Subota,9.jul,12.sati,Velika sala Sava centra

ISTINA O ZLOČINU
SRS sutra prikazuje film o zločinima koje su muslimani i Hrvati počinili nad Srbima

BEOGRAD - Srpska radikalna stranka prikazaće u subotu tačno u podne u velikoj sali Centra „Sava” film o zločinima koje su muslimani i Hrvati počinili nad Srbima u ratovima vođenim na teritoriji bivše SFRJ. Zamenik predsednika SRS-a Tomislav Nikolić objašnjava za Kurir razloge zbog kojih se SRS odlučio na ovaj korak:


Tomislav Nikolić u akciji

- Nakon objavljivanja filma u kome su srpski vojnici streljali zarobljene muslimane i šoka koji sam doživeo, shvatio sam da tu nešto ne valja. Nije taj film tek tako emitovan, u trenutku kada smo pred početkom rešavanja kosmetskog pitanja i kada Republiku Srpsku pokušavaju da proglase za genocidnu tvorevinu - kaže Nikolić, i nastavlja:

- Tek kada smo videli da u Skupštini nema saglasnosti o rezoluciji, jer DS traži da se prizna samo genocid koji su Srbi počinili u Srebrenici, ali se ne pominju zločini nad Srbima, prikazali smo onaj kratki film od osam minuta. To je bio uvod u ovaj jednoiposatni film koji ćemo prikazati sutra u Centru „Sava” - ističe naš sagovornik.

Na pitanje po čemu se taj film razlikuje od onog koji su radikali već prikazali pre dvadesetak dana, Nikolić kaže da „razlike u suštini nema”.
- I u jednom i u drugom sve vrvi od zločina nad našim ljudima! Dokazaćemo da je Alija Izetbegović podstrekivao verski rat! On je pozvao mudžahedine iz celog muslimanskog sveta da ratuju i finansijski pomažu njihovu borbu. Recimo, u filmu je zabeležena scena kako jedan mudžahedin ubija četiri Srbina, dok mu drugi sa strane dobacuje: „Au, kako čovek radi!” - opisuje Nikolić. On ne želi previše da govori o načinu na koji je SRS došao do ovih filmova.

- Ima mnogo ljudi koji su to snimali, muslimani pre svih. Znate, ludaci su isti na sve strane! Pitao sam se što su „Škorpioni” snimali sve one gadosti, a kada sam video šta ovi drugi rade, zaključio sam da je ludaku svejedno, pa bio on Hrvat, musliman ili Srbin... - kategoričan je Nikolić.

Lider radikala kao osnovnu motivaciju za prikazivanje ovakvih filmova vidi u pokušaju da se Srbi proglase za genocidan narod.
- Mi nikada ne bismo prikazivali ovakve stvari, ali ne pristajemo na ćutanje u trenutku kada Srbe proglašavaju za genocidnu naciju! Za mene je zločin - zločin. Mesić je dao izjavu koju bih mogao da prihvatim: „Hajde da zakopamo.” Ali ne može svake godine samo Srbima da se iskopava ponešto!

- Ponavlja se situacija iz 1945. godine. Kao što je tada bilo nezamislivo uopšte pomenuti kralja, tako je sada zabranjeno pričati o zločinima koju su počinjeni nad Srbima. E, pa, radikali će u subotu prekinuti tu praksu! Nad Srbima su činjeni zverski zločini! U Hrvatskoj i Bosni nad našim narodom počinjen je genocid! I to ćemo dokazati - kaže na kraju Nikolić.

Nekoliko projekcija

Tomislav Nikolić kaže da će jednoiposatni film biti prikazivan dok god ima zainteresovanih za gledanje.
- Sa prikazivanjem filma počinjemo u podne. Imaćemo i nekoliko „plazma” televizora svuda po Centru „Sava”, za sve one koji ne budu uspeli da uđu u salu. Takođe, ako interesovanje bude veliko, prikazivaćemo film u reprizi, opet i opet, sve dok ima ljudi koji bi želeli da vide film. Film ćemo „dići” i na satelit, tako da će sve zainteresovane televizije besplatno moći da preuzmu sliku. Do sada nam se samo iz Srbije javilo oko 40 televizija - kaže Nikolić.



