Akumulator ?

Evo meni juce riknuo akumulator.

Jedino sto sam do sada video na Hondi Accord da mi se ne svidja jeste sto je akumulator suvise mali. Jednostavno japanac je ostavio suvise malo prostora u motornom delu za akumulator da ne moze da se stavi jaci od 45 amper casova. A to je ipak po meni suvise malo za auto od 200 KS i tu bi trebao da ide pre neki od 65 ampera pa do 70 . Ovaj sto je crko sam kupio pre 2 godine, Vartin nov, i naravno lopovi tacno namestili da isti crkne cim mu istekne garancija :mrgreen:

Bio sam u par radnji i opet sam morao da uzmem identican zbog rasporeda klema i velicine stim sto sada imam 36 meseci garanciju :mrgreen:

Nadam se da ce ovaj izdrzati duze.

A pricao mi ujak jos pre 5-6 godina kada je bio na nekom seminaru da su proizvodjaci akumulatora svo vreme tu pricali kako da naprave akumulator koji ce crkne cim mu istekne garancija :)
 
Vozim na kratke relacije,verovatno zato ga brzo i sj..m,dva puta mi se desilo da mi se skroz ispraznio,jednom zbog upaljenog svetla,jednom zbog otvorenog gepeka :(

Hvala svima koji su odgovorili.
Očigledno da ću morati da kupim nov.

bas tako. akumulator najvise sjebu kratke relacije i upaljena dnevna svetla .

Evo i meni je crko juce akumulator upravo iz istog razloga. Celodnevnog boravka u Beogradu i stani-kreni kratkih voznji .

Znaci radio je sve dok nisam dosao u BG . Crkao je posle 27 meseci.

- - - - - - - - - -

meni su poslednja dva crkla sa istekom garantnog roka. varta je bila u pitanju. sve je to krs sada.. kupiti onaj za koji daju najduzu garanciju....

100% tacno evo i meni crkla Varta sa istekom garantnog roka.

Nije bas bukvalno riknuo, kada das kontakt imas dovoljno struje i za svetla , i za radio, za sve - al jednostavno nema dovoljno snage da zavergla motor - i to ti je to.

Meni je dosad najduze trajao akumulator Black Horse domaci iz Sombora....

Ovi uvozni su svi krs i napravljeni da crknu cim prodje garancija.
 
KAd auto radi struja akumulatora treba da je 14,6V ako se ne varam ali kad se upali onda treba da bude nesto sitno jaca od 12V i ukoliko je manja onda je akumulator na izdisaju.
Iz mog ugla gledanja jako dobri akumulatori su Exide i Varta a sve ostalo je sa znakom pitanja.

vart je *******/krsina nijedan mi do sada akumulator nije brze crkao od varte...
 
ma najbolji su srpski akumulatori Black Horse.

Kakvi bre varte bos exide i ostale prevare. Cista sminka i prevara.

Nijedan od tih stranih mi nije trajao duze od 2-3 godine. A naplacuju i do duplo vecu cenu

I najbolje kupovati srpske , jer od toga srpski radnici primaju platu a od ovih drugih strani.
 
Za tvoju informaciju nema losijeg akumulatora od Black Horse-a i to svi vec znaju jer u garantnom roku promenis najmanje jedan a vecina i dva.
Udarna snaga mu je mala i to je jednostavno akumulator za malolitrazne i starije automobile.
To sto si ga ti imao pre 10 i vise godina je druga prica i tad su bili oni u plavoj boji i tad su i donekle valjali a danas su jako losi.
Kod akumulatora je najvaznija udarna snaga i bez obzira sto ima samo 45 Ah videces da je je snaga preko 600 A. Kod Mercedesa S takodje dodje mali akumulator ali je zato amperaza ogromna.
 
po meni je varta najbolja, meni je na matorom dizelu najduze uzdrzala cak i po tri puta vise od konja, sada imam silver vartu koja je najnovija tehnologija sto moze da se stavi u moj auto, sledeca je start stop samo .....
treba kupovati srpske proizvude, al i ti proizvodi su skuplji kod nas nego u inostranstvu, kod nas valada monopol, ono sto su ameri resili jos pre 100 godina!
 
