Najbolji auto u klasi

pero dajder malo više informacija ...
šta očekuješ za te novce ???
nov ili polovan ???
lep ili dobar ???
brz ili štedljiv ???
dobar za lopove ili za tebe ???
istok ili zapad ???
švabe ili žabari ???

p.s. : mislim da je sa kolima slično kao i sa ženama .
:wink:
 
vd:
pero dajder malo više informacija ...
šta očekuješ za te novce ???
nov ili polovan ???
lep ili dobar ???
brz ili štedljiv ???
dobar za lopove ili za tebe ???
istok ili zapad ???
švabe ili žabari ???

p.s. : mislim da je sa kolima slično kao i sa ženama .
:wink:
Nov - polovan svejedno. Za sad sve razmatram.
I lep i dobar.
Naravno stedljiv, brzinu ko hebe, ionako nemam puteva gde bi mi bila nesto bitna brzina. Na trke ne planiram.
Dobar za mene.
Istok-zapad ne bitno, ali cena delova bitna, dakle japanke slabije, svabice vise dolaze u obzir. :lol:
 
Vidi, saveti koje možeš dobiti su subjektivni. Svako će ti reći da je najbolje ono što bi on sam uzeo, jer logično, čim valja za njega valjaće i tebi, jel? A i to je relativno.
Moj savet: vidi šta se vozi po zemlji Srbiji, malo prelistaj koji časopis (ako nađeš neki test od pre par godina kad je tvoj odabrani bio nov ili čuješ - pitaš za iskustvo nekog na ulici), malo Googlaj i suzićeš izbor. Onda pogledaš da li ima toga na pijaci (tog suženog izbora), pa onda suzi zbog cene,...
I već sam dosadan... :oops:
 
eh pero ne rekoh ja tebi bez razloga da je sa automobilima slično kao sa lepšim polom ...
ali pošto insistiraš ...
suma koju imaš je za Srpske prilike poprilična ali nedovoljna za veći izbor novih automobila ...
kao što i sam znaš tu bi se uklopio Logan i poneki istočnjak sumnjive reputacije ...
dakle preostaju ,, provereni ,, automobili do 3 godine a to je već mačka u džaku ...
3 godine = manje više 60 000 - 100 000 km što za dobre automobile i nije previše ... mislim da je normalno očekivati 200 000 - 300 000 km bez većih intervencija ...
da ja biram za te novce bi pre svega tražio dizela bez turbine a tu se 1.6 iz više razloga teško uklapa ...
po meni vw kod nas više košta nego što vredi ( isto važi i za Audi ) ali su servis i delovi dostupni na svakom koraku ...
Škoda Fabija mi deluje kao igračka , Oktavija je ok ali se vidi da se štedelo na svakom koraku ...
Astra i Vektra mi deluju kao razuman izbor ako naletiš na očuvan primerak koji nije bio u nekoj firmi službeni auto što je kod njih vrlo čest slučaj ... mada delovi umeju da iznenade visokom cenom u odnosu na VW ( iz Turske ) ili auspuh ode na 40 000 km ili farovi rose itd ...
Fiat već duže nema pravog predstavnika u nižoj srednjoj klasi ali je cena ok ako si spreman da žmuriš na niži kvalitet završne obrade i češće svraćaš kod majstora ...
po meni Alfu + Pežo + Citroen treba zaobići jer nude više virtuelnih nego realnih vrednosti .

pored svih ovih dilema stoji i najava promene propisa za uvoz automobila ...

budi pozdravljen i javi nam šta si kupio .
:wink:
 
Lepa je stvar sto si spreman da se solidno izujesh, a pritom ne zahtevash besne Mechke i Bembare... skroman covek, oce pismen auto do 1600 kubika ;)

LM, mogao bi da potrazis Megana. Tesko da ces za i najnovijeg i najocuvanijeg da upotrebish svih 10 'iljadi, ali bole te uvce. Megan je odlicna sparvica, kod nas popularan, kao i sam Reno, tako da nema frke za delove, izuvanja kod majstora i sl. Pritom jako praktican, 5 vrata, prilicno prostran itd.

Druga stvar koju bi uzeo u razmatranje je Citroen Xsara. Da ne tupim sad i oko njega - extra je auto takodje.

Na malo drugaciji nacin ipak, najbolje je da odes na pijac i shacnes temeljno i jedan i drugi, pa vidis koji je blizi tvojoj dushi.

Nemci su dobri, ali zbog opce hiper-popularnosti u zemlji Srbiji su opasno precenjeni! Tako da ce te majstori klepetati po ushima za sve od Golfova i Astri do Mercedesa. Imati novijeg Nemca ovde je stvar prestiza kod ogromnog broja ljudi, a u takvom slucaju se uvek vade extra pare!

Japanci nemaju bash nesto zgodno u toj klasi, mozda Honda Civic (coupe). Nemoj da se brines oko podrske za Japance, prosla su ta vremena.

Iii tako... reci ako treba jos koji hint, ja sam zimus jurio kola, tako da sam svasta pretresao iz razlicitih uglova ;)
 
E super, konacno smo "on the road".

Naravno da sam kupio neke casopise, prelistao mnoge sajtove i bio na pijaci. Oko ovoga ne bi da se zeznem nesto.

Kakav je moj ukus? Skontao sam da mi se vise svidjaju limuzine od karavana i otsecenih. Recimo da su mi se svideli: Laguna, Vektra, Astra, Pezo406, Megan, Marea, Lantra, Lanos, Brava. Accent mi je nekako otpao jer je manji nego sto sam mislio. Audiji su za dlaku preskupi, a nekako mi uopste nisu bolji od ovih ostalih.

Od novih se polako kristalise jedino Logan kao prihvatljivo resenje.

Ove Punte i Pezoe206 vidim da ih ima ko blata.

No to je sve za jedan dan gledanja.

Napravio sam i nove selekcije od dizela sam nekako odustao. Napljuvase ga...Hmm predmet za temu...

A u utisak dana bi ladno stavio jednog Ford fokusa se, koji me stvarno odusevio.
 
Pera_Zdera:
E super, konacno smo "on the road".

Naravno da sam kupio neke casopise, prelistao mnoge sajtove i bio na pijaci. Oko ovoga ne bi da se zeznem nesto.

Kakav je moj ukus? Skontao sam da mi se vise svidjaju limuzine od karavana i otsecenih. Recimo da su mi se svideli: Laguna, Vektra, Astra, Pezo406, Megan, Marea, Lantra, Lanos, Brava. Accent mi je nekako otpao jer je manji nego sto sam mislio. Audiji su za dlaku preskupi, a nekako mi uopste nisu bolji od ovih ostalih.

Od novih se polako kristalise jedino Logan kao prihvatljivo resenje.

Ove Punte i Pezoe206 vidim da ih ima ko blata.

No to je sve za jedan dan gledanja.

Napravio sam i nove selekcije od dizela sam nekako odustao. Napljuvase ga...Hmm predmet za temu...

A u utisak dana bi ladno stavio jednog Ford fokusa se, koji me stvarno odusevio.
Mislim da od navedenog treba da se skoncentrišeš na Focus i 406.
 
Imas korsu dizel sa ok opremom za manje od 13 000 evra. To je najnoviji dizel motor common rail od 1300cc. Trosi 4,nesto litara u gradu. Drugar je kupio i zadovoljan je. Ako se brines zato sto je noviji motor, a hoces nesto opstepoznato, imas i varijantu VW polo SDI. Ako ti je to mnogo, imas i benzince. Od ovih novih malisana sto se voze a da nije dizel, nekako pored korse, fabia mi izgleda fino i kvalitetno. Ako ne uzimas auto na fabricki plin, ne mozes da ga ugradis dok traje garancija. Tako da ti se dizel neuporedivo isplati ako prelazis solidnu kilometrazu godisnje (preko 20000km). Imas i astru stari tip sa fabrickim? plinom. Video sam jednu reklamnu u gradu, prodaje je autopromet.
Pozdrav!
 
Najbolji auto u klasi je onaj koji ti najviše odgovara cenom, dizajnom, karakteristikama... Nedostaci ovakvog izbora su uvek "mačka u džaku", ili polovnjak koji je uvek lutrija. Može da služi lepo godinama, a može da "ispusti dušu" sutradan...Zato, zaboravi sve naše savete i pazari ono što ti najviše odgovara, mož' da bidne, ali ne mora da znači... :wink:
 
HEMI 426:
zasto ne dizel? prilkom kupovanja automobila cija je namena "da sluzi" uvek sam za dizel motore, pogotovo agregate novijih generacija koji su se pokazali kao jedini razuman izbor...
Recimo da sam nacuo pricu da ce se za par godina na zapadu zabraniti auti na dizel. Zbog ekoloskih razloga, pa se sad namerno resavaju dizelasa u trecerazrednim zemljama kao sto smo mi.
Drugo cujem da uvek kad je neka zetva, setva i ostale vrsidbe, dizela nema ni za leka...jos ako seljaci pocnu da strajkuju ko po obicaju onda to ume i da se otegne. Meni se bas nesto ne stoji u redu sa traktorima.

Naravno da bi se vozio na plin koji ako nema odma bi ga sutradan ugradio.
 
197.jpg

Prilicno lep, izrazeno visok...slabog pregleda nazad, 2005 nov. Oko 8k-9k e. Rumunska fabrika kupljena od Pezoa. Video sam ih vec na desetine po gradu...znaci ljudi kupuju.
 
Inace malo sam obisao autokuce u gradu i okolini. Tamo se kunu u majku da nijedan auto nije bio slupan. Bio sam i u carinskoj zoni odakle te kuce preuzimaju aute i tu su svi do jednog razlupani ...vecina ceono.

Javlja mi se prijatelj koji se bavi time da mi doveze jednog iz swabije.

Nista jos nije reseno...
 
