emotivno sterilni ?

Već sam imao sličnu temu. Mada je ona bila jako subjektivna. Ni dalje nemam odgovore na sva pitanja, ali mišljenja sam da, da bi neko bio zaista zaljubljen, treba da voli i bude voljen. Bez premeravanja ko tu više ili manje, ali da postoje uzajamna osećanja. Oni koji se ne zaljubljuju samo ne pronalaze tog nekog koji im je/kome su potrebni za iskrenu ljubav. Da li će ikada naći? Ne znam i plašim se da ne verujem.
 
Constatine:
peach:
postoje li ljudi koji se nikada u zivotu ne zaljube (onako,bas,da odlepe!),cija su osecanja zaista hronicno ravnodusna,ljudi koji su "nesposobni da vole"? :roll:
ili takvi samo dobro foliraju? :lol:

Ko je sad pa tebe zајеbo?
ne,nije me niko zayebao...bar ne u skorije vreme :lol:
nego,ima se vremena,cuju se razne price,povezuju se neke stvari i likovi...formira se pattern...blah...
a,ti bi bas voleo da je mene neko z.,a? :? :wink:

@dis
cudno,ali ja znam za slucaj da je jedna osoba looooodacki volela drugu i to joj pokazivala na sve moguce nesmarajuce nacine,ali je bilo da prostis:pishanje uz vetar - ova nije znala kako da uzvrati i da li je u stanju da ikome uzvrati i da razume tudju ljubav koja joj se nudi :cry:
 
Prosto NECU da vjerujem da neki ljudi ZAISTA ne mogu da vole, da budu zaljubljeni.
Vise volim da vjerujem da su bili povrijedjeni, da se boje da ce biti povrijedjeni, da ih je neko citav zivot "filovao" da to nije u redu....stvarno mislim da smo svi sposobni da volimo, samo u nekim slucajevima, moramo da naucimo kako.
 
@peach
O tome ti govorim. Bilo je jednostrano i na neki način, niti jedna od te dve osobe nije bila zaljubljena (moje mišljenje). Ili se jednostavno nisu razumeli, loše komunikacije među ljudima koje nagone neke da se skrivaju u svojoj usamljenosti, šta već. Najžalosnije priče su one nikad ispričane.
 
peach:
Constatine:
peach:
postoje li ljudi koji se nikada u zivotu ne zaljube (onako,bas,da odlepe!),cija su osecanja zaista hronicno ravnodusna,ljudi koji su "nesposobni da vole"? :roll:
ili takvi samo dobro foliraju? :lol:

Ko je sad pa tebe zајеbo?
ne,nije me niko zayebao...bar ne u skorije vreme :lol:
nego,ima se vremena,cuju se razne price,povezuju se neke stvari i likovi...formira se pattern...blah...
a,ti bi bas voleo da je mene neko z.,a? :? :wink:

@dis
cudno,ali ja znam za slucaj da je jedna osoba looooodacki volela drugu i to joj pokazivala na sve moguce nesmarajuce nacine,ali je bilo da prostis:pishanje uz vetar - ova nije znala kako da uzvrati i da li je u stanju da ikome uzvrati i da razume tudju ljubav koja joj se nudi :cry:

Mnogo mislis.
Svi mi volimo.Samo neko vise razumom a neko vise srcem.

I ne bi voleo da te je neko z.Pre bi voleo da te je neko dobro j.
Sad ne bi :cry: nego bi tad :D
 
Ja znam ljude koji jednostavno ne znaju da vole...bilo sta i bilo koga. Ljudi koji ne gledaju filmove,ne slusaju muziku,ne prate sport...nista...nemaju nikakav hobi,nikakva interesovanja.A glume da su perfektno normalni...cak sta vise pozeljni u drustvu.Znam da su takvi jer ih poznajem malo bolje nego okolina.To su ljudi koji bukvalno sve rade iz interesa.Cak ni rodjenu majku ne vole bez interesa.Bukvalno!
Takvi se najbolje pretvaraju da vole ceo svet i sve oko sebe...jer sigurno da niko nece da kaze..."da ja sam svama samo iz interesa,koristim vas,parazit sam..." Ma show...da ne pisam dalje...mogao bih da pisem celu noc.
 
peach:
postoje li ljudi koji se nikada u zivotu ne zaljube (onako,bas,da odlepe!),cija su osecanja zaista hronicno ravnodusna,ljudi koji su "nesposobni da vole"? :roll:
ili takvi samo dobro foliraju? :lol:

Има их, заиста, и то доста. Они често мисле да су заљубљени, труде се да то буду...али то није ТО!

