Flert - prevara, gde je granica?

Ne flertujem dok sam u vezi... Kad bi mi se javila zelja za tako necim, to bi meni bio nedvosmisleni pokazatelj da ne nalazim ono sto mi treba, a pre svega zadovoljstvo, u trenutnoj vezi... Sto dalje znaci da bi 'trenutna' veza pukla, a ja krenuo dalje u 'flert' do nove veze, jer ne pristajem na polovicna zadovoljstva...
 
Paklenim ljudima su sva vrata otvorena!
wicked.gif


Uostalom gde ces veceg pakla od Beograda, i veceg djavola od mene? :mrgreen:
 
Oprah_Bg:
Flertujete u kaficu, na poslu, na ulici, na semaforu... Sta kad bi Vam prisao/la, pice, pogledi... gde je granica i u kom trenutku se setite da imate momka, devojku, muza, zenu? Kada se pali crveno svetlo? :oops: :lol: Iskreno?! :roll:
Prevara je kada makar i na tren zaista i potpuno zaboraviš na momka/devojku/... Čini mi se da je samo pitanje okolnosti kada će se prevari pružiti prilika i kada će ona postati telesna ili whatever...
 
yusatch:
Oprah_Bg:
Flertujete u kaficu, na poslu, na ulici, na semaforu... Sta kad bi Vam prisao/la, pice, pogledi... gde je granica i u kom trenutku se setite da imate momka, devojku, muza, zenu? Kada se pali crveno svetlo? :oops: :lol: Iskreno?! :roll:
Prevara je kada makar i na tren zaista i potpuno zaboraviš na momka/devojku/... Čini mi se da je samo pitanje okolnosti kada će se prevari pružiti prilika i kada će ona postati telesna ili whatever...

Ja sam moju onda varao , sa fakultetom , sa računarom, sa TV, sa biciklom , i što jes, jes, krivo mi je bilo kad sam je prevario sa oriflame prezentacijom....Zato što je trebalo da i nju povedem.....
 
Oprah_Bg:
Flertujete u kaficu, na poslu, na ulici, na semaforu... Sta kad bi Vam prisao/la, pice, pogledi... gde je granica i u kom trenutku se setite da imate momka, devojku, muza, zenu? Kada se pali crveno svetlo? :oops: :lol: Iskreno?! :roll:

Hm, zavisi sa kim se flertuje...i na koji nacin...ako mi pridje neko previse samouveren i na malo -bezobrazan- nacin....takve pustam da pomisle da imaju sansu...i da ce stici -do kraja- ...mnogo mi je zanimljivo da vidim takve kako se -prze-....
A ako osetim da moze da se desi ono -pravo-....malo se cak i uplasim, sa takvima flert izbegavam....jer tada verovatno ne bi doslo do -prevare- vec mozda i ozbiljnijih peripetija...
 
Suzy:
Hm, zavisi sa kim se flertuje...i na koji nacin...ako mi pridje neko previse samouveren i na malo -bezobrazan- nacin....takve pustam da pomisle da imaju sansu...i da ce stici -do kraja- ...mnogo mi je zanimljivo da vidim takve kako se -prze-....
A ako osetim da moze da se desi ono -pravo-....malo se cak i uplasim, sa takvima flert izbegavam....jer tada verovatno ne bi doslo do -prevare- vec mozda i ozbiljnijih peripetija...

Znaci ti ne volis samouverene osobe, posto kazes da je 'ono pravo' suprotnost toga? :shock:
Nikad ne znas sta je to 'ono pravo', a cak i da jeste, pa zasto bi zaboga to izbegavala? Radije bi trunula u trenutnoj vezi zato sto je to njeno velicanstvo Veza, nego se u nesto upustila sa 'onim pravim'? I koje peripetije? Sutnes osobu sa kojom si jer te neka druga interesuje, a onda se bacis u narucje osobi koja je 'ono pravo', i resen problem...
 
