ЕВРОПСКИ ПАРЛАМЕНТ НА КОКИ

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
ЕВРОПСКИ ПАРЛАМЕНТ НА КОКАИНУ... па ово је заиста
скандалозна вест, па није ни чудо што нам се све
ово догађа, па те битанге су на кокаину према
ИЗВРШЕНОМ прегледу већине ВЦ-а у тој установи???

Ето, одговора на многа наша несхватања и недоумице.
Па тај Јеуропски парламент је група наркомана !!!

Само нека ми неко помене Европу... :twisted: :twisted: :twisted:
 
ma interesantna je bila izjava jednog beogradskog profesora sa kojim se ponekad i ne bih slozio ali juce je dobro konstatovao i rece otprilike
kako god devedeset posto gradjana srbije nema pojma sta dobija ulaskom u uniju sto posto njih nema pojma koje su to i obaveze
izaci pred gradjane srbije i reci ulaskom u eu dobijamo to i to ali to nas kosta toliko i toliko
e to srbijanski mlatimudani ne znaju ili su zajedno sa onim nad*kanim briselskim njuskama bili na koki pa zaboravili
ali kladim se da te njuske pojma nemaju o eu nista
ovi narkosi iz brisela vozaju ih ko mlade medvede
mislim da za poceta trebaju gradjanima reci da ulazak u eu nije samo ukidanje viza
 
Eremita da ti nisi stavio ovu temu, ja bih je stavila!
Stvarno me nerviraju političari sa svim tim praznim pričama o pridruživanju EU. Niko da izađe sa pravom pričom i pravim podacima šta se dobija ulaskom u EU, a šta gubi. Treba neko konačno da nam saopšti koliko to košta?
Ukoliko neko od forumaša ima relevantne podatke o eventualnoj koristi ili šteti od ulaska u EU, neka nam kaže.
 
Strela:
Eremita da ti nisi stavio ovu temu, ja bih je stavila!
Stvarno me nerviraju političari sa svim tim praznim pričama o pridruživanju EU. Niko da izađe sa pravom pričom i pravim podacima šta se dobija ulaskom u EU, a šta gubi. Treba neko konačno da nam saopšti koliko to košta?
Ukoliko neko od forumaša ima relevantne podatke o eventualnoj koristi ili šteti od ulaska u EU, neka nam kaže.

Једном речју МИ СМО УЛАСКОМ У ЕУ ИЛИ НАТО
ЈЕДНОСТАСВНО НАЈЕ*АЛИ !!!
Одраће нам КОЖУ СА ЛЕЂА и рећи: па сви ви сте хтели
у Европу, ево вам Европа... само данас не
могу да повадим детаље који су потпуно конкретни,
али потрудићу се ових дана.

Хвала Богу што је Коштуница "успорен" иначе би нам
већ утерали до ј*ја... па шта мислиш ЗАШТО су
НЕКИ НАРОДИ КОЈИ СУ САДА ГЛАСАЛИ О УСТАВУ ЕУ
ОДБИЛИ ТУ ПРЕВАРУ!!!
 
Strela:
Eremita da ti nisi stavio ovu temu, ja bih je stavila!
Stvarno me nerviraju političari sa svim tim praznim pričama o pridruživanju EU. Niko da izađe sa pravom pričom i pravim podacima šta se dobija ulaskom u EU, a šta gubi. Treba neko konačno da nam saopšti koliko to košta?
Ukoliko neko od forumaša ima relevantne podatke o eventualnoj koristi ili šteti od ulaska u EU, neka nam kaže.

ja sam iz ljubljane (diaspora, ne slovenac) znaci da sam u EU od 1. maja 2004 - mogu ja da vam kazem kakve koristi i stete ima slovenija od EU jer nazalost mnogi govore napamet. :? mislim da su moji podaci dosta relevantni, i ako koga uopste interesiraju nek se javi 8) ... vidim i da ovde nije bas popularno argumentisanje svojih reci :lol: hocu da cujem prave argumente zasto mislite da je EU slaba ...
 