Била сам у вези са типом који ми је стално причао како је јако заљубљен, стално ''куцо, мацо''...али све је то било некако без душе, као научено, као да мисли да то тако треба. И што је најгоре, он је стварно мислио да је заљубљен, а у ствари никада у животу то није био.
Ти људи, на њихову срећу, најчешће и не знају за шта су ускраћени јер мисле да је то тако код свакога. Неки су и свесни, и осећају тај недостатак. Неки се помире са тим, а неки на силу терају себе да осете нешто што, у ствари, не могу.
Не знам од чега то зависи. Можда су расли у емотивно хладној породици, можда су од малена учени да контролишу и потискују осећања, можда се плаше отварања, а можда су једноставно такви по природи.
 
hanibal77:
a mozda ih je profesorka maltretirala pa vuku traume :lol: :lol: :lol:

ha ha licno iskustvo...stajala u cosku

aaaaa evo ja sam yaljubljen...a
u svog dirigenta! on me yeya a ja ga volim
eto priznala sam i sebi i vama.
a jesam parazit..ebote sta vas je spopalo filozofiranje valjda je leto a nikako da umochite tj da odete n amore
inace poljoprivredni radovi u kosjericu su na prolece posto je to planinski kraj. u katunima su ovce ali ne nakosjericu nego na durmitoru,. nisu ovce nego chobani. a de su chobani tu su i ovce. eto neke veze sa temom
 
VisionOfDisorder:
ima ih mnogo vishe nego shto mislish. chak cu reci da je manje onih koji zaista vole.
inache,
svako moze da se zaljubi.
ali to nije prava stvar.

Na ovaj odgovor nemam sta da dodam.

Sa Hellen se slazem...mada sa jednom sitnom ali,po svoj prilici, bitnom izmenom:
"Они често мисле да VOLE, труде се ...али то није ТО!".
Zaljubiti se moze (skoro) svako...ali to nije prava stvar. ;)
 
peach:
postoje li ljudi koji se nikada u zivotu ne zaljube (onako,bas,da odlepe!),cija su osecanja zaista hronicno ravnodusna,ljudi koji su "nesposobni da vole"? :roll:
ili takvi samo dobro foliraju? :lol:

naravno da se ne foliraju pobogu?! Pa imala si milion emisija na tv-u koje su obja$njavale da nam mozgovi nisu isti, tj. da su neki nesposobni da proizvedu odredjene hemikalije koje su potrebne za totalno zaljubljivanje i otkidanje.

Seti se Miroslava Ilica koji je sreo zhena nezna im se broj, a voleo je samo jednu! Znachi, on nije imao dovljno hemije u mozgu za vi$e zaljubljivanja, ali je ipak uspeo
 
peach:
postoje li ljudi koji se nikada u zivotu ne zaljube (onako,bas,da odlepe!),cija su osecanja zaista hronicno ravnodusna,ljudi koji su "nesposobni da vole"? :roll:
ili takvi samo dobro foliraju? :lol:

Da, to su oni koje ja nazivam emotivnim invalidima.
Invaliditet se tako, ne odražava samo u njihovim odnosima sa ljudima, već u doživljaju lepote uopšte.
Imam ambivalentan odnos prema njima. Sa jedne strane mi ih je žao, jer su deo planete, a sa druge strane ih mrzim, jer čine njen veći deo.
 
HeBePoBaTaH_:
peach:
postoje li ljudi koji se nikada u zivotu ne zaljube (onako,bas,da odlepe!),cija su osecanja zaista hronicno ravnodusna,ljudi koji su "nesposobni da vole"? :roll:
ili takvi samo dobro foliraju? :lol:

Da, to su oni koje ja nazivam emotivnim invalidima.
Invaliditet se tako, ne odražava samo u njihovim odnosima sa ljudima, već u doživljaju lepote uopšte.
Imam ambivalentan odnos prema njima. Sa jedne strane mi ih je žao, jer su deo planete, a sa druge strane ih mrzim, jer čine njen veći deo.

hm,ja emotivnim invalidima zovem ljude koji umeju da vole i sposobni su za bilo koje druge duboke emocije,ali su nebrojeno puta bili povredjeni ili ih je neki konkretan dogadjaj slomio da prosto vise ne zele ljubav niti misle da je ona moguca :-(
 
peach:
hm,ja emotivnim invalidima zovem ljude koji umeju da vole i sposobni su za bilo koje druge duboke emocije,ali su nebrojeno puta bili povredjeni ili ih je neki konkretan dogadjaj slomio da prosto vise ne zele ljubav niti misle da je ona moguca :-(

Kao onaj experiment sa psima koji su dobijali elektro$okove kada bi do$li po hranu. Mada ja mislim da ce moderna medicina naci leka i za to + neka pomoc od sajkoa. Ipak je sve hemija
 

Back
Top