Zbog bombardovanja NATO broj obolelih od karcionama na Rudniku povecan 25 puta!

Тихи

Starosedelac
Poruka
161.931
Broj obolelih od raka povećan 25 puta

Za 12 godina u varošici Rudnik i okolini broj obolelih od karcinoma povećan je 25 puta, rečeno je u rudničkoj ambulanti Doma zdravlja iz Gornjeg Milanovca.

172986831651dbd5d72d098865944411_orig.jpg


Lekar Predrag Jakšić rekao je agenciji Beta da su na prvom mestu oboljenja su rak pluća a zatim dojke i prostate.

"Kada sam 2001. godine počeo da radim u ovoj ambulanti bila su registrovana tri obolenja od karcinoma a danas ih je više od 70 i svi su verifikovani u bolnici u Gornjem Milanovcu i onkološkim ustanovama u Beogradu i Kragujevcu", kazao je Jakšić.

Jakšić je rekao nije u situaciji da zvanično saopšti uzroke ovolikog povećanja obolelih od raka na Rudniku, planini koja je u prvoj polovini prošlog veka bila proglašena za "vazdušnu banju Srbije".

"Dolazili su stručnjaci iz nadležnih republičkih instituta i vršili istraživanja kada je utvrđeno da postoje prirodna zračenja, mada deo štetnih delovanja može da bude i od posledica NATO bombardovanja 1999. godine", rekao je Jakšić.

http://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2013&mm=07&nav_id=730681

Tuga :( :( :(
 
Znam da ce cela Krsta graknuti sad: prokleti Cetvrti rajh, raspadali se nazivo, prokleto im sve do sedmog kolena itd.

No, ovde bi valjalo vise istraziti zakulisne radnje na rudnim kopovima. Vec dugo se po ovom kraju prica o odlaganju otrovne jalovine u zatvorenim delovima rudnika i to cak i smestanju opasnog otpada iz inostranstva, s obzirom da su rudnici uzeti u zakup od strane nekih stranaca.

Sve je to rekla-kazala, ali pre ce razlog razboljevanja biti u tome. Samo sto niko to u ovoj drzavi ni ne proverava.
 
a Černobil? a hrana? a mleko? a aditivi u cigarama?

- - - - - - - - - -

Znam da ce cela Krsta graknuti sad: prokleti Cetvrti rajh, raspadali se nazivo, prokleto im sve do sedmog kolena itd.

No, ovde bi valjalo vise istraziti zakulisne radnje na rudnim kopovima. Vec dugo se po ovom kraju prica o odlaganju otrovne jalovine u zatvorenim delovima rudnika i to cak i smestanju opasnog otpada iz inostranstva, s obzirom da su rudnici uzeti u zakup od strane nekih stranaca.

Sve je to rekla-kazala, ali pre ce razlog razboljevanja biti u tome. Samo sto niko to u ovoj drzavi ni ne proverava.

pa ovi misle da uvoze tehnološki otpad i hemijske nusmaterije u Srbiju zbog šake para da ga talože a kad sve ono ode u vodu pa iz vode u kravu a iz krave u mleko a iz mleka u dete e onda ćemo da pričamo - ČETVRTI RAJH nam ovo uradio


Ko god da se setio iz Vlade Srbije malo se zajebo u kalkulaciji da su svi debili kao on(a)
 
a Černobil? a hrana? a mleko? a aditivi u cigarama?

- - - - - - - - - -



pa ovi misle da uvoze tehnološki otpad i hemijske nusmaterije u Srbiju zbog šake para da ga talože a kad sve ono ode u vodu pa iz vode u kravu a iz krave u mleko a iz mleka u dete e onda ćemo da pričamo - ČETVRTI RAJH nam ovo uradio


Ko god da se setio iz Vlade Srbije malo se zajebo u kalkulaciji da su svi debili kao on(a)

Ma nema veze, sta je Tihijevom srcu drago, neka pise :lol:
 
a Černobil? a hrana? a mleko?

- - - - - - - - - -

jel se sećaš prvi oblak iz SSSR-a trebao da ode samo na Sloveniju i Hrvatsku ali drugi talas išao na Srbiju i to gust i po AVNOJ-evskim granicama
da ne poveruje čovek...
Какав тупсонско подрепашки пост, могао би добити награду златно г.
Што онда није било тога 90. или 95. ако је Чернобиљ.
Или се тамо обливају млеком по десетак литара дневно?
Баноје пући ћеш за стипендију.
 
