Da li je rokenrol mrtav?

  • Začetnik teme iluzionista
  • Datum pokretanja
I

iluzionista

Gost
Evo jedno ozbiljno pitanje za sve vas zutokljunce. 8) Da li je rokenrol potpuno odapeo u ovoj zemlji? Nema ni jednog velikog benda u poslednjih desetak godina. Nema nikog da zameni one koji su utrli stazu na ovim prostorima.

Da li je turbo folk manija unistila i zadnje tragove dobrog ukusa? Ima li nade?
 
Tinar:
Po meni, nismo ni imali mnogo rok bendova da se dichimo... Ma, turbo folk je zakon... :lol:

Kako nismo?! :shock: Mislim... Postojalo je dosta dobrih bendova u Staroj Jugoslaviji... Od 50tih i samog pocetka, pa sve do 90tih... Tada su doduse nastali odredjeni interesantni bendovi, ali nijedan od njih nije uspeo da postane stvarno velik...

Danasnja scena se svodi (ne racunajuci bendove koji su na sceni dosta dugo) na nekoliko grupica koje pevaju na engleskom i trude se da se sto vise udalje od rock korena, srljajuci u neke mracne vode... To vise nije ni 'r' od rokenrola...

A, da ne pominjemo neke bendove koji su potpuno propali (imaju nove albume, ali je to nista prema onome sto su radili ranije)...
 
R'n'R nije mrtav!!!I nemojte tako da me zabrinjavate!!! A to sto smo mi seljaci pa se kod nas slusa samo maloumna muzika za siroke i ne prosvecene narodne mase,to je vec druga i mnogo opsirna prica.
Long Live Rock n Roll
 
Pa reklo bi se da je trenutno rock u Srbiji na aparatima za odrzavanje zivota, na zalost.

Tinar:
Po meni, nismo ni imali mnogo rok bendova da se dichimo...
Uhhh........kakva izjava......pa to jedino ako si zagrizeni turbo folker....prijatelju, od kada pratis rock scenu u bivsoj Jugoslaviji i sada u Srbiji?
Rock scena krajem `70-tih i `80-tih je bila najjaca od II rata na ovamo. Da na nabrajam sve bendove od Orgazma, Idola, Sarlo akrobate, Discipline, Film, Partibrejkersi, itd.......ne zna se da li je Beograd ili Zagreb u to vreme imao jacu scenu. U to vreme su izdati antolgijski albumi Yu rock scene.

A sto se tice trenutne situacije, pa svakako da je turbo folk i cela ona ujdurma od dolaska Milosevica definitivno zarila noz u srce rock muzici na ovim prostorima. Sa druge strane, smanjilo se trziste, niko nema racunicu da izdaje rock albume i da proda 500 ili 1000 primeraka istog. Trece, malo je inventivnih bendova na ovim prostorima, cast izuzecima, ali mnogi nisu shvaceni, kako i bi kada su nove generacije vaspitane na Ceci, Maci, Kuci, .....i ostalim pevaljkama, jel` tako druze Tinar......

Mada, ako posmatramo i globalno je doslo do izbacivanja u prvi plan gluposti kao sto su rep, hip-hop, i elektronska muzika, techno i tome slicno, komercijalizacija i diskografske kuce, sve je to stailo u drugi plan ili potpuno unistilo stari dobri rock i klasicne bendove, gitara-bas-bubanj.....
Danas mozes nabrojati na prste jedne ruke prave gitarske bendove, neki crnja reper/hip hoper iz Bronxa, koji jedva da zna i da se potpise i koji je do juce dilovao drogu na ulici, danas prodaje milionske tiraze ....zalosno brate, zalosno.......nemam nista protiv crnaca naravno, da me neko ne shvati pogresno, obozavam crni blues/jazz .......
 
sta vama pada na pamet? :shock:
niti je umro niti ce da umre, samo je malo zapostavljen u zadnje vreme sto je greska roditelja a ne dece
da se ja pitam ugasio bih onaj pink iz ovih stopa, a onaj nemacki MTV bih gonio zakonom i sve nabio u zatvor
to sto oni pustaju je LOSA MUZIKA
 
e ljudi shta je vama nema shanse da rock umre bre,pa to je rock onaj stari žilavi ljigavi rock!!!

kod nas bre nema nichega osim granda i city-ja,pa znate kako mi je ochaj kad mi ortakinja kaže:'a shto ti slushash to kad svi slushaju ovo novo...'

e pa onda ja pobesnim pa je lepo oteram u tri lepe...ali,onda se smirim pa joj objasnim da rock jeste protivljenje,i ne prihvatanje autoriteta(dobro i punk)i ne porichem da kod nas nije bilo dobrih rock bendova,ali ih je BILO,vishe ih NEMA...

