Ispoljavanje kroz forum krstarice

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Ne mogu da verujem da ljudi toliko ozbiljno shvataju forum krstarice , kao deo svog ispoljavanja i potvrde svoje vrednosti....

Molim vas , napišite vaše mišljenje i stav o tome?

Ja lično smatram da forum služi da se na njemu suočimo sa idejama i sa svojim stavom o tim idejama, ali nikako i da to postaje naš svet ispoljavanja i realizacije....

Video sam da su me čak optužili da podižem nos na forumu. Žao mi je zbog tog mišljenja , jer ono predstavlja pre odraz moje grubosti prema učmalom , nego dizanje nosa (pred kim da ga dižem , pred monitorom).

Vrlo mi je bitno , da nečija korist ne bude tudja šteta. U prevodu , napucavanje radja napucavanje, konstruktivni prilaz (iskaz , ne i ponavljanje 10 puta ne bi li postalo istina) je poziv za konstruktivni prilaz....

Želim svima da se izgrade , ispeglaju stavove kroz forum na krstarici , ali ne želim da forum postane vaše polje ispoljavanja , nešto značajno u životu, bitisanje. Forum je stari dnevnik , stara sveščica u kojoj imate milion crtanih karaktera, mikija, pere i šilje i njihove dogodovštine (i lažne i istinite).

Mislim da govorim u ime većine , ako kažem da ste korisniji , ako ukradete neku istinu , skicu , dogadjaj, stav iz realnog života i uveče je oslikate ostalim zaverenicima na forumu....Živite u životu, proživljavajte na forumu....
 
Ja na primer, uvek ulazim u razgovor sa drugim učesnicima zato što želim da razgovaramo o temi, i najviše mi smeta kada neko (direktno ili indirektno) vidi da ne može da se suoči sa mojim stavom, pa onda bezuspešno pokušavajući da obori moju tezu, onda udari na moju ličnost....

Za tebe ne smatram da podižeš "nos na forumu", mislim da imaš svoj stil u vođenju forumskih diskusija, i to na vrlo originalan i svoj način.

Da ne ulazim dalje u polemiku....uglavnom praktikujem da uvek branim i napadam "stavove", a ne čoveka.
 
Izvini, Novčić, ali ne mogu da ne primetim - sama si okrenula ovu raspravu na sebe :lol:
Ali, znam šta hoćeš da kažeš. Da se manemo tvog rečnika, jer je moj malo drugačiji, mene veoma nervira kada se rasprava okrene na moj pol, godine ili, ne daj Bože, obrazovanje. I bila bih idiot da ne priznam da me sve to nervira.
Da je nekada davno (a možda i jeste) postojala papirna prepiska između nepoznatih ljudi, što bi se, eto, ostavljalo na oglasnoj tabli, sa mogućnošću da se pošalje i privatno pismo na kućnu adresu, DA LI BI TO BILO REALNIJE OD INTERNET FORUMA?
Pa, svi mi postojimo, naravno, da li neko ovde ima 20 nickova, pa samim tim i toliko ličnosti, to i nije toliko bitno, osnovica je sačinjena od PRAVIH LJUDI.
I ja ne mogu da počnem temu koju nisam zasnovala NA SOPSTVENOM ISKUSTVU, prosto - jer me takva tema ne bi ni interesovala. Zašto da započinjem nešto što me ne zanima?
Verujem da je jedna od najboljih čovekovih osobina - sposobnost da sam sebe upozna, kako mane tako i vrline.
Ali, suština onoga što želim da kažem, a kao odgovor na skretanje teme u pravcu nečije ličnosti - NIKO OVDE NE BI TREBAO SEBI DA DA ZA PRAVO DA NEKOME SUDI.
A to se, priznaćete, redovno dešava, verovatno i meni, ponekad.
Naravno, govorim o ličnim temama, ne o - "šta mislite o osobi iznad" i sličnim svaštarinim tripovima.
Pa, ipak, Patak -
NE MOŽEMO PRESTATI DA NEČIJE REČI POSMATRAMO KAO NEČIJE.
 
