Ruska plava mačka

ljudi ja sam mozda glup i zatucan ja stvarno ne znam...ali recite mi koja je razlika izmedju ruske plave macke i obicnog ulicnog macora osim u boji dlake???
sve macke su iste samo da biste se hvalili da imate rusku plavu macku spremni ste da odvojite minimum 100e???strasno nikad necu razumeti ljude...
macka ko macka
 
ljudi ja sam mozda glup i zatucan ja stvarno ne znam...ali recite mi koja je razlika izmedju ruske plave macke i obicnog ulicnog macora osim u boji dlake???
sve macke su iste samo da biste se hvalili da imate rusku plavu macku spremni ste da odvojite minimum 100e???strasno nikad necu razumeti ljude...
macka ko macka

POpkee molim te ne lupaj,izvini sto ti tako kazem ali moram,nemozes sve ljude osudjivati,mozda se eto nekom dopada bas ta "rasa" macke,i macke ne sluze da bi se neko hvalio njima vec da se vole,bolje ti preispitaj sebe,posto na svakoj temi gde se poklanja RASAN PAS ti pitas dal je vec poklonjen,toliko od mene...
 
ljudi ja sam mozda glup i zatucan ja stvarno ne znam...ali recite mi koja je razlika izmedju ruske plave macke i obicnog ulicnog macora osim u boji dlake???
sve macke su iste samo da biste se hvalili da imate rusku plavu macku spremni ste da odvojite minimum 100e???strasno nikad necu razumeti ljude...
macka ko macka

Pa nije bas "macka k'o macka", kao sto nije ni "pas k'o pas", osim toga, to su strucnjaci podelili zivotinje na rase a ne mi, stoga se sigurno razlikuju po necemu;) kao sto se psi razlikuju po karakteru, dlaci, i tome imaju li poddlaku.... tako isto i macke, i jos da kazem ono za razliku ruske plave mace DA ima razlika jer se ne linja toliko koliko i druge mace, ali to je sada najmanje bitno. Ok je ako mislis na one napustene i jadne ulicne mace, ali moras da razumes da neko prosto voli vise rasne mace, i da... ljudi, (bar koje poznajem) ne kupuju macku da bi se hvalili, nego im se prosto svidi, i zavole ih. Ne shvataj kao uvredu, ali.... ne moras da osudjujes ljude koji imaju rasne mace, kao ni njihove vlasnike, mislim da nije namerno ali.... neko to jednostavno pogresno shvati:confused:;)
 
Poslednja izmena:
Pa nije bas "macka k'o macka", kao sto nije ni "pas k'o pas", osim toga, to su strucnjaci podelili zivotinje na rase a ne mi, stoga se sigurno razlikuju po necemu;) kao sto se psi razlikuju po karakteru, dlaci, i tome imaju li poddlaku.... tako isto i macke, i jos da kazem ono za razliku ruske plave mace DA ima razlika jer se ne linja toliko koliko i druge mace, ali to je sada najmanje bitno. Ok je ako mislis na one napustene i jadne ulicne mace, ali moras da razumes da neko prosto voli vise rasne mace, i da... ljudi, (bar koje poznajem) ne kupuju macku da bi se hvalili, nego im se prosto svidi, i zavole ih. Ne shvataj kao uvredu, ali.... ne moras da osudjujes ljude koji imaju rasne mace, kao ni njihove vlasnike, mislim da nije namerno ali.... neko to jednostavno pogresno shvati:confused:;)

sve je to lepo imati tu macku...stvarno joj je boja prelepa...ali svaka macka(sem persijske ona ima debelu glavu) ima istu facu,noge,telo...svaka se slicno ponasa...sve su iste i gradje ama bas je sve isto samo je persiska malo drugacija...i sijamska...
tako da ja stvarno ne znam razliku
a sto se tice toga da pitam za rasne pse jedini razlog je taj sto meni treba kratkodlaki,veran,veliki cuvar...ne neki mali mesanac nego veliki pas...hteo sam uzeti mesanca nekog velikog mesanac labradora ali nisam uspeo...a razlika je ta sto je svaki pas drugaciji a svaka macka ista...
 
sve je to lepo imati tu macku...stvarno joj je boja prelepa...ali svaka macka(sem persijske ona ima debelu glavu) ima istu facu,noge,telo...svaka se slicno ponasa...sve su iste i gradje ama bas je sve isto samo je persiska malo drugacija...i sijamska...
tako da ja stvarno ne znam razliku
a sto se tice toga da pitam za rasne pse jedini razlog je taj sto meni treba kratkodlaki,veran,veliki cuvar...ne neki mali mesanac nego veliki pas...hteo sam uzeti mesanca nekog velikog mesanac labradora ali nisam uspeo...a razlika je ta sto je svaki pas drugaciji a svaka macka ista...