Incognito:
Suzy:
Hm, zavisi sa kim se flertuje...i na koji nacin...ako mi pridje neko previse samouveren i na malo -bezobrazan- nacin....takve pustam da pomisle da imaju sansu...i da ce stici -do kraja- ...mnogo mi je zanimljivo da vidim takve kako se -prze-....
A ako osetim da moze da se desi ono -pravo-....malo se cak i uplasim, sa takvima flert izbegavam....jer tada verovatno ne bi doslo do -prevare- vec mozda i ozbiljnijih peripetija...

Znaci ti ne volis samouverene osobe, posto kazes da je 'ono pravo' suprotnost toga? :shock:
Nikad ne znas sta je to 'ono pravo', a cak i da jeste, pa zasto bi zaboga to izbegavala? Radije bi trunula u trenutnoj vezi zato sto je to njeno velicanstvo Veza, nego se u nesto upustila sa 'onim pravim'? I koje peripetije? Sutnes osobu sa kojom si jer te neka druga interesuje, a onda se bacis u narucje osobi koja je 'ono pravo', i resen problem...

Hm, itekako volim samouverene...ali ne i bezobrazne, ili bezobrazno samouverene.....(oni su dobri samo za zabavu).Ne znam da li ti se desilo da budes sa nekim i imas -dobru- vezu, a flert sa nekim drugim pocinje da poprima malo -visi- nivo....tj. pocinjes da uvidjas i da ti se ta osoba dopada...veruj mi, moguce je i to...da , i ako imas pored sebe ok osobu, naleti jos neko ko je po tebi ok, da postoji sve...i naboj,i razumevanje....sta tada?
E, ja se tada uplasim.....i nije bas tako lako -sutnuti- osobu sa kojom si......i uci u -neizvesnost....Upravo tog koraka se i plasim....neko tu mora da bude povredjen....i kad se to oseti...mislim da je pravi momenat da se -stane-....
(sem naravno ako postoje nezadovoljstva sa vezom, e tada.....ko zna....mozda i popusti dizna....) :wink:
 
Pa naravno da mi se desilo... Al' znas kako se kaze - jedno od nas uvek gubi... Mislim sta sad, sreo sam interesantniju osobu od one sa kojom sam trenutno, i koja me privlaci u bilo kom pogledu vise nego osoba sa kojom sam trenutno, ali ja cu zbog fu*king neizvesnosti sve to da ignorisem i da se povucem u 'sigurnu vezu'? Tesko... Ja kad volim neku osobu, druge gotovo i ne primecujem, pa makar iste dubile na trepavicama... Flert mi na pamet ne bi pao, a ako bi pokusala neka osoba u tom trenutku dobila bi hladan tus... Ako mi ipak padne flert kao ideja, i zainteresuje me neka druga osoba, to znaci da je osoba sa kojom sam trenutno manje zanimljiva i manje primerena meni i da je ne volim... Bar tako ja funkcionisem... A ja nikad ne pristajem na 'manje' i uvek stremim boljim stvarima, te zasigurno ne bih propustio sansu da se mozda nadjem u boljoj vezi nego trenutnoj...
Cak i da se ne nadjem u boljoj vezi, ako bi ja primetio da osobu sa kojom sam trenutno ne volim, da nalazim ostale zanimljivijim, privlacnijim, prijatnijim, whatever - opet bi pukla moja trenutna veza jer nemam svrhe biti u vezi samo zato sto u tom trenutku ne mogu nista bolje da nadjem... To je vise agonija nego veza, a ja se takvih situacija klonim... Nekada sam doduse ostajao u takvim vezama cisto zbog seksa i eventualno drustva ako je doticna osoba bila prijatna, ali to je past perfect tense... Sad vise nema shansone... Ne pristajem na delimicna zadovoljstva...
 
