ČITULJA ZA LEKU RANKOVIĆA: 30 godina od smrti načelnika OZNE

@tema ČITULJA ZA LEKU RANKOVIĆA: 30 godina od smrti načelnika OZNE!

http://en.wikipedia.org/wiki/Aleksandar_Ranković

After the war, he became minister of the interior and head of the military intelligence OZNA and secret police UDBA. He fell from power in 1966, ostensibly for abusing his authority by bugging the sleeping quarters of President Josip Broz Tito. He was expelled from the Communist Party of Yugoslavia the same year.

Nisam nikada cuo da je Leka vario Jovanku Budisavljevic, ali svasta je moguce, mozda se nabacivao i samom TITI, ijuuuuuuu... :think: :roll:

_nobody_
 
@tema ČITULJA ZA LEKU RANKOVIĆA: 30 godina od smrti načelnika OZNE!

http://en.wikipedia.org/wiki/Aleksandar_Ranković



Nisam nikada cuo da je Leka vario Jovanku Budisavljevic, ali svasta je moguce, mozda se nabacivao i samom TITI, ijuuuuuuu... :think: :roll:

_nobody_

Prilikom posete SSSRu pruzene su mu najvece drzavne pocasti i on je predstavljen kao buduci predsednik u YU a onda je dosao Brionski plenum,prisluskivanje, i Leka je doziveo srcani udar .Partija ga je pustila niz vodu.Inace pamte ga i po recenici kad je pocinjalo Kosovo da krcka "Nemoj da Ja opet obujem cizme!" To je bio Leka na cijoj se sahrani spontano okupilo hiljade Srba.
 
ja mislim da su rankovic i krcun stradali onda kad su resili da pocnu da stite interese srbije...uvidevsi da u jugoslaviji i nema bas mnogo brastva i jedinstva--i da rukovodstva svih republika vucu na svoju stranu---resili su da i oni "ne budu na strogoj liniji" vec da malo izbegavaju totalnu lojalnost "vodji"...ali kasno...steva krajacic je vec sve pripremio...oba su stradala zbog svojih izneverenih ideala...
-sto se tice i sremskog i solunskog fronta---ako imas dogovore sa saveznicima---moras dogovore i postovati ako si saveznik...

To ti javila "sluzba"?
Mora da je sto posto tacno.
Kako ono Krcun rece, kad su mu rekli da su mu ruke krvave do lakata, "Nijesu, ruke mi krvave do ramena!"
I ono "Ako nestane Srba, naselicemo Kineze".

Do zadnjeg dana, do zadnjeg daha, Rankovic i njegova desna ruka, Krcun, bili su najvjernija Brozova pseta, dzukele.. Oba su bili veci Brozovci od Broza i oba su nanjeli Srbima vise zla nego sam Broz, koji je bio arhizlikovac i razbojnik.
 
Prilikom posete SSSRu pruzene su mu najvece drzavne pocasti i on je predstavljen kao buduci predsednik u YU a onda je dosao Brionski plenum,prisluskivanje, i Leka je doziveo srcani udar .Partija ga je pustila niz vodu.Inace pamte ga i po recenici kad je pocinjalo Kosovo da krcka "Nemoj da Ja opet obujem cizme!" To je bio Leka na cijoj se sahrani spontano okupilo hiljade Srba.

Pa zašto nije napisao sve što je znao i ostavio svima da pročitaju!?Jeste, okupilo se više hiljada Srba, ali ta identifikacija je kratko trajala.

- - - - - - - - - -

To ti javila "sluzba"?
Mora da je sto posto tacno.
Kako ono Krcun rece, kad su mu rekli da su mu ruke krvave do lakata, "Nijesu, ruke mi krvave do ramena!"
I ono "Ako nestane Srba, naselicemo Kineze".

Do zadnjeg dana, do zadnjeg daha, Rankovic i njegova desna ruka, Krcun, bili su najvjernija Brozova pseta, dzukele.. Oba su bili veci Brozovci od Broza i oba su nanjeli Srbima vise zla nego sam Broz, koji je bio arhizlikovac i razbojnik.

Šta reći posle ovoga? Tako je od prvog do poslednjeg slova.
 
Pa zašto nije napisao sve što je znao i ostavio svima da pročitaju!?Jeste, okupilo se više hiljada Srba, ali ta identifikacija je kratko trajala.

- - - - - - - - - -



Šta reći posle ovoga? Tako je od prvog do poslednjeg slova.