po meni je varta najbolja, meni je na matorom dizelu najduze uzdrzala cak i po tri puta vise od konja, sada imam silver vartu koja je najnovija tehnologija sto moze da se stavi u moj auto, sledeca je start stop samo .....
treba kupovati srpske proizvude, al i ti proizvodi su skuplji kod nas nego u inostranstvu, kod nas valada monopol, ono sto su ameri resili jos pre 100 godina!

ovde neces da nađeš dobru vartu pravu ili teško ,, ja imam pet god .. tudor 77 ah -- 760 A .. ehtra .....
 
Mi Srbi propadamo zato sto nam je uvek sladje uvozno gomno od domaceg meda....

A Nemacka cveta zato sto Nemac kupuje nemacko CAK I AKO JE LOSIJE NEGO STRANO.

Na taj nacin nemacka fabrika ostvaruje profit koji moze da investira u povecanje kvaliteta , dok posto Srbin razmislja da ne kupuje srpsko vec strano, srpska fabrika ne samo da ne moze da odrzi postojeci kvalitet i broj radnika vec ga gubi i otpusta iste...

I posle se tupav Srbadzije pitaju sto je plata u Srbiji 200-300 evra

PA upravo izmedju ostalog zato sto je vecina uvek kupuje pre strano nego srpsko ....
 
Pa ne postoji ta domaca fabrika 2-3 godine nego 20 i ako za to vreme nije uspela da napravi akumulator kao svet zasto bih joj ja ukazao poverenje???
I neboj se da nemaju zaradu jer da je nemaju ne bi u garantnom roku menjali pa dva akumulatora sto u praksi znaci da ti za dve godine promenis i 3 akumulatora za iste pare. Ako je po tebi to biznis onda ti je ekonomija na niskim granama.
A srpska posla su nesto drugo kao npr na Najlon pijaci u NS prodaju likovi gumene papucice kocnice i kvacila za Golf II i Kadet i ja im kazem da treba da se modernizuju i da prave gume za nova kola za kojima je velika potraznja kao npr Stilo i Ford medjutim kazu oni kako kalup da se napravi kosta 200 eura i da im se ne isplati!!!
Ne isplati a sad ove gume prodaju po 50 din a ja bih im za ove novije vrlo rado dao 100 ako ne i vise. I tako ja vec 3 godine pricam a oni i dalje prodaju gume za kola stara 30 godina.
E to su ti srpska posla.
 
Један савет свима у вези акумулатора.
Акумулатор треба свако мало, најбоље сваких месец дана допуњавати на пуњачу, 12 сати, номиналном струјом пуњења, 10% од његовог капацитета, нпр, ако је акумулатор 55Ah, треба га пунити номиналном струјом од 5,5А.
Овако акумулатор може да траје и три пута дуже него иначе, а просек за нпр. black horse је 3 године.
Уз овакво одржавање (не мора једноммесечно, може и једном у три месеца), уштеда је велика, тако да се исплати купити пуњач само у ту сврху.
 
Jel znas kako ja vartu odrzavam, zaboravim svetla u nutar auta, deca nezatvore lepo varta, i nekada zimi gori i po tri dana u garazi koja nema vrata, iako je dizel 2000 cm samo pipnem kljuc, a sa black horse sam znao tri molitve da otpevam, i ako jednu pogresim, od paljenja nema nista...
imao sam dve varte, palva i silver dinamic, plava je prodata sa starim autom, siva jasi sadasnji sporet, na starom je bila pumpa pri kraju i imalo je problem paljenja kada je vruc!
 
Jel znas kako ja vartu odrzavam, zaboravim svetla u nutar auta, deca nezatvore lepo varta, i nekada zimi gori i po tri dana u garazi koja nema vrata, iako je dizel 2000 cm samo pipnem kljuc, a sa black horse sam znao tri molitve da otpevam, i ako jednu pogresim, od paljenja nema nista...
imao sam dve varte, palva i silver dinamic, plava je prodata sa starim autom, siva jasi sadasnji sporet, na starom je bila pumpa pri kraju i imalo je problem paljenja kada je vruc!

