5. kuća

Vekac

Početnik
Poruka
21
u 12 kuci u vodoliji su venera i merkur
a u petoj saturn u raku i to retrogradni

da li razvod ( prevara prosle godine mogla da se izbegne)

u 7 kuci je pluton u vagi


kad ce nova ljubav?
 
Pa posto je Saturn stari vladar vodolije, moze da deluje da se na neki nacin plasis onoga sto volis. Venera u 12 znaci da ne mozes bas najbolje da shvatis devjke koje ti se dopadaju tj. da ste na razlicitim talasnim duzinama. Cini mi se da su one na neki nacin isuvise brze i detinjaste za tebe. Ako nadjes devojku u simbolici raka i Saturna a da ti se svidja to je dobro za vezu, a kuda to vodi zavisi od pozicije i aspekata meseca. Da postoji jedan problem verovatno kod tebe, a to je da zelis da se zabavljas samo sa devojkama koje bi mogle da ti potencijalno budu zene. Znaci nema veza sa nekim devojkama koje ne zadovoljavaju tvoje standarde za suprugu (sto ne znaci da imas nameru da ih zenis) ili ne lice na tvoju mamu, mozda baku. Trenutno Saturn tranzitira Rakom. To znaci da je ovo tezak period za tvoje veze. Sacekaj da prodje ili juri starije dame. :P

Vekac:
u 12 kuci u vodoliji su venera i merkur
a u petoj saturn u raku i to retrogradni

da li razvod ( prevara prosle godine mogla da se izbegne)

u 7 kuci je pluton u vagi


kad ce nova ljubav?
 
Gurmanluci, ti sve znas:). Ajd pomagaj, Uran u 5., kvadrat sa Suncem, Mesecom, Venerom, trigon sa Marsom, AC i MC. Ja sam inace Vodolija - Rak, sto znaci... STA?
 
Super si. To je tacno za Saturn, definitivno sam bila poluziva, stala sa faxom, emotivni zivot 0, sve bukvalno stalo u jednom mestu i tako ostalo do dana danasnjeg. Jos ako ti kazem da mi je nat. Mars(retr) na 25. stepenu Raka u 1., ti vidi ... sam prelazak Saturna preko nat. Marsa mi je bio uzasan... bila sam nervozna, razdrazljiva... al sad se dovodim u red, lakse disem. Za besparicu me boli uvce, samo da se ja osecam dobro, a lako cu za sve ostalo.
Mesec... uh... moj Mesec je u 8. kuci, u Vodoliji. Sad ne znam kako ti gledas, ali po nekima je moj Mesec zanemarljiv posto je spaljen, tj. na 17. stepenu Vod., a Sunce je na 18., tako da... ali to valjda po tradicionalnoj astrologiji. Inace, znam da je 8. kuca losa, ali me kao izvlaci to sto su mi i Sunce(8.Vod) i Mesec(8.Vod) i Venera(9.Vod) u trigonu sa Jupiterom (12.Bliz)i Plutonom(4.Vaga), a u sekstilu sa Neptunom(6.Strel). Samo sto ne znam sta sve to znaci :? .
Odoh ja sad preopsirno, je l da?:)
 
vezano za petu kucu me intersuje, a sta kada su dve planete u petoj kuci?
Jedan malefek i jedan benefik? ( tako se valjda kaze?)
Koja palenta vise utice.
Evo primera:

kuca pocinje skorpijom zavrsava se strelcom
tu su Uran i Jupiter u strelcu.Da li vise utice Uran ili Jupiter ( zato sto se nalazi u strelcu?) ???
 
...pocnete temu i stanete cim vas neko 'sa strane' pita nesto? Ne mogu da skontam, pogotovo, zasto niko od poznavalaca nece da odgovori na neko moje pitanje. Ima li dobrog razloga za to?
Pozdrav
 
V polje ne simbolizuje strasti - opisuje ih VIII.

V je benefična kuća ljubavi, opisuje flert, zaljubljenost, udvaranje, sve predbračne veze, decu i kreativne potencijale, nadarenost, ljubav prema muzici i igri, mesta zabave, godišnje odmore i javna mesta, osnovnu školu.

VIII polje je malefično, ukazuje na porođaj, orgazam, prelaz nakon smrti od života [polja od I do VII] do neba [IX polje]. Kako se regenerišemo, da li se lako prilagođavamo i pridižemo nakon životnih krahova.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ajde i meni!!!
U petoj mi je saturn u strelcu,u trigonu sa mesecom i marsom,sekstilu sa suncem....i uran u strelcu,u sekstilu sa suncem,trigonu sa mesecom i marsom.

I da,neptun i jarcu mi je na samom kraju pete kuce i prelazi u sestu.
 
krvolok:
?:
svi se igraju samo ja ne :(
mkeni nece nista da kazu :(
to je oduvek bilo tako :(
pasquailna mi lepo kazhe...neka kletva je tu bachena
:twisted:
Ne tuguj, ja ću ti SVE reći, samo moraš da naučiš lepo da pitaš, pa kad skinem tu kletvu, ima sve da ti se razbistri u glavi !!! :lol:

a n emogu sad da pitam, en mogu da pitam mashtovito..drugi put

pa ono tumachenje 5. kuce nisam interesantna sada ebiga
 

Back
Top