OHRID

Molim te reci mi ako ti nije tesko gde ste u Ohridu platili racun od 12 eur za rucak za petoro?Da nije bilo 5 cizburgera?

Recimo skara: ćevapi ili pljeskavice 1kg. su prošle godine koštale 300 denara + pomfrit koji je bio uračunat u tu cenu,salata (zavisi koja ali okvirno ne skuplja od 60 denara) i po dve lepinje od 15 denara pa ti izračunaj.Treba malo obići i može se za male pare dobro klopati.Riblje čorbe gotovo i da nema kao i ostala kuvana jela jer ih prave samo do podne.
 
:rtfm: Ali, mislim na kompletan tj, ozbiljan ručak: supa, glavno jelo, salata, pićence i poneki desert. To ispada oko 20 evrića. Ajd da ručamo nas četvoro u BG-u za te pare....Nema

Ok,mada mislim da treba obići malo restorane i naći i nešto jeftinije...nama sveukupno tamo klopa uopšte nije skupa.
Čak i u svojoj režiji možete dosta jeftino da prođete i super da klopate za male pare jer su im prodavnice i pijace dosta jeftine.
 
Ćao putnici!

Mene samo jedna mala stvar interesuje:

Elem, sa devojkom planiramo da odemo na letovanje na ohridsko jezero (btw, hvala za link do tog gosin antonia!) , međutim, putujemo iz Slovenije, pa autobus vozi samo do Struge. Interesuje me koliko košta put od Struge do Ohrida, i koliko često voze autobusi.

A moglo bi i ovako, koliko košta autobus od Beograda do Ohrida, pošto vidim da vozi često, pa da vidim kako mi se više isplati.

Hvala unapred na pomoći!

Svako dobro!
 
Ne znam dali ima organizirano nesto takvo iskreno!Trebalo bi da ima,ali mozes ici i na svoju ruku Taksijem ako se malo pocenjkas jer znaju da odalame neku nestvarnu cenu.Galicica ti je na 30tak km od Ohrida.
Ako hoces trekking a da si blize Ohridu preporucujem ti selo Velestovo iznad Ohrida-opet si na Galicici,mesto je fenomenalno i ima dosta za prosetati.

Evo link za Galicicahttp://www.galicica.org.mk/Ang/Pages/Population/VlestovoAng.htm
 
ohrid je prelep..ali sad sam pogledao neke cene za hotele bogami poskupeli su...za te pare moze se na grcko ostrvo otici....cujem da ima dosta holandjana i finaca. ovog leta ce ih biti 10 000!!!!kakva njih spona veze za Ohrid da mi je znati...
 
pozdrav forumasi..treba mi vasa pomoc,tj.neke informacije :) planiram krajem jula ici do ohrida,i posetila bih albaniju...zna li neko ima li,pretpostavljam da bi trebalo da ima,autobus iz ohrida za pogradec?koliko su udaljeni?hvala :D
 
taxi se moze uzeti na autobuskoj stanici?jesi ti bio u albaniji?ja sam proslo leto bila,isla iz cg,i bilo je ok..na granici nije bilo nikakvih problema,ne znam kako je na ovoj strani..sve je bilo ok pa bih zato skoknula i ove godine..
 
Taksiste imaš k'o pleve,mile po celom gradu...možda nije loše da odeš do agencije PUPE COMPANY i da se tamo raspitaš da li postoje neke ture do Albanije.Nisam nikada bio u Albaniju ali sam jednom došao do same granice autobusom kada smo se vraćali sa sv.Naum-a da pokupimo neke carinike.Sa naše strane granice nije nikada bilo problema i čekali smo uvek maksimalno do 30 minuta s'tim da su nam svega jednom tražili da otvorimo jednu veliku torbu sa stvarima.
 
doktore ;) hvala na info..cula sam da ima autobus iz ohrida do granice,ili mozda cak i do pogradeca,sad za to nisam sigurna..mada logicno mi je ako ide do granice da vozi i dalje,nece ljude ostavljati na granici pa da se snalaze..mislim da saobracaj izmedju makedonije i albanije normalno funkcionise,pa susedi su..hmm :think:
 
Planirao sam krajem jula ili avgusta da idem na ljetovanje. Pa sad, cuo sam od ljudi koji su vec tamo bili,a evo i ovde sam procitao da je Ohrid mnogo lijep grad. Zanima me da li je skup (trenutno, posto su neki komentari stari vec 3-4,a i vise godina) i da li je istina da je super "nocni zivot"? :D :per:
 
doktore ;) hvala na info..cula sam da ima autobus iz ohrida do granice,ili mozda cak i do pogradeca,sad za to nisam sigurna..mada logicno mi je ako ide do granice da vozi i dalje,nece ljude ostavljati na granici pa da se snalaze..mislim da saobracaj izmedju makedonije i albanije normalno funkcionise,pa susedi su..hmm :think:

Da,na granici nema nikakvih problema i prolazi se bukvalno kao da je nema...to sam saznao kada sam duž jezera često viđao automobile sa albanskim tablicama grada Pogradec i gde su mi meštni rekli da se bez problema i nekih peripetija prelazi granica.Inače,Pogradec je većinski naseljen sa makedonskim življem.
 

Back
Top