CENTAR

koliko sam se bojala da ce lose izgledati iz nostalgije prema kaldrmi, dobro je... kad bolje razmislim, onaj stariji put se toliko vec raspadao, da ovo i nije lose resenje... dakle, po meni je sasvim na mestu
 
ne znam da li je koja stikla, ali u svakom slucaju, trebalo ga je doterati... a ako nisu bili u stanju da ga doteraju, mozda je i bolje sto su poceli da ga menjaju

ti nisi za ovo novo? :D
 
Ma di nisam... :shock:
Ja sam uvek za novo...in...fensi 8)
"Prefabrikovni Behaton" to sam oduvek sanjao u centru.

:arrow: Molim UW da nam da stručni komentar i ako može uporedni multidisciplinarni pregled ZA i PROTIV BEHATON PLOČA.
 
Pravo da vam kazem, nisam ni videla kako to izgleda, sa sobzirom na to, da sam izgubila zelju da se setam centrom po daskama i pesku. Zato imamo nas lepi Strand. Ali cim se zavrsi, prica je druga! Mozda i nece biti tako lose, a zimi kad izlomimo noge i ruke, tuzicemo grad!
 
Misliti da je Novi Sad previše raskopan? Ma nije ... još. :lol:

"POČELO UREĐENJE PROSTORA OKO SPENSA


Prostor oko Sportskog poslovnog centra “Vojvodina” počeo je juče da se uređuje, zbog predstojećeg Evropskog prvenstva u košarci, koje će se održati od 16. do 22. septembra. Zavod za izgradnju grada je investitor radova, a izvođač je “Put” koji će urediti parkinge, zelenu površinu, zameniti rasvetu i dotrajale behaton ploče.

Između Bulevara cara Lazara i pomoćnog terena FK”Vojvodina” biće izgrađeno 110 parking mesta za putnička vozila sa atmosferskom kanalizacijom. Kod trećeg službenog ulaza u Spens biće izgrađeno šest parking mesta za autobuse, a na mestu gde su barake “Neimara” biće izgrađeno oko 160 parkinga, atmosferska kanalizacija i urediće se zelena površina.

S leve i desne strane ulaza u garažu SPC-a, biće izgrađeno 70 parkinga, dok će na platou ispred ulaza u zapadni hol i platoa ispred diskoteke “Paradizo”, umesto dotrajalih ploča, biti postavljeni prefabrikovani betonski elementi domaćeg proizvođača. U okviru ovih radova, biće zamenjena i javna rasveta.

Vrednost investicije je oko 91 milion dinara, a završetak se planira za 60 dana, pre početka Evropskog prvenstva u košarci. Radi poštovanja rokova, ugovorom su predviđeni visoki penali od oko 0,5 odsto kao i premije za itvođače ako radove završe u roku.

Još jedno veliko gradilište u centru grada otvorio je juče direktor ZIG-a Igor Mirović. Na pitanje zašto se ploče oko Spensa menjaju kada nisu ruinirane, odgovorio je da su stručnjaci, arhitekte i urbanisti ocenili da je njihova zamena neophodna, jer su stare oko 30 godina. Biće lagerovane u “Put”, a nakon toga korišćene u prigradskim naseljima.

Mirović je nglasio da će između stadiona i Spensa biti parking za autobuse i koristiće ga svi koji organizovano dolaze u grad. Preko puta “Paradiza”, biće naplaćivan parking, a za oko tri nedelje će na ovom parkingu biti instalirana oprema za naplaćivanje.

Prema njegovim rečima, obaveza SPS-a “Vojvodina” biće uređenje stepeništa, farbanje ograde i da, u skladu sa skromnim materijalnim mogućnostima, urede objekat."


admin_786.jpg


Dnevnik
 
Reko sam ja da ce sve to biti lepo , i lepse , samo treba sacekati da se radovi zavrse - pa ce onda svi reci kako je lep nas NS !
A vi , digli dreku oko "nekoliko" izrovarenih ulica ! :lol:
 
cudi me da ranije nisu dosli na ideju sa tim plocama :!: ipak,centar se raskopava skoro svakog leta zbog kanalizacije/vodovoda/ovog-onog...a ploce se lako uklanjaju i vracaju na mesto,ono silno lupanje betona i smrt-za-stikle ruzno krpljenje je bas bzvz! :x samo se nadam da ce redovno zimi i da ciste i posipaju so tuda,jer kad krene sneg i led...deluje mi da su ploce vrlo anti-visoke podpetice :roll: :lol:
 
Još jedno veliko gradilište u centru grada otvorio je juče direktor ZIG-a Igor Mirović. Na pitanje zašto se ploče oko Spensa menjaju kada nisu ruinirane, odgovorio je da su stručnjaci, arhitekte i urbanisti ocenili da je njihova zamena neophodna, jer su stare oko 30 godina. Biće lagerovane u “Put”, a nakon toga korišćene u prigradskim naseljima.

Još kad bi rekao da je u pitanju provizija...od domaćeg proizvođača a ne ruinirane ploče... 8)
 
DOKONI UM:
Još jedno veliko gradilište u centru grada otvorio je juče direktor ZIG-a Igor Mirović. Na pitanje zašto se ploče oko Spensa menjaju kada nisu ruinirane, odgovorio je da su stručnjaci, arhitekte i urbanisti ocenili da je njihova zamena neophodna, jer su stare oko 30 godina. Biće lagerovane u “Put”, a nakon toga korišćene u prigradskim naseljima.

Još kad bi rekao da je u pitanju provizija...od domaćeg proizvođača a ne ruinirane ploče... 8)

Nije lose , cak je i pametno !
Bolje spreciti , nego leciti !
 
I Miletićev spomenik deluje dosta staro...retrogradno čak...trebalo bi ga zameniti nekim spomenikom novijim...možda kada bi Majin omiljeni modni kreatori naočara ( "D&G" ) napravili neki fensi gej spomenik pa da zamenimo za svaki slučaj Miletića. 8)
 
Е баш сте скрнави!!!!!!!! :( Па људи мењају плочице које је БОРА однео и ви их пљујете. А плочице на Спенсу треба променути, нису пропале, али већ лоше изгледају.....
 
Чупи НС:
Е баш сте скрнави!!!!!!!! :( Па људи мењају плочице које је БОРА однео и ви их пљујете. А плочице на Спенсу треба променути, нису пропале, али већ лоше изгледају.....

Sve što je Bora odneo i doneo treba PROMENUTI
:lol:
 
Naravno da bi asfaltchinu u centru trebalo zameniti nekim lepim poplocavanjem ali ovo je prilicno jadno.
Al 'ebi ga... kum od ovog uradio projekat, zet od onog nabavio ploche, shurak se tu isto nekako ogradio, a dame vishe ne lome shtikle po Dunavskoj... idila... svi zadovoljni.
 
LePiaf:
Naravno da bi asfaltchinu u centru trebalo zameniti nekim lepim poplocavanjem ali ovo je prilicno jadno.
Al 'ebi ga... kum od ovog uradio projekat, zet od onog nabavio ploche, shurak se tu isto nekako ogradio, a dame vishe ne lome shtikle po Dunavskoj... idila... svi zadovoljni.
Hehe, prvi put da se slazem sa tobom.
 

Back
Top