JA, MUSLIMANKA ...

Бошњаштво; јел то оно што је Калај "крстио"?:mrgreen: Ви Калају треба да дигнете споменик у сред Техерана, тј. Сарајева. Он вам је "отац нације".:hahaha:
 
Pročitaj Vladislava Skarića a i mnoge druge istoričare, političara iz tog vramena pa se uvjeri, pa se onda smješkaj do mile volje (znaš onu staru narodnu ko se smješka i zašto se smješka ? )

V.Skarić : Kako se postajalo Srbinom u Bosni





Kako se postajalo Bošnjakom u Bosni gospodnjeg ljeta 2013og.

zvornikdanas-bilbord-u-konjevic-polju.jpg
 
Бошњак, Далматинац, Славонац, Шумадинац,...
Споменик Калају и Хабсбуршкој монархији!:whistling:
Kalaj ?? Pa Bošnjaci se spominju u Bosni nekoliko stoljeća prije i rođenja Kalaja, ti pojma nemaš a diskutovao bi ??

Nastavi niz : serbula, serbi, sorabi, rashani, raci, ...

A da li si čuo i za ove nazive : kimri, kimerci, cimbri, esti, suevi, severi, sabiri, severijani, svlijani, sueoni, suioni, ....
 
Kalaj ?? Pa Bošnjaci se spominju u Bosni nekoliko stoljeća prije i rođenja Kalaja, ti pojma nemaš a diskutovao bi ??

Nastavi niz : serbula, serbi, sorabi, rashani, raci, ...

A da li si čuo i za ove nazive : kimri, kimerci, cimbri, esti, suevi, severi, sabiri, severijani, svlijani, sueoni, suioni, ....

Postoje bosnjaci,bas kao i hercegovci,licani,dalmatinci...
 
Još jedan koji se samo smješka umjesto da malo čita i da se ne blamira smješkajući



Ivan Gundulic te reci koje je napisao,nikako ne mogu da se odnose malo muju i safeta,i ordiju kojoj su sluzili....mislim sama imena govore i stvaraju sliku gde vas treba staviti...ne ide da Muhameda,Halila zamisljas u punoj ratnoj opremi evropskog viteza sa krstom na grudima...
ipak mujo ide uz seciju i kuckanje po tepsiji.
sta ces,tako vamo ,kako vi kazete''pao grah''.
 
Kalaj ?? Pa Bošnjaci se spominju u Bosni nekoliko stoljeća prije i rođenja Kalaja, ti pojma nemaš a diskutovao bi ??

Nastavi niz : serbula, serbi, sorabi, rashani, raci, ...

A da li si čuo i za ove nazive : kimri, kimerci, cimbri, esti, suevi, severi, sabiri, severijani, svlijani, sueoni, suioni, ....

Јок, ти си!:hahaha: Е Бахрудине. Калај и КуК! Споменик да им дигнете у свакој већој касаби.
 
Hoces da kazes,da je neko organizovao logore pre 100 godina,za osobe koje se izjasne kao Bosnjaci?Pa Austro Ugari puskom nisu mogli da vas uteraju u taj njihovo projekat,tkz''bosnjastva''.'teli da budete turci,jedva ste se odlucili pored svih pritisaka Austro Ugarske,da prestanete da koristite arabicu.
I sad ti pricas o nekoj naciji bosnjaci.smesno.
Onaj ko nije Bošnjak a hoće meni kazati ko sam je RETARDIRAN.
 
Јок, ти си!:hahaha: Е Бахрудине. Калај и КуК! Споменик да им дигнете у свакој већој касаби.

Kao što od Sibira, Moldavije, Rumunije, Grčke, ....... podižu spomenike srpskim potomcima, govore srpskim, pišu srpskim, hahahahahahahaha, ko vas ne zna skupo bi vas platio, smješkaj se ti smješkaj jedino ti to preostaje u očajnim pokušajima svojatanja kugle zemaljske i svoda nebeskog

Moram ponoviti ono što sam pročitao na jednom portalu: Kaže, sva sreća vam je da osmanlije nisu bili crnci, jer bi vas bilo lako prebrojati i popisati
 
Kako to vidi Bosnjake ban Stjepan,nabrajajuci u jednoj povelji svedoke,Humljane,Uskopljane,Solce,Bosnjane...
aaa1.JPG

aaa2.jpg

Ne samo sto nisu bosnjani prepoznati kao narod,vec nema Halila,nema Muhameda,nema Dzemala,nit Hajrije...a nema ni Remze stare,nit Azemine.