Exactly, all or nothing.
Ali, nesto sebi(kao sto si i rekao) moramo priznati ....- da uvek tezimo boljem, i imamo zelju za dokazivanjem....Bar je to kod jacih i temperamentnijih osoba izrazenije.Samo, moras biti svestan da UVEK ima bolje,i uvek ce biti...svaka osoba ima mane (znas kako se kaze -I coveku koji nema manu , mana je sto je nema).Vestina je u tome da prvo sposnas sebe, i da vidis sa kojim partnerovim manama mozes da se nosis a sa kojima ne.E, kada upoznas osobu sa kojom mozes...i sa kojom je sve -skoro savrseno- (ne postoji savrseno)..i ja sam pristalica toga da je -no way- da je prevarim...makar mi Bred Pit na kolenima puzao...Znaci ljubav je nista bez postovanja i poverenja...
A FLERT je nesto sto odobravam, sto vezu mozda i -osvezava-, cak ga smatram i neophodnim...Smatram i da je izrazeniji kod muskaraca (i ako je neko rekao suprotno) jer je od pamtiveka uloga muskog roda da je -osvajac-....samo treba da zna kada da stane...(za razliku od nekih zivotinja) :wink:
 
Pa pazi, osoba koju ja volim u nekom datom trenutku, ako je zaista volim, je po meni najbolja na planeti Zemlji i sirom Vaseljene, te nema tu bolje osobe... I samim tim nemam ama ni najmanju potrebu za flertom i cime vec - stavise, u takvim situacijama bivam previse hladan prema drugim osobama jer su moje emocije fokusirane na osobu koju smatram najboljom i najvrednijom od svih... Ako pocnu da mi se rasipaju emocije sa strane, makar to bilo i u formi zelje za flertom, to je meni jasan pokazatelj da osoba sa kojom sam ne zadovoljava moje potrebe i da nemam sta da trazim sa istom... As simple as that...

Inace, glede mana, naravno da ih svako ima... Prava ljubav je kad zavolis cak i mane kod svog partnera...
 
Jeste , slazem se sa tobom i lepo si to rekao, :D
Lepo je znati da ima ljudi koji zaista ZNAJU sta je ljubav....
Jedino se znaci u vezi flerta ne podudaramo skroz...
ali diskutabilno je i to -sta se sve podrazumeva pod pojmom-flert.....da li je to samo pogled...namigivanje...poziv -na pice.....
:wink:
 
Zna se sta je flert - pokusaj zavodjenja... Tako sta mi ne bi palo na pamet ni u ludilu kad bih imao osobu koju volim... Nemam ja potrebe da sebi podizem samopouzdanje na takav nacin, da treniram 'zavodjenje' i ostale gluposti, jer u datom trenutku sam potpuno ispunjen a gde ces veceg samopouzdanja nego osecati da te neko koga volis - voli isto tako?
 
Ponovicu ono sto sam ranije napisala...
-------------------------
Flert, zasto da ne...???
U principu, ako si siguran u sebe i u svog partnera, onda ne moze ni da skodi, a moze da nasmije, relaksira, zabavi...
Kad bi ljudi malo primirili svoj ego, a poradili na svom samopouzdanju, ne bi im ni smetalo ako njihov partner, i pred njima, flertuje s nekim...
Naprotiv, mogu oboje dobro da se zabave...
Ali, vecina ljudi partnera posmatra kao svoju imovinu, a ne kao osobu koja je dobrovoljno u vezi s njima...
 
Gazdarica:
Ponovicu ono sto sam ranije napisala...
-------------------------
Flert, zasto da ne...???
U principu, ako si siguran u sebe i u svog partnera, onda ne moze ni da skodi, a moze da nasmije, relaksira, zabavi...
Kad bi ljudi malo primirili svoj ego, a poradili na svom samopouzdanju, ne bi im ni smetalo ako njihov partner, i pred njima, flertuje s nekim...
Naprotiv, mogu oboje dobro da se zabave...
Ali, vecina ljudi partnera posmatra kao svoju imovinu, a ne kao osobu koja je dobrovoljno u vezi s njima...


Bas tako.... :wink:
 

Back
Top