GLOBAL WARMING

sta seeeeres, budaletino
koje bre zagrevanje!
Ovde postaje sve ladnije i ladnije
nesecam se kada je temperatura presla 35
stepeni. mozda 2-3 puta ove godine. a zima ova prosla je bila zestoka bio sneg ovde u BG-u 3 nedelje se nije topio.

Potrebno je sto pre povecati koncentraciju CO2 da ne bi zavrsili u ledenom dobu, a ionako smo vec negde na sredini interglaciala.
 
CIKLON B:
sta seeeeres, budaletino
koje bre zagrevanje!
Ovde postaje sve ladnije i ladnije
nesecam se kada je temperatura presla 35
stepeni. mozda 2-3 puta ove godine. a zima ova prosla je bila zestoka bio sneg ovde u BG-u 3 nedelje se nije topio.

Potrebno je sto pre povecati koncentraciju CO2 da ne bi zavrsili u ledenom dobu, a ionako smo vec negde na sredini interglaciala.
Srbine, magare jedno prosto, zašto tako odgovaraš? Jesi isprovociran nečim???
 
CIKLON B:
sta seeeeres, budaletino
koje bre zagrevanje!
Ovde postaje sve ladnije i ladnije
nesecam se kada je temperatura presla 35
stepeni. mozda 2-3 puta ove godine. a zima ova prosla je bila zestoka bio sneg ovde u BG-u 3 nedelje se nije topio.

Potrebno je sto pre povecati koncentraciju CO2 da ne bi zavrsili u ledenom dobu, a ionako smo vec negde na sredini interglaciala.

Ma sta ti znas?!!
 
jomini:
CIKLON B:
sta seeeeres, budaletino
koje bre zagrevanje!
Ovde postaje sve ladnije i ladnije
nesecam se kada je temperatura presla 35
stepeni. mozda 2-3 puta ove godine. a zima ova prosla je bila zestoka bio sneg ovde u BG-u 3 nedelje se nije topio.

Potrebno je sto pre povecati koncentraciju CO2 da ne bi zavrsili u ledenom dobu, a ionako smo vec negde na sredini interglaciala.
Srbine, magare jedno prosto, zašto tako odgovaraš? Jesi isprovociran nečim???

ISPROVOCIRAN SAM!!!!! DO BOLA!!!!!
kISOM I LADNIM UMESTO TOPLIM VREMENOM LETA GOSPODNJEG 2005

mOGU JA I DA NISTA NEZNAM O OVOME ALI JA JEDNOSTAVNO NE OSECAM DA MI JE TOPLIJE!
 
Prijatelju, pa ako ovde nije vrućinština, to nište ne znači!đEvo da maksimalno uprostim: piše u naslovu - GLOBALNO zagrevanje. Da ne zalazim u dublje, Cumulonimbus će ti pojasniti ako bude imao snage za tebe.
 
Ma kakvo bro globalno zagrevanje covece sta je tebi. U pravu je covek kada kaze da se nalazimo na sredini interglacijala, i da je temperatura sve niza i niza. Jbg sada je leto ne mozes ocekivati temperature od 20 stepeni, normalno je da budu vise. I onako do sada nismo osetili pravo leto kod nas, temperature su stvarno pocele da idu dole.
 
Cuo sam i ja da idemo ka ledenom dobu. A globalano zagrevanje to malo usporava i ne znaci bukvalno da ce teperatura mnogo da raste. Ako je temperatura visha isparavanje je vece, a onda imamo vishe oblaka i kishe, a sa oblacima se smanjuje kolicina zracenja sa Sunca koja dospeva do zemljine povrshine shto za posledicu ima smanjenje temperature. I tako sve ukrug. A da li ce biti sushe ili mnogo kishe opet zavisi i gde se nalazish na Zemljinoj kugli.
Sve u svemu niko nema pojma kako ce biti i kad ce biti. :roll:
 
Cunami ti je posledica zemljotresa. A Denis i ostali su normalna pojava za ovo doba godine, samo su malo jaci i cesci jer je more toplije. Time se atmosfera oslobadja vishka energije. Ako se i Sredozemno more josh zagreje moguce je da i Djenovski zaliv postane fabrika takvih ciklona.
To sto su se desili za kratko vreme je cini mi se slucajnost.
Sve su to obicne pojave koje su deshavale i ranije samo nije bilo televizije da to prenese.
 
Prvo, to sto ima vise vantropskih i tropskih ciklona je posledica prevelikog zagrevanja atmosfere. Cikloni kao "ventilatori atmosfere" se obrazuju da bi likvidirali termicku razliku ekvator-pol.
Cikloni su rotacioni cictemi cija se kvazivertikalna osa rotacije poklapa sa osom niskog pritiska. Oni rotiraju u smeru suprotnom od kazaljke na satu, pri tome dolazi do konvergencije vazduha ka centru ciklona, koji se zatim forsirano uzdize. To je forsirana konvekcija. Zbog toga dolazi do oblaka i padavina itd. Posto rotiraju u navedenom smeru, oni uvlace topao vazduh sa juga, a hladan sa severa, te mesaju atmosferu u tom delu i bukvalno smanjuju termicki gradijent ekvator-pol. Ekvator se mnogo greje, pol mnogo hladi, te se oni javljaju da bi uspostavili ravnotezu.
Prica da nema globalnog zagrevanja je laicka i bez argumenata. Srednja temperatura za prethodnih 100 godina se povecala za nesto vise od 1K, i trend je da i dalje raste. Ovde se govori o globalnom zagrevanju, a ne o lokalnom zagrevanju ili hladjenju. To sto je negde hladnije u odredjeno doba godine, nista ne govori o globalnom zagrevanju. Javice se nove klimatske nijanse u razlicitim delovima sveta. Toliko za sada.
 
geologicarka:
Da, cunami jeste direktna posledica samog zemljotresa koji se desio tamo u Indoneziji, i on nema i ne moze imati nikakve veze za globalnim zagrevanjem.

PS: A kako uragani dobijaju imena?

Pre su dobijali zenska, a sada i muska i zenska. Obicno "muski" tropski cikloni su imenovani u Meksickom zalivu, dok "zenski" na Pacifiku. Verovatno, meteorolozi koji ih otkriju u ranoj fazi zivota ih imenuju raznim imenima.
Inace, uragani, harikeni, tajfuni i vili-vili su razliciti nazivi za istu pojavu tropskog ciklona.
 
E najveci problem je sto nikog nije briga za globalno zagrevanje, efekat staklene baste, ozonske rupe...Odgovor je uvek:Sta mene briga za globalne probleme. E pa necemo tako. Dajte ljudi osvestite se. Ubijamo sami sebe. Vec godinama u Evropi diskutuju o tome kako da sklanjaju CO2 iz vazduha a mi ga pustamo samo tako. Prvo su mislili da ga posebno dizajniranom opremom sklanjanju iz vazduha i skladiste na dnu mora gde je pretvoren u suvi led. E sad se setili da bi se posle 50 ili 100 godina mozda malo promenila pH vrednost u tom moru i da bi mozda malo poubijali zivotinjice tamo. I dalje im je to najbolje resenje. E ne znam kako ce se ova prica zavrsiti...
 

Back
Top