Nisi me razumela, neka svako stoji iza svojih reči.
Ali nemojte život da zasnivate na krstarici i info koje dobijete ovde. Te info su tu da stoje u podsvesti i pozovete ih kad vam se slične okolnosti dogode, znači služi za izazivanje predosećaja.
Prilikom konkretne situacije će te utvrditi kako je na terenu i onda stvoriti predubedjenje, a nadam se nikad predrasude....

Užasno je kad se emotivno ili moralno padne zbog reakcije forumske zajednice i pojedinaca.
Ne želim da osetite prihvaćenost foruma, jer mnogi dolaze ovde da bi formirali virtuelnu zajednicu , društvance. Ako već osećate pripadnost forumskoj zajednici , neminovni su i uticaji preko reakcija iste te zajednice. Ako ste forum prihvatili kao rasadnik ideja i stavova, onda vas reakcija interesuje , ali ne i pogadja. U suprotnom , reakcija može da vas pogodi , i stvori averziju , što nije ni dobro ni poželjno .

U stvari motiv ove teme je čisto sebičan sa moje strane.
Ako većina ili još bolje svi članovi krstaričinog foruma razdvajaju strogo realan život i prepisku na krstarici , onda moje nekada oštro napucavanje će biti shvaćeno samo kao izolovano mišljenje , tačno ili netačno (zavisi od trenutnog razvoja ličnosti člana foruma) ali nikako kao lični atak .

Ako nema personalizacije ideja na forumu , nema ni borbe za hijararhiju , već borbe za kreativnošću, što je već mnogo pozitivnije .

Iskreno , povod je tužniji , ali želeo bih da pronadjete svoj kvalitetni dobrinos na forumu , čak ja verujem da veliki broj misli da je kvalitetan doprinos samo u dobro sročenim , neoborivim kratkim esejima . Nije , ali nije ni u bombastičnim ultra kratkim i zvučnim parolama...
Ja kvalitet nalazim i u izjavi pijanca i u smešnim komentarima pixia tipa "vi nesloženi ljudi".
Jer te izjave su prošle logički aparat tih ljudi i iskustveni test istih.

Postoje testovi za odredjivanje psiholoških stavova čoveka , koji se zasnivaju upravo na neiskrenim odgovorima. Traži se od vas da lažete , ali da ne budete u kontradikciji , i na kraju se ipak otkriva vaš pravi profil....Logički aparat je ono što vas otkriva, uništava, a iskustvo, dogadjaji , sreća i ispunjenost ono što vas spašava. Ovde ima previše prvog , a nedovoljno drugog da bi obezbedili sebi kvalitetno napredovanje .
Ovo je ustvari moja želja da ostanete verni nadogradjivanju i napredovanju , da se ne izduvate i ispucate, već da forum postane neka vrsta vašeg dnevnika .

Koliko spuštam , toliko želim i da ohrabrim ljude, bez obzira na gordost i nadmenost filozofa, istoričara filozofije, egocentrika i sponzoruša (dvopolno).
 
Tuzni.mozda je ovo licno,ali,nisam primetila da si ranije koristio neke reci ili da si napushavao toliko...ne znam sta je,jel ti postalo dosadno?
A forum,ja skoro nikad o sebi na forumu nisam rekla nesto pozitivno.
PItam se da li ljudi koji sebe pretstavljaju u ruzicastom svetlu misle da ce stvarno tako biti shvaceni.
Da li im je malo potvrde u RL o njihovom kvalitetu pa je ovde traze?
Ali pitanje nije bilo to...mislim da se iz postova moze naslutiti o necijem karakteru,ne mislim na sadrzaj postova nego na ton postovanja kog forumas konstantno zauzima postujuci na bilo kojoj temi.
To se oseti.
 