Citao sam pre 10ak godina dobru knjigu o njemu i njegovom sunovratu u politici ali ne secam se ko je napisao .
 
Srbija je mapirana grobnicama koje je napunila Srbima OZNA druga Marka i druga Krcuna, a ovaj Aleksandar nam priča neke idiotizme o njihovom navodnom srpstvu. Bolest, ali strašna bolest.


OZNA je najpatriotskija organizacija ikada, Srbi su se pod njom osecali nikad sigurnije i nikad bezbednije. A od tih silnih grobnica i stotina hiljada pobjenih domacina ni traga ni glasa.

- - - - - - - - - -

Inace, dakako da duboko postujemo i pamtimo. Leki, uz Zivojina Misica najvecem Srbinu 20. veka hvala za sve
 
Kakav lik!Iz propale porodice, otac umro od rakije, po zanimanju abadžija, suknar, dno dna.Pokušao da digne Beogradsku radio stanicu u vazduh, pa ga uhvatili i posle kao špijuna pustili, da im pokaže trag do krupnijih(inteligentnijih zverki), oterao Srpsku decu na sremski front, uhapsio , pa ubio Dražu, bio 1951 na golom otoku, a nije znao za njega, naravno Narodni heroj sa IQ 62!
 
Kakav lik!Iz propale porodice, otac umro od rakije, po zanimanju abadžija, suknar, dno dna.Pokušao da digne Beogradsku radio stanicu u vazduh, pa ga uhvatili i posle kao špijuna pustili, da im pokaže trag do krupnijih(inteligentnijih zverki), oterao Srpsku decu na sremski front, uhapsio , pa ubio Dražu, bio 1951 na golom otoku, a nije znao za njega, naravno Narodni heroj sa IQ 62!

Koliki je onda Drazin IQ kada ga je ovaj tako za.ebo?
 
Ко се сећа кад су Цобета проглашавали за најбољег Србина?

Или кад несрећни Хрвати нису имали коме да скандирају па су певали "Стиии-пе Шуууу-вар" на текмама?

Неодољиво ме подсећа на дивљење тобожњем српству ове рогобатне комунистичке вуцибатине.
 
Jel tacno da je general Ljubicic bio homoseksualno zaljubljen u Tita, pa je zato prezirao Jovanku, Davorjanku, onu opersku pevacicu i ostale Titove cice, a progovorio je zagorskim akcentom, iako je bio ercovska dandara?

- - - - - - - - - -

Никола Љубичић (Каран, код Ужица, 4. април 1916 — Београд, Србија, 13. април 2005)

Mislim da je mesto rodjenja bilo neko predskazanje.
 
Читам пре пар дана неки записник из Карађорђева, међу назочним будалама и тај Љубичић... сав разговор је био на тему "наши људи живе к'о Американци! Захваљујући теби, друже Тито! Оно, не к'о буржуји, друже Тито, али ко Американци!"

Генерали ЈНА. Каква хрпа гована је то била, мила мајко.
 
Mnogi su homoseksualno bili zaljubljeni u druga Qitu... A evo, vidjeshmo i odje, mnogi i u druga Marka.

Depresivno.

- - - - - - - - - -

Читам пре пар дана неки записник из Карађорђева, међу назочним будалама и тај Љубичић... сав разговор је био на тему "наши људи живе к'о Американци! Захваљујући теби, друже Тито! Оно, не к'о буржуји, друже Тито, али ко Американци!"

Генерали ЈНА. Каква хрпа гована је то била, мила мајко.

Hahahaha

Mozda je imao shizofreniju?

Inace oni su svi bili psihopate.

Ko bi normalan mogao tako opusteno da strelja a onda da ode na Brijune da se brcka ispod nogu svog Faraona, ponizno ih celivajuci?
 
A inace, najdepresivnija stvar u vezi s tom JNA je sto je 45 godina mlade ljude vodila u jednogodisnje (u pocetku dvogodisnje) zarobljenistvo u neke bosanske i hrvatske vukojebine, vecno im nabijajuci komplekse, da ako su se oni mucili, mora i svaki posle njih. Ti JNA ljudi danas najvise piste sto je ukinuta vojska, jer sto da njihov sin pije pivo u parku kad su oni morali da trpe nepismenog narednika u Hrvatskim Karlovcima?

A JNA je na kraju porazilo Slovenacko Lovacko Drustvo.
 

Back
Top