- - - - - - - - - -

Onaj ko nije Bošnjak a hoće meni kazati ko sam je RETARDIRAN.

A ti si sad bosnjak,a u kojoj si naciji rodjen?
 
Kalaj ?? Pa Bošnjaci se spominju u Bosni nekoliko stoljeća prije i rođenja Kalaja, ti pojma nemaš a diskutovao bi ??

Nastavi niz : serbula, serbi, sorabi, rashani, raci, ...

A da li si čuo i za ove nazive : kimri, kimerci, cimbri, esti, suevi, severi, sabiri, severijani, svlijani, sueoni, suioni, ....

nastavi niz: ..... LUŽIČKI SRBI ;)

Kao što od Sibira, Moldavije, Rumunije, Grčke, ....... podižu spomenike srpskim potomcima, govore srpskim, pišu srpskim, hahahahahahahaha, ko vas ne zna skupo bi vas platio, smješkaj se ti smješkaj jedino ti to preostaje u očajnim pokušajima svojatanja kugle zemaljske i svoda nebeskog

Moram ponoviti ono što sam pročitao na jednom portalu: Kaže, sva sreća vam je da osmanlije nisu bili crnci, jer bi vas bilo lako prebrojati i popisati

Pa naravno, ne bi onda bilo potrebe za ovim:

popis-IB11.jpg
 
Poslednja izmena:
Kalaj ?? Pa Bošnjaci se spominju u Bosni nekoliko stoljeća prije i rođenja Kalaja, ti pojma nemaš a diskutovao bi ??

Nastavi niz : serbula, serbi, sorabi, rashani, raci, ...

A da li si čuo i za ove nazive : kimri, kimerci, cimbri, esti, suevi, severi, sabiri, severijani, svlijani, sueoni, suioni, ....

I?Kakve veze ima sto se spominju?

To bi sad trebao biti dokaz da je postojala nekakva bosnjacka nacija?

Sad bio ovo tvoje pisanije i spominjanje bosnjaka za milion godina nekome trebalo biti dokaz za nesto?

To sto je neko prolazio balkanom i nekoga nazvao bosnjakom,crnogorcem ne znaci da je taj naziv tada uopste i postojao......

Cuj ti njih...
 
Aj Turci,sto slavite Alidjun,Ajvatovicu,Ederlez...po pravoslavnim praznicima...gde se jos mogu kola cuti u BiH,a da nisu u pitanju Srbi?
Ko jos pored Srba,sahranjuje svoje najmilije na zemlji predaka svojih..
e turci jeste najgori od nas.
 
POVELJA IZ 1323 GODINE - BAN STJEPAN II KOTROMANIĆ



Godine 1323

Az sveti Grgur,a zovom Ban Stjepan,gospodin Bosanski,i brat moj Knez Vladislav,da je vidomo vsim zemljam` Bosanskim:

Dasva vjeru i dušu otca naju,gospodina Bana i vsih roditelja naših i svoju,Knezu Vlkosavu,sinu Kneza Hrvatina Ključkoga,pred Djedom Velikim Radoslavom,i pred Gostom Velikim Radoslavom,i pred Starcom Radomirom,i Žunborom,i Vlčkom,i pred vsvom Crkvom,i pred Bosnom.

Da nije u naju Vladislav sužanj ni pogubljenik,i da na nj ne poslušava klevete.I,ako bi u čem sgriješil Vlkoslav,da stane pred dobrimi mužmi da se opravi - a da za jegovo ne pohitava nizaštore.

A ako bisva sije pritvorila bez bez jegove nevjere - da sva otsupila od Boga i ot vjere i da nam nije otčine molitve i materine,i da sva druga Jude.I sije se učini na Mojštri.

I na sijej vjeri dasva Knezu Vlkoslavu dvije župe u djedinu i u isklad,Banice i Vrbanju,i dva grada Ključ i Kotor.I ondje da nije naših vladavca ni sade,razvje kada hoće Vlkoslav.