Bozee,svaka macka je mozda slicna po izgledu,sto ne znaci da je ista po karakteru kao i pas,sa tobom ne vredi razgovarati...postoje i veliki mesanci,svi su psi verni i vole te koliko i ti njih volis,a da te drugi ljudi shvataju ozbiljno vec do sada bi imao VELIKOG I VERNOG PSA...toliko njih sepoklanja a nijendog nisi udomio!
 
Bozee,svaka macka je mozda slicna po izgledu,sto ne znaci da je ista po karakteru kao i pas,sa tobom ne vredi razgovarati...postoje i veliki mesanci,svi su psi verni i vole te koliko i ti njih volis,a da te drugi ljudi shvataju ozbiljno vec do sada bi imao VELIKOG I VERNOG PSA...toliko njih sepoklanja a nijendog nisi udomio!

Ma ne treba se svadjati, ali popkeeee evo ukatko primer: Pekinezer, koji je nezgodan po naravi je koliko sam upucena dugodlak:confused:, a s druge strane maltezer, jaaako prijatan i umiljat, a opet dugodlak. Slicni su ali:
zakljucak: razliciti su po karakteru PROSTO! Karakter se gleda! Bar ljudi koje poznajem gledaju da uzmu macke koje su umiljate, pa i da uzmu sa ulice.;)
 
Poslednja izmena:
Bozee,svaka macka je mozda slicna po izgledu,sto ne znaci da je ista po karakteru kao i pas,sa tobom ne vredi razgovarati...postoje i veliki mesanci,svi su psi verni i vole te koliko i ti njih volis,a da te drugi ljudi shvataju ozbiljno vec do sada bi imao VELIKOG I VERNOG PSA...toliko njih sepoklanja a nijendog nisi udomio!

sta ja mogu sto se toliko njih poklanja?hteo sam da uzmem velikog mesanca labradora ali nisam stigao...danas sam coveku za napustenog labradora poslao poruku i nista...bio sam u voznji i nisam mogao da ga zovem,a sad mi je kasno necu u ovo doba noci da ga zovem toliko bar kulture imam...
a ti ako me ne gotivis nemoj pratiti moje postove...sad ce toplo vreme i ja cu jednog udomiti a sliku cu samo za tebe staviti ovde,ok?
 
ne,ne nisi me razumela :)
mislio sam sve macke su iste FIZICKI :)
naravno svaka macka je po karakteru posebna prica :)

Cemu onda sve ovo? Kako onda "macka k'o macka"? Ne, ni ja ne razumem o cemu se ovde radi?:roll: Prvo kazes "macka k'o macka" a onda:"naravno svaka macka je po karakteru posebna prica"?????? Pa eto ti odgovor, ne kupuju ljudi za minimum 100e zbog pedigre-a ili krzna ili poma nemam ni ja cega nego zbog gore navedenog. ???? Resena prica.
Eeeeee, ja stvarno ne razumem neke ljude..... covece:udriglavu:
 
Poslednja izmena:
sta ja mogu sto se toliko njih poklanja?hteo sam da uzmem velikog mesanca labradora ali nisam stigao...danas sam coveku za napustenog labradora poslao poruku i nista...bio sam u voznji i nisam mogao da ga zovem,a sad mi je kasno necu u ovo doba noci da ga zovem toliko bar kulture imam...
a ti ako me ne gotivis nemoj pratiti moje postove...sad ce toplo vreme i ja cu jednog udomiti a sliku cu samo za tebe staviti ovde,ok?

ok ;)
 
Cemu onda sve ovo? Kako onda "macka k'o macka"? Ne, ni ja ne razumem o cemu se ovde radi?:roll: Prvo kazes "macka k'o macka" a onda:"naravno svaka macka je po karakteru posebna prica"?????? Pa eto ti odgovor, ne kupuju ljudi za minimum 100e zbog pedigre-a ili krzna ili poma nemam ni ja cega nego zbog gore navedenog. ???? Resena prica.
Eeeeee, ja stvarno ne razumem neke ljude..... covece:udriglavu:

brate to je cisto PROSE*AVANJE
macka je svaka SPOLJA ista...gradja lice kostur misici oci njuska....samo se persijska i sijamska razlikuju
 
Dragi ljubitelji macaka,posebno ruske plave mace, htela bih da vas pitam da li neko zeli da pokloni jedno mace, musko, ili zna nekog ko bi to ucinio?

nije mi bitan rodoslov, samo da je maca ruska plava ili kartuzijska jer se ne linjaju, i imaju fascinanatan karakter! obozavam ih..:zaljubljena:
please... neko?

