Marko Vidojković
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 65

Tema: Marko Vidojković

Početnik
    Učlanjen
    08.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Marko Vidojković

e.....pa ljudi da li ste culi za gosn Vidojkovica?da li ste procitali neku od njegovih knjiga? ako niste vreme je ....put pod noge i u najblizu knjizaru/biblioteku
    ja sam procitala sve njegove knjige....zanimaju me vasi komentari na njih....
    izvolite...

Domaćin Dont_Break_The_Oath (avatar)
    Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Podrazumevano

Tema o njemu vec postoji,a bolje i da nismo culi za njega,svet bi bio lisen za jednu glupost manje.

Buduća legenda Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    116

Podrazumevano

Citat Original postavio Dont_Break_The_Oath
    Tema o njemu vec postoji,a bolje i da nismo culi za njega,svet bi bio lisen za jednu glupost manje.
    Nisam ni ocekivala od tebe drugaciji odgovor! Hajde molim te, pokazi svetu sta ti znas i kako treba pisati, pa da revolucionarno odbacimo dosadasnju knjizevnost!
    Bas smo zeljni kvalitetne knjizevnosti

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Podrazumevano

Citat Original postavio Neva
    Nisam ni ocekivala od tebe drugaciji odgovor! Hajde molim te, pokazi svetu sta ti znas i kako treba pisati, pa da revolucionarno odbacimo dosadasnju knjizevnost!
    Bas smo zeljni kvalitetne knjizevnosti
    Pacifisto Neva,budi ljubazna i procitaj pisce poput Bjørnstjerne Bjørnsona,Knut Hamsun,Trygve Gulbranssen,Johan August Strindberg,Jalmar Bergman,
    Heinrich von Kleist,Friedrich von Hardenberg,Hanz-Christian Braner,Svetozar Vlajkovic,Mika Wältari,i slobodno otvori moj sajt gde se nalaze neka normalna dela lisena gluposti koja nam se na svakom koraku serviraju,pogotovo od jednog maloumnog Vidojkovica koji je dete vremena i dete demokratije.

GDE JE SVOJSTVENOST U KNJIZEVNOSTI????!!!!!

THE OATH

Početnik
    Učlanjen
    08.01.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

da li sam napisala da poredimo Vidojkovica sa drugim piscima? cini mi se da nisam , naravno da se mogu naci mnogo bolji pisci ako krenemo putem poredjenja
    pitala sam samo za misljenje o njegovim knjigama...

Aktivan član Misanthropos (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ne dopadaju mi se stavovi Oath-a (ni ono sto misli o knjizevnosti, ni kako bi trebalo pisati), ali ovog puta ga podrzavam, mada me mrzi da pisem eksplicitni komentar. Vidojkovic nije neko koga bi trebalo smatrati piscem. Nije pisac svako ko objavi knjigu.

Uzgred, videh dobar broj njegovih intervjua i vidim da je prilicno povrsan, ali zna da se ponasa u trendu, i takve stavove zastupa (kako se gomili dopada), sto jeste put ka dobroj prodaji knjiga i popularnosti.

Aktivan član Misanthropos (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2004.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Ne treba ti ono "...manje" na kraju. Ako pises da bi izdao trebalo bi da znas... ili sve rade tamo u izdavastvu?

Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    116

Podrazumevano

Posto sam sad pretrpana poslovno ruskom knjizevnoscu, to ne znaci da necu sa zadovoljstvom uzeti da procitam knjige koje si predlozio. Moja se nacela zasnivaju na tome, da nesto moze da ti se svidi ili ne, i naravno, da izneses svoje misljenje o tome, ali nisam za podcenjivanje, tipa- prokleti, glup, plitak, egoista... Ovim terminima se ne sluze knjizevni kriticari, vec konkretnim argumentima.

