Ruska plava mačka

cateye

Početnik
Poruka
6
Da li postoji neko ko poklanja, tj. ko bi mi poklonio rusko plavo mace (zensko)? Nije iskljucena ni opcija da macu kupim, ali po nekoj razumnoj ceni (u odgajivacnicama su mnogo skupe, a ja to sebi stvarno ne mogu da priustim)... na kraju krajeva stvarno mi nije jasno kako neko moze da bude ljubitelj zivotinja a da njima trguje - to mu dodje onda kao trgovina ljudima, zar ne?

Al' da ne smaram, ako neko zna nekoga, neka javi. :lol:
 
Ruske plave macke su stvarno prelepe i kako sam ja cula veoma pametne. Iskreno se nadam da ce se naci neko ko ce ti pokloniti jedno mace. Probaj da das oglas na jos nekom forumu...

http://www.balkancinology.com/dogs/portal.php
http://www.zoopage.co.yu/zoopage/
http://www.farmamed.hr/forum/index.php

Sto se tice tvog pitanja oko trgovine zivotinjama, imaj na umu da uzgoj zivotinja iziskuje i odredjene troskove... napr: kvalitetna ishrana gravidne macke a kasnije i macica, ciscenje od parazita, obavezna vakcinacija... plus kad su rasne macke u pitanju vodjenje po izlozbama radi dobijanja titula i vadjenje rodovnika. Naravno pravom ljubitelju titule nisu bitne kao ni rodovnik ali ako si iskreni ljubitelj i zelis macu za dzabe imas stotine i stotine napustenih maca po ulicama i azilima koje bi bile presrecne da ih neko udomi a jedina razlika izmedju njih i te ruske plave macke je u boji... i mozda u tome sto macke sa ulice imaju buve, gliste i nisu vakcinisane. Istina je da nekad rasne macke stvarno previse kostaju, ali ipak, ako zelis rasnu macku red je da odgajivacu nadoknadis bar deo troskova koje je imao uzgajajuci tvog novog ljubimca... razmisli o tome.
 
Znam, znam.... slazem se sto se tice vecine stavri, ali ipak smatram da od gajenja zivotinja ne treba praviti biznis, u redu je dati neku nadoknadu - ali cene po kojima se prodaju zivotinje su cesto preterane. Mnogi ljudi bi se prodali za te pare.
I imala sam macu, tj macora bez ikakvog pedigrea, sa ulice, i bio je vrlo, vrlo poseban (i ogroman), obozavala sam ga (i dalje ga obozavam). :( :( Umro/uginuo je pre nekih mesec dana iznenada - i to je bio uzasan sok za mene, jer je delovao potpuno zdravo pre toga i po njegovom ponasanju stvarno nije moglo da se primeti da mu ista fali (8 godina, skoro 9 kg,veseo, brz, opasan itd), a inace je svasta preziveo, izmedju ostalog i pad sa 4. sprata. A tog dana je poceo cudno da se ponasa, da ide na wc svaki cas i da cudno mjauce. Pretpostavila sam da je fus; veterinar isto. Pokusao je da mu uradi kataterizaciju, ali bezuspesno, kateter nije mogao uopste da prodje od odredjene tacke. Uginuo je pod anestezijom, hvala bogu pa se bar nije mucio. Veterinar je trazio da ga obdukuje (posto mu je bilo cudno da kateter ne moze da prodje), naravno dozvolila sam. Ispostavilo se i da je imao i tumor u besici (pored fusa). Uzas
Kasnije su mi neki veterinari rekli da su vodili statistiku i da je negde oko 80% macora (mozda lazem za % ali je neki veliki)od bombardovanja umrlo bas od tih, ili sa tim tumorom na besici. Divno, 'a?
:x
Uglavnom, ja sad zelim da nadjem novu macu. Ruske plave mi se puno svidjaju, pre svega zbog njihove blage naravi (sto bi mi sad odgovaralo polse mog macora koji je bio susta suprotnost), a i citala sam dosta o njima, vidjala ih, itd, pa je to razlog zasto bih volela da imam jednu.
Eto...
 
Stvarno mi je zao za to sto se desilo sa tvojim macorom. Mogu misliti kako ti je bilo. :( Mojoj desetogodisnjoj zlatnoj retriverki su pocetkom ovog meseca postavili dijagnozu da ima rak koji je vec metastazirao i na pluca i na srce, a isto tako nije pokazivala nikakve simptome bolesti pre nego sto su stvari naglo krenule nizbrdo. Rekli su mi da joj nije jos puno ostalo... :cry:

Kao sto rekoh iskreno se nadam da ces vec naci nekog ko ce ti pokloniti novu macu. Srecno.
 
Pisem ti jer ja imam ruskog plavog macora. Ima dve godine i prelep je! Ali, mogu ti reci da uopste nije blage naravi! :D Lud je kao struja! Pametan je, ponosan i mazi se iskljucivo kad on hoce-a nekad ni tada! Kad dodju gosti, sakrije se u ormar i ne izlazi dok ne odu. Ali, da su lepi-definitivno!

Druga stvar, malo duza, nazalost! :D Kad je bio mali dobio je upalu bubrega, jedva smo ga spasili. Tada me veterinar odveo u sobu iza i pokazao mi mrtvog macora. Pored njega su na papiru bile neke bele kuglice. Objasnio mi je da je to pesak iz bubrega i da vecina macora koji umru pre vremena, umiru od toga. Razlog je visoka karlica i tanka creva, pa ako jedu slanu hranu, na delu gde creva prelaze preko karlice, dolazi do zacepljenja, ne mogu da piske i to je to! Nacin da se ovo spreci je da se NIKADA, pogotovo macorima, ne daje ona suva hrana, jer je puna soli.

Ne kazem da ovo ima veze sa smrcu( jako mi je zao.. :( ) tvoje mace, ali ti govorim, da ako nisi za to znala, pazis na svoju novu macu!

Nadam se da ces naci neku, a ako ti zatreba mogu da ti nadjem broj odgajivaca od kog sam ja njega uzela-platila sam ga 75 eura

Pozdrav i navijam za tebe! :lol:
 
Sto se tice naravi macke, to je verovatno u vezi sa karakterom vlasnika :lol: Salim se... ustvari govorim iz izskustva...
Sto se tice tih problema sa bubrezima i sl. - poznato mi je kako to ide, kod muzijaka su ti problemi sa bubrezima i uopste urinarnim traktom cesti. (To ti je taj neki "FUS" - maciji urinarni sindrom, koji je moj macor sigurno pored tumora imao :cry: , i koji je izmedju ostalog povezan i sa ishranom).
A sanse da cu dobiti macu (kako mi za sada izgleda) su prilicno male, a one da je kupim sve vece... Tako da, ako mozes, nabavi mi broj odgajivaca od kog si ti nabavila svog macana. Hvala unapred :lol: Cena po kojoj si ga platila je uslovno receno razumna, jer do sada nisam cula da neko prodaje ove mace ispod 150 eura (a idu i do 500 :!: sto vec potpuno sumanuto).
Eto... javi mi kad budes mogla :wink:
 
Ja imam ruskog plavog mačora i mogu ti reci da je to mačor najbolje naravi koja se moze zamisliti(naravno ne znači da su svi takvi). Strasno je umiljat i jako dobar i nežan i druželjubiv, voli svakog ko nam dođe u kuću, odmah skače u krilo, ma divan je. Imam kucu (čau čau rase) koja stalno trci za njim i gricka ga, a on se ne buni uopste (iako mu to sigurno ne prija). Poređenja radi, druga naša maca (''obična '' domaća) ne da psu ni da joj priđe, samo počne da sikće i odmah šapom u oči.
Inače, mi smo macu platili sto evra, ali daću ti broj odgajivača kod koga su bile 80, pa proveri da li su još uvek: Odgajivačnica GIGA 011 489 5393 i 011 2460 382
Inače, i meni je pre par godina mačor uginuo od fus-a, imao je samo godinu i po dana. Našli su mu tumor na bubregu. Kada smo primetili da ne može da ide u WC i odveli ga kod veterinara, bilo je kasno, istog dana je uginuo. Jeo je uglavnom Friskies hranu, za koju sam posle čula da je jako loša i da doprinosi stvaranju kristala u bešici. Sada kod nas postoji mnogo kvalitetnija suva hrana za mačke npr. Royal Canin...
 
E ovaj Giga je taj od kog sam ja uzela Munju. On ti je skroz Ok ali ima puno narudzbina-ja sam njega rezervisala jos pre nego sto se rodio! Tako da ga zoves sto pre! Joj meni mali macak-drugi, juce i danas kad kaki, kaki i krv, umirem od staha, jedva cekam jutro da idem kod veterinara... :(
 
Sad je doo, dobio je tri inekcije i sutra opet pa cemo videti! Otrovao se kreten! Znas cime? Ubismo se da otkrijemo i na kraju ispadne da je pre neki dan iz smeca izvadio koru od krompira i zvakao je, a pitaj boga cime je to prskano!

Mislim da ce sve biti ok. Hvala na brizi! :lol:

Ti obavezno javi novosti oko mace! :D
 
Ima li ovde ljubitelja mačaka, koji se razumeju i poznaju rusku plavu mačku, mislim njene karakteristike i osobine, i po čemu se razlikuju od drugih rasa, i običnih mačaka. Ja sam imao 15 godina običnu mačku, koja je uginula pre dva meseca, pa sam sada dobio na poklon rusku plavu od dva meseca.
Pozdrav. :wink: :wink:
 