Ma nema veze, sta je Tihijevom srcu drago, neka pise :lol:

e pa da ne smetamo onda, medjutim kako to na Krsti biva danas popodne će neka zamlata da pokrene temu
NATO ZRAČENJE UBIJA GORE NEGO PROMAJA
kao nije video da smo ovde demistifikovali o čemu je reč pa da otvori novu temu da sazna napaćeni narod

ajmo igranka bez prestanka
 
Znam da ce cela Krsta graknuti sad: prokleti Cetvrti rajh, raspadali se nazivo, prokleto im sve do sedmog kolena itd.

No, ovde bi valjalo vise istraziti zakulisne radnje na rudnim kopovima. Vec dugo se po ovom kraju prica o odlaganju otrovne jalovine u zatvorenim delovima rudnika i to cak i smestanju opasnog otpada iz inostranstva, s obzirom da su rudnici uzeti u zakup od strane nekih stranaca.

Sve je to rekla-kazala, ali pre ce razlog razboljevanja biti u tome. Samo sto niko to u ovoj drzavi ni ne proverava.

u tekstu lekar kaze drugacije...
 
"Dolazili su stručnjaci iz nadležnih republičkih instituta i vršili istraživanja kada je utvrđeno da postoje prirodna zračenja, mada deo štetnih delovanja može da bude i od posledica NATO bombardovanja 1999. godine", rekao je Jakšić.

Nije " možda " - NEGO SIGURNO :aha2:

Radioaktivne prašina podignuta prilikom eksplozije bombi sa osiromašenim uranijumom U235 - NA OTVORENOM PROSTORU ŠIRI SE OKO 100km U KRUG ZAGAĐUJUĆI PRIRODU I ZEMLJIŠTE :sad2::sad2::sad2: i VRLO SPORO SE TALOŽI :aha2:
 
u tekstu lekar kaze drugacije...

Lekar ne kaze, lekar pretpostavlja i to doslovce.

Mozda i bas zato sto niko to ne sme da pominje da ne nastane opsta histerija, pa da se ukljuce mediji, pa da se zovu inspekcije, pa da krenu tuzbe, pa da se otera strani kapital itd. Iako od tih rudnika nikakvu korist nemamo jer rade rudari uglavnom iz Makedonije. No, neko je tu sklopio dil i omastio se, neki pojedinac.

Ne zaboravimo naravno, i na pompu o niklu koji je u ovom kraju trebalo da se vadi (Topola), sve pod blagoslovom sadasnjeg ministra.
 
Nije " možda " - NEGO SIGURNO :aha2:

Radioaktivne prašina podignuta prilikom eksplozije bombi sa osiromašenim uranijumom U235 - NA OTVORENOM PROSTORU ŠIRI SE OKO 100km U KRUG ZAGAĐUJUĆI PRIRODU I ZEMLJIŠTE :sad2::sad2::sad2: i VRLO SPORO SE TALOŽI :aha2:
Исталожила се она одавно, само је сада ушла у круг хране за људе директно и индиректно.
 
Nije " možda " - NEGO SIGURNO :aha2:

Radioaktivne prašina podignuta prilikom eksplozije bombi sa osiromašenim uranijumom U235 - NA OTVORENOM PROSTORU ŠIRI SE OKO 100km U KRUG ZAGAĐUJUĆI PRIRODU I ZEMLJIŠTE :sad2::sad2::sad2: i VRLO SPORO SE TALOŽI :aha2:
bombardovanje sigurno ima dobar udeo u povećanju obolelih ali zbog akumuliranog stresa i zagađenja vazduha izduvnim gasovima aviona. o kojim bombama sa DU govoriš?
 
Znam da ce cela Krsta graknuti sad: prokleti Cetvrti rajh, raspadali se nazivo, prokleto im sve do sedmog kolena itd.

No, ovde bi valjalo vise istraziti zakulisne radnje na rudnim kopovima. Vec dugo se po ovom kraju prica o odlaganju otrovne jalovine u zatvorenim delovima rudnika i to cak i smestanju opasnog otpada iz inostranstva, s obzirom da su rudnici uzeti u zakup od strane nekih stranaca.

Sve je to rekla-kazala, ali pre ce razlog razboljevanja biti u tome. Samo sto niko to u ovoj drzavi ni ne proverava.


Како год окренеш, странци и њихови домаћи подрепаши нас трују.

