jedno pitanje

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
pre nekog vremena mom burazeru su pocele da se pojavljuju neke "krastice" (nisu tako crvene, vec su crvenkaste). S' vremena na vreme koza na tom mestu mu se peruta, a kada je to cesao, nekakva vodica je curela odatle...
Sta je to i da li je zarazno
 
absonic:
pre nekog vremena mom burazeru su pocele da se pojavljuju neke "krastice" (nisu tako crvene, vec su crvenkaste). S' vremena na vreme koza na tom mestu mu se peruta, a kada je to cesao, nekakva vodica je curela odatle...
Sta je to i da li je zarazno

Prosto ne mogu da verujem da ovako postavljate pitanje! Pa pobogu valjda se kaze kolko brat ima godina, na kom delu tela se pojavljuju promene, od kad (pre nekog vremena moze da bude od pre 3 dana ili od pre 3 meseca!), koliko su velike, koliko ih ima, kad se pojavljuju, da li ga svrbe, bole, peku...na primer! Stvarno smesno!
A uzgred, sta god da je, ako je zarazno po svoj prilici ste se vec zarazili ako zivite u istom domacinstvu, koristite isto kupatilo, dodirujete iste stvari!

Promena u dermatologiji koje su crvenkaste i iz kojih nesto curi ima na desetine da ne kazem i vecu cifru! neka ide kod koznog lekara!
 
WithdrawnWater:
absonic:
pre nekog vremena mom burazeru su pocele da se pojavljuju neke "krastice" (nisu tako crvene, vec su crvenkaste). S' vremena na vreme koza na tom mestu mu se peruta, a kada je to cesao, nekakva vodica je curela odatle...
Sta je to i da li je zarazno

Prosto ne mogu da verujem da ovako postavljate pitanje! Pa pobogu valjda se kaze kolko brat ima godina, na kom delu tela se pojavljuju promene, od kad (pre nekog vremena moze da bude od pre 3 dana ili od pre 3 meseca!), koliko su velike, koliko ih ima, kad se pojavljuju, da li ga svrbe, bole, peku...na primer! Stvarno smesno!
A uzgred, sta god da je, ako je zarazno po svoj prilici ste se vec zarazili ako zivite u istom domacinstvu, koristite isto kupatilo, dodirujete iste stvari!

Promena u dermatologiji koje su crvenkaste i iz kojih nesto curi ima na desetine da ne kazem i vecu cifru! neka ide kod koznog lekara!

al je neko usto na levu nogu...

pojavljuju se oko nosa, ima vec jedno 2-3 meseca i kako on kaze nista ne oseca...
ima 13 godina
 
dr:
Jeli Vi to nas malo zekite?
Ma ko vas zeki, što ste svi kog đavola nervozni? Dođem ovde da nešto pametno pročitam, k'o da sam ušla u ordinaciju.
"Male plate, gomila pacijenata, a još mi ti dolaziš sa nazebom! Idi kući i pij čajeve :twisted: "
Bre, stvarno niko nema tanje živce od doktora. Šta je trebao da vam napiše, a da ga ne oterate u tri lepe?
 
