45 GB, zasto ih nema???

Pa zato sto ti je ostali deo neparticionisan. Tj. windows ne vidi deo diska koji nije pod file sistemom (FAT32, NTFS, nebitno). Znaci uzmi neki program za pravljenje particija. Mozda Partition Magic, on je naj user-friendly za nove korisnike. FDISK je malo komplikovaniji. Ako nisi neki expert, bolje to daj nekom ko zna malo vise o tome.
 
atomant:
Pa zato sto ti je ostali deo neparticionisan. Tj. windows ne vidi deo diska koji nije pod file sistemom (FAT32, NTFS, nebitno). Znaci uzmi neki program za pravljenje particija. Mozda Partition Magic, on je naj user-friendly za nove korisnike. FDISK je malo komplikovaniji. Ako nisi neki expert, bolje to daj nekom ko zna malo vise o tome.

kad kliknem desnim na [C] -Properties-
pokaze:
File system: NTFS
Used space: 75.. GB
Free space: 1... GB
 
Pandemonium:
kad kliknem desnim na [C] -Properties-
pokaze:
File system: NTFS
Used space: 75.. GB
Free space: 1... GB

Pa cekaj, ti si gore rekao da ti je C: veliko 34GB. Otkud sada 76GB? Nije mi jasno.
Sto se tice Bad Copy, on ti nece pomoci, jer sluzi za spasavanje podataka sa floppy-ja, CD/DVD i HDD, ZIP... i drugih 'data storages'... Aj sad lepo, od pocetka, sta te muci?
 
atomant:
Pandemonium:
kad kliknem desnim na [C] -Properties-
pokaze:
File system: NTFS
Used space: 75.. GB
Free space: 1... GB

Pa cekaj, ti si gore rekao da ti je C: veliko 34GB. Otkud sada 76GB? Nije mi jasno.
Sto se tice Bad Copy, on ti nece pomoci, jer sluzi za spasavanje podataka sa floppy-ja, CD/DVD i HDD, ZIP... i drugih 'data storages'... Aj sad lepo, od pocetka, sta te muci?

na C: imam 34 gb podataka (kad SVE foldere i fajlove selektujem), a kad kliknem desnim na [C] -Properties-
pokaze:
File system: NTFS
Used space: 75.. GB
Free space: 1... GB

windows mi je puko na mnogo mesta... mislim da posle svakog restarta pravi novi pagefile a stari ostavlja na hardu (iako ni jedan nisam nasao pomocu search -pagefile.sys)
...izgleda da nije jedini fajl koji se razmnozava na mom kompu... :Neo:
 
da sugavi Win hoce da zeza kada je u pitanju velicina particija.... Ja particionisem HDD i ono recimo particija je 10 GB (10,004 MB) i Win u My Computer kaze da je velicine 9,85 GB.... Ali kada uzmem neki prog ono pokaze da je velicina 10GB.... Sta da ti kazem to ti je Win ;)
 
Vidis ovako prijatelju to sto ti kazes da se desilo i jeste tako zato sto koristis NTFS i taj sistem je kreiran tako da dobar deo stvari koje cesto koristis snima u nevidljivi "System Volume Information" folder
za koji ti uvek kaze da je prazan pa ako pokusas da udjes u njega pristup ti je odbijen.
Podaci koji su smesteni u tom folderu su ustvari mnogobrojni BKup-ovi od onoga sto ti imas na disku i koristis a da toga nisi ni svestan.
Jedini nacin da se spasis od toga ti je da nabavis program recimo kao sto je Iolo System Mechanic 5 ili slican jer on u sebi ima mogucnost za brisanje odnosno ciscenje diska od svega i svacega a takodje je napravljen tako da moze da procita i ono inace necitljivo za Windows.
Ako mozes da nabavis taj program nekako onda si car i vise nikada neces imati problema sa svojim racunarom samo moras da pazljivo sve procitas pre nego sto pristupis odredjenoj operaciji. :!:
 
Pandemonium:
atomant:
Pandemonium:
kad kliknem desnim na [C] -Properties-
pokaze:
File system: NTFS
Used space: 75.. GB
Free space: 1... GB

Pa cekaj, ti si gore rekao da ti je C: veliko 34GB. Otkud sada 76GB? Nije mi jasno.
Sto se tice Bad Copy, on ti nece pomoci, jer sluzi za spasavanje podataka sa floppy-ja, CD/DVD i HDD, ZIP... i drugih 'data storages'... Aj sad lepo, od pocetka, sta te muci?

na C: imam 34 gb podataka (kad SVE foldere i fajlove selektujem), a kad kliknem desnim na [C] -Properties-
pokaze:
File system: NTFS
Used space: 75.. GB
Free space: 1... GB

windows mi je puko na mnogo mesta... mislim da posle svakog restarta pravi novi pagefile a stari ostavlja na hardu (iako ni jedan nisam nasao pomocu search -pagefile.sys)
...izgleda da nije jedini fajl koji se razmnozava na mom kompu... :Neo:
SAMO REINSTALIRANJE.........he he,da se ne mucis to je najbolje,po tvojoj prici! :twisted:
 

Back
Top