Uticaj razvijanja "odnosa" na objektivnost;

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.368
Šta mislite o šlihtanju na forumu i koliko ono ugrožava bilo kakvu ozbiljniju temu, ovde?
Mislim da odnosi koji se razvijaju između pojedinih članova foruma utiču na njih tako što ih brišu, kao ljude, kao nick-ove, kao mišljenja. I izazivaju bilo kakvu ozbiljnost na taj način što se postavljaju kao uslov za bilo kakav dijalog.
Znam da nije sve u ozbiljnsti, ali ima tema, naročito ovde, koje zaista ne zaslužuju da budu uništene međusobnim povlađivanjem.
Zato na neki način, ovom temom, apelujem na OBJEKTIVNOST.
Pozdrav.
 
Queen_:
CaLiMeRo:
Lexo, ja sam subjektivna iz objektivnih razloga. :lol:

Šlihtanje, nenenenene.
Al izostanak šlihtanja i iskrenost at all costs me i koštala na ovom forumu.
No, marim ja. 8)

Volim da me vole samo oni koje poštujem. Ne daj bože da mi
neki ovde povlađuju... :lol: :lol:

ja mislim da si ti baš super. sviđaju mi se tovja razmišljanja :lol:

Ahhh, evo je slihtara. :wink: :lol:

Ja sam objektivna i subjektivna kad treba.
I mrzim kad se slihtam nekom, tj. kazem nesto sto izgleda ko slihtanje. A uradila sam to par puta, al' eto da budem ljubazna. Fuj.... :x
Ali neke teme tako smaraju, neke ozbiljne teme, kad ili pocnu ljudi da prave sprdacinu oko toga, ili kad pocnu licna prepucavanja i zauzimanje strana. Mislim stvarno,....na takve teme ni ne odgovaram.
 
majcheki:
Nije šlihtanje ako ti se sviđa nečiji stav, pa ga citiraš... već je šlihtanje kad ti se sledeći put ne svidi pa prećutiš samo zbog osobe koja je iza njega.
pa majce, ja bi zbog tebe swasta precutao.....jel to isto slihtanje??? ili pak ako ti je neko drag kao osoba ne zelis da ga povredis :? /pogotovo sto to na netu nema swrhe/ jedino ako zelis da mracis neke na >ona trazi njega isl.

a sem toga lexa, pa nismo roboti i normalno je da osobe medjusobno uticu jedna na drugu i upgadeuju stavove.
 
Queen_:
A tebi se niko ne šlihta, pa si morala klona da stvoriš da se složi sa tobom :lol: :lol:

evo ja se šlihtam Lexi :twisted:
U čemu je problem?

:lol: :lol: :lol:


e, ako nešto STVARNo ne volim to je kad postuješ samo posta radi, da bi omalovažila NEKOGA (ne fakat ili sugestiju ili šta bilo u komentaru koji je on/a dao/la ),
ili, da bi uzdigla, opet, nekoga - sve to veze nema s temama, u 99% slučajeva.
:?

Bilo je primera i proganjanja po temama....staramajke (ove kao ja) će se setiti :wink:

Mislim, pitanje je da li dolaziš ovde da stvoriš odnos, ili da razmeniš neku info (ili štogod slično).
Ovi prvi su stvarno usamljeni i bedni
Ovi drugi su skribomani i entuzijasti
ZA obe vrste imam razumevanja, osim kad krene hejt, tu prestaje moja blagonaklonost.
 
Betty:
Queen_:
A tebi se niko ne šlihta, pa si morala klona da stvoriš da se složi sa tobom :lol: :lol:

evo ja se šlihtam Lexi :twisted:
U čemu je problem?

:lol: :lol: :lol:


e, ako nešto STVARNo ne volim to je kad postuješ samo posta radi, da bi omalovažila NEKOGA (ne fakat ili sugestiju ili šta bilo u komentaru koji je on/a dao/la ),
ili, da bi uzdigla, opet, nekoga - sve to veze nema s temama, u 99% slučajeva.
:?

Bilo je primera i proganjanja po temama....staramajke (ove kao ja) će se setiti :wink:

Mislim, pitanje je da li dolaziš ovde da stvoriš odnos, ili da razmeniš neku info (ili štogod slično).
Ovi prvi su stvarno usamljeni i bedni
Ovi drugi su skribomani i entuzijasti
ZA obe vrste imam razumevanja, osim kad krene hejt, tu prestaje moja blagonaklonost.

Betty, dušo, pa ti si do skoro bila puna hejta prema nekima i radila sve ono o čemu sad pišeš. U koju vrstu sebe svrstavaš?
 
majcheki:
Nije šlihtanje ako ti se sviđa nečiji stav, pa ga citiraš... već je šlihtanje kad ti se sledeći put ne svidi pa prećutiš samo zbog osobe koja je iza njega.
E baš o tome govorim. Samo što sam ja mislila na ekstremniju situaciju:
Osoba A prvo piše jedno, onda počne šlihtanje, pa posle toga A ćuti na temu, i na kraju piše maltene suprotno onome što je pisao, jednostavno, nema mooooooooda da se suprotstavi nekome.
Onda A kaže par divnih reči i osoba B, kojoj je šlihtanje upućeno, nema nikakvog izbora osim da brani osobu A u svakoj mogućoj situaciji.
T. j. takav vid komunikacije uništava nekima "stav", menja ga po nahođenju, sve što oni kažu postaje pod znakom pitanja... Pa onda i sama diskusija ode u nekom katastrofalnom smeru...
Taman posla da smo svi savršeno objektivni. Pa, najpre sami sebe ne možemo da izbacimo iz komunikacije, što je nekad dobro, a nekad i nije.
Takođe ne govorim o pozdravima, laskanju, ili, uopšte, chatu koji je ovde dosta čest. To razbija monotoniju i ne menja značenje ničijim rečima.
Trebalo bi da svako razvije svoje mišljenje, i da ga se pridržava, dok ne bude argumentovano opovrgnut.
Tome, valjda, ovaj forum i služi.
:)
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top