Trebalo je da nam napise sve ono sto je navedeno pod postom br. cetri odozgo, ili ono sto je navedeno pod temom 'obavezno procitaj pre postavljanja pitanja!' koju su ocito svi lenji da procitaju! Zivci nam nisu tanki, ali stvarno reagujemo na glupost, i izvinjavam se u svoje (bar) ime zbog toga, ali to mi je karakterna osobina: pa valjda je normalno da budes dovoljno pametan da shvatis da je ovo virtuelni 'slepi' prostor i da kad postavljas pitanje, a posebno o promeni na kozi, prvo: niko ne moze da ti pomogne jer se radi o promeni koju neko MORA da vidi, a drugo, ako ipak insistiras na odgovoru, bilo bi zgodno i da das neke podatke a ne da pitas 'moj brat ima crvene tackice - i izlazi mu neka tecnost kad ih cese, sta mu je?' Dozvoli, bez obzira na nase prethodne rasprave i tvoju mladost, ja sam sigurna da ti nikad ne bi tako postavila pitanje i ocekivala da dobijes ozbiljan odgovor!
A uz sve to, nemali je broj onih koji se sprdaju po ovom forumu i uopste nisu ozbiljni u svojim pitanjima vec idu na to da se glupiraju i budu kao 'duhoviti', sta li...!
Zato, ne radi se o istanjenim zivcima (bar ne ovde), ne znam na kave doktore si naletala koji su ti pricali o svojoj maloj plati saljuci te kuci da pijes caj jer imas nazeb, ja to stvarno nikad ne radim jer je moja plata moja stvar i ne mislim da o njoj ima potrebe da diskutujem sa pacijentima, ali itekako reagujem na folirante koji misle da mogu da me izmanipulisu za opravdanja za skolu ili bolovanja (ko da sam ja juce sisla sa meseca!), a na glupost reagujem uvek i sa obavezom: sta mogu, takva sam; ocekujem od ljudi koji su zdravi, pravi i normalno inteligentni da razmisljaju i koriste bogom danu sivu mozdanu masu, i da se ne utapaju u sve vecu gomilu plitkoumnih koji smatraju da je dovoljno imati glavu da bi na njoj nosili kosu. Sorry. Ako treba da se izvinjavam zbog toga - evo, izvinjavam se. Ali to ne menja stvar.
 
WithdrawnWater:
... a drugo, ako ipak insistiras na odgovoru, bilo bi zgodno i da das neke podatke....

sa'cu da ti objasnim kako to ide, WW; mog jednog komsiju (deciji hirurg - ortoped, otac mu je vidjeni dermatolog), su ocevi pacijenti neprekidno telefonom "zazivali" trazeci savete...

posle visemesecnog bezuspesnog ubedjivanja da on nije "stariji dr m.", covek je "poludeo" i poceo odreda da deli savete tipa: premazite slabim cajem od belog jasena, kamilice, "bogojavljenjskom vodicom", drzite pod mlazom mlake vode 15, ali ne vise od 20 sekundi, itd. itd., pa dodjite veceras kod mog oca da vas pregleda....

bio je jako popularan, LOL.
to se zove "public relations", tako mi rekose :D.
 
WithdrawnWater:
Cajem od belog jasena, kazes?! Hm! e, sad si mi oci otvorila, vidis - to mi jos nije palo na pamet! Je l' to deluje po principu onog uklanjanja goluba iz sinusa?! :D :D :D

aha :D

mene su jednom zvali na teren zbog "hitnog slucaja" - ja dodjem i vidim da jednu vrlo negovanu i finu zenu srednjih godina odjednom zaboli zestoko zub... u protezi :D. upravo u trenutku kad kane tash na sudove....

ja joj lepo kazem, sa maksimumom doktorskog autoriteta, da kad se to desi, pusti hladnu vodu da tece, sto hladniju, da uspe u jednu casu tu vodu, a dok voda tece da protezu drzi pod mlazom vode 3-4 minute, ne duze. sa tom casom hladne vode treba da popije jednu sumecu tabletu C-vitamina (jako znacajno za medjucelijske veze, i bla-bla), i - kad stavi protezu bice sve kao rukom odneto (jos duza prica o turgoru celije i slicnom).
u odlasku, kao usput, ostro kazem da NI SLUCAJNO ne pere sudove, i da joj na pamet ne padne vise u zivotu (alergijske reakcije kasnog tipa i ostala NAUCNA objasnjenja....:) ).

muz je posle dva dana dosao sa punim narucjem darova....

nego, gde stadosmo: salu na stranu, znas da ponekad razmisljam o tome kako se desi da neko radi cak i 10 i 15 godina kao kardiolog, ili pedijatar (!), pa se ispostavi da nije odmakao dalje od trece godine studija, u stvari... e, OVO mislim da je odgovor.

na zalost.
 

Back
Top