Vragolasta Amfibija:
Tuzni.mozda je ovo licno,ali,nisam primetila da si ranije koristio neke reci ili da si napushavao toliko...ne znam sta je,jel ti postalo dosadno?
A forum,ja skoro nikad o sebi na forumu nisam rekla nesto pozitivno.
PItam se da li ljudi koji sebe pretstavljaju u ruzicastom svetlu misle da ce stvarno tako biti shvaceni.
Da li im je malo potvrde u RL o njihovom kvalitetu pa je ovde traze?
Ali pitanje nije bilo to...mislim da se iz postova moze naslutiti o necijem karakteru,ne mislim na sadrzaj postova nego na ton postovanja kog forumas konstantno zauzima postujuci na bilo kojoj temi.
To se oseti.
 
Zaboravljate na vaznu cinjenicu da druge vidimo kroz sebe i bojimo ih svojim bojama. To je jos izrazenije u virtuelnom svetu. Mene taj aspekt jako zabavlja, spektar "vidjenja" je toliko sirok, raznolik i protivrecan, da je to fascinantno. :)
Drugo, forum treba kapirati kao zezanje.
Mada, priznajem da je forumski zivot iskustvo za sebe i kao i svako drugo moze biti korisno.
Valjda sam promasila temu. :lol:
 
divlja u srcu:
Zaboravljate na vaznu cinjenicu da druge vidimo kroz sebe i bojimo ih svojim bojama. To je jos izrazenije u virtuelnom svetu.

Dobro zapažanje, to je i meni jako zabavno posmatrati...

divlja u srcu:

Drugo, forum treba kapirati kao zezanje.

Treba ga kapirati kao zezanje samo zato što i jeste zezanje, a to smo mi od njega napravili.
Da je ideja foruma u tome, bilo bi mnogo bolje da su odeljci kao na chatu 25+ , Ljubitelji Čari, heavy metal i nešto slično. Ali ako neko napravi sobe kao što su Prirodne nauke, Književnost, Filozofija, ja nekako pomislim da tu treba biti ozbiljan. Ne znam, možda su to moje predrasude. U svakom slučaju, ako se desi ta retkost da neko bude ozbiljan, to treba ispoštovati.
 
Pitali babu šta radi ,kako provodi vreme.

Kaže baba : kuvam , perem, spremam slatko , obradjjem baštu i učim sanskript.

Pitaju je što sanskript.

Pa zato što je teško i predstavlja mi izazov....


Tu i leži razlika izmedju ispoljenih i nedovoljno ispoljenih . Prvi rade nešto radi sebe, zaneseno , šta ih interesuje....

Drugi rade "po narudžbi" tj. ono što će im doneti priznanje , prestiž , novac, sigurnost....kvalitet...


Šetnje po suprotnoj kategoriji su nekad neminovne , ali je bitno znati da li su šetnje ili rutina...
 
Tuzni_patak:
Ne mogu da verujem da ljudi toliko ozbiljno shvataju forum krstarice , kao deo svog ispoljavanja i potvrde svoje vrednosti....

Molim vas , napišite vaše mišljenje i stav o tome?

Ja lično smatram da forum služi da se na njemu suočimo sa idejama i sa svojim stavom o tim idejama, ali nikako i da to postaje naš svet ispoljavanja i realizacije....

pa, ne bih se bas slozio da pojedinac ne treba uopste da koristi forum ili net za svoje ispoljavanje i realizaciju... iako to, naravno, moze biti u suprotnosti sa interesima drustva i kvalitetnom komunikacijom... ali nije sve u tim realisticnim interakcijama, uspesnoj razmeni i razvijanju ideja....

Pored svesnog preseljenja nekih nasih potreba na net za koje on nije adekvatno mesto, na sta patak skrece paznju, ja bih naglasio da je net poligon na kome se i nesvesno bori da dodje do reci, to je zanimljiviji deo price.