Učlanjen
    16.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Podrazumevano

Citat Original postavio Neva
    Posto sam sad pretrpana poslovno ruskom knjizevnoscu, to ne znaci da necu sa zadovoljstvom uzeti da procitam knjige koje si predlozio. Moja se nacela zasnivaju na tome, da nesto moze da ti se svidi ili ne, i naravno, da izneses svoje misljenje o tome, ali nisam za podcenjivanje, tipa- prokleti, glup, plitak, egoista... Ovim terminima se ne sluze knjizevni kriticari, vec konkretnim argumentima.
    Slazem se sa tobom da se ovaj moj recnik ne koristi kod obicnih citalaca,kriticara i ostalih ljudi.
    Ali kod kolega,a na veliku zalost Vidojkovic jeste moj kolega rivalstvo cesto preraste i u rat i to je prosto licna nota pisca i pitanje praga tolerancije.
    Ja ne mogu da gledam Vidojkovica kako gazi po iskrenoj knjizevnosti,takodje to vazi i za mnoge inostrane pisce cije sam knjige ja licno doziveo kao uvredu,a neretko kao i tesku povredu.

Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    116

Podrazumevano

Nije mi jasno, kako mozes necije delo primiti kao uvredu, a koliko mi se cini, jos i licnu? Da li si pomislio da i ti nekoga vredjas svojim radom ili si potpuno ubedjen u svoj uspeh? Knjizevnost, kakva god bila, dobra ili losa, ne treba tako primati i shvatati. Ne mogu da poverujem, a cisto sumnjam i da ce me neko ubediti, da osoba iz bilo koje knjige, da li mu se ona svidela ili ne, nije pronasao i delic sebe u tome i prepoznao se, ili nije izvukao neki zakljucak koristan ? Ali, to je ljudska priroda, a ne zavera pisca protiv citaoca.

Elita Panamaman (avatar)
    Učlanjen
    17.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    91
    Zla vila je proklela ruzicu da se ubode tek na 18.-ti rodendan!

Ističe se Наутилус (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Re: Marko Vidojković

– Još je bio svestan kad sam mu prišla, taj Vidojkovic. Pitao me da li sam videla neke tablete u vazduhu... tablete na struju, tablete-baterije, tako je nešto mrmljao... Kakva struja, pa mi ovde ni struju ni vodu nemamo, rekla je Šakira našem novinaru.
    ''Ко год пише латиницом чини грех према Српству."
    Ко може дрво посећи, надај се од њ свакој несрећи!

Početnik
    Učlanjen
    13.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nije los za decu od 16-17 godina, mada price su zanimljive. Njegove knjige sam citao u jednom cugu zato sto mogu da zadrze paznju i ne smaraju. To sto je napisao mnogo lici na Bukovskog.

Ističe se Наутилус (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Није написао, то му се десило; нашли га данас мортус пијаног. У милицији се чуде како је уопште остао жив јер је имао у крви 0,5 промила.
    ''Ко год пише латиницом чини грех према Српству."
    Ко може дрво посећи, надај се од њ свакој несрећи!

Ističe se MajaVA (avatar)
    Učlanjen
    08.12.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    117

Metastaza knjizevnosti...

Zainteresovan član Polo Febo (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

@Наутилус

Piše na kraju teksta 'napravi svoju vest'.
    Na tom sajtu može svako da napravi neki kvazi-novinski članak, npr:

http://www.vestisrbija.com/pronadjen...ola/?id=625007

Starosedelac
    Učlanjen
    26.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    3172

Naduvan...

