Karlican porodjaj

maps

Početnik
Poruka
31
U 8 sam mesecu trudnoce i beba mi je okrenuta karlicno.Prvi put sam se porodila normalno.Zanima me sve sto znate o karlicnom porodjaju, i u tom slucaju da li je bolje carski rez.Pisite mi vasa iskustva i misljenja.
POMOZITE!!!
 
Hej, Maps, nema razloga za paniku! :wink: Lekari će na vreme znati da li je neophodan carski rez, ili ne.
Nisi napisala u kom si mestu, i kako napreduje beba, tj. kolika je? :) Krupnija, sitnija... Prednost je ako si Beogradu, ili nekom drugom većem gradu, u svakom slučaju.
Ja nemam lično iskustvo te vrste, čak mi nisu radili ni epiziotomiju oba puta, imala sam sreće (đavola, sreće - oba puta sam otišla u zadnji čas u porodilište :wink:, mrzim bolnice!). Međutim, moja sestra je imala karlični položaj prirodnim putem, sa epuderalizom, naravno. Bebac je bila 3050gr i 51cm, znači, solidne veličine. Sestru su mi samo secnuli, imala je 3 šava koja su joj kasnije smetala više od svih ostalih nuspojava.
Inače, beba se tek na samom kraju nošenja okreće i gnjezdi za izlazak napolje, znaš ono kad ti spadne stomak dole, a kukovi ti prosto blokirani, teže se krećeš, prosto osećaš. To se i najbanalnijim pregledom da utvrditi, a bilo bi lepo da odeš na ultrazvuk, ako možeš, dve nedelje pre termina. :D Moguće je da se tvoje malo onda pripremi za naglavački upad (ispad) u veliki svet. :wink:
U svakom slučaju, lekari će pokušati da ga okrenu i prilikom samog porođaja, ukoliko je bebac ipak odlučio da izleti na noge lagane! Mada, ako nemaš 'vezu', najverovatnije će te po automatizmu odmah po ulasku u porodilište pripremati za carski rez, i uraditi ga bez razmišljanja.
A, što se carskog reza tiče... Ako si operisala slepo crevo, onda znaš kako to ide posle.
 
Prije pet godina rodila sam djevojcicu karlicno bez ikakvih problema.Postoji mogucnost oa se beba okrene pred sam porodjaj zato me nisu odmah poslali na carski mada ga danas bez razmisljanja rade u tom slucaju.Sve u svemu moje iskustvo nije bilo strasno i uvjek sam za prirodan porodjaj osim naravno ako zivot majke ili bebe nije ugrozen.Sretno!!
 
Koliko ja znam u BG moras da imas vezu da bi te automatski POSLALI na carski rez u slucaju karlicnog porodjaja bebe, a ne da bi pokusali da te porode prirodno.
Probaj da izbegnes to iskustvo... osim sto moze da bude dosta traumaticno mislim da je i dosta rizicno - u Nemackoj po zakonu nije dozvoljen karlicni porodjaj i u tom slucaju se obavezno radi carski rez.
 
Moj sin je bio karlicno 4350g, pa su se odlucili na carski rez. A cerka se tek u osmom okrenula u pravilan polozaj mada je dr bio ubedjen da nece.
Sto se tice carskog reza - sve je to individualno i bol i duzina oporavka. Ja sam izasla iz bolnice potpuno oporavljena, a moja komsinica se porodila normalno i sa tri kopce mesecima se oporavljala.
 

Back
Top