Dakle odgovor:ako se misli na izvođače rocka kod nas,onda su definitivno vech crkli,i istruleli...
a za fanove pa je sam sve vishe ubeđena da nas ima sve vishe!!!
JEL' DA?!!! :twisted: :twisted: :twisted: :D :D
 
draga moja nadam se da nas ima sve vise !na zalost scena r'n'r kod nas postaje
(bar sto se fanova tice) sve iskomercijalizovanija!!! :x
A sto se tice dobrih muzicara ako zaredjas od podruma do podruma naci ces ih :arrow: sviraju :arrow: sledi NIJE MRTAV ali polako isparava
postaje pomodarstvo(cast izuzecima
 
dajte bre u mom gradu, veoma malom, ima gomila rock bendova i pozamasan broj slusa tu muziku
jedni problem ovde je to sto rock-eri imaju malo para pa nijedan kafic koji pusta tu muziku ne moze da zazivi, tj
u kafic sede 10 ljudi, koliko ima stolica, i svi oni piju po pivo od 20:00 do 02:00

jako dooboko umno :!:
 
Secam se svog odrastanja... Rokenrol je kao i danas bio osudjen na neka mala mesta znana samo obozavaocima... Radio stanice koje su pustale rock bile su retke. Svi su slinili samo za kratkim suknjicama: Sneki, Cece,Dragane Mirkovic, Jami i sl... Otpor je postojao, ali je i on s vremenom polako zamro... Scena je kadtad davala znake zivota i jos uvek daje... Ali nema vise ni jednog velikog benda... :?

Samo ponekad neko od ovih starijih objavi nesto (Smak, Yu grupa , Orgazam, itd...). Ali ono sto fali su nove snage. Medjutim niko nije uspeo da napravi nesto veliko...

A to da je scena odumrla nije istina... Jos uvek ima interesantnih bendova... I pojavljuju se neki novi, s vremena na vreme... Ali se mnogo teze probijaju dalje.

A sto se tice sveta... Rokenrol je neko vreme malo ugasnuo.. Ali se vec par godina polako vraca (ne u prvi plan) i nekako uspeva iz drugog plana da privuce paznju...
 
ne znam za ostale gradove, ovde u mom komsiluku imaju 2 rock benda, koji nazalost vise sviraju tribute stvari nego nesto svoje

ne treba preskociti ni moto skup koji se odrzava svake godine i na kom se pusta je8eno dobar rock, ali na to okupljanje dodje svega 30 ljudi :(
 
ognja_stojic:
A kada smo mi pa imali pravi rock band? Sve imitacije nekog od preko!

Hmm......pa ja nabrojah neke od bendova u svom prethodnom postu, ako ti to nije dovoljno onda ne znam sta ti ocekujes.......mozda gresim ali cini mi se da si mozda malo mladja generacija i nisi pratila muzicka desavanja pre 20+ godina na ovim prostorima .......

Poslusaj malo neke od albuma kao sto su "Odbrana i poslednji dani" - Idoli , "Svidaj mi se da ti ne bude prijatno" - prvi album Discipline kicme, "Paket aranzman" - kompilacija, prvi album Partibrejkersa, Film uzivo u Kulisicu, itd.........sve su to antologijski albumi iz `80-tih........nemoj samo da se ogranicavas na vreme od `90-tih naovamo kada je scena bila mnogo losija........
 
nije mrtav, ali umire lagano.....najvise zato sto nasi muzicari ne znaju da sviraju....to je moglo da prodje pre dvadeset godina, sada vise ne.
a sem toga svi rockeri grada beograda su se prodali.
mislim da je mita/blockout jedan od retkih koji su ostali dosledni starom fazonu :evil:
 