Aktivan član ahajac (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Nisam imao priliku citati Vidojkovica i shodno tome ne mogu nista da kazem o njegovom djelu.
    Ono sto me je zapanjilo je nepostojanje elementarne tolerancije kod nekih clanova foruma. Nije svako knjizevno djelo remek-djelo i ne mora se sve svima dopadati, ali ovakvo pljuvanje po drugima je ispod svakog nivoa i vise govori o vama nego o Vidojkovicu.
    Bedno nema sta

Domaćin quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Citat Original postavio ahajac Pogledaj poruku
    Nisam imao priliku citati Vidojkovica i shodno tome ne mogu nista da kazem o njegovom djelu.
    Ono sto me je zapanjilo je nepostojanje elementarne tolerancije kod nekih clanova foruma. Nije svako knjizevno djelo remek-djelo i ne mora se sve svima dopadati, ali ovakvo pljuvanje po drugima je ispod svakog nivoa i vise govori o vama nego o Vidojkovicu.
    Bedno nema sta
    Slažem se, ružno je pljuvati po bilo čijoj ličnosti.
    Inače, pročitao sam jednu njegovu knjigu, onu najpoznatiju, Kandže. Uz svu moguću toleranciju, moje mišljenje je da je činjenica da je MV jedno vrijeme uopšte figurirao kao ozbiljan pisac nacionalna kulturna tragedija. I nije on zato kriv, nego oni koji su ga u to proizveli.
    The literary culture is the last bastion of the individualist.

Domaćin
    Učlanjen
    20.07.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio quentin Pogledaj poruku
    Slažem se, ružno je pljuvati po bilo čijoj ličnosti.
    Inače, pročitao sam jednu njegovu knjigu, onu najpoznatiju, Kandže. Uz svu moguću toleranciju, moje mišljenje je da je činjenica da je MV jedno vrijeme uopšte figurirao kao ozbiljan pisac nacionalna kulturna tragedija. I nije on zato kriv, nego oni koji su ga u to proizveli.
    Kandže 2 nisam pročitao I ovu poslednju-ostale jesam...
    Kandže su remek delo I u vrhu srpske novije književnosti,hteli vi to ili ne...Treba to delo razumeti jer mračna metafizika postojanja
    koja dobija svoje attribute od Zetgeista prostora omeđenog balkanskim I dinarskim planinama...Osim toga je prvi I jedini ozbiljni naš punk
    pisac (ne samo kao ličnost-dela su mu I po formi I po sadržaju I stilu punk!),a to zaista ne mora biti lepršavo I privlačno...
    Nije mi Marko ni rod ni pomozbog,ne verujem ni da me se seća,ali ja svakako itekako imam u vidu njegovo književno delo!
    Nije ni meni to neka lepota,ali je veoma značajno I za našu kulturu,a za slobodu (oslobođenje od političkih teskoba!)-da ne apsolviram-
    preozbiljno je to za ovaj pdf.
    Inače ,Vidojkovićevu metafiziku Kandži retko ko da I intuitivno primeti s ovih prostora-teška je I veoma složena I jedina s kojom bih je
    mogao porediti je iz romana Rak Soljženjicina...
    Takođe je ovde važno znati da su njemu vase reakcije predvidive-setite se još jednog pankera-Caneta Partibrejkersa koji je sličan
    provokator....Manje mu se sviđa ovo što ja pišem od vašeg pisanja!