Dolazi i Gurović

Lider radikala kaže da je pozivnice za projekciju ovog filma poslao na sve značajnije adrese u zemlji.
- Pozvali smo sve diplomate u Srbiji, Borisa Tadića, Vojislava Koštunicu, Predraga Markovića, Vuka Draškovića, Rasima Ljajića, predstavnike SPC i SANU, ali i sve one NVO koje se bave zločinima. Lično sam poslao pozivnicu gospodinu Miljenku Dereti, koji je na televiziji rekao da bi došao ako mu se garantuje bezbednost. Evo, ja mu garantujem bezbednost, sešće pored Brane Crnčevića. Mogu da potvrdim da će na projekciju doći i glumac Danilo Lazović i košarkaš Milan Gurović - najavljuje Nikolić.
 
jel dalmatincino a koji se ti qurac petljas u te filmove i kome se to prikazuje jel ti to hoces srbijancima otvoriti oci pa ti nisi normalan boli qurac srbijance za tvoj film o stradanju srba u bosni
pa da njih takove stvari tangiraju prikazali bi piz*arije koje su siptari napravili prema njima ali boli njih savrseno qurac za to jel ti jasno
i ponovo ti kazem nemoj da srbujes ovde medju srbijancima odnesi taj film i prikazi u sarajevu ako imas muda imaces veci efekat nego u beogradu
 
veKsla:
jel dalmatincino a koji se ti qurac petljas u te filmove i kome se to prikazuje jel ti to hoces srbijancima otvoriti oci pa ti nisi normalan boli qurac srbijance za tvoj film o stradanju srba u bosni
pa da njih takove stvari tangiraju prikazali bi piz*arije koje su siptari napravili prema njima ali boli njih savrseno qurac za to jel ti jasno
i ponovo ti kazem nemoj da srbujes ovde medju srbijancima odnesi taj film i prikazi u sarajevu ako imas muda imaces veci efekat nego u beogradu
Srbi su srbi ma gde oni ziveli. Ko je tebe ovalstio da prosudjujes sta koga zanima?! I to nije njegov film vec je to nas film posto se ne radi o nekim tamo ljudima, vec o nasim ljudima, priljateljima, rodjacima...
 
i treba da se obrati paznja i na ovdashnje zhrtve, samo s obzirom da to izvode radikali, to sve cje imati neki drugi oblik no shto bi trebao da ima. ovako cje se samo vrteti u krug... jedni cje brojati zhrtve srba a drugi srpske zhrtve i tako u krug. jake kolektivne svesti i ispravnog stava o svemu tome necje biti a bez toga ni istine ni odgovornosti.
 
Održan je veličanstven i potresan skup danas u SC, uz prisustvo Njegove svetosti Patrijarha Pavla, Tome Nikolića i vrha SRS-a, Brane Crnčevića, gospođe Smilje Avramov, Isidore Bjelice, Nebojše Pajkića, Milana Gurovića, Danila Lazovića... Bile su prisutne i porodice žrtava... Nisam primetila nikog od NVO, ni Kandićke, ni Biserko, ni Miljenka Derete.... Naši "slobodni" mediji do sada, nisu prikazali potresne snimke, valjda da ne bi remetili Tadićev odlazak u Srebrenicu!
 
Strela:
Održan je veličanstven i potresan skup danas u SC, uz prisustvo Njegove svetosti Patrijarha Pavla, Tome Nikolića i vrha SRS-a, Brane Crnčevića, gospođe Smilje Avramov, Isidore Bjelice, Nebojše Pajkića, Milana Gurovića, Danila Lazovića... Bile su prisutne i porodice žrtava... Nisam primetila nikog od NVO, ni Kandićke, ni Biserko, ni Miljenka Derete.... Naši "slobodni" mediji do sada, nisu prikazali potresne snimke, valjda da ne bi remetili Tadićev odlazak u Srebrenicu!

Олош један антиСрпски који треба протерати из
Србије !!! Лажљивци и продане душе, ако сами не
побегну, тешко њима!!!
 
Keeper:
Strela:
...uz prisustvo Njegove svetosti Patrijarha Pavla, Tome Nikolića i vrha SRS-a, Brane Crnčevića, gospođe Smilje Avramov, Isidore Bjelice, Nebojše Pajkića, Milana Gurovića, Danila Lazovića...

uffffff... sve moj do moga :lol:

А, који си па Ти, убога провинцијска душо,
па Ти чак ниси ни МОЈ...па ни до МОЈЕГА !!!
 
eremita:
Strela:
Održan je veličanstven i potresan skup danas u SC, uz prisustvo Njegove svetosti Patrijarha Pavla, Tome Nikolića i vrha SRS-a, Brane Crnčevića, gospođe Smilje Avramov, Isidore Bjelice, Nebojše Pajkića, Milana Gurovića, Danila Lazovića... Bile su prisutne i porodice žrtava... Nisam primetila nikog od NVO, ni Kandićke, ni Biserko, ni Miljenka Derete.... Naši "slobodni" mediji do sada, nisu prikazali potresne snimke, valjda da ne bi remetili Tadićev odlazak u Srebrenicu!

Олош један антиСрпски који треба протерати из
Србије !!! Лажљивци и продане душе, ако сами не
побегну, тешко њима!!!
Proterati i oduzeti drzavljanstvo.
 
eremita:
А, који си па Ти, убога провинцијска душо,
па Ти чак ниси ни МОЈ...па ни до МОЈЕГА !!!

kamo srecje da si makar provincijske a ne gradsko-seljachko shabanske strukture.

beast_fakju.gif
 
Keeper:
eremita:
А, који си па Ти, убога провинцијска душо,
па Ти чак ниси ни МОЈ...па ни до МОЈЕГА !!!

kamo srecje da si makar provincijske a ne gradsko-seljachko shabanske strukture.

beast_fakju.gif

Ти, човече, с*реш к'о ФОКА !!! а..а..а..а..а..а..
а..а..а..а..а..а..а..а..а..а..а..а..а..а..а..а..а..
А то што показујеш у сличицама забиј себи у гузицу!
 
eremita:
Keeper:
Strela:
...uz prisustvo Njegove svetosti Patrijarha Pavla, Tome Nikolića i vrha SRS-a, Brane Crnčevića, gospođe Smilje Avramov, Isidore Bjelice, Nebojše Pajkića, Milana Gurovića, Danila Lazovića...

uffffff... sve moj do moga :lol:

А, који си па Ти, убога провинцијска душо,
па Ти чак ниси ни МОЈ...па ни до МОЈЕГА !!!
Etemita,zašto se ljutiš na čoveka kada i sam znaš da je u pravu :cry:
Prisustvo gore navedene gospode nema apsolutno nikakvu težinu :?:
Ljudski sa njihove strane što su došli ali to je sve.
 
Kad se Brant izvinjavao Jevrejima i ostalim narodima za zlocine koje su njegovi sunarodnici pocinili, ne znaci da nije bilo i da nisu cinjena zlodela i nad samim Nemcima.
Znaci da mi Srbi treba da osudimo zlocince koji su ih cinili u nase ime, a da li ce to drugi narodi uraditi i izviniti se za zlocine ucinjene nasem Srpskom narodu me bas briga, to je njima na cast i njihov obraz koga nemaju..... :? :? :?
 
vecavestica:
eremita:
Keeper:
Strela:
...uz prisustvo Njegove svetosti Patrijarha Pavla, Tome Nikolića i vrha SRS-a, Brane Crnčevića, gospođe Smilje Avramov, Isidore Bjelice, Nebojše Pajkića, Milana Gurovića, Danila Lazovića...

uffffff... sve moj do moga :lol:

А, који си па Ти, убога провинцијска душо,
па Ти чак ниси ни МОЈ...па ни до МОЈЕГА !!!
Etemita,zašto se ljutiš na čoveka kada i sam znaš da je u pravu :cry:
Prisustvo gore navedene gospode nema apsolutno nikakvu težinu :?:
Ljudski sa njihove strane što su došli ali to je sve.

Ако за Тебе нема тежину чињеница а је тој пројекцији
присуствовао Његова Светост Патријарх Српски
Господин Павле, онда заиста немамо шта да
разговарамо, а било је и људи из дипломатије !!!