Strela:
Eremita da ti nisi stavio ovu temu, ja bih je stavila!
Stvarno me nerviraju političari sa svim tim praznim pričama o pridruživanju EU. Niko da izađe sa pravom pričom i pravim podacima šta se dobija ulaskom u EU, a šta gubi. Treba neko konačno da nam saopšti koliko to košta?
Ukoliko neko od forumaša ima relevantne podatke o eventualnoj koristi ili šteti od ulaska u EU, neka nam kaže.
strela,to su nam vec odavno izracunali samo im je trebala SAD pomoc!,(pretvoiriti komunizam u demokratilu).
Zasto mislis da su nas bpmbardovali,a potom glavni lideri Srbije odveli u Hague?
Sigurno ne da pomognu sirotinji i jadnom Srpskom seljaku,nego onima koji su nas placakli 50 godine.Ako se Srpski narod na vreme ne "svesti",sto su skolili malo po malo sve ce da izgube,pa ce kao jednom "Izrael",Srbija nestati za uvek!!!
 
ma sad raspravljati praviti analize moglo bi se ici u nedogled za i protiv ulaska u eu
cinjenica je da postoje prednosi i mane sve sta dobijes nije bas za dzabaka
ali sustina je u sledecem a to svaki seljacina u srbiji zna jako dobro
u svatove se neide bez one stvari poda jedan
poda dva da li je normalno da se devojcica od desetak godina udaje ok kod nekih naroda i to postoji
e i sad ono najbitnije da su ovi tipovi iz brisela primili recimo hrvatsku sada u eu godisnja kotizacija za hrvatsku iznosila bi 538 milioncica € od toga dobila bi povrat od nekih 230 mil € na konto nenaplacenih carina to je samo sica
ali da nefilozofiram puno oko toga bitno je za srbiju sledece a to je ma kolika bila mora se organizovati u nekakovu drzavu i ko god bude na vlasti mora obezbediti uslove za bioloski opstanak stanovnistva
ako to stanovnistvo poseduje neke kvalitete ali bez politickih kurmatetluka domacih politicara onda ce ovo drustvo sigurno postici taj famozni stepen razvoja koji ce zadovoljiti i obesne narkomane u briselu
a sadasnje tralala price nabudzenih gospodara sluze samo za opravdanje njihova neznanja nestrucnosti i zlih namera prema vlastitom stanovnistvu to je vidljivo svaki dan i o tome nevredi trositi reci
 
veKsla:
ma sad raspravljati praviti analize moglo bi se ici u nedogled za i protiv ulaska u eu
cinjenica je da postoje prednosi i mane sve sta dobijes nije bas za dzabaka
ali sustina je u sledecem a to svaki seljacina u srbiji zna jako dobro
u svatove se neide bez one stvari poda jedan
poda dva da li je normalno da se devojcica od desetak godina udaje ok kod nekih naroda i to postoji
e i sad ono najbitnije da su ovi tipovi iz brisela primili recimo hrvatsku sada u eu godisnja kotizacija za hrvatsku iznosila bi 538 milioncica € od toga dobila bi povrat od nekih 230 mil € na konto nenaplacenih carina to je samo sica
ali da nefilozofiram puno oko toga bitno je za srbiju sledece a to je ma kolika bila mora se organizovati u nekakovu drzavu i ko god bude na vlasti mora obezbediti uslove za bioloski opstanak stanovnistva
ako to stanovnistvo poseduje neke kvalitete ali bez politickih kurmatetluka domacih politicara onda ce ovo drustvo sigurno postici taj famozni stepen razvoja koji ce zadovoljiti i obesne narkomane u briselu
a sadasnje tralala price nabudzenih gospodara sluze samo za opravdanje njihova neznanja nestrucnosti i zlih namera prema vlastitom stanovnistvu to je vidljivo svaki dan i o tome nevredi trositi reci
veksla nezaboravi da pola Evropa zivi na industriske proizvone dok malo od nji proizvode taljige i plugove
ako se srbija prikljuci tamo gde nema mineralne vode u Nisku i drude banje kupavev se oni koji imaju lovu a srbi ce kupe pikavci i grickaju sto svabe bace u korpu
 
Adebisi:
Strela:
Eremita da ti nisi stavio ovu temu, ja bih je stavila!
Stvarno me nerviraju političari sa svim tim praznim pričama o pridruživanju EU. Niko da izađe sa pravom pričom i pravim podacima šta se dobija ulaskom u EU, a šta gubi. Treba neko konačno da nam saopšti koliko to košta?
Ukoliko neko od forumaša ima relevantne podatke o eventualnoj koristi ili šteti od ulaska u EU, neka nam kaže.