Domaćin quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Citat Original postavio SUPERKULER Pogledaj poruku
    Kandže 2 nisam pročitao I ovu poslednju-ostale jesam...
    Kandže su remek delo I u vrhu srpske novije književnosti,hteli vi to ili ne...Treba to delo razumeti jer mračna metafizika postojanja
    koja dobija svoje attribute od Zetgeista prostora omeđenog balkanskim I dinarskim planinama...Osim toga je prvi I jedini ozbiljni naš punk
    pisac (ne samo kao ličnost-dela su mu I po formi I po sadržaju I stilu punk!),a to zaista ne mora biti lepršavo I privlačno...
    Nije mi Marko ni rod ni pomozbog,ne verujem ni da me se seća,ali ja svakako itekako imam u vidu njegovo književno delo!
    Nije ni meni to neka lepota,ali je veoma značajno I za našu kulturu,a za slobodu (oslobođenje od političkih teskoba!)-da ne apsolviram-
    preozbiljno je to za ovaj pdf.
    Inače ,Vidojkovićevu metafiziku Kandži retko ko da I intuitivno primeti s ovih prostora-teška je I veoma složena I jedina s kojom bih je
    mogao porediti je iz romana Rak Soljženjicina...
    Takođe je ovde važno znati da su njemu vase reakcije predvidive-setite se još jednog pankera-Caneta Partibrejkersa koji je sličan
    provokator....Manje mu se sviđa ovo što ja pišem od vašeg pisanja!
    Nemam ja ništa protiv MV kao takvog. On piše kako piše, drugačije ne može, vjerovatno ni ne želi.
    Bio si na jako dobrom tragu kad si ga pomenuo kao pank pisca. Ne znam tačno šta taj termin podrazumijeva, ali njegovo mjesto je zaista u nekoj subkulturnoj ili kontrakulturnoj sferi. Zamišljam ga kako čita odlomke iz svojih knjiga između nastupa dva amaterska alt-rok benda u nekom andergraund klubu. Međutim, on je kod nas lansiran u mejnstrim, gdje ne pripada i gdje njegova književnost djeluje tragikomično loše. Štaviše, mislim da je i kao pisac, ako je u njemu i bilo nekog talenta, potpuno zaustavljen u razvoju u toj neprirodnoj izdavačko-propagandnoj sredini u kojoj se našao.
    Ni ja nisam čitao Kandže 2, ali neki koji su ga čitali, i koji mu inače nisu sasvim neskloni, kažu da je naprosto bolno koliko se vidi izostanak bilo kakvog spisateljskog razvoja. Marko kao da nije pročitao ozbiljniju knjigu još od mladalačkih oduševljavanja Bukovskim.

Domaćin
    Učlanjen
    20.07.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kandže su tolikio jak roman,baš u toj metafizićnosti koja nema premca u našoj književnosti,a I u svetskoj nije baš da pljušti od nje,
    da je I nevažno kakvi su mu ostali romani...
    Tek nekolicina pisaca uz Dostojevskog (koji je bio još lakomisleniji od MV!,ali je to ta slobodoumnost...),Kafke,Prusta,
    Danila Kiša (jedna jedina priča!),Mana,Eka,Pamuka,Soljženjicina,Borhesa,,, doseže metafizićnost postojanja!
    Recimo,Kuelju beže romani iz metafizike u mistiku I gube na težini...Marku se to nije desilo u Kandžama! Kasniji romani,zaista nisu
    s tim pozadinama,kao da su eksterijeri udaljeniji I focus na konkretnom fajtu sa životom...Jeste,štrči u mejnstrimu,ali samo našem-
    svetski to lepo nosi...Kod nas I parade ponosa tek prvi put bez incidenata održana-tako da-Balkan smo još uvek...

Aktivan član ahajac (avatar)
    Učlanjen
    25.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    41

Interesantno.
    Tako drasticno neslaganje dva uvazena clana foruma. Izgleda da cu morati sam da proverim.
    Poslednji put ažurirao/la ahajac : 11.10.2015. u 10:28

Domaćin
    Učlanjen
    20.07.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Interesantno.
    Tako drasticno neslaganje dva uvazena clana foruma. Izgleda da cu morati sam da proverim.
    To bih ti i preporučio!

Domaćin quentin (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    404

Interesantno.
    Malo kad se mi slažemo...

Slične teme

1. Marko Vidojković
    Autor india_girl u forumu Književnost
    Odgovora: 493
    Poslednja poruka: 18.04.2011., 18:48
  2. Vidojković u ''Kulturnom nokautu''
    Autor Glas Sauronov u forumu Književnost
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 19.05.2010., 21:54
  3. Marko Vidojković... buntovnik ili...?
    Autor ...Lena... u forumu Književnost
    Odgovora: 73
    Poslednja poruka: 19.05.2010., 21:53
  4. Marko Vidojković - Kandže
    Autor HeBePoBaTaH_ u forumu Književnost
    Odgovora: 62
    Poslednja poruka: 19.05.2010., 21:53

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku