Veza sa razvedenim

Bosancica2005

Početnik
Poruka
21
Moja prijateljica me upitala za misljenje u vezi situacije u kojoj se nasla, a sve to se meni ucinilo zanimljivim @slucajem@.
Sada je u sretnoj vezi sa jednim muskarcem koji je u startu bio iskren prema njoj i kazao joj da je razveden i da ima malo dijete. Njoj to i nije bio neki bauk, ali joj je, cini se, sada malo prpa od mogucih komplikacija u zivotu radi toga, (okolina, starci...) Ja joj rekla da se ne obazire na bilo sta ako su oni sretni, nadam se da nisam pogrijesila. Ima li iko ovdje slicnih iskustava?
 
Zavisi koliko je neko u stanju da prihvati to "tuđe" dijete. Lako je reći a malo teže održati riječ. Pogotovo, ako je malo dijete. Treba preuzeti obavezu na sebe i biti ono što po prirodi nisi tom djetetu. Dijete nije sitnica niti slučajnost, još manje nuspojava u jednoj vezi.
 
Slazem se sa Hanibal, mislim, ako je covjek razveden, nije bolestan, nije konj, nije idiot, ili kakve vec rijec razveden asocijacije vuce.
Samo mora da se racuna na par cinjenica:
-razveden tip hoce ili kres-semu ili ozbiljnu vezu, znaci, ako nije kres sema ne mozes bas tako jednostavno da se igras sa njegovim osjecanjima.
-moras da budes svjesna da ce ga njegovo dijete nekad trebati, i to najcesce bas onda kad vas dvoje isplanirate veceru uz svijece a njegova bivsa zove "djete ima temperaturu, ajd, odvezi ga doktoru"
-kad isplanirate vikend a njegovo dijete hoce da dodje kod vas na vikend.
-kad ste u stisci sa lovom a on MORA da plati alimentaciju
ima jos tih stvari i one nisu lose i ne treba ON zbog toga da ispasta...jednostavno se ti, kao njegova djevojka, trebas pripremiti na te stvari...
Sta ce ljudi reci, lako je reci, bas te briga, ali, trudi se da budes iznad toga.
I roditelji ce, kad vide da si sretna sa njim, popustiti.
E, a da se ta ne voda sa mojim bivsim? :wink:
 
Ma daj molim te kakva je ona riba kad nije mogla da nadje normalnog muskarca koji ce zadovoljiti njene prohteve nego nekog starijeg desetak godina od nje kome je svejedno dali ce upropastiti neciji zivot posto je ionako ostavio potomstvo za njim...Ona je verovatno odlepila za njim (posto je neka koja se lozi na matorce)tako da ce zapostaviti svoj zivot,ostaviti skolovanje i radjati mu decu,kuvati,peglati... 8)
 

Back
Top