Али, чињеница је да су малигна обољења у порасту у целој Србији.

- - - - - - - - - -

A sta je tek na KiM...
Znam da ce da zvuci vrlo skandalozno, ali zbog zdravstvenih razloga je dobro da sada nismo tamo... nego da se za par decenija vratimo.

Прочтај колико времена треба да се из земље исчисти осиромашени уранијум...
 
Како год окренеш, странци и њихови домаћи подрепаши нас трују.

Али, чињеница је да су малигна обољења у порасту у целој Србији.

Stranci rade ono sto im ti dozvoljavas. Jok, ispade da oni rade sta zele, a mi se branimo. Domaci podrepasi su obicni zitelji Srbije kao i svaki drugi, tvoj ili moj komsija koji ce da dobije par soma evra da cuti i ne qenja dok oni rade. I takva je bar polovina Srbije, koliko god ti mislila da su to neki pokvareni pojedinci, saradnici okupatora :mrgreen:

Idiotluk je to sto ce se pod stalnim graktanjem o bombardovanju provuci gomila drugih stvari jer od zaslepljenosti ih necete primetiti. Moze sad da vam neki domaci tajkun istovari 20 tona nekakvog piralena u Moravu i da za godinu-dve crkne trecina mestana u okolini, opet ce da bude - bombardovanje.
 
Da je ne znam sta u pitanju......to je porazan podatak! Ja verujem da iza toga stoji ili bombardovanje ili neka zakulisna igra sa strancima o kojoj govori ovaj blento sto su mu ti natovci dragi. Ja sam se lecio od raka 1992/93. Sve bi bilo mnogo lakse kada bi postojao lek koji bi pacijentu pomogao da mnogo lakse podnese hemo terapije. Da ne povraca. Mene je to satrlo i fizicki i umno.
 
Stranci rade ono sto im ti dozvoljavas. Jok, ispade da oni rade sta zele, a mi se branimo. Domaci podrepasi su obicni zitelji Srbije kao i svaki drugi, tvoj ili moj komsija koji ce da dobije par soma evra da cuti i ne qenja dok oni rade. I takva je bar polovina Srbije, koliko god ti mislila da su to neki pokvareni pojedinci, saradnici okupatora :mrgreen:

Idiotluk je to sto ce se pod stalnim graktanjem o bombardovanju provuci gomila drugih stvari jer od zaslepljenosti ih necete primetiti. Moze sad da vam neki domaci tajkun istovari 20 tona nekakvog piralena u Moravu i da za godinu-dve crkne trecina mestana u okolini, opet ce da bude - bombardovanje.


Поента је да се треба борити против таквих појава. И те странце је неко довео и рекао им да могу да раде шта хоће догод потплате мало ту мало тамо.
А и бомбардовање треба назвати правим именом, не смемо да се правимо да га није ни било, јер ће однети превелики данак.
 
Da je ne znam sta u pitanju......to je porazan podatak! Ja verujem da iza toga stoji ili bombardovanje ili neka zakulisna igra sa strancima o kojoj govori ovaj blento sto su mu ti natovci dragi. Ja sam se lecio od raka 1992/93. Sve bi bilo mnogo lakse kada bi postojao lek koji bi pacijentu pomogao da mnogo lakse podnese hemo terapije. Da ne povraca. Mene je to satrlo i fizicki i umno.

Dusane ako nije tajna ispricaj nam svoju pricu - koji si rak imao, kako je hemoterapija uticala na tebe i kako se osecas danas.
 
Da je ne znam sta u pitanju......to je porazan podatak! Ja verujem da iza toga stoji ili bombardovanje ili neka zakulisna igra sa strancima o kojoj govori ovaj blento sto su mu ti natovci dragi. Ja sam se lecio od raka 1992/93. Sve bi bilo mnogo lakse kada bi postojao lek koji bi pacijentu pomogao da mnogo lakse podnese hemo terapije. Da ne povraca. Mene je to satrlo i fizicki i umno.

Као што рекох - "сит гладном не верује", те мисли да безвезе "гракће".

Драго ми је што си то успешно пребродио. :)
 
Као што рекох - "сит гладном не верује", те мисли да безвезе "гракће".

Драго ми је што си то успешно пребродио. :)

Pa eto kol`ko mozga imate :lol: I sta sad da ti covek kaze?

1992-3 se lecio od raka koji je dobio od bombardovanja?
 

Back
Top