SACD - Super Audio CD player
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: SACD - Super Audio CD player

Zainteresovan član krejzi_dajmond (avatar)
    Učlanjen
    26.06.2005.
    Reputaciona moć
    43

Podrazumevano SACD - Super Audio CD player

Kupio bih taj novi plejer, za novi standard nosioca zvuka. Izdali su moj omiljeni album na SACD,Dark Side of the Moon, sa sve 5.1, i naime 64 puta bolji zvuk od CD-DA (klasicnog CD), kakve su mu inace fizicke mogucnosti. Uz SACD plejer trebalo bi dodatno uloziti novac u 5.1 ozvucenje. Sta savetujete da uradim? Da li se to isplati? Pritom sam veliki ljubitelj dobrog zvuka i ne zadovoljavam se svakakvim zvucnicima...
    Da li znate neke modele koji su se pokazali u praksi i kako?
    I na zvanicnom sajtu SONY pise da je ovo standart bliske buducnosti, a to pise i za DVD Audio.

Buduća legenda intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Podrazumevano

Ja se ne bih složio da je zvuk 5.1 superioran. I ranije je bilo rasprava kvadrofonija da ili ne, i klasični stereo je odnjeo pobjedu. Slušanje muzike zahtijeva i određena odricanja, 5.1 ili 7.1 možda može bolje da pokrije prostoriju zvukom, ali kvalitetni 5.1 zvučnici sigurno bi morali koštati bar dva puta više od para sličnog kvaliteta. Svi koji su eksperimentisali sa razmještajem dva zvučnika u prostoriji znaju da se performanse značajno razlikuju (hot spot) u zavisnosti od položaja, stalaka, konusa itd. da ne govorimo o razmještanju 5.1 sistema. Ja još nisam čuo 5.1. sistem koji bi mogao da se približi uređajima srednje više klase (proac tablette+linn sondec gramofon+acoustic research preamp) i ne namjeravam prelaziti na 5.1. čiju svrhu više povezujem sa igricama i filmovima.

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.12.2007., 23:45
  2. Odgovora: 540
    Poslednja poruka: 18.12.2005., 20:40

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •