OHRID

ohrid je zaista BISER nisam se kupala,nije bila sezona,ali opsti utisak,fenomenalan!
toplo preporucujem :wink:
naravno,ne ocekivati monaco!
ipak je to malo, skromni jug :wink:
 
:D :D :D Bila sam u Ohridu pre par meseci(a ranije pre mnogo godina)i odusevila se!Toliko lepote na jednom mestu!Obavezna idi do sv.Nauma i vozi se camcem po Crnom Drimu.Srecan put!
 
Interesuje me kako je na ohridu sada posto nisam bila tamo od '99. a ove godine mi se mnogo ide!!!
Posto ja imam neki apartman u eurotel hoteli a to je blize strugi pa me zanima da li idu autobusi do ohrida i do blaza blizu svetog nauma??????
 
Da li mi mozete reci koje su cene smeshtaja na Ohridskom jezeru. Hotelske cene znam, interesuje me privatni smeshtaj.. :wink:
 
Letovao bih ove godine na Ohridskom jezeru. Zanima me da li je neko bio, kakvi su vam utisci, kakve su cene smestaja, hrane, po kaficima... Kakvo je vreme za kupanje (isao bih polovinom jula). Hvala unapred.
 
Jao, pogodi me u osjetljivo mjesto! :)
Ohridsko jezero je prelijepo... Ogromno, svjetlucavo kao more, priroda i okruženje takvi da oduzimaju dah, vazduh čist, Makedonci ljubazni i gostoprimljivi, cijene kao kod kuće - šta još da poželiš? :)
Veze između gradova su dobre, prevoz nije skup, a ni sa jezikom nećeš imati problema. Doduše, čini mi se da oni nas bolje razumiju nego mi njih, ali ja nisam imala problema.
Plaže su malo neuređene, ipak je to balkansko jezero ;) ali mislim da je prihvatljivo (ako voliš jezera, naravno).
Za cijene smještaja ne mogu pouzdano reći, ja sam bila u hotelu u malo drugačijem aranžmanu, ali ne bi smjelo biti strašno, meni je bilo sasvim ok.
Vrijeme bi trebalo biti povoljno polovinom jula. Doduše, ne smijem ništa reći, jer sam ja bila malo ranije.

Ako te interesuje nešto još konkretnije - pitaj.
Poz
 
Ohrid je prelep, davno sam bila ali nosim jake utiske.Nadam se jos nekom putu do tamo.Laa-laa ne znam kad si bila, ali meni prijatelji rekose da u sezoni i nije tako jeftino i da su cene po kaficima i restoranima jake, kao npr Cg u sezoni.Za smestaj mi rekose da je od 10-15-20e apartman za dvoje.
 
Ja sam razmisljao da odem negde na more tamo jula. Medjutim cene su svuda preskupe. Grcku bih i podneo ali tamo sam bio desetak puta i iz iskustva znam da je izuzetno skupo hraniti se u gradu, a i sve ostalo je skupo. Turska je kao jeftina ali kada se sve skupi ispadne isto kao Grcka. Malo sam se raspitao, i cuo da je Ohrid prelep, da ima sta da se vidi a i nije skupo. Procitao sam na nekom forumu da je smestaj prosle godine bio 4-7 eura po nocenju, ali ne znam koliko je to tacno. Jos uvek razmisljam. Slike koje sam video su prelepe, ali slika zna da vara. Svi kazu da im je tamo bilo fantasticno, pa se plasim da ne pocnem da ocekujem previse a kasnije se razocaram.
 