ja sam iz ljubljane (diaspora, ne slovenac) znaci da sam u EU od 1. maja 2004 - mogu ja da vam kazem kakve koristi i stete ima slovenija od EU jer nazalost mnogi govore napamet. :? mislim da su moji podaci dosta relevantni, i ako koga uopste interesiraju nek se javi 8) ... vidim i da ovde nije bas popularno argumentisanje svojih reci :lol: hocu da cujem prave argumente zasto mislite da je EU slaba ...

Словенија уопште НИЈЕ МЕРИЛО... па прво су живели
од "помоћи" А САДА
СУ СЕ ОПЕТ ПО СТАРОМ БРОЗОВОМ РЕЦЕПТУ НАКЛАТИЛИ СРБИЈИ НА КИЧМУ
,
па да ли ти знаш шта се догађа код нас, каква се
пљачка и уништење свих наших предузећа, банака,
фабрика... ресурса ОДВИЈА...
па тај смрад од Словеније је од Свилановића БЕСПЛАТНО добио плац за изградњу
на Новом Бгд., а о томе какав политички притисак
врше да преузму Ц-маркет и да не говорим...

Код нас је УНИШТЕНА СВА ПРОИЗВОДЊА, ПА ЧАК САДА
УНИШТАВАЈУ И ПРОИЗВОДЊУ СЕЉАКА... ејјјјјјјј,
увозе парадајз у Србију...

Ускоро више ништа НЕЋЕ БИТИ НАШЕ, БИЋЕМО ЧАК
НЕПОЖЕЉНИ ГОСТИ У СОПСТВЕНОЈ ЗЕМЉИ, А ПОЖЕЉНИ
ЋЕ БИТИ ОНИ КОЈИ ПРИСТАНУ ДА БУДУ РОБОВИ ЗА
ПРИХОД КАО НАЈЈЕВТИНИЈА РАДНА СНАГА У ЕУ !!!
Па питај колика је плата у Ваљаоници у Смедереву,
коју су купили Американци ??? И, као, ето,
доброчинитељи, дали плату радницима! А ко је
ОБУСТАВИО ПРОИЗВОДЊУ, И ЗАШТО ??? Е, то се нико
не пита... него крив је Милошевић, каква глупост.

Нема више рекламе Министарства "КУПУЈТЕ ДОМАЋЕ" !!!
Зато што домаћег више и НЕМА !
 
Adebisi:
King 7:
eremita:
King 7:
Hajde da pogadjamo odakle je stigla koka?

Са Косова !!!
Naravno.

iz avganistana preko kosova

Имам предлог КОЈИ БИ МОГАО ДА РЕШИ СВЕ НАШЕ
ПРОБЛЕМЕ. А шта мислите ДА ЗАТРАЖИМО ОД БИВШЕГ
ДОС-А да поклони Еуропским парламентарцима оних
600 килограма дроге "што су је спалили" ??? :wink:
 
eremita:
Adebisi:
Strela:
Eremita da ti nisi stavio ovu temu, ja bih je stavila!
Stvarno me nerviraju političari sa svim tim praznim pričama o pridruživanju EU. Niko da izađe sa pravom pričom i pravim podacima šta se dobija ulaskom u EU, a šta gubi. Treba neko konačno da nam saopšti koliko to košta?
Ukoliko neko od forumaša ima relevantne podatke o eventualnoj koristi ili šteti od ulaska u EU, neka nam kaže.

ja sam iz ljubljane (diaspora, ne slovenac) znaci da sam u EU od 1. maja 2004 - mogu ja da vam kazem kakve koristi i stete ima slovenija od EU jer nazalost mnogi govore napamet. :? mislim da su moji podaci dosta relevantni, i ako koga uopste interesiraju nek se javi 8) ... vidim i da ovde nije bas popularno argumentisanje svojih reci :lol: hocu da cujem prave argumente zasto mislite da je EU slaba ...

