temperatura

france

Primećen član
Poruka
546
komp. mi se gasi zato sto radi pod velikom temperaturom , preko 70°...da li postoji neki program koji bi mogao smanjiti temperaturu kompa ili neka druga solucija osim hardvera?
 
Ne razumem sta ce ti to, kulere imas da kupis gde hoces, a uopste nisu skupi, do 20e odlican moze da se nadje...
Cuo sam za neki prog. sa kojim moze da se regulise jacina rada kulera, ali se ne secam(proguglaj), a za taj program koji ti (koliko sam razumeo) hoces jos nisam cuo :? ...
 
france:
123456789:
hahahha , lap top , jos intel , jos ove vrucine , to je normalna temeperatura , ja imam amd 1700(ne lap top) pa po ovim vrucinam ne spada temeperatura ispod 50 stepeni.
OK ali se na 71° gasi kompjuter.

:? pa valjda mozes da se pomeri granica , Presscot se greje i vise , onda bi se svakom gasio komp.

Gde si uopste kupio taj lap top , ako je pod grancijom nosi tim sabanima sto sti ga prodali i *ebi im mater dok ti nesrede to.
 
123456789:
france:
123456789:
hahahha , lap top , jos intel , jos ove vrucine , to je normalna temeperatura , ja imam amd 1700(ne lap top) pa po ovim vrucinam ne spada temeperatura ispod 50 stepeni.
OK ali se na 71° gasi kompjuter.

:? pa valjda mozes da se pomeri granica , Presscot se greje i vise , onda bi se svakom gasio komp.

Gde si uopste kupio taj lap top , ako je pod grancijom nosi tim sabanima sto sti ga prodali i *ebi im mater dok ti nesrede to.
Garancija mi je skoro istekla...radi on normalno pod tom temperaturom ali npr. kad antivirus hoce da ga skenira ili neki jaci program pokrenem nabije temperaturu preko 70° i tu je kraj.
 
france:
123456789:
france:
123456789:
hahahha , lap top , jos intel , jos ove vrucine , to je normalna temeperatura , ja imam amd 1700(ne lap top) pa po ovim vrucinam ne spada temeperatura ispod 50 stepeni.
OK ali se na 71° gasi kompjuter.

:? pa valjda mozes da se pomeri granica , Presscot se greje i vise , onda bi se svakom gasio komp.

Gde si uopste kupio taj lap top , ako je pod grancijom nosi tim sabanima sto sti ga prodali i *ebi im mater dok ti nesrede to.
Garancija mi je skoro istekla...radi on normalno pod tom temperaturom ali npr. kad antivirus hoce da ga skenira ili neki jaci program pokrenem nabije temperaturu preko 70° i tu je kraj.


to nije normalno , jel si ga kupio u parizu ?
Ako je pod garancijom nosi , dok nije prosla , Lap top pod rame i pravo u radnju koju si ga kupio.
 
А да ја лупим једно глупо питање?
И ја имам и лап топ и овај десктоп, и радим с њима и греју оба, а ко не би по овој спарини, ал не видим колко греју. Где ви то видите ту температуру коју постигне компјутер?
 
Кулиража:
Gornji prag restarta i gasenja mozes podesiti u BIOSu


Gde u BIOSU??? Kako??? Kod mene to nema! Ja imam PC ali temperatura skače do 60 stepeni i onda se kompjuter restartuje (10 puta u jednoj sekundi)tako da moram da ga vadim iz struje pa da čekam da se ohladi pa da ponovo guram u struju... :)


Kako da podesim temperaturu na kojoj će da se gasi??? Kako da ga rashladim???
 
mmm.com.mk:
А да ја лупим једно глупо питање?
И ја имам и лап топ и овај десктоп, и радим с њима и греју оба, а ко не би по овој спарини, ал не видим колко греју. Где ви то видите ту температуру коју постигне компјутер?

Za to ti je po meni najprakticniji SPEED FAN i uvijek mozes imati u uglu kompa kolika ti je temp.
http://www.almico.com/sfdownload.php
 
nidzesi:
Кулиража:
Gornji prag restarta i gasenja mozes podesiti u BIOSu


Gde u BIOSU??? Kako??? Kod mene to nema! Ja imam PC ali temperatura skače do 60 stepeni i onda se kompjuter restartuje (10 puta u jednoj sekundi)tako da moram da ga vadim iz struje pa da čekam da se ohladi pa da ponovo guram u struju... :)


Kako da podesim temperaturu na kojoj će da se gasi??? Kako da ga rashladim???

Ne znam koja je svrha da se steluje temperatura kompjutera.U fabrici su je nastelovali onoliko koliko treba , tako da bi svako podesavanje i dizanje nivoa temperature dovelo do velikog rizika da nam se kompjuter ugasi i da ga vise nikad ne upalimo.Kod mene se npr. gasi na 70° , ako bih ga ja podesio npr. na 75° ko ti garantuje da kompjuter pod tom temperaturom nece riknuti.I zasto je oni u fabrici ne bi stavili na 75° kad moze da radi pod tim tempom?! Moje misljenje je : NIKAKO NE DIZATI GRANICU TEMPERATURE NA KOJU JE KOMPJUTER FABRICKI NASTELOVAN DA SE UGASI.

 
E dobro skinula sam oba pa cu da probam... Ali imam jedan drugi problem, mozda mu nija mesto ovde al ajd...
Imam Pentium 4, na 3.0 GHz, 512 ram, graficku od NVidia FX 5600 od 256 MB... i kad klinci ukljuce neku igricu bez veze, one sto su od 3,4 MB, koje se skinu sa neta pa krekuju, on pocne da svira, i ako ne iskljucim ugasi se... Nema virusa sigurno, posto ga bistem stalno... Koji mu je?
 

Back
Top