Lepo je da osoba nema potrebu za tim, ali ako je u nekom konfliktu net joj moze i korisno posluziti slicno snevanju ili umetnosti da kroz interakciju sa drugim likovima dozivi, osvesti i integrise u celinu neke delove sebe i to na jedan dramatican nacin.

Uostalom, svidjalo se to nama ili ne, nesvesno se ne moze isterati sa interneta, a pored negativnih to ima i svoje pozitivne strane...
 
Za mene je forum mesto iz snova u kojem mogu da postignem nešto što u realnom svetu ne mogu. Nisam komunikativan i jako sam introvertiran. Na forumu to nije tako. Nekako mi je lakše izložiti svoje misli pisanim putem. Dosta sam razmišljao da li da moja uloga u izmišljenom svetu bude pozitivac ili negativac. Odlučio sam biti pozitivac jer mi je to po senzibilitetu kud i kamo bliže. Ja želim biti dobar, ali u surovoj realnost, nedostaje mi snage za to. U realnosti sam onakav kakav moram biti. Ovde je sve moguće, može se leteti i padati,biti kulturan ili prostak,cool ili živa vatra. Ovde sam vitez sa dobrotom u srcu, pomalo smotan,ali sa velikim samopouzdanjem. Trudim se da šarm i humor izbijaju iz mojih redova.
Ovde sam Obi-wan
 
random_cloud_form:
Tuzni_patak:
Ne mogu da verujem da ljudi toliko ozbiljno shvataju forum krstarice , kao deo svog ispoljavanja i potvrde svoje vrednosti....

Molim vas , napišite vaše mišljenje i stav o tome?

Ja lično smatram da forum služi da se na njemu suočimo sa idejama i sa svojim stavom o tim idejama, ali nikako i da to postaje naš svet ispoljavanja i realizacije....

pa, ne bih se bas slozio da pojedinac ne treba uopste da koristi forum ili net za svoje ispoljavanje i realizaciju... iako to, naravno, moze biti u suprotnosti sa interesima drustva i kvalitetnom komunikacijom... ali nije sve u tim realisticnim interakcijama, uspesnoj razmeni i razvijanju ideja....

Pored svesnog preseljenja nekih nasih potreba na net za koje on nije adekvatno mesto, na sta patak skrece paznju, ja bih naglasio da je net poligon na kome se i nesvesno bori da dodje do reci, to je zanimljiviji deo price.

Lepo je da osoba nema potrebu za tim, ali ako je u nekom konfliktu net joj moze i korisno posluziti slicno snevanju ili umetnosti da kroz interakciju sa drugim likovima dozivi, osvesti i integrise u celinu neke delove sebe i to na jedan dramatican nacin.

Uostalom, svidjalo se to nama ili ne, nesvesno se ne moze isterati sa interneta, a pored negativnih to ima i svoje pozitivne strane...
Da, slažem se, za formirane ličnosti. Samo... Ko kod nas koristi računar? Ko uglavnom vršlja po Net-u? Ko posećuje Forume (kad ih smori Pričaonica)?
Kod nas je to još uvek populacija 11-17god najmasovnija. 48%
Sledi 18-21god. 33%
Pa 22-35god. 15%
Stariji od 35god. 4%



Ko se od nas u dobi od 16god. nije suočio sa svojim stavom i idejom? I preispitivao se povodom toga - kako je čudan i veliki svet koji nas okružuje, sasvim nešto drugo od onoga u šta smo do tada verovali da je nepromenljivo.
Ko se od nas u dobi od 27god. nije suočio sa svojim snovima?
Ko je u kategoriji od preko 21.g shvatio da ima drugačiji stav.
Ko nam je menjao ideje kada smo bili petnaestogodišnjaci? Usmeravao nas u novom pravcu?
Zar sa 21god. može neko da nas usmeri?
A sa 35god.?
 