mddimi:
Ja sam razmisljao da odem negde na more tamo jula. Medjutim cene su svuda preskupe. Grcku bih i podneo ali tamo sam bio desetak puta i iz iskustva znam da je izuzetno skupo hraniti se u gradu, a i sve ostalo je skupo. Turska je kao jeftina ali kada se sve skupi ispadne isto kao Grcka. Malo sam se raspitao, i cuo da je Ohrid prelep, da ima sta da se vidi a i nije skupo. Procitao sam na nekom forumu da je smestaj prosle godine bio 4-7 eura po nocenju, ali ne znam koliko je to tacno. Jos uvek razmisljam. Slike koje sam video su prelepe, ali slika zna da vara. Svi kazu da im je tamo bilo fantasticno, pa se plasim da ne pocnem da ocekujem previse a kasnije se razocaram.
Odmah znaj da voda nije kao morska, jezerska je i teska, naravno i malo hladnija.Ima vise plaza, ta velika na koju sam ja odlazila vozicem(od centra do plaze) je bila ok, ali kada udjes voda je mutna, bilo je i trava.Opet nemoj da te ovo odbije, jer sve u svemu kupanje moze da se podnese.Zato je sam Ohrid prelep i zaista se ima sta videti.Imas osecaj da si usao u masinu za vremeplov i stvorio se u malom srednjevekovnom gradu.Mnooogo lepo!
 
moram se javiti jer mi je tema jako bliska. Naime jos pre 15-ak godina kao momak proveo sam sa svojom sadasnjom zenom nezaboravno vreme u povratku iz Grcke. ono sto nas je tada odusevilo je prelepa voda,znatno prijatnija od mora u Paraliji, manja vrućina, prijatni ljudi, grad kao iz bajke,i jako simpatične cene. Dugo smo pamtili taj boravak dok nam se ponovo nije ukazala prilika 2004. u odlasku u Grčku. Nova iskustva su nesto drugačija: naime voda je i dalje ok, ljudi prstupačni /mada nam niko nije padao u zagrljaj zato sto smo iz Srbije/, cene korektne. Najveća promena je u samom gradu. Zapamtili smo stari bajkovit grad u kome su se u glavnoj ulici smenjivale filigranske radnje, orjentalne poslastčarnice i berbernice. sada je to glavni turistički centar jedne države, gužve su prilične, nema opisane glavne ulice, sada su tu fast fudovi, prodavnice kineskom robom i uopste sve jako liči na Budvu.
Ukoliko nekom trebaju konkretnije informacije moja sećanja su jos uvek sveža.
 
mddimi:
Ja sam razmisljao da odem negde na more tamo jula. Medjutim cene su svuda preskupe. Grcku bih i podneo ali tamo sam bio desetak puta i iz iskustva znam da je izuzetno skupo hraniti se u gradu, a i sve ostalo je skupo. Turska je kao jeftina ali kada se sve skupi ispadne isto kao Grcka. Malo sam se raspitao, i cuo da je Ohrid prelep, da ima sta da se vidi a i nije skupo. Procitao sam na nekom forumu da je smestaj prosle godine bio 4-7 eura po nocenju, ali ne znam koliko je to tacno. Jos uvek razmisljam. Slike koje sam video su prelepe, ali slika zna da vara. Svi kazu da im je tamo bilo fantasticno, pa se plasim da ne pocnem da ocekujem previse a kasnije se razocaram.


Ako bas zelis na more....a jeftino....idi u Bugarsku...nessebar (satari grad)...super je ..a Bugari jeftini....

P.s.

jezero je veoma hladno...tako da ako ne volis hladnu vodu.... :roll: :roll:
 
ako je sad sve mrtvo,kako je u početku maja.Za prvi maj planiram na ohrid sa motorom pa me zanima ima več tada života uz jezero.Bio sam pre dve godine u avgustu,bilo je fenomenalno.
Poznaje možda ko od forumaša širu okolinu Ohrida,šta je zanimljivo ?Šta vredi pogledati u Skopju?
I na kraju još pitanje koje možda nije za ovu temu,naime planiram putovati preko Kosova pa me interesira vaše mišljenje.
Pozdrav HRC
 
Znam neke Makedonce koji su mi pricali da je van sezone totalno mrtvo. Inace kazu da su cene u sezoni kao i kod nas (NS). Bas bih volela da odem. Nek neko postavi neke slikice ako je bio
 
Može li mi neko preporučiti smeštaj u Ohridu i Skopju,hotel ili privatni smeštaj?
Tražim i nekoga koji dobro poznaje Makedoniju za dodatne informacije... :shock:
 

Back
Top