Које су то личности које за Тебе представлјају
ТЕЖИНУ (мислим не у килажи) ???
 
vecavestica:
eremita:
Keeper:
Strela:
...uz prisustvo Njegove svetosti Patrijarha Pavla, Tome Nikolića i vrha SRS-a, Brane Crnčevića, gospođe Smilje Avramov, Isidore Bjelice, Nebojše Pajkića, Milana Gurovića, Danila Lazovića...

uffffff... sve moj do moga :lol:

А, који си па Ти, убога провинцијска душо,
па Ти чак ниси ни МОЈ...па ни до МОЈЕГА !!!
Etemita,zašto se ljutiš na čoveka kada i sam znaš da je u pravu :cry:
Prisustvo gore navedene gospode nema apsolutno nikakvu težinu :?:
Ljudski sa njihove strane što su došli ali to je sve.

osim patrijarha, svakako...
 
katana_blade:
Kad se Brant izvinjavao Jevrejima i ostalim narodima za zlocine koje su njegovi sunarodnici pocinili, ne znaci da nije bilo i da nisu cinjena zlodela i nad samim Nemcima.
Znaci da mi Srbi treba da osudimo zlocince koji su ih cinili u nase ime, a da li ce to drugi narodi uraditi i izviniti se za zlocine ucinjene nasem Srpskom narodu me bas briga, to je njima na cast i njihov obraz koga nemaju..... :? :? :?

:!: :!: :!:
 
Nexus 6:
vecavestica:
eremita:
Keeper:
Strela:
...uz prisustvo Njegove svetosti Patrijarha Pavla, Tome Nikolića i vrha SRS-a, Brane Crnčevića, gospođe Smilje Avramov, Isidore Bjelice, Nebojše Pajkića, Milana Gurovića, Danila Lazovića...

uffffff... sve moj do moga :lol:

А, који си па Ти, убога провинцијска душо,
па Ти чак ниси ни МОЈ...па ни до МОЈЕГА !!!
Etemita,zašto se ljutiš na čoveka kada i sam znaš da je u pravu :cry:
Prisustvo gore navedene gospode nema apsolutno nikakvu težinu :?:
Ljudski sa njihove strane što su došli ali to je sve.

osim patrijarha, svakako...
Patrijarhu svaka čast ali videćeš kako će da ga pljuju zbog toga.
 
katana_blade:
katana_blade:
Kad se Brant izvinjavao Jevrejima i ostalim narodima za zlocine koje su njegovi sunarodnici pocinili, ne znaci da nije bilo i da nisu cinjena zlodela i nad samim Nemcima.
Znaci da mi Srbi treba da osudimo zlocince koji su ih cinili u nase ime, a da li ce to drugi narodi uraditi i izviniti se za zlocine ucinjene nasem Srpskom narodu me bas briga, to je njima na cast i njihov obraz koga nemaju..... :? :? :?

:!: :!: :!:

:?
 
katana_blade:
katana_blade:
katana_blade:
Kad se Brant izvinjavao Jevrejima i ostalim narodima za zlocine koje su njegovi sunarodnici pocinili, ne znaci da nije bilo i da nisu cinjena zlodela i nad samim Nemcima.
Znaci da mi Srbi treba da osudimo zlocince koji su ih cinili u nase ime, a da li ce to drugi narodi uraditi i izviniti se za zlocine ucinjene nasem Srpskom narodu me bas briga, to je njima na cast i njihov obraz koga nemaju..... :? :? :?

:!: :!: :!:

:?

:!:
 
Keeper:
katana_blade:
Znaci da mi Srbi treba da osudimo zlocince koji su ih cinili u nase ime, a da li ce to drugi narodi uraditi i izviniti se za zlocine ucinjene nasem Srpskom narodu me bas briga, to je njima na cast i njihov obraz koga nemaju..... :? :? :?

to je sva sushtina
clap.gif


eremita, mozhesh samo da probash da ga stavish u moju virtuelnu guzicu
bootyshake.gif

Џабе се потураш :lol: :lol: :lol:
не волим педерчине !!! Ни праве, ни виртуелне :evil:
 
Nexus 6:
vecavestica:
Patrijarhu svaka čast ali videćeš kako će da ga pljuju zbog toga.

sumnjam...

mislim da nece biti negativnih reakcija na pustanje tog filma, a samim tim i na ljude koji su prisustvovali...

licno mislim da bi tu bilo ljudi iz DSa, mozda cak i Tadic, da skup nije organizovan od strane Radikala...
to je malo glup stav, ali svakako razumljiv...
Za mene nije razumljivo :roll:
Taj film je trebala da prikaže vlast, i to na državnoj televiziji.
Ko je organizovao skup za mene je nevažno.
Bitan ja povod.
P.S. Da li se meni samo činilo ili je neko pokušao da spreči prenos :?: :?: :?: Mislim na tehničke probleme u prenosu za vreme prikazivanja :?:
 

Back
Top