Slash__:
Najbolje mišljenje na ovu temu je dao Đorđe David i nek svako gleda u utorak na tv Panoniji u 11h reprizu emisije i čuće rockersko mišljenje na ovu temu a i na sve ostalo(pljuvanje po kolegama narodnjacima)

Ne treba meni misljenje Djordja Davida da zakljucim da r`n`r u Srbiji ovakav ili onakav, sa druge strane pljuvanjem po narodnjacima nista mi ne dobijamo. Naravno, nisam ovde u odbrani istih posto ni ja ne mogu da ih smislim ali to nas nigde ne vodi. Problem je malo kompleksniji, nisu samo narodnjaci i Pink TV krivi za propast r`n`r u Srbiji iako imaju velikog udela u tome.
U velikoj meri su krive i diskografske kuce kojih je pocetkom `90-tih bilo sve vise i koje su apsolutno amaterski odradivale svoj posao gledajuci kako ce da se ovajde na ovaj ili onaj nacin i pri tome gledajuci samo svoje du**, govorim iz iskustva jer sam pocetkom `90-tih osetio to na svojoj kozi izdavajuci jedan album za jednu manju kucu (ne zelim ni ime da m spomenem) , cela ta industrija od izdavanja albuma do organizacije koncerata je bila jedna velika banda koja nije mnogo marila za r`n`r , vec kako da za par dana zaradim koju kintu varajuci vecinu malih bendova u povoju koji su imali volje, elana i entuzijazma da rade u tim teskim vremenima. Tema je opsirna i mogao bih jos dosta o tome ali da ne duzim.....
Da je bilo srece da su se svi ti ljudi iz posla ugledali na profesinalizam koji je vladao na turbo folk sceni, danas bi situacija u srpskom r`n`r bila daleko povoljnija. Na zalost, narodnajci su nam odrzali lekciju o tome kako taj sitem treba da funkcionise.
 
U potpunosti tacno... Nema ko da progura one retke stvarno kvalitetne bendove...

Kada cemo opet imati jedan EKV? Ili jedan Smak? ili... Ma bilo je bendova koje necu da pominjem, jer su se prodali... Ali, bilo ih je...

Doduse neki su se prodali jos u osamedesetima (Parni Valjak, Prljavo Kazaliste, Film...), a neki tek kasnije (Riblja Corba, Zabranjeno Pusenje)... Ma ko sta mislio o tim bendovima, oni su poceli kao rokeri... A kasnije su izmlitavili i postali jednostavno karikatura sami sebe...

Na primer Bora... Taj covek je totalno propao...
 
iluzionista:
U potpunosti tacno... Nema ko da progura one retke stvarno kvalitetne bendove...
Producenti i ostali prateci elementi koji su videli potencijala u legendarnim grupama zdimili iz zemlje ili se pressaltovali na narodnjake(jer su unosniji, to opet sve zbog "naroda", ... bla, bla, ...)
iluzionista:
Kada cemo opet imati jedan EKV? Ili jedan Smak? ili...
:cry: :( Ima li odgovora?
iluzionista:
Doduse neki su se prodali jos u osamedesetima (Parni Valjak, Prljavo Kazaliste, Film...), a neki tek kasnije (Riblja Corba, Zabranjeno Pusenje)... Ma ko sta mislio o tim bendovima, oni su poceli kao rokeri... A kasnije su izmlitavili i postali jednostavno karikatura sami sebe...
Takvih primera ima svuda u svetu! Bendovi (ne bih da imenujem, ima stvarno velikih imena) koji su u svojim mladjassnim danima przzili, kasnije kako kazzess omlitavisse, poccesse da sviraju limunada-pop-rock.
iluzionista:
Na primer Bora... Taj covek je totalno propao...
 
klika:
Da je bilo srece da su se svi ti ljudi iz posla ugledali na profesinalizam koji je vladao na turbo folk sceni, danas bi situacija u srpskom r`n`r bila daleko povoljnija. Na zalost, narodnajci su nam odrzali lekciju o tome kako taj sitem treba da funkcionise.
Narodnjaci, kao posledica Ccovekove povrssnosti udarisse na glanc i ccuvenu rokersku trojku "Sex,Droga i R'N'R" (tj.poccesse da zzive takav zzivot) i upalilo im!!! Na veliku zzalost nas mnogih ...
 

Back
Top