OHRID

Zavisi odakle kreće...ako ide iz Ohrida onda nije a ko ide sa sv.Nauma onda jeste.
Pitao sam više puta da nas prebaci taj taxi-čamac sa sv.Nauma do Peštana (osmoro nas) a oni traže 2000 denara.Što je mnogo,mnogo je.
 
ma ne ljutim se... jedino sto jako tesko ovde postiram, jer ako hocu da napisem nesto opsirnije moram da cekam ceo dan da prodje da se to pojavi na forumu. pa jos ako se desi da moram da se ponavljam, onda mi bas bude bezze.
 
mi vam svima preporucujem da nadjete smestaj preko neta i samo odete i sami ga nadjete. nas dvoje smo prosle godine seli u voz do skoplja, potom u prvi bus za ohrid i tamo od 100 ljudi koji ti nude smestaj odaberes nekog. cene su 15. jula bile od pet do 10 evra po osobi, tako da je mnogo isplativije nego davati pare agenciji.
toliko od nas!
 
Kada stignete u Ohrid,možete komotno da krenete duž obale jezera prema sv.Naumu i u svakom mestu možete naći smeštaj koji se kreće do 5 evra (za cenu od 10 evra stvarno nigde nisam čuo)...nemojte da se bojite ako dolazite autom čak je šta više i bolje jer možete pogotovu kada tražite smeštaj,da obiđete više lokacija...a za put vam preporučujem da koristite od Skoplja preko Tetova i Kičeva...put od Skoplja preko Velesa i Prilepa je malo duži ali je i put dosta krivudav i na nakim mestima dosta loš (takav je bio 2004 kada sam tuda zadnji put prolazio)...autobusi saobraćaju:Tetovo-Kičevo i preko Bitolja...preporuka:Tetovo-Kičevo (brže,bolji put i manje se staje) a preko Bitolja:jako,jako loš put od Bitolja preko Resena do Ohrida a i putovanje traje duže i do 3 sata.
 
Da li neko zna kako bih mogao da rezervišem privatni smeštaj,konkretno,da li znate nekog u selu Trpejca? Interesuje me i Vaše viđenje tog ribarskog seoceta,možda neka preporuka za smeštaj,dobru hranu,ribolov...
 
Ja planiram da sa svojom devojkom idem negde tamo u avgustu.Nikada nisam bio i bas sam se nalozio da idem.Dosta korisnih informacija sam ovde pokupio.
Svaka cast ljudi...
 
Ljudi i ja resih da ovog leta idem na ohrid.Ovde sam pronasao veoma korisne informacije,svaka vam cast.
Resio sam da idem kolima sa devojkom onako na slepo pa cu tamo da nadjem smestaj tipa odem do te autobuske pa da vidim sta nude.Iz ovih vasih postova jako mi se svidja ono sto VNKRC predlaze posto idem kolima nije mi problem tih 12 km do grada...palim u avgustu:worth:
 
Ljudi i ja resih da ovog leta idem na ohrid.Ovde sam pronasao veoma korisne informacije,svaka vam cast.
Resio sam da idem kolima sa devojkom onako na slepo pa cu tamo da nadjem smestaj tipa odem do te autobuske pa da vidim sta nude.Iz ovih vasih postova jako mi se svidja ono sto VNKRC predlaze posto idem kolima nije mi problem tih 12 km do grada...palim u avgustu:worth:

Srećan put i lepo se provedite...kad ideš kolima možeš zaista dosta mesta duž ohridskog jezera da obiđeš...moj ti je predlog da obiđeš deo od Ohrida ka sv.Naumu jer ima dosta interesantnih i zanimljivih naselja i tu možeš naći slobodne sobe.
Ako mi se poklope svi poslovi i zamisli koje sam planirao,eto mene sa porodicom takođe u avgustu tamo.
 
ja takodje planiram na Ohrid od 15.7. ali cu ici busom iz Bg.Kakve su cene za rentiranje nekog auta ili skutera? Da li je potrebno u tom periodu unapred razervisati sobe ?
 
Prosle godine bili smo od 6.avgusta na Ohridu-izgleda da im je tada spic,svuda je bilo prepuno...ali i tada bilo je puno ljudi sa tablom u rukama -izdaju sobe..i tada je bilo mesta,tako da,ako ne trazite nesto specijalno,izgleda da nema potrebe unapred rezervisati.
 