Pođoh da ti odgovorim: Zato što mi predstavlja izazov, ali onda shvatih da je to baba iz Patkove priče već rekla, pa ispadoh ispoljena, što definitivno nisam...
Nešto shvatim ozbiljno, nešto neozbiljno. Kada je moguće napraviti vezu izmmeđu neke teme i stvarnosti, ta tema mi je bitna i može mi se veoma dopadati ili me nervirati. A takve su retke. Da li sam idiot što sve to doživljavam lično ili, čak, emotivno? Možda, ali to nas čini ljudima.
Svakako niko ovde nije prošao sa desetkom, osim, eventualno, onog ko se registrovao, a još nije ništa postovao.
I retko idem na chat, mnogo ređe tamo naiđem na nekoga zanimljivog i iskrenog.
Cela lepota foruma je, dakle - ISKRENOST.
Što je neko ovde primetio pre mene.
I, da vam iskreno kažem, neki od nick-ova sa ovog foruma me poznaju bolje od bilo koga iz moje okoline.
Pre nego što se zgranete, razmislite da nije tako i sa vama... :)
 
sto ljudi odavde ne odu na svashtaru_
sto ljudi sa krste ne odu na drugi forum

mozes li o bilo cemu filozofirati ako stalno ulazis u istu sobu a druge izbegavash

evo ja sad poprimam drugaciji ton ovde su kao ozbiljni.....meni je ukocena ruka! :((((((
 
random_cloud_form:
Tuzni_patak:
Ne mogu da verujem da ljudi toliko ozbiljno shvataju forum krstarice , kao deo svog ispoljavanja i potvrde svoje vrednosti....

Molim vas , napišite vaše mišljenje i stav o tome?

Ja lično smatram da forum služi da se na njemu suočimo sa idejama i sa svojim stavom o tim idejama, ali nikako i da to postaje naš svet ispoljavanja i realizacije....

pa, ne bih se bas slozio da pojedinac ne treba uopste da koristi forum ili net za svoje ispoljavanje i realizaciju... iako to, naravno, moze biti u suprotnosti sa interesima drustva i kvalitetnom komunikacijom... ali nije sve u tim realisticnim interakcijama, uspesnoj razmeni i razvijanju ideja....

Pored svesnog preseljenja nekih nasih potreba na net za koje on nije adekvatno mesto, na sta patak skrece paznju, ja bih naglasio da je net poligon na kome se i nesvesno bori da dodje do reci, to je zanimljiviji deo price.

Lepo je da osoba nema potrebu za tim, ali ako je u nekom konfliktu net joj moze i korisno posluziti slicno snevanju ili umetnosti da kroz interakciju sa drugim likovima dozivi, osvesti i integrise u celinu neke delove sebe i to na jedan dramatican nacin.

Uostalom, svidjalo se to nama ili ne, nesvesno se ne moze isterati sa interneta, a pored negativnih to ima i svoje pozitivne strane...

leeeeeepo..meni je lepo ovo
valjda sam shvatila...a valjda su i drugi to napisali
cemu ovo fali margott aj navatajte nekog takvog da drma valjda ih ima jos po neut..platite mu...kao ono kad dovedu igraca u tim e to

slihtam se to je lose bljak!!!!!! :? opet se slihtam idem sada da citam sta mi pise da li me lik muva ebote uvek me muvaj pogreshni.

u stvari ja necu nikog da drma ovde sam dominatna malo i sigurna..i necu na drugi forum...ovo je moje selo..i nije bas tako ali popustam sada sebi...i niko ne razume stapise a ja mislim da to ipak ima smisao č.. procitace me kao sto citaju hijeroglijfe...i baha...njega su pronasli tek ihahah...u 19. veku umotano bilo meso u baha..e tako ce i mene.
:idea:
ovoje ko losh nastup sad idem da citam sta mi pishu ne radujem se ovojporuci a tako sam nervozna valjda od ovog secera dan 3. ...kakao s vodom...sta raditi s talogom

. ov oje bilo ioskazivanje sebe
 

Back
Top