Daciu je kupi Reno, a ne Pezo ;)
Realno: lepo izgleda, onako moderan evrpski auto. Prepoznatljiv, narocito zbog neprakticno visokog, da prostite, dupeta. Sto je mana za procenu pri manervisanju i parkiranju. S druge strane je solidno prostran i komotan unutra, a pritom za male pare opremljen kao mnogo skuplje marke! Josh da se nadamo da je Reno uradio koliko toliko dobar motor. Mislim po pitanju kvaliteta i prakticnosti.
 
Davnih dana sam naučila da je najbolji automobil - nov automobil.
Čitajući temu na početku (kod saveta za pijace i polovnjake), pade mi to na pamet, ali sad kad vidim da si stao oko Logana i okarakterisao ga kao "lepog" - definitivno nemam komentar. U stvari - imam. :wink:
Meni to na sve liči samo na auto ne liči! Još manje na "lep" - pogledajte mu štop svetla, zadnji deo komplet, liniju... ma stvarno su ga unakaradili! Liči više na šifonjer na točkovima! A da ne pominjem kako je znak bar 3x veći od npr. Ferarijevog - toliko je važna firma! Jaka firma...
Ma valjda ima i nešto normalno da se kupi za taj novac!
Uostalom, sa svim svojim poznatim manama (ali i vrlinama) Lada je svakako bolji (i jeftiniji, ali i lepši) izbor.
211036sw.jpg

I nekako više verujem Rusima nego Rumunima - bez obzira na Reno!
 
Kakva je danas moda u dizajnu automobila, Logan mi je medju boljima. Ali posto je opstepoznato da o ukusima ne vredi rapravljati...

Sto se tiche novih automobila, sve je to lepo, ali nadji ti pare ovom siromashnom narodu da kupuje nove automobile. Dok se nije pojavila ova nova linija Dacia i Lada, sta smo mi imali pristupachno u izboru? Yuga i pritom ga ne bih nazvao pristupacnim...
Nema vise, i minimalni evrposki stdandardi su nas preshishali. VolksWagen je odavno prestao da bude u sluzbi naroda, a i FIAT-ova ponuda za siroke narodne masse je prepishla nase standarde!
Sad je pitanje samo kako ce da se pokazu nove Dacie i Lade. Lada nije sto je nekad bila.
 
Kad_LupimLupim:
Kakva je danas moda u dizajnu automobila, Logan mi je medju boljima. Ali posto je opstepoznato da o ukusima ne vredi rapravljati...

Sto se tiche novih automobila, sve je to lepo, ali nadji ti pare ovom siromashnom narodu da kupuje nove automobile. Dok se nije pojavila ova nova linija Dacia i Lada, sta smo mi imali pristupachno u izboru? Yuga i pritom ga ne bih nazvao pristupacnim...
Nema vise, i minimalni evrposki stdandardi su nas preshishali. VolksWagen je odavno prestao da bude u sluzbi naroda, a i FIAT-ova ponuda za siroke narodne masse je prepishla nase standarde!
Sad je pitanje samo kako ce da se pokazu nove Dacie i Lade. Lada nije sto je nekad bila.
Svakako da nije. Lada je i dizajnom i karakteristikama savremen automobil sa 16-to ventilskim motorom, elektronskim multipoint ubrizgavanjem, brzinom od preko 180 km/h, i sa puno drugih dodataka...I kao što reče smeh, za rumunski Logan koji je pravi šifonjer na točkovima, Lada je za pristojan novac prava limuzina.
 
Kad_LupimLupim:
Kakva je danas moda u dizajnu automobila, Logan mi je medju boljima. Ali posto je opstepoznato da o ukusima ne vredi rapravljati...

Sto se tiche novih automobila, sve je to lepo, ali nadji ti pare ovom siromashnom narodu da kupuje nove automobile. Dok se nije pojavila ova nova linija Dacia i Lada, sta smo mi imali pristupachno u izboru? Yuga i pritom ga ne bih nazvao pristupacnim...
Nema vise, i minimalni evrposki stdandardi su nas preshishali. VolksWagen je odavno prestao da bude u sluzbi naroda, a i FIAT-ova ponuda za siroke narodne masse je prepishla nase standarde!
Sad je pitanje samo kako ce da se pokazu nove Dacie i Lade. Lada nije sto je nekad bila.
Narod je siromašan, pa je siromašan!
Ali, radi se tu još o nečemu... Imam drugara koji već godinu dana (bar) "kupuje" auto. I znaš u čemu je problem? Neće da vozi ni Zastavu, ni Ladu, već nešto "zvučnije"! A za to treba ili više novca (koji nema) ili stariji (i izraubovaniji) automobil... Da ne govorim o skupim delovima!
Takođe, znam i budalu koji ima par hiljada evra i golfa starog 18 godina, ali neće da ga menja za novu Ladu - jer misli da je veći baja u izraubovanom smrdljivom golfu! (ovo "smrdljivi" jer je dizel - da ne bude zabune :wink: )
Po istom rezonu se ljudi pale na skuplju Dačiu (jer je, šatro "zapadna"), a šta god da misle Lada je vrlo solidan auto u svim elementima. Za te novce niko ne daje više...
Pa svi bi mi vozili Ferari, ali osvestite se ljudi! Prilagodite izbor automobila svom standardu i kupovnoj moći.
 

Back
Top