hvala puno unapred! :)
 
Coko12 nije bas hitno. Duda ima skoro 6 meseci, i telesno mi je nekako mala za trudnocu a i ne znam kako bi se snasla sa bebama. Mozda za mesec dva kad opet bude imala teranje. Mada, radije bih uzeo muzjaka pa osim za ONE stvari ima ga i za igru i druzenje.
 
ne,ne nisi me razumela :)
mislio sam sve macke su iste FIZICKI :)
naravno svaka macka je po karakteru posebna prica :)

Nisu sve macke iste po izgledu, i kod njih imas razlicitih oblika i velicina, Isto tako imas macke bez dlake, sa kratkom dlakom, dugom, ostrom, mekanon... Imas macke koje ne prelaze 3kg a imas macke koje imaju i do 10kg pa i vise ( mislim da kucne )... Uostalom, Tigar, Lav, Panter, Ris, su sve iz roda macka, jel lice jedna na drugu??!?
 
Nisu sve macke iste po izgledu, i kod njih imas razlicitih oblika i velicina, Isto tako imas macke bez dlake, sa kratkom dlakom, dugom, ostrom, mekanon... Imas macke koje ne prelaze 3kg a imas macke koje imaju i do 10kg pa i vise ( mislim da kucne )... Uostalom, Tigar, Lav, Panter, Ris, su sve iz roda macka, jel lice jedna na drugu??!?

Bravo,lepo receno :),vidis da je...da se ne izrazavam...XD
 
Postovani ljubitelji macaka :D
sto se tice Ruske plave macke, zelim da ukratko pomognem resavanju nastale dileme, da li su iste kao ostale macke ili ne.
Naravno da nisu, naravno da svaka rasa ima svoje osobene karakteristike.
Konkretno Rusku plavu macu krase sledece osobine kako fizicke tako i psihicke :D
Veoma su vitke, neko ce reci mrsave ili sitne. Zatim imaju duplo krzno koje je sacinjeno iz jednog sloja i to prvog krace dlake i drugog povrsinskog sloja nesto duze dlake, slabo se linjaju, krzno ima je vrlo vrlo mekano, vrlo gusto i talasasto, pogotovo prvi sloj krzna do koze. Sape su im vece nego sto je to uobicajeno, takodje i usi su im vece nego sto je to kod ostalih obicnih vrsta macaka koje srecemo i volimo svakodnevno. Usi su nesto razudjenije na glavi koja bi trebalo da bude sitnija sa malom to jest kracom njuskicom. Rep im je takodje dugacak vise nego sto je to kod obicnih macaka. Oci zelene, koje mogu biti i boje cilibara ako nije 100 posto cistokrvna. Takodje nema ni jednu jedinu dlaku druge boje na telu sem sive :D
Sto se tice karaktera on ih takodje odlikuje odredjenim osobinama kao sto su umerenost, blaga narav, vrlo su raspolozene da uce i nauce :D mada krasi ih i jedna losa osobina velike su ljutishe, pamte i znaju ozbiljno da se uvrede, do tih granica da moraju da prodju dani i da se preduzmu koraci sa strane vlasnika kako bi se narusen odnos popravio :D
Smesno ali istinito.
Ma sve su mace divne :D i svaka je prica za sebe
http://www.russianblue.net/stane/stae_r22_c26.jpg
 
Moram jos nesto da dodam o osobinama Ruske plave. Imam macora te rase. Da je ljutisa to da,ali i nemirnog duha neverovatno. Dok su mali treba da imate strpljenja i tolerancije. Lakse je cuvati pet macaka,nego jednog ruskog.Mnogi ovde na forumu znaju moje napore da uz njegovo odrastanje ostanemo u kuci svi pri pameti. Zahvaljujuci savetima,i podrske prijatelja sa foruma uspela sam da predjem taj period. Sad ima godinu i tek sada pokazuje prave osobine. Vezuje se za jednu osobu,dok druge u kuci postuje. Jeste maza ,ali u periodu kad njemu to odgovara,ne bih ga preporucila gde ima manja deca, ne voli da ga gnjave,jure i uzimaju u ruke ako nije raspolozen jer tad postaje ratoboran. Ali,svoju odanost i ljubav prema vama pokazuje nesebicno i sa postovanjem,vrsta koja mora se voleti,ali na njihov nacin, jer drugacije ne prihvataju . Elegantne i ponosne. Svadje,galamu ,vrisku ne podnose i to ih vuce u depresiju.Voli da je u kuci sve na mestu. Probirac je u ishrani. Eto jos malo podataka iz sopstvenog iskustva.
 

Back
Top