Ja imam ruskog plavog mačora od dve godine. Ne znam da li su sve mačke te rase takve, ali on je najnežnije i najsuptilnije biće na svetu. Kad nešto hoće od mene (da jede, da ga pomazim...blago me dotakne šapicom).Ima dobru i blagu narav( nikad ga nisam čula da frkće ili da na bilo koji način pokazuje negativne emocije ili raspoloženje), nije plašljiv uopšte (ne reaguje na grdnju i viku, a ne plaši se ni našeg psa), obožava sve ljude koji nam dodju u kuću (što baš i ne spada u odliku te rase), obožava da se mazi (smara čak i one koji baš i ne vole životinje). Jako je čist, a što se navika oko wc-a tiče, nismo ni morali da ga učimo, ka je došao kod nas (imao je tri meseca) sam je pronašao mačiji wc i počeo da ga koristi. Jako je inteligentan, naučio je sam mnoge stvari (da otvara vrata itd.).Vrlo malo se linja. Sve u svemu, idealan je kao kućni ljubimac, jedino što jako voli da se pentra svuda, voli da bude na visini, pa često boravi na gornjoj ivici prozora, vrata, na visokim ormanima...jako je spretan za te stvari, ponekad me podseća na pantera :lol: Što se ishrane tiče-jako je probirljiv, odnosno jede samo jednu vrstu suve hrane i jednu vrstu konzervirane, a nije da smo ga mi tome naučili-mi smo probali da mu dajemo sve i svašta ali... on je valjda jedina mačka na svetu koja neće da jede meso! :o
Pošto imamo i domaću macu, ako ih uporedim zaključak je da se najviše razlikuju po tome što je on mnooogo spretniji i agilniji od nje i malo inteligentniji :lol:.
 
Što se mesa tiče, moja već jede meso i ribu, pije mleko, a što se tiče wc-a, to je odmah ,,provalila,,
Ali još nisam video tako živo i tako brzo mače, kaskaderskih sposobnosti, i velikog odraza. Prava specijalac mačka.I jako radoznala. :wink: :wink:
 
Ja imam rusku plavu macanu i potpuna je suprotnost vec opisane po karakteru! Mislim da zavisi od same rase ali je i do tebe. 8)
Moja maca je jako stidljiva ali kada treba pretvara se u prvog tigra. Nije druzeljubiva i niko osim mene ne sme da ju mazi jer je prilicno neuroticna. Ne voli goste jer stvaraju buku i hoce da je maze pa se unervozi. :? :?
Jako je cista , pametna , ima principe, ume da poprimi osobine gazde u vezi neke osobe ili stvari pa se ponasa u skladu sa tim , kod ove rase je jako lepo to sto je moguce ostvariti zaista poseban kontakt zasnovan na izvesnim ritualima i dnevnim navikama vezanim za gazdu. :wink: :wink:
Ukoliko si dobar prema ovoj macki a ponajvise ako je kod tebe od stadijuma maceta ona je u stanju da se toliko veze za tebe da ce te pratiti iz sobe u sobu, da ucestvuje u tvom feniranju, sminkanju.....
:roll:
U svakom slucaju ti si jos jedan srecnik koji ima ovu rasu. :lol:
 
Trazila sam preko pretrage, ali nema nista o ovoj macki... :(

Dakle, da li je neko ima, kako se ponasa ova macka, da li spada u one agresivne kao sto sam cula od mnogih za sijamske... Sve sto moze neko da mi kaze o ovim mackama dobro bi mi doslo...

Gledala sam oglase, ali nisam videla da ih neko prodaje, tako da ako neko zna neku odgajivacnicu neka mi ostavi broj ako moze... ;)
 
Pogledaj za macke na balkan cionlogy, a pitanje za administra zasto si mi zakljucao temu, koja ima svakakve veze sa psima koji su za tvoju informaciju kucni ljubimci, a samim tim i pitanje odgovara postavljenom forumu. :?:
 
Ja imam ruskog plavog mačora i što se tiče naravi, on ima najbolju moguću narav i najumiljatija je mačka na svetu.
Evo teksta iz časopisa: ''Ruske plave mačke su tihe i nenametljive ali su veoma odane osobi koju smatraju svojom. Veoma drže do lične čistoće. Vole društvo osoba koje poznaju i vole da se igraju sa njima ili u njihovom prisustvu ali su pred nepoznatima obično stidljive i nepoverljive. Veoma su inteligentne tako da lako nauče da na pr. otvaraju vrata ili da hvataju nešto što im se dobacuje.
Nežna priroda ove mačke čini je veoma osetljivom na atmosferu odnosno emotivni naboj u okviru porodice i ona će činiti sve što zna i ume da ukućanima popravi raspoloženje: umiljavaće se onima koji su neraspoloženi ili tužni, skretaće raznim trikovima pažnju bebe koja plače... Nije zato čudno što se ruska plava gotovo redovno dobro slaže ne samo sa ukućanima, nego i sa drugim ljubimcima. Za današnji brzi način života posebna prednost ruske plave mačke je to što ne zahteva neku posebnu negu- nije joj neophodno redovno iščešljavanje ni kupanje, mada će se većina njih radovati češljanju kao vrsti igre na koju su uvek spremne.
Mogu samo da dodam da je sve ovo tačno i da je ovo jedna zaista predivna rasa. Moj mačor ima tako dobru narav, da dopušta našem psu da ga non stop gricka, mada se vidi da nije baš oduševljen.
Evo i telefona odgajivačnice Singidunum: 011/184848
 

Back
Top