Словенија уопште НИЈЕ МЕРИЛО... па прво су живели
од "помоћи" А САДА
СУ СЕ ОПЕТ ПО СТАРОМ БРОЗОВОМ РЕЦЕПТУ НАКЛАТИЛИ СРБИЈИ НА КИЧМУ
,
па да ли ти знаш шта се догађа код нас, каква се
пљачка и уништење свих наших предузећа, банака,
фабрика... ресурса ОДВИЈА...
па тај смрад од Словеније је од Свилановића БЕСПЛАТНО добио плац за изградњу
на Новом Бгд., а о томе какав политички притисак
врше да преузму Ц-маркет и да не говорим...

Код нас је УНИШТЕНА СВА ПРОИЗВОДЊА, ПА ЧАК САДА
УНИШТАВАЈУ И ПРОИЗВОДЊУ СЕЉАКА... ејјјјјјјј,
увозе парадајз у Србију...

Ускоро више ништа НЕЋЕ БИТИ НАШЕ, БИЋЕМО ЧАК
НЕПОЖЕЉНИ ГОСТИ У СОПСТВЕНОЈ ЗЕМЉИ, А ПОЖЕЉНИ
ЋЕ БИТИ ОНИ КОЈИ ПРИСТАНУ ДА БУДУ РОБОВИ ЗА
ПРИХОД КАО НАЈЈЕВТИНИЈА РАДНА СНАГА У ЕУ !!!
Па питај колика је плата у Ваљаоници у Смедереву,
коју су купили Американци ??? И, као, ето,
доброчинитељи, дали плату радницима! А ко је
ОБУСТАВИО ПРОИЗВОДЊУ, И ЗАШТО ??? Е, то се нико
не пита... него крив је Милошевић, каква глупост.

Нема више рекламе Министарства "КУПУЈТЕ ДОМАЋЕ" !!!
Зато што домаћег више и НЕМА !

jel znas ti sta znaci rec ekonomija??? pa vidim da ste vi svi neobrazovani zato tako razmisljate ...

prave pljacke su se desavale u pocetku 90ih godina - srpska privatizacija je bila u qurcu, sve fabrike su propale zbog toga jer su glavni dobili SVE (i postali srpski tajkuni) a radnici NISTA ... a za to sve je kriv milosevic i njegova politika - i on je tokom 90-ih godina unistio sve sto se je unistiti dalo. kako? NEZDRAVOM EKONOMIJOM - neka fiktivna proizvodnja, dugovi na dugove i tako su se zaduzivale sve firme - i dobre i slabe samo da izgleda kao da je sve uredu, kao da se nesto radi - da se narod ne bi bunio - a firme su pravile samo vece i vece gubitke ... a sad kad je doslo vreme da se poloze racuni sve vam je kriv DS koji jedini prizna bolnu istinu. a istina je: mnoge srpske fabrike vrede pola qurca - i ne zbog toga jer su lenji radnici ili nesto slicno: nego zbog toga jer imaju deset ili sto milijona evra dugova i te firme su nekonkurentne i zbog toga nezdrave. a danas ako si nekonkurentan ne mozes preziveti u modernom svetu - za izolaciju smo videli da ne valja.

da bi pokrenuli nasu ekonomsku rast moramo te firme sanirati (a nemamo uslove za to) ili sto bolje prodati. znaci mi sad mozemo da otplacujemo dugove jos 100 ili 200 godina da se spase te firme (sa otpustanjem radnika naravno), a mozemo da prodamo strancu firmu koja ne vredi mnogo - bez otpustanja radnika - ali da nam se oproste dugovi. a te firme ne vrede ni 10 posto koliki su jim dugovi. strani kapital je prvi uslov za rast jedne male zemlje kao sto je srbija i jedini koji moze da spasi srpsku proizvodnju. i pustite emocije - narod zeli da radi u srbiji - bolje da dodje stranac i da zaposli 100 srba nego da svi odu na ulicu ... ako se zaposle ljudi to je za mene najveca pobeda. na zalost je srbija danas u stanju da konkurise samo sa jeftinom radnom snagom (pored nekoliko jakih i stabilnih firmi)
 
eremita:
Adebisi:
Strela:
Eremita da ti nisi stavio ovu temu, ja bih je stavila!
Stvarno me nerviraju političari sa svim tim praznim pričama o pridruživanju EU. Niko da izađe sa pravom pričom i pravim podacima šta se dobija ulaskom u EU, a šta gubi. Treba neko konačno da nam saopšti koliko to košta?
Ukoliko neko od forumaša ima relevantne podatke o eventualnoj koristi ili šteti od ulaska u EU, neka nam kaže.