Па Шарићу, прича се да ти имаш лове, иако ти је држава запленила неке ситнице, попут вила и незнам још чега, а ми сиротиња смо осуђени да купујемо јефтиније ствари и да то јефтино купљено чувамо...
Додуше не знам пошто је варта, али колико се сећам, црни коњ је најјефтинији.
 
pa ova silver dinamic je skuplja, moze da se koristi i za start stop motore, 74 ampera bila malo manje od 10 000, inace imas ti onu plavu ona je jeftinija ima i jos jeftinija, ja nisam bogat da kupujem najeftinije stvari, inace garancija je 40 meseci, stim sto mi je prodavac produzio jos godinu dana, znaci 5 godina skoro!
ova, samo je bila dosta jeftinija kada sam je ja kupovao, verovatno i sada moze da se najde za toliko, a verujem da ce mnogo duze da nadzivi garanciju!
http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=42540
nisam bogat, vozim auto od tri soma!
 
Poslednja izmena:
pa ova silver dinamic je skuplja, moze da se koristi i za start stop motore, 74 ampera bila malo manje od 10 000, inace imas ti onu plavu ona je jeftinija ima i jos jeftinija, ja nisam bogat da kupujem najeftinije stvari, inace garancija je 40 meseci, stim sto mi je prodavac produzio jos godinu dana, znaci 5 godina skoro!
ova, samo je bila dosta jeftinija kada sam je ja kupovao!
http://www.ap-sport.rs/prodavnica/index.php?dispatch=products.view&product_id=42540

И још једна ствар у вези акумулатора. Ако је за твој ауто предвиђен аку од 55Ah, не стављај вeћи никако.
 
gde pise da je kod mene predvijden 55 a
mislim da je bio stari 72 a , 2 ampera vise nije strasno
http://www.bannerbatterien.com/banner/produkte/finder/index111_en.php?category=1
@ perafitilj : nemoze da dopuni, optercuje instalaciju, imas oseg kojih akumulatora mozes da stavljas, ja mogu da guram cak do 90, moze i malo jace, ali nije nista dobro os onoga sto fabrika nije testirala i predlozila!
 
Poslednja izmena:
Баш тако, већем акумулатору треба више струје и више времена да се напуни, више струје за пуњење акумулатора значи оптерећенију инсталацију и мање струје за уређаје, и тако обично буде да се акумулатор не допуни јер ти нпр. треба да га свако мало возиш и по 24 сата непрекидно да би се допунио.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
culi smo te i prvi put :zcepanje:
nego niko nije napomenuo najbitniju stvar, nije bitna voltaza nego startna struja na akumulatoru, to je ta razlika u ceni......
evo ovde ima dosta dobrih kometara o akumulatorima, i sta se kupje od kvaliteta....
http://www.fordclubserbia.org/forum/viewtopic.php?f=49&t=10733&start=175

Волтажа на акумулатору за кола је увек око 12,5V ако је исправан, и наравно да она није важна јер се подразумева, нико то и не ставља као податак.

Други параметар је капацитет у Ah, а трећи је максимална струја пражњења, која иде до неколико стотина ампера, и она је наравно важна јер је управо то оно што покреће анласер. Оно што је важно јесте да аутомобилски акумулатори подносе плитка пражњења али дају огромну струју у кратком року.
Такође, ако аку има капацитет од нпр. 55Ah, он ће 55 сати моћи да даје струју од 1А, али ако се оптерети много јачом струјом, нпр 110А, он неће издржати пола сата, већ можда 10-так минута.
Разлог томе је што се део енергије претвара у топлоту.
 
Da li mogu da se pune oni akumulatori koje nemaju one čepove,koji se odvrću i gde se sipa destilovana voda ?

Могу, и њих треба пунити, тачније допуњавати ради одржавања док су у раду.
Уствари, сваки акумулатор се допуњава кад кола раде, а највише страда јер не стигне да се довољно напуни због вожњи на кратке релације.
 

Back
Top