Kako skuvati špagete?

ima i domacih ok...ali ne ynam koje..valjda durum??
ima i sa jajima i bez jaja..mozesh i sam da ih pravish
:twisted:

e bile su u merkatoru crne testenine..bash crne. ali malo skupe. valjda sa sipinim mastilom...kao sto ima i crni rizhoto

e srebro el ces to 91-curu da zovesh na shpagget...kao maza i lunja pa ono kad jedu

sad sam i kulinar bljak nisam
 

Ebote, ne znate ni špagete da skuvate, a sve udavače, kao...

Dakle: Buttoni su sasvim dobri, ima ih skoro u svakoj prodavnici. U ključalu vodu staviti najpre malo soli, prstohvat, malo ulja i ubaciti špagete.
Ako želite da budu malo tvrđe AL DENTE, da se oseti pod zubima, onda odmah isključiti vatru i sačekati oko 8 minuta. Ako volite rastresitije, tj. mekše, onda kuvati duže. I nakon što su izvađene, ne ispirati vodom! Dodati malo maslinovog ulja i promešati.
 
HeBePoBaTaH_:

Ebote, ne znate ni špagete da skuvate, a sve udavače, kao...

Dakle: Buttoni su sasvim dobri, ima ih skoro u svakoj prodavnici. U ključalu vodu staviti najpre malo soli, prstohvat, malo ulja i ubaciti špagete.
Ako želite da budu malo tvrđe AL DENTE, da se oseti pod zubima, onda odmah isključiti vatru i sačekati oko 8 minuta. Ako volite rastresitije, tj. mekše, onda kuvati duže. I nakon što su izvađene, ne ispirati vodom! Dodati malo maslinovog ulja i promešati.


ok ok ...znam šta je malo soli i mali ulja ,,, ali šta je prstohvat -- jel mu daje neku aromu i gde ima da se kupi ...verovatno u biošpajzu ...saću da idem da ih pitam
 
HeBePoBaTaH_:
To je onoliko soli koliko možeš da zahvatiš između palca, kažiprsta i srednjeg prsta.
Pre toga operi ruke
( ilustrativno, to je ta količina soli...)


aaaaaa AHA --skontala -- dakle moglo bi da se nazove troprstohvat ,,,,,
ja koristim kašikicu --- to mu dodje kao da si rekla ,, na vrh kašičice --jel da -- mada ko koristi ruke može i tako da se izrazi :D
 
mammy:
*misutka*:
alexandrra:
Obavezno ih posle kuvanja shokiraj :D - prelij hladnom vodom. Bice cvrsti, bas onako kako treba! :wink:
:shock: nikako


obavezno shokirati hladnom vodom, onda budu razdvojene i cvrste..tako ja radim svaki put i super su mi.
Da bi špagete bile razdvojene, dovoljno je staviti neku masnoću, kao što neko pre mene reče, puter ili ulje u vodu...ispiranje ide pod ne nikako, za razloge pitaj nekog kuvara, idi na Kulinarstvo, ili pitaj nekog Italijana...ali ako baš voliš tako...tvoja stvar.
 
HeBePoBaTaH_:

Ebote, ne znate ni špagete da skuvate, a sve udavače, kao...

Dakle: Buttoni su sasvim dobri, ima ih skoro u svakoj prodavnici. U ključalu vodu staviti najpre malo soli, prstohvat, malo ulja i ubaciti špagete.
Ako želite da budu malo tvrđe AL DENTE, da se oseti pod zubima, onda odmah isključiti vatru i sačekati oko 8 minuta. Ako volite rastresitije, tj. mekše, onda kuvati duže. I nakon što su izvađene, ne ispirati vodom! Dodati malo maslinovog ulja i promešati.

ahahha a ako kuva na plinskom šporetu, onda će baš da se osete pod zubima... :lol:
 

Back
Top