ja sam iz ljubljane (diaspora, ne slovenac) znaci da sam u EU od 1. maja 2004 - mogu ja da vam kazem kakve koristi i stete ima slovenija od EU jer nazalost mnogi govore napamet. :? mislim da su moji podaci dosta relevantni, i ako koga uopste interesiraju nek se javi 8) ... vidim i da ovde nije bas popularno argumentisanje svojih reci :lol: hocu da cujem prave argumente zasto mislite da je EU slaba ...

Словенија уопште НИЈЕ МЕРИЛО... па прво су живели
од "помоћи" А САДА
СУ СЕ ОПЕТ ПО СТАРОМ БРОЗОВОМ РЕЦЕПТУ НАКЛАТИЛИ СРБИЈИ НА КИЧМУ
,
па да ли ти знаш шта се догађа код нас, каква се
пљачка и уништење свих наших предузећа, банака,
фабрика... ресурса ОДВИЈА...
па тај смрад од Словеније је од Свилановића БЕСПЛАТНО добио плац за изградњу
на Новом Бгд., а о томе какав политички притисак
врше да преузму Ц-маркет и да не говорим...

Код нас је УНИШТЕНА СВА ПРОИЗВОДЊА, ПА ЧАК САДА
УНИШТАВАЈУ И ПРОИЗВОДЊУ СЕЉАКА... ејјјјјјјј,
увозе парадајз у Србију...

Ускоро више ништа НЕЋЕ БИТИ НАШЕ, БИЋЕМО ЧАК
НЕПОЖЕЉНИ ГОСТИ У СОПСТВЕНОЈ ЗЕМЉИ, А ПОЖЕЉНИ
ЋЕ БИТИ ОНИ КОЈИ ПРИСТАНУ ДА БУДУ РОБОВИ ЗА
ПРИХОД КАО НАЈЈЕВТИНИЈА РАДНА СНАГА У ЕУ !!!
Па питај колика је плата у Ваљаоници у Смедереву,
коју су купили Американци ??? И, као, ето,
доброчинитељи, дали плату радницима! А ко је
ОБУСТАВИО ПРОИЗВОДЊУ, И ЗАШТО ??? Е, то се нико
не пита... него крив је Милошевић, каква глупост.

Нема више рекламе Министарства "КУПУЈТЕ ДОМАЋЕ" !!!
Зато што домаћег више и НЕМА !
eremita:Ako Srpski narod razume moju poruka,moja poruka moze vise da koristi Srbima, nego miljarde i milijarde G.Sorosovi dolari.G.Soros ima za cilj da za uvek porobi Srpski narod,dok (posle komunisticke mafije prelazak u demokratiju)ja zelim Srbima naj bolje jer su izlozeni jos opasnijoj mafiji.
Zivim u SAD,demoktatiju koju vam serviraju(ako je Srpski narod prihvati skupo ce ih kosta)jer u njihovu demokratiju,nemas slobodu ,a sloboda je Srpski nacin zivota! ,od koju se oni boje!!!
 
Adebisi:
jel znas ti sta znaci rec ekonomija??? pa vidim da ste vi svi neobrazovani zato tako razmisljate ...

prave pljacke su se desavale u pocetku 90ih godina - srpska privatizacija je bila u qurcu, sve fabrike su propale zbog toga jer su glavni dobili SVE (i postali srpski tajkuni) a radnici NISTA ... a za to sve je kriv milosevic i njegova politika - i on je tokom 90-ih godina unistio sve sto se je unistiti dalo. kako? NEZDRAVOM EKONOMIJOM - neka fiktivna proizvodnja, dugovi na dugove i tako su se zaduzivale sve firme - i dobre i slabe samo da izgleda kao da je sve uredu, kao da se nesto radi - da se narod ne bi bunio - a firme su pravile samo vece i vece gubitke ... a sad kad je doslo vreme da se poloze racuni sve vam je kriv DS koji jedini prizna bolnu istinu. a istina je: mnoge srpske fabrike vrede pola qurca - i ne zbog toga jer su lenji radnici ili nesto slicno: nego zbog toga jer imaju deset ili sto milijona evra dugova i te firme su nekonkurentne i zbog toga nezdrave. a danas ako si nekonkurentan ne mozes preziveti u modernom svetu - za izolaciju smo videli da ne valja.

