Novi Zeland

Kako naci najjeftiniju avio kartu?
kako ostati? Vredi li uopste ostati?
Kakva su vasa iskustva ili vasih priajtelja / poznanika?
Svako ce mi biti dragoceno.
Hvala
 
Neki poznanik mog brata je bio tamo, planirao je da ostane, ali mu se nije dopalo i vratio se posle nekoliko meseci. U gradu gde je on bio, je klima jako losa, ogromna vlaznost vazduha, i veliki broj plucnih bolesnika zbog toga. Doduse, tako nije u citavoj zemlji.
Stvar u vezi sa N. Zelandom i Australijom koja se meni licno ne dopada je sto su uzasno daleko. Cetvoroclanoj porodici dolazak do Srbije i nazad predstavlja veliki izdatak, i retko ko moze sebi da priusti da dolazi cesto.
A ako te mozda zanima iseljenje u Australiju, pre nekih mesec dana je u blicu bio konkurs za iseljenicke vize. Mozda je to jos uvek aktuelno. Raspitaj se u njihovoj ambasadi.
 
Hvala.
Moja prijateljica planira da ide u januaru tamo. Odrediste je Auckland.
Prvo ce da trazi turisticku vizu na mesec dana i nacelno planira da ostane i
da "povede' nas par nezbrinutih ovde:).
Australija zvuci primamljivije...od Novog Zelanda.
Delim tvoje misljenje o problematicnoj udaljenosti iste.
 
znas kako ja znam da moze da se ode ali sa porodicom,a uslovi su da za godinu dana naucis engleski jezik odlicno,da nadjes posao,a oni ce do tada da te finansiraju,ali ti najverovatnije neces da ostanes tako da i nisam bas od pomoci,ali sta da se radi "lepo se provedite"
 
Prikupljanje informacija o NZ je prioritetno za moju prijateljicu, koja ce sigurno da ode.
Al' se mozda i vrati. A ja sam htela da 'dobijem motiv' da skupim novac za to putesetvije.
Nije bas lako doneti odluku, a tek kada istu doneses, treba bas da se posvetis toj prici.
U svakom slucaju hvala i tebi.
 
imam ja strica i brata tamo ,,, a strina je pre par godina bila toliko uzbudjena zbog preseljenja ,,, i stalno pricala kako se na novom z. zivi sto godina ,,, --- dobila je rak grla i umrla tri godine nakon selidbe ,,,, a ovi sto pretekli ,, tj brat i stric se ne zale samo kazu da se mnogo radi ,,, milsim svuda se radi ,, nasa zemlja je raj za neradnike -- nazalost ja sam radnik ,,,, tako
 
Jel zna neko da mi kaze ili da me uputi na neku adresu na internetu u vezi putovanja BRODOM od Kine (Shangaj,Hong Kong...) do Novog Zelanda...bilo koji grad na NZ. Moze i do nekog juznijeg grada u Australiji,radi poredjenja. Hvala!
 
cojka:
Cula sam da mladim bracnim parovima sa decom ili bez, daju iseljenicke vize. Obezbedjuju smestaj, posao i ostalo. Raspitaj se u ambasadi.

Pa nece bas biti da tako lako izdaju vize, pa jos ti nadju posao i sve ostalo.........treba prvo doci do vize, a onda kada se dodje , treba zapeti i naci posao i sve ostalo.

Za one koje zanima , imate odlicnu diskusionu grupu na Google news groups......
 
U Agenciji Galaxy Tours u Beogradu mogu da vam daju informacije o turistickim vizama za NZ.Ono sto znam to je da je potrebno resenje o god. odmoru od poslodavca i garant sa NZ da bi se dobila tur. viza.Procedura traje u proseku oko 3 meseca,sva dokumenta idu prvo u Hag a zatim o Wellington.
Ja imam polozen IELTS test i trenutno radim u Sloveniji.Problem je sto je moja saputnica odustala od iseljenicke vize za AUS. pa sada trazim zenu koja takodje im polozen IELTS i koja zeli da ode zauvek.
 

Back
Top