OHRID

Pozdrav za sve, vec duze vremena planiram letovanje na Ohridu, i evo to bi trebalo da se desi ove godine krajem jula.Isao bih sa jos 5 prijatelja, musko mladje drustvo.Mozda je glupo sto ovo pitam,ali zaista me zanima, posto sam cuo da dole vecinom rade Albanci, da li je bezbedno, s obzirom na celu politicku situaciju.Kakva je atmosfera izmedju Albanaca i Srba, jer ne bih voleo da tako dugo prizeljkivan odmor ostane u losem secanju.Znaci da li smo dobrodosli dole?

hvala na odgovorima
 
Pozdrav za sve, vec duze vremena planiram letovanje na Ohridu, i evo to bi trebalo da se desi ove godine krajem jula.Isao bih sa jos 5 prijatelja, musko mladje drustvo.Mozda je glupo sto ovo pitam,ali zaista me zanima, posto sam cuo da dole vecinom rade Albanci, da li je bezbedno, s obzirom na celu politicku situaciju.Kakva je atmosfera izmedju Albanaca i Srba, jer ne bih voleo da tako dugo prizeljkivan odmor ostane u losem secanju.Znaci da li smo dobrodosli dole?

hvala na odgovorima

Nema potrebe za bilo kakvim strahom od albanaca...iskreno,neki put ne mogu da razlikujem ko je tamo makedonac a ko albanac (nisam mnogo puta čuo albanski da pričaju)...upamti,tim ljudima je jako bitno da dobro ugoste turiste i da budu ljubazni jer od toga žive.
Ja sam recimo često odlazio u tzv.albanski mali deo Ohrida (mada mi je neko napomenuo da je to ustvari turski deo) sa Sportskim Žurnalom u ruci i glabali smo na sav glas srpski i tako ulazili u njihove prodavnice i lepo su nas uslužili sa "dobar dan,izvolite" a neke od žena su nosile one njihove tradicionalne marame na glavi (taj deo grada ti je kad budeš išao glavnim šetalištem ka pijaci i kad dođeš do jednog debelog daba (hrasta) i velike fontane koji su glavna atrakcija,sa leve strane ti je jedna džamija i poslastičarnica koja se zove Instambul...e tamo levo ti je taj deo tursko-albanski ili ne znam ni ja već kako).
Ma opušteno samo i ne sekiraj se...slobodno uživajte (pre ćeš imati na crnogorskom primorju problema sa šiptarima nego tamo)...uostalom albanci iz tog dela Makedonije i oni šiptari sa Kosova se razlikuju po mentalitetu i nisu isti (čak sam saznao da se i mrze međusobno).
Pozdrav i slobodno uživajte...jednom kad dođeš na ohridsko jezero,nikad više more ne poželiš :bye:
 
uh........ pola dana sam citao razne postove na raznim forumima, i ovaj mi je najvise pomogao.
hvala svima sto su se potrudili da sa svima nama podele svoje utiske, kako pozitivne tako i negativne.
sada sam na meni ostaje da se potrudim da potvrdim iste te, nadam se da ce biti samo pozitivni, posto putujem nocas, nemam smestaj , ali po svemu procitanom nadam se da mi to nece biti problem, posto idem kolima tako da mogu da prodjem dosta mesta.
jos jednom svima hvala.....
 
E a jel mi moze neko reci nesto o iznajmljivanju prikolica na plazi Gradiste? Hvala :)

Eto to je jedno od retkih pitanja na koje ne znam odgovor :neutral: nikad se nisam o tome raspitivao...inače tamo je fantastično...pravi mali raj za omladinu...ume neki put da bude krcato da nema šanse da uđe na njihovu plažu.
Nadam se da ćeš dobiti odgovor na tvoje pitanje :bye:
 
pozz ljudi ovog leta moja devojka i ja smo se odlucili za ohrid,pa ako mozete da mi da te sto vise informacija,da budem maksimalno pripremljen,i najbitnija stvar prevoz me mnogo zanima,autobuski jer necemo ici sa nasom agencijom jer smo produzili aranzman...hvala unapred
 
Gabriele,da ne bi non-stop ponavljali jedno te isto,pogledaj malo postove unazad i naći češ sve neophodne informacije i sve što se tiče samog Ohrida,jezera i njegove kompletne celine i okoline...imaš informacije i o autobusima,njihovim polascima,relacijama...nije teško,samo budi uporan ;)
Pozdrav i lepo se provedite :bye:
 
Pozdrav svim forumašima?