da bi pokrenuli nasu ekonomsku rast moramo te firme sanirati (a nemamo uslove za to) ili sto bolje prodati. znaci mi sad mozemo da otplacujemo dugove jos 100 ili 200 godina da se spase te firme (sa otpustanjem radnika naravno), a mozemo da prodamo strancu firmu koja ne vredi mnogo - bez otpustanja radnika - ali da nam se oproste dugovi. a te firme ne vrede ni 10 posto koliki su jim dugovi. strani kapital je prvi uslov za rast jedne male zemlje kao sto je srbija i jedini koji moze da spasi srpsku proizvodnju. i pustite emocije - narod zeli da radi u srbiji - bolje da dodje stranac i da zaposli 100 srba nego da svi odu na ulicu ... ako se zaposle ljudi to je za mene najveca pobeda. na zalost je srbija danas u stanju da konkurise samo sa jeftinom radnom snagom (pored nekoliko jakih i stabilnih firmi)

Видим да у свом посту волиш много да се вртиш око
"pola qurca", међутим, то што Ти причаш је
обична ЛАЖ, тј. овде се у Србији и ДАЉЕ УМЕСТО
ЕКОНОМСКЕ ПОЛИТИКЕ ВОДИ ПОЛИТИЧКА ЕКОНОМИЈА !!!
Тачно је да су се Милошевићеви тајкуни накрали,
али доласком ДОС-а и причом да ће ставити "тачку
на пљачку", то се није обистинило, пљачка се
наставила у још горем облику.
А ове твоје бајке о спасоносном уласку капитала,
то се уопште не догађа ЈЕР СЕ ПРОИЗВОДЊА НЕ
ОБНАВЉА - НИКАКВЕ ПРОИЗВОДЊЕ НЕМА, ИМА САМО
ПОТРОШЊЕ КОЈА СЕ ОБАВЉА ОД КРЕДИТА И РАСПРОДАЈЕ
ОСНОВНИХ ПРИРОДНИХ РЕСУРСА - што не би урадила
ни једна банана држава. О чему Ти лупеташ ??? Од
чега мислиш да ће Србија да живи када су те
лопуже спале на то да уништавају сељаке - једине
који су нас одржали у животу јер производе
храну. Значи сада нећемо имати ни храну!
У питању је НАМЕРА, ВЕОМА ЗЛА НАМЕРА!!! Па нећеш
ваљда да се*еш да су сељаци стварали дугове ???
Него треба да улете паразити као што је Словенија
па да у бесцење купују сељачке производе, да се
нама у међувремену продаје увозно генетски
модификовано ђубре, а онда ће Словенци да упакују
у картонске кутије наше поврће и воће ПА ДА
ИЗИГРАВАЈУ СА СРПСКОМ РОБУ УВОЗНУ ИЗ ЕУ !!!
Да ли је то та ваша светска
ЕКОНОМИЈА - то је пљачка и превара а не некаква
транзиција, мада реч као реч, лепо звучи.

НЕ ОТВАРАЈУ СЕ НИКАКВЕ НОФЕ ФИРМЕ, НИШТА НИЈЕ
САНИРАНО, САМО ЈЕ БЕОГРАД СВЕ ВИШЕ ПУН
НАЈГОРЕГ БЕЛОСВЕТСКОГ БОФЛЕРАЈА.

А када продају ови наши СВЕ - ШТА ЋЕ ОНДА ? Да
изазову грађански рат - или да отворе
границе и да људи одлазе да перу ваше клозете.

