnogo zaljubljeni" :neutral:

To sam htela da kažem na temi, ne da li su njegova deca imala pravo da se mešaju u njegov život ili ne. Sagledati situaciju realno.
 
I mislim da je, iako bolno, zdravije za oboje da se lepo raziđu dok još imaju šansu za nešto trajnije sa nekim drugim, nego da čekaju da im se život promeni iz korena pa da se onda razilaze, razvode, rastavljaju, leče ožiljke na drugim ljudima i td. A šta će da urade zaista, ako uopšte postoje, njihova je stvar.
 

Back
Top