Trebalo bi da ove godine letujem na Ohridu po prvi put, pa mi je potrebno nekoliko informacija.

Soba (ili studio) gde odsedamo se nalazi u naselju Biljanini izvori pa me zanima koliko je to pogodna baza za obilazak Ohrida i koliko su udaljene plaže? Da li negde može da se kupi mapa sa mestima koje treba obići? Da li je potrebno nositi bilo kakvu hranu, ili je OK ako se hrana nabavlja tamo, pošto su cene koliko sam razumeo više nego pristupačne? Kako je uređen prevoz do okolnih plaža (čuo sam da postoje mini busevi koji voze do tamo)?

Hvala na informacijama.

Pozdrav
 
Pozdrav svim forumašima!

Trebalo bi da ove godine po prvi put letujem na Ohridu pa mi je potrebno nekoliko dodatnih informacija.

Sobe gde smo smešteni se nalaze u naselju Biljanini izvori pa me zanima koliko je to blizu (daleko) mestima i plažama koje treba posetiti? Da li na Ohridu mogu da se kupe mape sa lokacijama koje treba obići? Koje je plaže najbolje posetiti? Da li jetrebno nositi ikakvu hranu sa sobom, ili se može i tamo pristojno jesti za razuman novac? Kakav je prevoz do okolnih plaža (koliko sam razumeo postoje mini busevi)?

Toliko za sada.

Hvala i pozdrav
 
Pozdrav svim forumašima!

Trebalo bi da ove godine po prvi put letujem na Ohridu pa mi je potrebno nekoliko dodatnih informacija.

Sobe gde smo smešteni se nalaze u naselju Biljanini izvori pa me zanima koliko je to blizu (daleko) mestima i plažama koje treba posetiti? Da li na Ohridu mogu da se kupe mape sa lokacijama koje treba obići? Koje je plaže najbolje posetiti? Da li jetrebno nositi ikakvu hranu sa sobom, ili se može i tamo pristojno jesti za razuman novac? Kakav je prevoz do okolnih plaža (koliko sam razumeo postoje mini busevi)?

Toliko za sada.

Hvala i pozdrav
Druze nemoj da brines Ohrid je mali grad i sve ti je na dohvat ruci:pPrevoz imas koliko oces,a hrana je izvrsna i jevtinaNajbolje plaze su van grada,Korali,Gradiste,Lagadin,Trpejca do koje redovno voze minibusevi
 
Došlo je do male promene plana pošto je agencija preko koje smo trebalo da idemo rasprodala sve aranžmane. Našli smo smeštaj u Villa Bella-i po istoj ceni, jedina je razlika što je prevoz u sopstvenoj režiji ali je zato vila bliže centru i starom delu grada. Na sajtu izgleda pristojno (http://www.villabella.com.mk), ali me zanima da li je neko možda bio tamo i kakva su mu iskustva? Ipak više cenim živu reč :)
 
Moja ti je preporuka da kad već ideš sopstvenim prevozom potražiš privatni smeštaj duž obale jezera od grada ka sv.Naumu...soba ima na pretek i jako su simpatična i lepa mestašca a i ono najbitnije,proćićeš neuporedivo jeftinije nego što će te drapnuti ti iz agencije...to ti je moja preporuka :ok:
 
Saznala sam puno korisnoh informacija iz vasih komentara,ja putujem krajem meseca i JEDVA cekam :klap: Sve sto me je interesovala sam saznala od vas :super: Samo me jos nesto interesuje,mene kao zensko ludo za nakitom interesuje gde i pokojoj ceni se mogu kupiti ti cuveni ohridski biseri?:D Ako neko zna bar okvirne cene i neko konkretno mesto gde su biseri sigurno PRAVI? Hvala unapred!!! :bye:
 