Dasva one župe,od meje do meje,a ne inom bratu jegovu,ni sinovcu,razvje Knezu Vlkoslavu i jega ostalšemu - a od niju da služi gospodinu oružjem,koliko može najbolje.

A od Lužac,otkole je Vlkoslav pristupil k nama,za deset ljeta,kto te ljubi bez naju srdca - zovi ga!...

A sije pisanije svrši se u gosti velikoga hiži,u Radoslali.

I ostale povelje BOSANSKIH vladara
http://matica-bih.org/projekti/poveljebosanskihvladara.html

- - - - - - - - - -

Aj Turci,sto slavite Alidjun,Ajvatovicu,Ederlez...po pravoslavnim praznicima...gde se jos mogu kola cuti u BiH,a da nisu u pitanju Srbi?
Ko jos pored Srba,sahranjuje svoje najmilije na zemlji predaka svojih..
e turci jeste najgori od nas.

Turčin si ti najvjerovatnije čim ih toliko spominješ, saznao si za prababinog zagondžiju izgleda
 
I?Kakve veze ima sto se spominju?

To bi sad trebao biti dokaz da je postojala nekakva bosnjacka nacija?

Sad bio ovo tvoje pisanije i spominjanje bosnjaka za milion godina nekome trebalo biti dokaz za nesto?

To sto je neko prolazio balkanom i nekoga nazvao bosnjakom,crnogorcem ne znaci da je taj naziv tada uopste i postojao......

Cuj ti njih...
A tad su kao postojale neke nacije ?'
Čuj ti njega
 
POVELJA IZ 1323 GODINE - BAN STJEPAN II KOTROMANIĆ



Godine 1323

Az sveti Grgur,a zovom Ban Stjepan,gospodin Bosanski,i brat moj Knez Vladislav,da je vidomo vsim zemljam` Bosanskim:

Dasva vjeru i dušu otca naju,gospodina Bana i vsih roditelja naših i svoju,Knezu Vlkosavu,sinu Kneza Hrvatina Ključkoga,pred Djedom Velikim Radoslavom,i pred Gostom Velikim Radoslavom,i pred Starcom Radomirom,i Žunborom,i Vlčkom,i pred vsvom Crkvom,i pred Bosnom.

Da nije u naju Vladislav sužanj ni pogubljenik,i da na nj ne poslušava klevete.I,ako bi u čem sgriješil Vlkoslav,da stane pred dobrimi mužmi da se opravi - a da za jegovo ne pohitava nizaštore.

A ako bisva sije pritvorila bez bez jegove nevjere - da sva otsupila od Boga i ot vjere i da nam nije otčine molitve i materine,i da sva druga Jude.I sije se učini na Mojštri.

I na sijej vjeri dasva Knezu Vlkoslavu dvije župe u djedinu i u isklad,Banice i Vrbanju,i dva grada Ključ i Kotor.I ondje da nije naših vladavca ni sade,razvje kada hoće Vlkoslav.

Dasva one župe,od meje do meje,a ne inom bratu jegovu,ni sinovcu,razvje Knezu Vlkoslavu i jega ostalšemu - a od niju da služi gospodinu oružjem,koliko može najbolje.

A od Lužac,otkole je Vlkoslav pristupil k nama,za deset ljeta,kto te ljubi bez naju srdca - zovi ga!...

A sije pisanije svrši se u gosti velikoga hiži,u Radoslali.

I ostale povelje BOSANSKIH vladara
http://matica-bih.org/projekti/poveljebosanskihvladara.html

- - - - - - - - - -



Turčin si ti najvjerovatnije čim ih toliko spominješ, saznao si za prababinog zagondžiju izgleda

Moguce da se mi zovemo Safeti,Hamze i slicno...i da moramo da slusamo u dzamijama hodze da nam govore kojim jezikom pricamo,kojoj naciji pripadama..
ja bih se ubio da sam pripadnik populacije,prepoznate na Balkanu,jedino po turcenju.

- - - - - - - - - -

A tad su kao postojale neke nacije ?'
Čuj ti njega

A kako su postojali Hercegovci,pored bosnjaka?...jesu li to Hercegovci nacija,kad su vec Bosnjaci?
 

Back
Top