@zgodnjikava
Ja nisam ni čuo ni video za to rentiranje...ne treba rezervisati sobe,ima dosta slobodnih.
@Vesna Ks
I ja uvek odlazim avgusta ali najveća najezda turista je u periodu od 20.07 do 01.08...u tih deset dana je ludnica...zato ja uvek idem oko 10.08.a i jezero je malo toplije tada.
 
Здраво свима,прочитао сам ваше чланкове о Охриду па желим да и ја додам нешто,које ќе можда неком бити од користи.Ја сам иначе из Куманова Р.Македонија.Најбољи пут свима вама који путујете из Србије је :Куманово-Скопје-Тетово-Гостивар-Кичево-Охрид.Немојте се бојати шиптара ,нема никаквих проблема са њима(негде сам прочитао да су неки били преко Битоља због тога,али тамо је пут веќи,а сада има и изградња деонице од Росоман-плетвар-Прилеп)Тако да слободно идите оним другим путем.Охрид,овај град је наш мали Еруслим,у Охриду има толико Цркве и манастира колико има и дана у години,тачно 365.Местоположба му је идеална за летовање,са једне стране језеро са друге планина Галичица,па му је клима идеална,преко дану топло,а ноќи хладне(одличне за спавање)Охридско језеро је једино у свету са својим каректеристикама.Охридска пастрмка живи само у ово језеро,и нигде више(покушаји да је размноже у другим крајевима нису успели,јер би пастрмка угинула)Јегуља живи у ово језеро иде до мексичког залива да би се оплодила и се опет враќа у Охридско језеро.(фансцинантно)Домаќини су предивни људи ,који ќе да ураде све да би се ми осеќали лепо.(моја искуства говоре тако)Смештаја имате на претек,само зависи од дубине џепа,има собе за 5 еур до апартмана са 5 ***** за 50 еур.Цене по ресторанима,кафиќа и дискотеке су нормалне па се може реќи и јефтине,а имате их колико можете замислити.Храна је одлична о томе немојте се бринути.Плаже су одличне,али идите на плажама према Св.Наума и свакако немојте њега изпустити.то је предиван манастирски комплекс тамо извире и Дрим,извори су предивни.Ко се жели журкати цео дан нека посети плаже:Градиште,Лагадин и Корали то су одлична места за дневну шему.Посетите и дискотеке:Парк и Ливид одличне су.Толико за сад па :bye::bye::bye:
 
Poštovani forumaši,

mislila sam da ovog septembra posetim Taru ali sam puno čitala o Ohridu i sad se premišljam...
Na odmor bih išla 01.09. najverovatnije busom iz Bgd-a (znači bez kola) i sama. Volela bih da mogu da se kupam u jezeru, pa me zanima temperatura vode u septembru. I da li mogu da nadjem jednokrevetnu privatnu sobu ili moram da gledam hotel. Imate li predlog kako (bez kola) mogu da obidjem znamenitosti? Da li u Ohridu postoji neka lokalna agencija koja organizuje izlete, i šta mi uopšte predlažete za smeštaj (s obzirom da sam sama), verovatno bi bilo bolje da odavde rezervišem nešto? Molim vas za savet!
Hvala
 
Pozdrav svima.
Ja sam preko turisticke agencije Baja Tours isao na Ohrid proslog leta (2007), a ici cu i ovog :). Moram priznati da su stvarno odlicna agencija i da sam dobio sve ono sto su rekli i sto im je pisalo u programu. Proveo sam se odlicno.
Pre par dana sam ih pozvao i saznao da imaju Last Minute bas za Ohrid. Smestaj je u apartmanima. Cena je koliko se secam 129 EUR-a + 4900 din.Mozete ih pozvati na 011 2434 730 a videti slike na www.bajatours.co.rs.

Vidimo se na Ohridu :super:
 
Moji kumovi se sinoc vratili sa Ohida!!!!!
ODUSEVLJENI SU!!!!!!!
Kazu da su im cene u restoranima i kaficima sasvim prisojne, da je cisto i da su ljudi jako ljubazni!!!!!
Kazu da se sad premisljaju da li da u septembru iako su plazirali Grcku, idu tamo ili da ipak idu na ovu , za njih , sigurnu varijantu!!!!!
Dakle za Ohrid na skali od 1 do 10 cista 9!!!!!!!
 

Back
Top