И шта уопште Ти из Словеније имаш да попујеш ?
Словенци ОВДЕ ПРОЋИ НЕЋЕ, сети се, сметала им је
Србија у њиховом напретку - јесу ли добили
државу, јесу, јесу ли учинили ЗЛОЧИН јесу, јесу
ли ОДГОВАРАЛИ - нису, иИИИИИИИИИИИ шта сад, опет хоће овде, "да се помиримо", јел'тако што ће
да добију ЛАНАЦ САМОПОСЛУГА Ц-МАРКЕТ и да варајући
живе на грбачи Србије??? А шта је СРПСКО
ОТВОРЕНО У СЛОВЕНИЈИ??? ништа !!! Па ако се
то деси никада више нећу ни да уђем у такву
самопослугу - има бре, парадајз да засадим у
дворишту.
 
vzeoy7y9:
eremita:
[quote="Adebisi

Нема више рекламе Министарства "КУПУЈТЕ ДОМАЋЕ" !!!
Зато што домаћег више и НЕМА !
eremita:Ako Srpski narod razume moju poruka,moja poruka moze vise da koristi Srbima, nego miljarde i milijarde G.Sorosovi dolari.G.Soros ima za cilj da za uvek porobi Srpski narod,dok (posle komunisticke mafije prelazak u demokratiju)ja zelim Srbima naj bolje jer su izlozeni jos opasnijoj mafiji.
Zivim u SAD,demoktatiju koju vam serviraju(ako je Srpski narod prihvati skupo ce ih kosta)jer u njihovu demokratiju,nemas slobodu ,a sloboda je Srpski nacin zivota! ,od koju se oni boje!!!

PA ZASTO SE NE OSLOBODIS I DODJES U SRBIJU!! :lol: :lol: :lol: :lol:
 
Prvo: zasto nema ulaska kapitala u srbiju? zbog toga jer to jos uvek nije politicki stabilna zemlja i dok budu ljudi tako mislili kao ti investitori ce se bojati. primer: imam ja 1 mio dolara i hocu da investiram u srbiju. demokratske vlade u srbiji mi garantuju dobre uslove za moje investicije (pravnu, politicku stabilnost). a zbog stalnih pretnji radikala i ostalih ekstremista (jer ako oni dodju na vlast, velika je mogucnost izazivanja rata, ekonomske krize i nestabilnosti) - meni se ne isplati rizikovati da me za dve godine (ako slucajno dodju na vlast - ne daj boze) najure "motkama". znaci svoj kapital investiram u neku drugu zemlju koja ima bolju investicionu klimu. i mnogo gresite kad kazete da svi zele samo najgore srbiji - NE u poslovnom svetu ide samo za biznis, nema tu nikakvog sr*nja: "srbi su najgori narod, ajde sad da jih za*ebemo" - ne budite naivni, niste deca! kad dodje tudji kapitalista on ce prvo da pogleda uslove za rad ovde, ako ne valjaju, ide dalje!

drugo: srpski seljaci - teska je situacija za seljake u srbiji i u svakoj drugoj maloj zemlji. englezi tome kazu "economy of scale" znaci da velike zemlje proizvedu vise produkta za iste fiksne troskove - zbog toga je cena produkta niza. jedina konkurentska prednost srpskih seljaka su nizi troskovi rada i eventualno dobri uslovi za neke vrste voca i povrca. i ako oni prodaju slovencima paradajz - to je super - barem imaju kome da prodaju svoje proizvode. i jankovic mislim da u svojim marketima prodaje srpsko voce a ne slovanacko ...

trece: C-market - trenutno stanje je (barem koliko sam pratio) da C-market ne posluje najbolje. u toj trci nista jos nije odluceno, a mislim da je dosta jak faktor domaci "konzorcijum" firmi. i to je takodje i najbolje resenje za nastalu situaciju. a ako jankovic ponudi vise - jos uvek sve stoji na malim akcionarima dali prodaju ili ne. osnovni kapital c-marketa je 40 mio evra, a jankovic nudi oko 50 mio evra (oko 18 hiljada za akciju). za jedno 25-30 000 dinara po akciji mnogi bi prodali, a mozda i za manje ...

cetvrto: jeb*ga zivim u sloveniji ali zapamti: nema srbije bez diaspore! svugde nas ima :wink: OK?
 
Adebisi:
quote]
Било би добро да пре него што почнеш да одговараш
прочиташ све СВОЈЕ постове, а не да врдаш, и да
ми солиш ово мало памети што ми је остало.