Saznala sam puno korisnoh informacija iz vasih komentara,ja putujem krajem meseca i JEDVA cekam :klap: Sve sto me je interesovala sam saznala od vas :super: Samo me jos nesto interesuje,mene kao zensko ludo za nakitom interesuje gde i pokojoj ceni se mogu kupiti ti cuveni ohridski biseri?:D Ako neko zna bar okvirne cene i neko konkretno mesto gde su biseri sigurno PRAVI? Hvala unapred!!! :bye:
 
Saznala sam puno korisnoh informacija iz vasih komentara,ja putujem krajem meseca i JEDVA cekam :klap: Sve sto me je interesovala sam saznala od vas :super: Samo me jos nesto interesuje,mene kao zensko ludo za nakitom interesuje gde i pokojoj ceni se mogu kupiti ti cuveni ohridski biseri?:D Ako neko zna bar okvirne cene i neko konkretno mesto gde su biseri sigurno PRAVI? Hvala unapred!!! :bye:

Hehe,jeste "žensko ludo" :lol: .....upamti:zavrteće ti se mozak kad budeš videla koliko imaš juvelirnica i ostalih dućana gde se prodaju i biseri i zlato i srebro.
Za cene ne znam jer nisam video da ih je neko kupovao pa da ti kažem a i nisam nešto posebno obraćao pažnju na te detalje kada sam u Ohridu.
U svakom slučaju,obiđi što više juvelirnica ili kako već nazivaju te prodavnice sa raznoraznim đinđuvama i nadam se da ćeš pronaći šta želiš...ne zaleći se odmah nego prvo sve pregledaj. :bye:
 
Hvala na savetu :D Ja se opet nadam da ce neko znati da mi odgovori, bas zato da se ne bih zaletela ;)

Hehe,jeste "žensko ludo" :lol: .....upamti:zavrteće ti se mozak kad budeš videla koliko imaš juvelirnica i ostalih dućana gde se prodaju i biseri i zlato i srebro.
Za cene ne znam jer nisam video da ih je neko kupovao pa da ti kažem a i nisam nešto posebno obraćao pažnju na te detalje kada sam u Ohridu.
U svakom slučaju,obiđi što više juvelirnica ili kako već nazivaju te prodavnice sa raznoraznim đinđuvama i nadam se da ćeš pronaći šta želiš...ne zaleći se odmah nego prvo sve pregledaj. :bye:
 
Iznenadio sam se kad sam zašao u taj kraj MK.
Nakon one pustoši od zemlje od granice, konačno nešto sasvim divno, prelepo jezero, divni ljudi, povoljne cene. Na svakom koraku spomenici što vizantijskih, što antičkih, a ima i srpskih...milina jedna.
 
Da li neko moze da preopruci neko mesto u blizini Ohrida, gde je plaza cista i bez guzve, a da je blizu grada, mislim da moze da se ide pesice do grada? Da li je istina da se sobe mogu naci na licu mesta, bez prethodne rezervacije?
 
Da li neko moze da preopruci neko mesto u blizini Ohrida, gde je plaza cista i bez guzve, a da je blizu grada, mislim da moze da se ide pesice do grada? Da li je istina da se sobe mogu naci na licu mesta, bez prethodne rezervacije?
 
Био сам на Охриду прошлог августа, а ево идем опет за који дан. Што се тиче Шиптара, тачно је да чине бар пола становништва Охрида, али нећете имати БАШ НИКАКВИХ проблема, за неких 5 - 6 дана боравка на Охриду и причања српског језика, спријатељио сам се са вишљ Шиптара него Македонаца... :D Језеро је предивно и уопште није било хладно за пливање, е сад не знам да ли сам ја ухватио неке добре дане или шта, ал је стварно било одлично. И наравно, не пропустите вожњу бродићем по језеру, одлично је ;)
 

Back
Top