Ти си, брате, очигледно у ССФРЈ "дијаспори" управо због огавне преваре која се покушава назвати "трговином".
Зато Те најлепше молим да престанеш да се
правиш "Тоша". Што се српског сељака тиче, управо
је у томе ШТОС, прво се пре зрења његовог рода
увози генетски модификовано отровно ђубре по
веома високим ценама и тако обара његова цена,
а затим се од сељака (уместо да продаје
нама директно) храна откупљује у бесцење, затим
"извози", препакује и затим иста роба "увози" као
увозна. Прошле године је јабука откупљивана
за 5 (пет) динара по килограму, а сигурно врло
добро знаш да је овде иста та јабука продавана
као увоз- по астрономским ценама. Дакле,
на губитку и на великој штети је и потрошач и
произвођач, тј. СРБИЈА ЈЕ НА ГУБИТКУ, А ПАРАЗИТИ
НА ДОБИТКУ.

Имам једног другара чија жена ради "у трговачкој
извозној фирми". И он се хвали, каже супер је
успешна, баве се извозом, а купују Италијани. Ја
питам а шта то они купују, а он ће: ПА КУПУЈУ
ДРВО, СТАЛНО ДОЛАЗЕ И КУПУЈУ ДРВО. Па како, велим,
па зар они немају дрво? Ма имају, каже он, само
они чувају своје шуме, нису будале, јер овде код
нас можеш да сечеш шта год хоћеш за багателу! Па
зар не мислиш да би требало ДА РАДИ МОТКА !!!

Е, зато треба основати НОВИ ПОКРЕТ - КУПУЈТЕ
ДОМАЋЕ, НАЈУРИТЕ ПРЕПРОДАВЦЕ И ПРЕВАРАНТЕ !
 
eremita:
Adebisi:
quote]
Било би добро да пре него што почнеш да одговараш
прочиташ све СВОЈЕ постове, а не да врдаш, и да
ми солиш ово мало памети што ми је остало.

Ти си, брате, очигледно у ССФРЈ "дијаспори" управо због огавне преваре која се покушава назвати "трговином".
Зато Те најлепше молим да престанеш да се
правиш "Тоша". Што се српског сељака тиче, управо
је у томе ШТОС, прво се пре зрења његовог рода
увози генетски модификовано отровно ђубре по
веома високим ценама и тако обара његова цена,
а затим се од сељака (уместо да продаје
нама директно) храна откупљује у бесцење, затим
"извози", препакује и затим иста роба "увози" као
увозна. Прошле године је јабука откупљивана
за 5 (пет) динара по килограму, а сигурно врло
добро знаш да је овде иста та јабука продавана
као увоз- по астрономским ценама. Дакле,
на губитку и на великој штети је и потрошач и
произвођач, тј. СРБИЈА ЈЕ НА ГУБИТКУ, А ПАРАЗИТИ
НА ДОБИТКУ.

Имам једног другара чија жена ради "у трговачкој
извозној фирми". И он се хвали, каже супер је
успешна, баве се извозом, а купују Италијани. Ја
питам а шта то они купују, а он ће: ПА КУПУЈУ
ДРВО, СТАЛНО ДОЛАЗЕ И КУПУЈУ ДРВО. Па како, велим,
па зар они немају дрво? Ма имају, каже он, само
они чувају своје шуме, нису будале, јер овде код
нас можеш да сечеш шта год хоћеш за багателу! Па
зар не мислиш да би требало ДА РАДИ МОТКА !!!

Е, зато треба основати НОВИ ПОКРЕТ - КУПУЈТЕ
ДОМАЋЕ, НАЈУРИТЕ ПРЕПРОДАВЦЕ И ПРЕВАРАНТЕ !
Kad pomenu drva, koliko je sume poseceno za "izgradnju" Kosova, sve prodavano siptarima. Koliko se "mazne" stabala po gradu, niko ne kontrolise gradsku secu niti je ona sankcionisana. Postoji podatak koliko se godisnje "mazne" stabala po gradu, ne znam tacno. Neka od njih su reprezentativna, stara preko 80 godina. Sta je grad bez drveca? Zamislite Sombor bez onih sirokih ulica i drvoreda. Slazem se, parazitske poslove treba saseci kako domace tako i Slovenacke.
 

Back
Top